Vak Hodonín a odpovědi na vaše otázky. Výroční zprávy Vodovody a kanalizace Hodonín.

Prodej vody je služba lidem a ne zdroj zisků koncernu

Toto nemusíte řešit

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme.

Vak Hodonín, prodej vody i infrastruktura je zcela v rukou měst a obcí

Vak Hodonín je smíšení okresní vodárna, to znamená, že vlastní vodárenskou infrastrukturu a tu sama provozuje. Je řízená českými vodárenskými odborníky, pracujícími pro města a obce, nikoliv pro zahraniční koncern. Je pod správou a kontrolou měst a obcí Hodonínského okresu a proto také čerpá dotace z EU.

Dominantní a majoritní postavení ve společnosti mají společně města Hodonín, Bzenec, Veselí nad Moravou, Kyjov a Dubňany.

1)  Provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu zajišťuje v okrese Hodonín společnost Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s., se sídlem Purkyňova 2, č.p.2933, PSČ 695 11, Hodonín, byla do obchodního rejstříku zapsána 1.1.1994. Společnost působí v aglomeracích Bzence, Strážnicka, Petrova, Hodonína, Ratíškovic a Veselí nad Moravou.

2) Společnost je smíšená, v jejím majetku je tedy infrastrukturní i provozní majetek. Hlavním předmětem podnikání společnosti je provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu. Společnost má dominantní postavení v zásobování vodou a odkanalizování v Hodonínském okrese. V roce 2014 činil základní kapitál společnosti 797 076 000 Kč

3) Hlavní akcionáři jsou města a obce, které vlastní 94% akcií společnosti. Největší akcionáři jsou města  Hodonín 30,29%, Bzenec 13,49% a Veselí nad Moravou 6,89%.

4) Města a obce na Hodonínsku mají dnes již stejný jako já na to, jaký model vodárny je nejvýhodnější pro lidi, měst a obce – klasický smíšený model vodárny, která vlastní infrastrukturu sama provozuje:

„Smíšený model se za  léta transformací a  privatizací vodárenských společností v  ČR ukázal jako nejefektivnější: společnost, řízená vlastníky infrastruktury (municipalitami), majetek provozuje a současně sama rozhoduje o jeho údržbě a obnově s cílem trvalého zabezpečení modernizace a dobrého technického stavu. Zásadní výhodou tohoto modelu je tak možnost udržování rovnováhy mezi potřebami a finančními možnostmi společnosti při stanovování citlivé výše vodného a stočného.“ Výroční zpráva rok 2012

5) Osoby odpovědné za stav v okrese Hodonín:  www.volby.cz

Zastupitelstva měst Hodonín, Bzenec a Veselí nad Moravou 1998-2002, 2002-2006, 2006-20102010-2014 2014-2018

5) Vak Hodonín díky svému postavení okresní vodárny pod plnou kontrolou města a obcí čerpá dotace z EU i od státu a tím financuje obnovu a rozvoj vodárenské infrastruktury a nezatěžuje občany vysokým vodným a stočným. Dne 15.12.2005 Evropská komise rozhodla ve prospěch žádosti společnosti Vak Hodonín o dotaci z Fondu soudržnosti na projet „STŘEDNÍ POMORAVÍ/HODONÍNSKO“ a z uvedeného fondu poskytne podporu 74% z uznatelných nákladů, které budou činit 29.155.243 EUR.

6) Jde o vodárenskou společnost, která přes velké investice měla léta nejnižší cenu vodného a stočného v Jihomoravském kraji.

V nedalekém Zlíně, kde je u vody fr. Veolie, měli vodu léta až o 15 Kč/m3 dražší. Až poté, co jsme zde vyhráli soudy, přestal koncern cenu vody na Zlínsku hnát do výšin a ceny se postupně srovnávají.

Podstatné je  to, že na Hodonínsku končí peníze vybrané od lidí za vodu v obnově infrastruktury, tzn. jde o investice do budoucnosti lidí a ne do jachet majitelů koncernu.

I Vak Hodonín byl cílem ataku. Pomohli jsme informováním rozumných politikům, kteří hájili zájmy lidí, odhalit Trojské koně a ubránit prodej vody v rukou vodárny Hodonín.

I na Hodonínsku proběhlo několik pokusů o vyvedení monopolu prodeje vody a zisků z vody na koncern.  Stáli za nimi Česká spořitelna a skupina firem se sídlem Václavské nám. 47, Praha 1.

V roce 2003 byl v některých městech na Hodonínsku protiprávní prodej neobchodovatelných akcií vodárny Hodonín velmi blízko k realizaci. Pokud by nájezdníci vodárnu Hodonín ovládli, pak by ji stejně jako Vak Zlín nebo Vak Prostějov podnikatelsky zlikvidovali - názor státního zástupce.

Informovali jsme obce, že nabídky pochybných smluv na odkup akcií vodárny Hodonín, které nebylo legálně možné koupit, jsou protiprávní a jde o pokus obejít zákony ČR.

V Hodoníně naštěstí rozumní politici sami začali vodu bránit a odmítli akcie prodat a pak se stejně zachovaly i další obce.

Poté v letech 2005- 2006 bylo zavedení soukromého penězovodu do Vaku Hodonín opět na spadnutí. Milovnic vody v rukou koncernů tlačili na realizaci "poptávkového řízení", opět s cílem vyvést prodej vody a zisky z vody do rukou koncernu.

Opět jsme zde zaslali některým starostům informace a doložili jsme jim negativní důsledky vytunelování Vak Zlín a Vak Kladno:

 • Zisky z vody končí v cizině
 • Vaky přišly díky smlouvám s Veolií o dotace z EU
 • Cena vody roste nad slibovanou inflaci
 • Vak je formální slupka fungující jako trafika pro tuneláře

Na Hodonínsku rozumní politici dali přednost zájmům lidí před osobním prospěchem.

Prodej vody na Hodonínsku zůstal v rukou měst. Vak Hodonín dál spravuje a prodává vodu lidem.  Je řízená českými vodárenskými odborníky, pracujícími pro města, nikoliv pro koncern. Je pod plnou kontrolou měst a obcí okresu Hodonín.

Čerpá dotace z EU na obnovu infrastruktury.

Kde najdete odpovědi na vaše otázky? Z velké části ve výročních zprávách vodárny.

Na jaké otázky najdete odpovědi ve výročních zprávách?

Kde končí zisky, které platí lidé v ceně vody? Investují se u vás do obnovy sítí? Kdo vám vodu prodává? Jak hospodaří městská vodárna? Komu a co platíte v ceně vody?

Čerpá region dotace z EU nebo vše platí lidé a obce? Kdo je v orgánech? Kdo na vodě vydělává a kolik? Kdo financuje investice? 

A můžete to konfrontovat např. s tímto:

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme.

Výroční zprávy, účetní závěrky, rozvahy, výsledovky od roku 1994

Porovnání informací z výročních zpráv za jednotlivé roky umožňuje sledovat dění, priority a jednání kolem vody v regionu i porovnat okolní vodovody a kanalizace mezi sebou.

ke stažení:

Vodovody a kanalizace Hodonín - Výroční zprávy 3

Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s.
Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s.
Vlastník společnosti
Města a obce okresu Hodonín
Města a obce okresu Hodonín
ROK
VÝROČNÍ ZPRÁVY
ÚČETNÍ ZÁVĚRKY
2014
VZ . . .
UZ . . .
2013
VZ . . .
UZ . . .
2012
VZ . . .
UZ . . .
2011
VZ . . .
UZ . . .
2010
VZ . . .
UZ . . .
2009
VZ . . .
UZ . . .
2008
VZ . . .
UZ . . .
2007
VZ . . .
UZ . . .
2006
VZ . . .
UZ . . .
2005
VZ . . .
UZ . . .
2004
VZ . . .
UZ . . .
2003
VZ . . .
UZ . . .
2002
VZ . . .
UZ . . .
2001
VZ . . .
UZ . . .
2000
VZ . . .
UZ . . .
1999
VZ . . .
UZ . . .
1998
VZ . . .
UZ . . .
1997
VZ . . .
UZ . . .
1996
VZ . . .
UZ . . .
1995
VZ . . .
UZ . . .
1994
VZ . . .
UZ . . .

Další roky najdete zde

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

 • Dobrý večer, narazil jsem na Váš WEB a musím říct, že děláte sakra dobrou práci! Víc takových a naše krásná země vč. veškerých přírodních pokladů může zůstat skutečně naše a ne v otroctví zahraničních korporací! Držím vám moc palce! Musím si Váš web ještě důkladněji nastudovat

   
  Aleš Ridl Aleš Ridl
 • "Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom měli čisté svědomí. Dávejte na sebe pozor!"
  Jana Svobodová Jana Svobodová České Budějovice
 • „Chci poděkovat za zaslání knihy i možnost seznámit se podrobněji s názory ing. Novotného, kterého jsem viděl i v Debatním klubu internetové TV. Jeho kniha "Kde končí Vše peníze za vodu?" je stručná, ale zajímavá a ilustruje problematiku na srozumitelných faktech.“

   
  Dr. Pecka Dr. Pecka
 • Vzhledem k tomu, že mi není lhostejné, co se kolem mě děje, rozhodl jsem se aktivně podílel na tomto projektu. Podle mě zaslouží podporu a jsem ze srdce rád, že problematiku našeho "tekutého zlata" někdo takto důsledně sleduje a řeší!

  Mé velké díky panu Ing. Radku Novotnému a všem lidem dobré vůle, kteří se také aktivně na pravdě o vodě účastní. Snad se náš národ probudí a bude bojovat za to, co má smysl a co by jako dědictví mělo zůstat i našim dětem! Ne jen naše voda se stala předmětem kupčení a předání zahraničním společnostem! Byl to a bohužel stále je trend určitých zájmových skupin!

  Bohužel jsme svědky toho, že něco zvrátit v této jinak naší krásné vlasti je nadlidský úkol,ale pokud se právo a spravedlnost neaplikuje shora, musí přijít zdola, nevím zda tu není politická vůle věci měnit směrem od jednotlivců k většinové společnosti, tím myslím občany této země, nebo snad je to záměr? Ještě jednou vám tedy děkuji a mrzí mě , že jsem se nezapojil již dříve.

  Bohdan Klapka 100 Kč Bohdan Klapka 100 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Přeji si/nám a věřím, že se lidé probudí a uvědomí si, co je pro život podstatné a nezbytné, a zapojí se do dění. Práce pana Radka Novotného k tomu přispívá. Děkuji za ni, děkuji všem, kteří se zapojili.
  Jan Dědík 1000 Kč Jan Dědík 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Zdravím,není to moc korunek,ale aspoň něco... Držím palce
  Bronislava Růžičková 300 Kč Bronislava Růžičková 300 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Moře se skládá z kapek, jednu posílám.
  Vladimír Falc 1000 Kč Vladimír Falc 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Obdivuji Vás, a stojím při Vás. Je neskutečné, co vše nám přinesl rok 1989. Ale moji rodiče na to tehdy upozorňovali a měli pravdu.
  Vladimír Kočí Vladimír Kočí https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • V první řadě by měli být potrestáni lidé na magistrátech, kteří v důsledku korupce odhlasovali prodej naší vody do cizích rukou...
  Josef Kňazovčík Josef Kňazovčík https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Děkuji.Voda je strategická surovina mnohem cennější než jiné, a je potřeba, aby si to lidé uvědomili. Doufám, že i taková malá měsíční částka pomůže. S pozdravem
  Martin Ermis - 50 Kč Martin Ermis - 50 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1200860
 • Přeji hodně sil ve spravedlivě vedeném zápase o vodu. Sleduji tyto aktivity již mnoho roků a věřím, že odpovědní pochopí, moudří budou rozhodovat moudře a tyto aktivity budou korunovány úspěchem.
  Roman Cach - 3000 Kč Roman Cach - 3000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1200860
 • To co děláte kvůli vodě je velmi důležité pro nás a naše děti a pro celou Zemi. Děkuji.
  Daniel Suk 300 Kč Daniel Suk 300 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Je potřeba to rozšířit mezi co nejvíce lidí nejen kvůli podpoře vaší práce a snažení ale i pro volební dotazování. Musí to být palba ze všech stran, jinak se nic nepohne.
  Jiří Zíka Jiří Zíka https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Vážím si Vaší iniciativy v těchto aktivitách vedoucí k lepším zítřkům a spravedlnosti vůči lidem. Ať se Vám daří probourávat mýty, že něco nejde, věřím, že s Vaší pomocí dosáhneme spravedlnosti a voda tak nebude věcí obchodu, držím palce ve vytrvalosti řešení těchto problémů za nás za všechny.👍
  Radek Sluka Radek Sluka
 • Pořád nám nedochází, o jak životně důležitou tekutinu jde? Snad vám to dojde po otevření a přečtení stránek Radka Novotného PRAVDA O VODĚ www.pravdaovode.cz  Ti, kteří tento stav u nás připustili jsou zločinci a my se musíme o vodu konečně začít prát. Bez ní nebude nic...
  Jana Lorencová Jana Lorencová Přední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzu LTO
 • Děkuji Vám za Vaše úsilí v souvislosti s vodou!
  Václav Kanta 150 Kč Václav Kanta 150 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Měla by být dána všem starostům a hejtmanům povinnost, aby se seznámili se současně platným smluvním stavem vodáren s překupníky z Veolie. Ono je lepší, když "nevědí a jen se diví", když na to přijde řeč. A např. v SVK a SčVaku byla podepsána smlouva o prodloužení spolupráce s Veolií. Kdopak to zařídil? Zeptejte se, koho má město Liberec v dozorčí radě Veolie, a je jasno.
  Zdeňka Mandlová 500 Kč Zdeňka Mandlová 500 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT LIDI, ABY NEDOŠLO K INSTALACI CIZINCŮ K VODĚ A UDRŽET VE SPRÁVĚ VODY ZÁJMY LIDÍ? PAK NÁM S TÍM POMOZTE...

Děkujeme, že stále více lidí s námi sebe i vodu brání.

NFPOV chrání nejen nás a naše děti, ale i peníze nás všech, které jinak končí v zahraničí a nic za ně nedostáváte. Toto financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit příčinu problému, tj. neznalost, i protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo