PETICE VODA JE ŽIVOT
PROSAZUJE GARANCI PRÁVA LIDÍ NA VODU V ÚSTAVĚ A VRACÍ ZÁJMY LIDÍ DO PRODEJE VODY V ČR

36.380 občanů

informuje zákonodárce a požaduje, aby peníze z vody a z daní byly investovány v ČR do zadržení vody v krajině, čistoty vody a obnovy infrastruktury a nekončily v cizině, kde žádnou vodu občané neodebírají.

Politikům v senátu i ve sněmovně jsme zaslali každému osobně doporučeně informace, důkazy, rozsudky potvrzující, co se páchá ve vodárenství a žádost, ať nám sdělí, co si o informacích myslí a zda nám pomohou s nápravou.

První díl publikace PRAVDA O VODĚ

ZDE JSOU INFORMACE PŘEDANÉ SENÁTORŮM ZDARMA K DISPOZICI

Jako jediní sebe, občany a vodu bráníme 20 let i přes soudy a stejně tak dlouho informujeme politiky a instituce o tom, co se ve vodárenství ČR páchá

 1. Již v roce 2002 jsme zaslali ministrům vnitra, zemědělství a financí rozbor, dokládající, jak koncernoví naháněči protiprávně skupují městské vodárny, které se chystají ekonomicky vykuchat. Podali jsme první žaloby na obranu vodáren - Zlín, Kladno. - Nepomohl nikdo.  Darebáci zapálili zakladateli nadace auto a garáž.
  zapalené-auto-5 STEX-j
 2. V roce 2003 jsme ministrům doložili, jako koncerny postupují, když protiprávně skupují městské vodárny a pak je likvidují a nahrazují v pozici osob ovládající monopol prodeje vody. - Nepomohl nikdo. Darebáci napadli zakladatele nadace fyzicky.fyzický útok 18.8.03 1
 3. V roce 2005 jsme s městy a obcemi na Zlínsku požádali o pomoc před protiprávními nájezdy koncernu ministry a předsedu vlády. - Nepomohl nikdo.
 4. V roce 2005 dokonce přišlo křivé obvinění a štvavá mediální kampaň. Za 19 dnů státní zástupce křivé obvinění zrušil jako protiprávní a konstatoval velmi nestandartní jednání policisty. - Média odmítla o tom veřejnost informovat.Ono je to jinak !
 5. V roce 2006 jsme začali informovat veřejnost o tom, co se ve vodárenství páchá ve spolupráci s VODÁRENSTVÍ COM
 6. V roce 2006 jsme pomohli ubránit před vytunelováním Vak Pardubice (informace a soud) a Náchod (informace). - Média o tom neinformují.
 7. V roce 2007 jsme poprvé vyhráli soud s darebáky z vedení Vak Zlín. - Tunel jede dál.
 8. V roce 2008 poté, co se vedení státu ovládlo ODS, jsme informovali nové ministry o tunelech městských vodáren a opět jsme je požádali o pomoc. - Nepomohl nikdo.
 9. V letech 2004-2010 jsme pomohli opakovaně zabránit vytunelování Vak Přerov (informace) a Vak Kroměříž (informace a soudy) a dalším regionům. Média o tom neinformují.
 10. V roce 2010 jsme poprvé vyhráli zásadní soud v kauze tunelu Vak Zlín. - Tunel jede dál
 11. V roce 2012 jsme začali systematicky informovat veřejnost o tom, co se ve vodárenství páchá přes projekt PRAVDA O VODĚ 
 12. V roce 2014 jsme podruhé vyhráli zásadní soud v kauze tunelu Vak Zlín - Tunel jede dál.
 13. V roce 2014, poté co se vedení státu ovládlo ČSSD, jsme informovali předsedu vlády Sobotku a nové ministry o tunelech městských vodáren a opět jsme se požádali o pomoc. - Nepomohl nikdo.
 14. V roce 2014 nám poprvé dává za pravdu Ústavní soud ČR, navíc potvrzuje soudní zvůli některých soudců Nejvyššího soudu. Více ZDE
 15. V roce 2016 jsme se spolu s občany obrátili na poslance a senátory s informacemi o pomoc a řešení vody i s rozsudky, kde nám o tunelech vodáren dávají za pravdu soudy v rámci CHARTY VODA 300.  Kromě poslankyně Jany Lorencové - Nepomohl nikdo.
 16. V roce 2016 jsme definitivně vyhráli 4 soudy v kauze tunelu Vaku Zlín - kolaborace politiků a nemravný tunel dál pokračuje. Více ZDE - Tunel jede dál
 17. V roce 2016 jsme začali organizovat aktivní obranu lidských práv ve vodárenství. Aby občané byli chránění proti útoků Hadů v oblecích, tak jsme založili nadaci PRAVDA O VODĚ a proto obrana vody a lidí probíhá pod ní.
 18. V roce 2017 přichází pokus uplatit zakladatele nadace částkou 49 mil. Kč za portál www.pravdaovode.cz a převzetí soudních sporů s tím, že zůstane všeho tváří. Je to maskováno do odměny za to, co již vykonal.
 19. Zakladatel nadace se nenechal koupit. Přišel 1. a 2. žalobní útok Veolie na zakladatele nadace za údajné poškozování dobrého jména a nekalé konkurenční jednání. Více ZDE
 20. V roce 2017 nám počtvrté dává za pravdu Ústavní soud ČR - více ZDE
 21. V roce 2019 nám 4 x dává za pravdu Nejvyšší soud, čímž potvrzuje, že cca 10 let zabránil nastolení spravedlnosti a pomáhal tím udržovat v chodu protiprávní tunely vodáren.
 22. V roce 2019 Veolie stahuje žaloby na zakladatele nadace a soud jí v roce 2020 nařizuje zaplatit trojnásobek nákladů za "žaloby" na zakladatele nadace. Více ZDE
 23. V červnu 2020 jsme Senátu ČR předali petici VODA JE ŽIVOT. Každý senátor i poslanec k ní dostal i ROZBOR návrhu ústavního zákona o vodě, který dokládá, že jde o past na peněženky lidí a veřejné rozpočty.
 24. V září 2020 jsme ve sněmovně v rámci semináře o nevymahatelnosti práva v ČR informovali o tom, co se léta páchá ve vodárenství, jak nefungují soudy, které nám dávají za pravdu až po 15-20 letech a jak nekoná policie ani politici. - Nepomohl nikdo.
 25. V říjnu 2020 18 předtím námi informovaných poslanců předkládá ve sněmovně k 1. čtení ústavní past v podobě návrhu ústavního zákona o vodě s tím, že původní materiál ministerstva zemědělství vydávají vlastní za poslanecký návrh. Více ZDE
 26. 31.12.2020 jsme 18 poslanců písemně vyzvali, aby vysvětlili, proč předložili pro občany nevýhodný návrh zákona k vodě a kde je v něm to, že kromě povinnosti vše financovat budou mít občané také právo inkasovat profit z investic, které předtím zaplatí. Více a o koho jde ZDE.  - Neodpověděl nikdo!
ROZBOR NÁVRHUústavního zákona je past

Za ty roky víme, co čekat od nájezdníků, koncernů, soudců i od politiků a říkáme to veřejně v médiích i např. na podzim 2020 přímo ve sněmovně

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

 1. V lednu 2021 se zákulisní hráči v senátu pokusili "projednat" petici za zavřenými dveřmi. Údajné veřejné slyšení bylo změněno na neveřejné. Nesměli se ho účasti občané ani zástupců médií, počet pozvaných zástupců petentů byl minimální, o to větší byl počet pozvaných posluhovačů koncernů. Po poradě s právníky jsme se odmítli této pasti a šaškárny účastnit. Více ZDE
 2. Informace proto předáváme lidem na klíčových postech ve státě, kteří o vodě rozhodují každému doporučeně - to zákulisní mafie neovlivní ani nezastaví.
 3. A informace jsme současně předali také:
 • cca 35.800 občanům, kteří podepsali petici,
 • cca 55.800 lidem, kteří sledují vodu na FB VODA LIDEM,
 • šéfredaktorům veřejnosprávních i alternativních médií,
 • protikorupčním organizacím v ČR a v zahraničí,
 • Evropské komisi
 • dostanou je i obce a města

Za informace nám poděkoval jen jeden senátor, který současně řekl, že senátoři dle něj nebudou informace číst, protože si neudělají čas a jedna senátorka přímo řekla, že teď  řeší důležitější věci než "VODU".

Odpověděli jsme:

 1. Nemůžeme chtít nápravu po někom, kdo nemá informace. Proto jsme je předali a nyní žádáme nápravu, po těch, kdo ji mohou zjednat.
 2. Máte šanci pomoct vyřešit "vodu" a změnit názor veřejnosti na senát.
 3. Lidé volí politiky, kteří skutky vodu brání a nadace v tom lidem pomáhá. Na www.pravdaovode.cz zveřejňuje činy politiků. Př. ZDE, ZDE, a platí to nejen pro senát ZDE
 4. Paní jsme řekli, že to je její svobodné rozhodnutí, ale ať zváží, co je skutečně důlažité. Stačí tři dny bez vody a již ji žádná jiná věc důležitější než voda připadat nebude.
 5. Co uděláte je na vás.

Politici se bojí jen voleb a veřejného mínění, proto je i občany informujeme, chceme znát názor politiků a pak dokládáme, co politici dělají:

Petici již podepsalo

36.380 občanů

Podpisy budeme sbírat, dokud nebude zjednána náprava.

 Toto realizujeme díky podpoře lidí, jako jste vy a za to moc děkujeme

Zakladatel nadace vyhlásil Darovací výzvu. Lidé nadaci podpořili , ta mohla informace pro zákonodárce zpracovat a doručit v podobě 1. dílu publikace 350 osobám na klíčových postech, které o vodě v ČR rozhodují.

 

Informace jsme SENÁTORŮM  zaslali 27.4.2021 a to každému osobně doporučeně poštou, aby bylo nevyvratitelné, že ví, co se páchá

Zde jsou reakce a odpovědi politiků. Politik odpovědět nemusí, ale i nedopověď je odpověď.  Lidé se dle toho mohou svobodně rozhodnou - koho volit.

 

Těmto lidem ze senátu informace nadace nedoručuje, je to zbytečné.

Senát ve službách koncernu

Informace jsme 29.4.2021 zaslali i většině poslanců, proti potvrzení o převzetí

Těmto poslancům informace neposíláme. Pomoc lidí, kteří předloží vědomě špatný návrh ústavního zákona neočekáváme. Někteří léta hájí zájmy koncernů nebo nic nedělají a tím udržují pochybný systém v chodu.

Pokud se mýlíme, tak si informace zajistí od kolegů a pak činy prokáží, že se mýlíme. V tom případě zmýlíme rádi. Nečekáme, že např. p. Faltýnek (Prostějov), Gazdík nebo p. Gajdůšková (Zlín) pro lidi něco udělají.

Ing. Václav Votava

kontakt

votavav@psp.cz

https://josefkott.cz/kontakt

MUDr. Jiří Běhounek

kontakt

Mgr. Roman Sklenák

kontakt

Mgr. Kateřina Valachová

kontakt

PaedDr. Alena Gajdůšková

kontakt

JUDr. Jan Chvojka

kontakt

DÁVÁ VÁM SMYSL SEBE A VODU BRÁNIT? PAK SE PŘIDEJTE.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Děkujeme🐬