ODS dostala peníze, Francouzi vodárnu. Takto se k české vodě dostali cizinci?

Níže uvedené prokazuje, že ODS je pro Veolii dar a pro lidi pohromou

Za 800 tis. Kč sponzorského daru pro ODS, vyinkasoval fr. koncern od lidí téměř miliardu korun zisku a nakonec ještě dalších 700 mil. Kč za zpětný odkup vodárny do vlastnictví města Plzeň?

Plzeň

 

Vyjádření bývalého primátora

Bývalý primátor: Tok peněz byl neprůhledný.  Každý poctivý podnikatel by se musel cítit jednou nohou ve vězení, kdyby praktikoval takové účetní postupy, jako plzeňské oblastní sdružení ODS v roce 1994.

Plzeň – Při včerejším pokračování soudního procesu, v němž je obžalována tehdejší manažerka plzeňské ODS Olga Heligová ze zpronevěry milionu korun, prohlásil bývalý primátor Plzně Zdeněk Prosek, že toky peněz v organizaci byly neprůhledné. Proto je dnes těžké rozšifrovat, kolik peněz skutečně přiteklo od sponzorů a na co byly využity. 

Heligová, kterou žalobce viní, že si ponechala milion korun poskytnutý Lubomírem Soudkem jako sponzorský dar od Škodovky, prohlásila, že tyto peníze vybrala z účtu a předala Proskovi. Ten prý na ni čekal před bankou. „Lež, nesmysl. Nevěřil jsem svým očím, když jsem si toto nařčení přečetl,“ prohlásil Prosek.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Jak se Veolia dostala k vodě?

Soudu popsal několik nekorektních účetních transakcí, které se v ODS používaly při přijímání sponzorských darů

Kromě přímých peněžních darů existoval i způsob takzvané naturální pomoci. Firmy dodávaly za zvýhodněných cenových podmínek nebo zcela zdarma služby či produkty. Nebo úhrada za poskytnuté služby šla na vrub jiné firmy,“ řekl. Trnem v oku mu bylo, že Heligová neměla snahu přes opakované výzvy vše účetně doložit.

 

„Já jsem to tehdy vnímal jako těžký problém. Panovaly obavy, že se záležitost bude skandalizovat a že to ublíží ODS. Proto se ustanovila vyšetřovací komise, jejíž zprávu jsem osobně předal tehdejšímu ministrovi vnitra Janu Rumlovi. Ten však s podezřením nic neudělal,“ řekl Prosek. Heligovou považuje za schopnou a inteligentní organizátorku, která dokázala manipulovat s lidmi. „Při schopnostech paní Heligové panoval v účetních dokladech takový nepořádek, až mi to připadalo záměrné,“ dodal .

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

ODS A SI DĚLÁ Z VODY PENÍZE - S

Voda je dar, ne zboží, nenechte si ujít to nejlepší z ČLÁNKŮ o vodě!
Přihlaste se k odběru článků

—-

Vodárenský Klondike v Plzni

Prosek včera před soudem připustil, že dar od Soudka nebyl v roce 1994 jedinou sponzorskou sumou, o níž věděl.

„Zástupci francouzské firmy, s nimiž jsem osobně jednal za přítomnosti Heligové, se rozhodli věnovat v hotovosti osm set tisíc korun. Při předání peněz pak byla Heligová sama, já jsem ji poté odvezl do banky, aby peníze složila na účet,“ konstatoval Prosek.

Prosek připustil, že tento sponzor měl úzké spojení s francouzskou společností, která později majetkově ovládla plzeňskou vodárnu. (pozn. koncern Vivendi dnes Veolia)

„O tomto daru jsem vůbec nevěděl, slyším to poprvé. Lze z toho vyvodit, že to muselo mít souvislost s pozdějším vstupem francouzské společnosti do vodárny,“ řekl včera Zdeněk Grundman, který tehdy byl členem oblastní rady ODS

„O penězích od Francouzů se hovořilo v kuloárech, ale nikdo oficiálně o tomto daru na oblastní radě nehovořil,“ vzpomínal bývalý místopředseda oblastního sdružení ODS Ludvík Rösch. Proces s Heligovou, které hrozí za zpronevěru osm let vězení, bude pokračovat čtením listinných důkazů a výslechem dalších svědků.

Zdroj

Mladá fronta DNES 13.02.2003 Kraj Plzeňský – Autor: JIŘÍ PIRNÍK – Strana: 01

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Co můžete udělat pro nápravu?

Sledujte nás a informace sdílejte a rozesílejte. Informujete o vodě lidi ve svém okolí 

  • Podepište 👉 petici VODA JE ŽIVOT
  • Staňte se člen našeho YouTube kanálu. 👉 ZDE
  • Šiřte data o VODĚ👉 ZDE
  • Přidejte se do komunity VODA LIDEM na Facebooku 👉 ZDE
 

Odkazy na důkazy

Externí odkazy

  • Celý filmový dokument: JAK KORPORACE BOHATNOU NA VODĚ?
  • Orwell – Farma Zvířat ZDE
  • Čunek, starosta Vsetína a úplatek 10 mil. Kč za prodej akcií vodárny z majetku města ZDE
  • Seminář ve sněmovně: Spravedlnost a vymahatelnost právaco se páchá ve vodárenství  ZDE 


Jak můžete pomoct:
Jsou pro vás tyto informace užitečné? Pak je šiřte a podpořte zveřejnění dalších.

Převodem na transparentní účet nadace u ČSOB
966665/0300 nebo rychlou QR platbou

200 Kč
500 Kč
1000 Kč

nebo přes darujme.cz

 

anebo


Fandíte-li více soudům a rozsudkům, pak podpořte přímo mě.
Soudy na obranu vodáren financuji ze svého přes 20 let.

Převodem na můj účet u ČSOB
151441719/0300

děkuji

Podobné články