Můj příběh

Z toho, co si myslím plyne to, co dělám

 1. Voda je život a můj život, ani život mých dětí, do rukou koncernů rozhodně nepatří.
 2. Cizince pro prodej české vody nepotřebujeme. Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků. Lidé, stát i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou nezávadnou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.
 3. Voda má být veřejnou službou a ne kšeft. Pak to, co za vodu zaplatíme poslouží k obnově a rozvoji vodárenských sítí a neskončí v zahraničí, kde žádné trubky nemáme.

Co dělám?

Přes 15 let vysvětluji a dokládám. V České republice poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat. Investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. Peníze vybrané od lidí musí sloužit prioritně k obnově vodárenské infrastruktury. Pak obce nebudou muset dotovat obnovu trubek z veřejných rozpočtů na místo vodáren, které dnes často na místo trubek financují jachty majitelů koncernů.

Kdo jsem?

Jsem makroekonom, vodárenský konzultant a odborník na praktiky zahraničních koncernů. Poskytuji poradenské služby zastupitelům, vodařům a lidem, kteří chtějí zachovat vliv města na vodu a na to, kde končí peníze vybrané od lidí za vodu. Peníze lidí mají končit v obnově trubek a ne v zahraničí.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, kterým poskytuji veřejný informační zdroj dat k vodě, vodárnách, prioritách koncernů  a měst při obchodu s vodou a skutečném dění ve vodárnách. Přivádí pozornost občanů, politiků k dění kolem vody a spouštím proces převzetí kontroly nad vodou a obchodu s ní, zpět do rukou měst a jejich vodáren. Obdobný proces již probíhá ve Francii, Německu či Itálii.

Napravit to, co se děje lze, pokud pochopíme a budem vědět, co se stalo.

Jsem expert na praktiky Hadů v oblecích a Hadů na radnicích. Spustil jsem informování 300 vrcholových politiků o tom, jaké nemravnosti proběhly a probíhají ve vodárnách v ČR, včetně předání francouzského dokumentu dokladají rozsáhlé korupční praktiky koncenrů a napojení vrcholných politiků na koncernový tok peněz:  Voda vydělává aneb jako korporace bohatnou na vodě. 

Podporuji rozumné politiky, kteří brání vodárny proti koncernům a nebojí se říct:

CIZINCE ANI TREUTENBERKY U NAŠICH STUDNÍ NEPOTŘEBUJEME!Kdy jsem zjistil, že se ve vodárnách nedějí řádné věci v zájmu lidí?

V roce 2001 jsem zjistil, že koncerny se presentují zastupitelům jako strategičtí investoři, ale žádní investoři nejsou. Organizoval jsem soutěže na vstup strategického investora pro vodárnu Prostějov. Nabídky údajných investorů byly odmítnuty, protože byly pro města nevýhodné. "Koncernofilové" tvrdí, že soutěž byla neúspěšná. Mají pravdu, pro koncerny rozhodně neúspěšná byla. Voda zůstaly v rukou Vaku Prostějov a měst.

Od roku 2001 vím, že koncernům jde o ovládnutí monopolu, zisků z vody a likvidaci přímého konkurenta - okresní vodárny.

Cíle mé práce

 • 1. Zastavit nevýhodné "privatizace/tunely" vodáren a odliv zisků z vody. Od roku 2002 pomáhám bránit okresní vodárny proti tunelování.
 • 2. Dostat informace o dění kolem vody a vodáren k lidem a slušným politikům. Informuji vlády i zástupce krajů a obcí.
 • 3. Umocnit veřejné mínění: K prodeji české vody žádné koncerny ani překupníky nepotřebujeme. Voda patří do rukou měst a obcí, ne cizinců.
 • 4. Spustit proces vrácení monopolu vody do rukou obcí nebo státu a odinstalovat koncerny z vodáren, např. přes soudy.
Jde to, naštvaných lidí je dost, ale je třeba také něco dělat.

Rozhodně to má smysl. Voda se týká se nás všech a lidí, kteří to chápou přibývá.

Co dělám pro nápravu


Moje neúspěchy?

Ať jsem dělal, co jsem dělal, v období 2002 - 2006 byly mezi vodárny a lidi instalovány soukromé penězovody jeden za druhým. Informoval jsem přesto dál a přišly gangsterské praktiky. Zapálili mi auto, přišlo fyzické napadení, vyhrožování, dokonce i křivé obvinění. Státní zástupce ho zrušil a postup policie označil za velmi "podivný" a nezákonný.

Pochopil jsem, že svou práci dělám dobře, protože díky mně invaze neprobíhá bez povšimnutí a lidem se postupně otevírají oči, a to někomu hodně vadí.

Poskytoval jsem a poskytuji informace a konzultace dál.

Moje úspěchy?

Úspěch přišel nenápadně. Zavolala mi starostka z malého města, že se u nich zbláznil starosta největšího města v okrese a chce VODU prodat. Jestli prý přijedu vysvětlit lidem a zastupitelům, že to je hloupost. Zkrátím to. Situace v regionu vypadala tak, že obce o vodu přijdou.

„Udělaní“ politici papouškovali - privatizovat Veolii, privatizovat Veolii …  Rozdělili jsme si úkoly. Já rozesílal informace a postup obrany konzultoval. Ona a její kolegové informovali ve městech a obcích, o co jde koncernu a pro něj pracujícím "politikům". Obětovali politickou kariéru, protože politické špičky v ODS, by v tu dobu "zprivatizovali" klidně i vlastní rodinu.

Když přišlo na lámání chleba, většina zastupitelů měst a obcí řekla NE. Bylo to poprvé v České republice, kdy města odmítla VODU prodat, a to spustilo dominový efekt v dalších okresech, kde jsem zastupitelům pomáhal – Pardubice, Boleslav, Přerov, Kroměříž, Břeclav ... Soudy nově potvrdily protiprávní stav ve Zlíně a prodej vody se zde může vrátit zpět do rukou obcí!

Tip pro vás

Podívejte se na fr. dokument Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě o tom, co dělají fr. koncerny ve vodě a s lidmi.

Komu vadí pravda o vodě?

Kdo? Logicky ten, kdo na systém instalovaném do okresních vodáren vydělává a komu vadí, že informuji o tom, jak to celé "(NE)funguje".Voda, informace a gangsteři v České republice

Zapálení auta, fyzické napadení, vyhrožování, anonymy, hanopisy, „zaručené“ PR články, sledování, dokonce i křivá obvinění a na to navázaná mediální kampaň a haterské praktiky. Vše, co odvádí pozornost od toho, co říkám, dělám a dokládám. Vše, aby lidi a zastupitelé nepřemýšleli, měli strach, neověřovali a tupě hlasovali a voda, resp. zisk z ní končil v rukou koncernů.

 • 1. V roce 2002 jsem zaslal ministrům informace o protiprávním skupování vodáren pro koncerny. Zapálili mi u domu auto.
 • 2. V roce 2003 jsem předal Komisi ministerstev rozbor.Dokládal, že údajní strategičtí investoři - koncerny - peníze do vodárenství nepřinášejí, ale přichází si pro zisky. Přišel fyzický útok na mě a mou ženu, po kterém jsem skončil v nemocnici.
 • 3. Dva týdny poté, co mi sundali sádru, přišlo vyhrožování. Cizí muž mi na parkovišti popsal, kde vozí má žena děti, a otcovským tónem mi radil, abych se stáhl z Komise.
 • 4. Po valné hromadě Vaku Zlín 30.4.2004 mi při odchodu právník koncernu zastoupil cestu a vyhrožoval, že zase budu chodit do práce pěšky.
 • 5. Dva roky poté, v roce 2005, přišlo dokonce 2x křivé obvinění. Právníci koncernu tvrdili, že jsem jim v roce 2003 nabízel, že Komise půjde koncernům na ruku. Neuspěli. Nikdy jsem se s nimi nesešel a státní zástupce pochopil, že jde o pokus mne zdiskreditovat.
 • 6. V době, kdy jsem údajně nabízel jednání ve prospěch koncernů, někdo zaplatil dva borce, kteří mě zmlátili u domu. Na mou otázku, proč by někdo platil gangstery, když mě mohl předat spravedlnosti, státní zástupce řekl, že si položil stejnou otázku. http://pravdaovode.cz/muj-pribeh/hanopisy/
 • 7. Zloděj křičí: okradli mne. "Novinář" mě líčí jako škodiče a korupčníka. "Hadi na radnici" milující koncern jeho článek rozešlou zastupitelům a dají na židle akcionářům na valné hromadě vodárny místo doložení, že smlouvy s koncern povedou k drahé vodě a ztrátě dotací.
 • 8. Vedení tunelovaného Vaku Zlín mi vyhrožovalo trestním oznámením, pokud nepřestanu informovat o dění ve Vaku Zlín. Vyzval jsem je: Konejte, trestní oznámení podejte... Nepodali.
 • ...

Někdo vše výše uvedené organizuje a financuje


Není důvod se nechat okrádat.

I v České republice má člověk právo bránit sebe, svůj majetek i svou svobodu. Dle mého názoru to, co se děje,  je lumpárna a všichni na ni doplácíme. Proto jsem se obrátil na soudy, proto jsem v roce 2004 spustil projekt PRAVDA O VODĚ.

Těší mne, že se řada lidí začíná dění kolem vody zabývat a pozorně sledují, co dělají rozumní politici a co Hadi na radnicích. • Svatopluk Kvaizar, bývalý místopředseda Vak Mladá Boleslav a primátor Statutárního města Mladá Boleslav

  „Pane Novotný!

  Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB. Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji.“

NEODCHÁZEJTE S PRÁZDNOU!

Nakolik je obchod s vodou výhodný? ....

Odpovědi na otázky o vodě, její ceně a dění kolem vodáren, který si můžete zdarma stáhnout:

Magazín Czechindustry a představení pravdaovode

privacy Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit