Petice VODA JE ŽIVOT: 4 senátoři byli informování osobně a děkuji senátorce p. Vítkové za ochotu stát se zpravodajem petice v senátu

Po senátorovi Goláňovi a senátorovi Drahošovi jsem měl v tomto týdnu schůzku  K VODĚ s dalšími dvěma senátory

Jeden přijel za mnou do Frýdku- Místku (není to poprvé), ale máme dohodu, že o něm nepíšu, protože v hnutí je jeden z mála, který má na vodu dlouho jednoznačně stejný názor jako já a chce v klidu mluvit o vodě se senátory, které vidí jako rozumné i když třeba neinformované. Řekl mi, že poté co jsem předal Rozbor chyb návrhu ústavního zákona o ochraně vody všem senátorům, již v senátu zaregistroval bývalé „politiky“, kteří byli u tunelů vodáren a pak se uhnízdili jako údajní odborníci na vodu ve vodárenských sdruženích ovládaných koncerny, což může svědčit o tom, že se již spustil lobbing (korupce) na organizovaný odpor proti tomu, co navrhujeme dělat pro vrácení zájmu lidí do správy vody.

KONTAKT

 

KONTAKT

 

Jak jsem informoval na FB ve středu 29.7.2020 jsem jel na jednání s paní senátorkou Ing. Jaromírou Vítkovou (KDU-ČSL)

Stala se zpravodaj petice VODA JE ŽIVOT v senátním petičním výboru. Setkání s ní hodnotím pozitivně, i protože jsem se dozvěděl, že si o pozici zpravodaje a práci řekla, protože ji voda zajímá lidsky i z pohledu bývalé starostky, tzn. vlivu obcí na vodu.

KONTAKT 606 836 349

 

 

Jednání s paní Vítkovou trvalo 2 hodiny! Pro mne je to důkaz, že její zájem o vodu je pravdivý, ne jen na oko. Rozhodně je to lepší, než kdyby ji někdo dostal nařízením a voda mu byla fuk.  Paní Vítková měla zájem o informace /jen informovanými lidmi nelze manipulovat/, rozhovor byl velmi otevřený a na nic jsme si nehráli. Za 20 let obrany vody vím, že politici jsou lidé jako my a to v případě vody znamená, že při prvním setkání s problematikou VODY,  politik mnoho věcí nezná a ani znát nemůže. Takže jsem odpovídal na otázky a předem jsem řekl, že žádná otázka není hloupá, pokud se člověk chce v něčem zorientovat. Současně jsem odpovědi dával do souvislosti a dokládal je příklady.

Probrali jsme tyto okruhy:

 • Proč je potřeba ústavní ochrana vody a proč je to ústava  jen jeden z 10 nutných a potřebných kroků k vrácení zájmu lidí, měst a státu do správy vody? Co to znamená ústavní ochrana vody? Proč v zákoně musí být vše, co s vodou souvisí a proč v něm musí být princip – stát má povinnosti něco financovat (přehrady a infrastrukturu) a pak má právo něco inkasovat a ovládat (peněžní toky a zisky z vody). Jinak je to PAST NA PENĚŽENKY LIDÍ.
 • Bod po bodu petici VODA JE ŽIVOT
  • Vodohospodářská koncepce státu – apolitická
  • Voda provozovaná jako služba ne kšeft
  • Jak lze vrátit správu vody do rukou městských/krajských vodáren
  • Protiprávní zatajování informací zastupitelům a lidem, sankční mlčenlivost, rozhodování zastupitelů bez informací
  • Vyšetření tunelů vodáren a odpovědnost politiků za protiprávní tunelování vodáren
  • ….
 • Jaký objem peněz teče v odvětví – vše vždy platí pouze lidé, ne koncerny – kolik z toho odtéká mimo vodárenství a ČR – oficiálně a kolik nákladově- příklad
 • Jak lze vrátit správu vody do vodáren v rukou měst.
 • Díky tunelům vodáren přichází ČR a vodárenství i o miliardové dotace z EU

 • Náš cíl je správa vody v ČR nastavená v zájmu lidí, ukončit dolování zisků z vody překupníky a z peněz lidí (vodné stočné, ale i daně) financovat řešení sucha, obnovu trubek a čistou vodu, ne jachty potentátů, na kterých se vozí pár českých politických Hadů. Kniha BUDIŽ VODA
 • Rozsudky, které jsem dosáhl – ÚSTAVNÍ SOUD, NEJVYŠŠÍ SOUD, VRCHNÍ SOUD – v kauzách nemravných tunelů vodáren – prokázaná kolaborace politiků s naháněči koncernů nebo přímo s koncerny.
 • Názor státního zastupitelství na tunel vodárny
 • Gangsterské praktiky vodárenské mafie a žalobní útoky –  podobnost (Ne)jednání vlád a politiků s kauzou LTO – kniha Krvavé oleje
 • Má zkušenost s politiky a vodou za 20 let napříč stranami včetně doložení příkladů politiků rozumných, lenivých i kolaborujících a to v každé straně, včetně KDU Olomouc, Zlín…
 • Zkušenosti paní senátorky se správou obcí, přístupem zastupitelů, s řešením dálnice, s peticí, s nemocnicemi, nátlakem, politikařením, nezájmem státních institucí apod.

Jednání o vodě, bylo o tom, co je třeba napravit a proč. Co se ve vodárenství páchá, co je část politiků ochotna na úkor lidí páchat, co páchají naháněči koncernů a co je systém dobývání renty.

Paní senátorka Vítková dostal mnoho informací. Sama řekla, že se v nich musí zorientovat a vzít si z nich pro ni to podstatné. Působí velmi férově a vím, že drobné ženy bývají velmi silně a za vodu umí bojovat. Můj názor je, že toto jednání nebyla ztráta času ani pro mě, ani pro ní.

Informovat politiky je jeden z potřebných kroků, který je třeba pro nápravu udělat

Tak ho dělám a jsem oproštěn od toho soudit, zda to má/nemá smysl, zda je to politik z takové nebo onaké strany anebo zda mi je či není sympatický. Za politiky budou hovořit výsledky a ne řeči v médiích. Co navrhnou, pro co budou hlasovat a co prosadí. Chceme-li nápravu musíme udělat to, že politici budou vědět co navrhnout, pro co  hlasovat a co prosadit. Musí být v obraze a když se za nimi připlazí lobbisti či „kydači“ hnoje, kteří nás budou pomlouvat, tak je vyslechnou a pošlou do háje… Protože budou vědět, že máme pravdu o vodě ….

 

Přesně tak skončil poslanec, který na mě kydal hnůj reportérovi ČT. Léta pomáhá krýt tunel vodárny Vak Zlín a ví, že se  na krytí lumpárny se 8 let aktivně podílel primátor Adámek a jeho levá ruka ve vodárně Zbřezík Březík a jeho parta. Záznam rozhovoru, který jsem měl možnost si poslechnout, dokazuje, že koncernofilové jsou v koncích, protože takovou snůšku blábolů soudný člověk z pusy nevypustí. U reportéra skončil, u mě skončil asi o 4 roky dříve.

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Informování a obranu vody a lidí financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Podobné články