POMÁHÁME LIDEM UŠETŘIT TISÍCE ZA VODU
KROMĚŘÍŽ

Každé 3 členné rodině na Kroměřížsko jsme dosud ušetřili cca

15.686 Kč

Pomohli jsme ubránit vodu v rukou obcí v Kroměříži za starostování p. Sedláčka (ODS), Dvořáčka, Malého (ČSSD) i p. Hebnarové (ODS). Vodu a lidi zde brání město Kroměříž a malé obce. Část měst, ale jde léta na ruku nájezdníkům.

Informovali jsme předem zastupitele, že jde o tunel a po zradě části "politiků" Kroměříže, kdy do vedení Vak Kroměříž pronikli nájezdníci, jsme začali vodárnu i lidi bránit i přes soudy. Doložili jsme lži a část darebáků dostala strach, že vše praskne.

Rozumní lidé vodu a lidi s námi bránili a ta zůstala v rukou obcí, které poté uzavřely podobnou dohodu jako v Přerově, že voda zůstane v rukou obcí.

Kroměříž rok 2001

+ 1,61 Kč/m3

Cena vody v Kroměříži dražší než ve Zlíně

Od 2004 prodává vodu ve Zlíně fr. Veolie a v Kroměříži městská vodárna. Ve Zlíně platili v tu dobu lidí za vodu o -1,74 Kč/m3 méně než v sousední Kroměříži.

Kroměříž rok 2013

-18,51 Kč/m3

Cena vody v Kroměříži levnější než ve Zlíně

Od 2001, kdy vodu ve Zlíně i v Kroměříži prodávaly městské vodárny, v Kroměříži platili lidé za vodu o +1,61 Kč/m3 více než v sousedním Zlíně.

Pomohli jsme ubránit vodu v rukou obcí a proto lidé v Kroměříži platí léta za vodu méně než ve Zlíně, kde správu vody protiprávně vyvedli do rukou koncernu

Na Kroměřížsku si rozumní lidé ve vedení města Kroměříž naše informace ověřili a lumpárně se postavili. Vyjma Miloše Malého (ČSSD), který spustil pokusil prosadit vyvedení zisků z vody na koncern! Proto jsme se obrátili na soudy a policii.

Odhalili jsme manipulace a tunel nebyl realizován. Pomohli jsme starostce města Kroměříž, p. Hebnarové (ODS), Vak Kroměříž ubránit a poté jsme dohodou žaloby stáhli, aby vodárna mohla řešit vodu a ne soudy, které by prohrála. 🙂

Nájezdníci se pak pokusili obce zastrašit křivým obviněním starosty Kroměříže. Po dvou letech psychického i finančného nátlaku státní zástupce křivé obvinění zrušil jako bezdůvodné.

Naopak ve Zlíně naše soudy běží dál. V roce 2016 dosáhl zakladatel NFPOV rozsudek, že zde proběhl protiprávní proces instalace Veolie. Hrozilo, že lidé Hady na radnici  odhalí a vymění. Koncern si proto raději snížil zisk a cena přestala tolik růst.

Kroměříž rok 2013

-18,51 Kč/m3

Cena vody v Kroměříži levnější než ve Zlíně

Pravomocný rozsudekProtiprávní komplot nájezdníků ve Zlíně je prokázán

Kroměříž rok 2020

- 7,69 Kč/m3

Cena vody v Kroměříži levnější než ve Zlíně

Křivé obvinění je zrušenoKomplot anonymních Hadů skončil neůspěchem

105.000 odběratelům vody na Kroměřížsku jsme pomohli ušetřit min.

524 - 549 mil. Kč
z plateb za vodné a stočné

a každý další rok ušetří lidé další milióny

Názor starostky Kroměříže a členky představenstva Vak Kroměříž, paní Hebnarové a názor starostky Sigmundové

Upozornili jsme na lživé sliby inflačního růstu cen vody po uzavření smluv s koncernem

S nájezdníky kooperující "politici" lživě slibovali 30 let jen inflační růst cen vody, když správu vody předají do rukou koncernu.

Zakladatel NFPOV doloži, že to je lež, na příkladu v Olomouci, kde toto vedlo k nekalému vyvedení správy vody do rukou koncernu.

V Pardubicích, Přerově, Slovácku, Kroměříži ... si dali zastupitelé obcí poradit a hlasovali proti tunelu městské vodárny.

V Hradci Králové fakta ignorovali. Nestoudný proces manipulace prověřila Komise pro cenné papíry a ocenila ji pokutou 1.000.000 Kč pro vedení Vak H. Králové (později ji snížila na 700.000 Kč).

V Hradci o inflační růstu cen lidé ani nesní naopak ji mají jednu z nedražších v ČR.  Podvodné "argumenty" policie ani politici kupodivu neřeší.

Jak by rostla cena, kdyby rostla o inflaci?

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný. Proto sebe i vodu léta bráníme a prosazujeme vrácení priorit lidí do správy vody, odsun koncernů od české vody, garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR a vymahatelnost práva i odpovědnosti pachatelů.

Nadační fond PRAVDA O VODĚVoda je život, ne zboží k dolování zisků

DÁVÁ VÁM TO SMYSL? PŘIDEJTE SE NEBO NÁS PODPOŘTE

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Každá částka pomáhá🍀, i moře se skládá z kapek. Děkujeme

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

 • Nesleduji jen vodu. Ale voda a půda jsou od starověku dvě nejzákladnější komodity. Vzpomeňme, z jednoho povedeného filmu, jak před bitvou u Thermopyl vyslanci z Persie říkali, že nechtějí po Sparťanech skoro nic, jen hrst půdy a trochu vody... Připadám si, že žiji v zemi, kde se ne pár, ale většina poblitiků z "moci Persie" podělala... Tož držím palce...
  Pavel Novák Pavel Novák
 • Stránka "Pravda o vodě" sleduje vývoj navracení investic do našich trubek a rour, kteréžto doposud odcházejí bez užitku do ciziny. Mě osobně zdejší zprávy dávají jakousi naději, že časem přestanu platit ve vodném a stočném pseudosvětové projekty Veolie nazvané: VODA PRO AFRIKU, CHYTRÁ DOMÁCNOST PRO KAŹDÉHO, CIRKULÁRNÍ EKONOMIKA V PRAXI, E-SHOP, VRAŤME VODU PŘÍRODĚ, NADAČNÍ FOND VEOLIA, KVALITA OVZDUŠÍ V BUDOVÁCH a možná i další o kterých ještě vůbec nevím.
  Antonín Nešpor Antonín Nešpor
 • Jsem moc ráda, že se mohu dozvědět vše, co se týče - pravdy o vodě a děkuji p. Radkovi Novotnému za jeho dobrou práci, kterou koná, že nás informuje co se děje s naší vodou a našimi penězi v naší zemi... Určitě nám to nikomu není jedno, co se děje s naší vodou a kolik za ní budeme platit a hlavně komu. Budu moc ráda, když se podaří vodu zlevnit vodu,  drze za ní platíme. Doporučuji
  Darina Bubenciková Darina Bubenciková
 • Pan Novotný se problematikou okolo našich vodarenskych společností zabývá už několik let. Sledujte ho na FB, nebo na webu a zjistíte například kdo u nás většinou vlastní vodu, jak k tomu došlo, že nám zůstaly jen rezavé trubky, proč je voda tak drahá, kolik miliard ročně odtéká do zahraničí, kolik už bylo podáno žalob a jak si s něma náš stát vytírá pr...
  Tomáš Buroň Tomáš Buroň
 • Alexandra Fňukalová Alexandra Fňukalová
 • Spousta lidí stále ještě neví jak to s vodou je doopravdy. Tato stránka jim může vše osvětlit.
  Jana Poklopová Jana Poklopová
 • Důležité informace o správě vodovodů. Doporučuji.
  Jiří Kadlec Jiří Kadlec
 • Jo dobře vědět, jak se plundruje naše přírodní bohatství. Ve věci kšeftaření s vodou je tato stránka velmi přínosná.
  Tomáš Čech Tomáš Čech
 • Doporučuji. Pokud si necháme líbit, že nám ukradli vodu, tak dalším krokem bude, že budeme muset platit za vzduch.
  Karel Beneš Karel Beneš
 • Na naší planetě je to nejcennější - ŽIVOT. Život v jakékoliv podobě. Ovšem k životu všichni potřebujeme důležitou věc a tou je voda. Pokud nebude voda - nebude ani život. Ovšem má to hodně háčků. Aby se voda dostala ke všem je zapotřebí infrastruktura a k jejímu zřizování a údržbě jsou zapotřebí peníze. Peníze, které v dřívějších dobách zůstávaly v rukou státu se dnes vyvádí kamsi do ciziny, aby si ti bohatí mohli pořídit další čísla na bankovních účtech. A nám zůstává na starosti z čeho dál opravovat a provozovat vodovody a čističky. Jistě, ale kde brát na to peníze ? No tak zvýšíme cenu vody. A začíná se roztáčet pekelné kolo. Kde skončí to neskutečné zdražování ? Jsem pamětnice z doby kdy kubík vody stál necelou korunu. A dnes ? Darmo mluvit. 😢
  Dáša Schindlerová Dáša Schindlerová
 • Je to jediný ucelený informační zdroj o tom, jak někteří jedinci zneužili své funkce a udělali si z vodovodů vlastní penězovody.
  Mirek Matucha Mirek Matucha
 • Voda je život! Pouhá slova nestačí na poděkování a vyjádření vděčnosti za Vaši odvahu a množství času a energie, které věnujete tomuto tématu! Děkuji!
  Aurora Kelp Aurora Kelp