Vak Havlíčkův Brod a odpovědi na vaše otázky. Výroční zprávy Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod.

Prodej vody je služba lidem a ne zdroj zisků koncernu

Toto nemusíte řešit

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme.

Vak Náchod, prodej vody i infrastruktura je zcela v rukou měst a obcí

Vak Havlíčkův Brod je smíšení okresní vodárna, to znamená, že vlastní vodárenskou infrastrukturu a tu sama provozuje. Je řízená českými vodárenskými odborníky, pracujícími pro města a obce, nikoliv pro zahraniční koncern. Je pod plnou kontrolou měst a obcí okresu Havlíčkův Brod.

1) Provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu zajišťuje v okrese Havlíčkův Brod společnost Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s., se sídlem, Havlíčkův Brod, Žižkova 832, PSČ 58001.

Společnost byla založena podle par. 172 obchodního zákoníku. Jediným zakladatelem společnosti je Fond národního majetku ČR se sídlem v Praze 2, Rašínovo nábřeží 42, na který přešel majetek státního podniku ve smyslu par. 11 odst. 2 zák. č. 92/1991 Sb., o podmínkách převodu majetku státu na jiné osoby, ve znění zákona č. 210/1993 Sb. Do obchodního rejstříku byla akciová společnost zapsána 1.11.1993.

2) Společnost je smíšená, v jejím majetku je tedy infrastrukturní i provozní majetek. Hlavním předmětem podnikání společnosti je provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu.

Většinovým vlastníkem společnosti jsou města  a obce z regionu, které drží cca 89 % akcií. Největší akcionáři jsou města Havlíčkův Brod, Chotěboř, Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Golčův Jeníkov a Ždírec nad Doubravou.

3) Společnost má dominantní postavení v zásobování vodou a odkanalizování na Havlíčkobrodsku. Společnost provozuje, udržuje a opravuje vodohospodářská zařízení ve více než 70 městech a obcích. V roce 2014 činil základní kapitál společnosti 797 076 000,- Kč.

4) Osoby odpovědné za stav v okrese Havlíčkův Brod Zastupitelstva měst Havlíčkův Brod, Chotěboř, Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Golčův Jeníkov 1998-2002, 2002-2006, 2006-20102010-2014 2014-2018

5) Vak Havlíčkův Brod je v postavení okresní vodárny pod plnou kontrolou měst a obcí. Financuje obnovu a rozvoj vodárenské infrastruktury, obce vkládají svou infrastrukturu do společnosti a ta ji provozuje a dokonce rozvíjí další podnikatelské aktivity.

6) Jde o společnost, která přes investice má dlouhodobě nejnižší cenu vodného a stočného v kraji Vysočina.

Sousedící Chrudi ma dlouhodobě vodné a stočné až o 15-20 Kč/m3 dražší. Zde díky pochybnému jednání politiků ovládl prodej vody místo Vak Chrudím, rakouský koncern Energie AG.

I Vak Havlíčkův Brod byl cílem ataku. Pomohli jsme rozumným politikům, kteří hájili zájmy lidí, odhalit lži Trojských koňů a ubránit prodej vody v rukou Vak Havlíčkův Brod.

V Havlíčkově Brodě proběhl pokus vyvést prodej vody a zisk z vody na zahraniční koncern a ve vodárně Havlíčkův Brod nechat trubky a tím povinnost je financovat.

V letech 2002-2003 bylo zavedení soukromého penězovodu do Vaku na spadnutí, když přišly pokoutné nabídky České spořitelny na fingovaný odkup akcí vodárny městům. Poslali jsem obcím informace, o co jde a co je cíl těchto protiprávních nákupů. Informace pomohly zastupitelům poznat, o co jde.

Slušní starostové odhalili skrytou podstatu fingovaného "odkupu" a akcie vodáren odmítli pokoutně prodat. Díky tomu na rozdíl např. od Zlína nebo Kladna, zůstal  prodej vody v rukou měst.

Vak Havlíčkův Brod je dál smíšená vodárna. To znamená, že vlastní vodárenskou infrastrukturu a tu provozuje.

Je řízená českými vodárenskými odborníky, pracujícími pro města, nikoliv pro koncern. Je pod plnou kontrolou měst a obcí okresu Havlíčkův Brod.

Čerpá dotace z EU.

Kde najdete odpovědi na vaše otázky? Z velké části ve výročních zprávách vodárny.

Na jaké otázky najdete odpovědi ve výročních zprávách?

Kde končí zisky, které platí lidé v ceně vody? Investují se u vás do obnovy sítí? Kdo vám vodu prodává? Jak hospodaří městská vodárna? Komu a co platíte v ceně vody?

Čerpá region dotace z EU nebo vše platí lidé a obce? Kdo je v orgánech? Kdo na vodě vydělává a kolik? Kdo financuje investice? 

A můžete to konfrontovat např. s tímto:

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme.

Výroční zprávy, účetní závěrky, rozvahy, výsledovky od roku 1994

Porovnání informací z výročních zpráv za jednotlivé roky umožňuje sledovat dění, priority a jednání kolem vody v regionu i porovnat okolní vodovody a kanalizace mezi sebou.

ke stažení:

Vak Havlíčkův Brod - Výroční zprávy 3

Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s.
Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s.
Vlastník společnosti
Města a obce okresu Havlíčkův Brod
Města a obce okresu Havlíčkův Brod
ROK
VÝROČNÍ ZPRÁVY
ÚČETNÍ ZÁVĚRKY
2014
VZ . . .
UZ . . .
2013
VZ . . .
UZ . . .
2012
VZ . . .
UZ . . .
2011
VZ . . .
UZ . . .
2010
VZ . . .
UZ . . .
2009
VZ . . .
UZ . . .
2008
VZ . . .
UZ . . .
2007
VZ . . .
UZ . . .
2006
VZ . . .
UZ . . .
2005
VZ . . .
UZ . . .
2004
VZ . . .
UZ . . .
2003
VZ . . .
UZ . . .
2002
VZ . . .
UZ . . .
2001
VZ . . .
UZ . . .
2000
VZ . . .
UZ . . .
1999
VZ . . .
UZ . . .
1998
VZ . . .
UZ . . .
1997
VZ . . .
UZ . . .
1996
VZ . . .
UZ . . .
1995
VZ . . .
UZ . . .
1994
VZ . . .

Další roky najdete zde

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

Darujme.cz je největší online aplikace pro darování v České republice. Je to i prostředek, který chrání dárce před útoky, protože umožňuje podpořit obranu vody anonymně.

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT LIDI, ABY NEDOŠLO K INSTALACI CIZINCŮ K VODĚ A UDRŽET VE SPRÁVĚ VODY ZÁJMY LIDÍ? PAK NÁM S TÍM POMOZTE...

Děkujeme, že stále více lidí s námi sebe i vodu brání.

NFPOV chrání nejen nás a naše děti, ale i peníze nás všech, které jinak končí v zahraničí a nic za ně nedostáváte. Toto financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit příčinu problému, tj. neznalost, i protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo