Jak lze vrátit vodu a její správu do vodáren v rukou měst?

Přes tlak veřejnosti na politiky, který je přinutí jednat v zájmu lidí, jinak v politice nebudou

Tady je důkaz 🙂

Čtyři způsoby, jak toho dosáhnout?

 1. Protiprávní stav ukončit přes soudy.
 2. Neuzavírat žádné další smlouvy, po kterých nájezdníci touží.
 3. Neprodlužovat smlouvy s cizinci, kterým dobíhá platnost.
 4. Odkoupit vodárny zpět tam, kde výše uvedené nelze použít.

Každá z těchto cest vyžaduje:

Informovanost lidí o tom co se děje a organizovaný trvalý tlak na politiky, kteří se bojí jedině voleb a veřejného mínění.

Proto, aby lidé byli informovaní, mohli společně vytvářet trvalý tlak na nápravu a byli organizovaní vznikl:

Nadační fond PRAVDA O VODĚPožadujeme vodu v rukou měst/státu

Politiky vede k nápravě vědomí, že když vodu neřeší, pak jsou nevolitelní a volby jsou pořád :-). Musí vědět, že lidi nezajímají "fráze a bláboly", ale reálné kroky a výsledeky.

Už se někde podařilo vodu vrátit městům?

Ano, ve Francii, v Německu i v Americe. Lidé přinutili politiky se vypořádat s kolaboranty ve vlastních řadách. Proč? Protože přišla krize, sucho, povodně a lidé se dozvěděli co se děje = tlak veřejnosti a ... volby. Informovaní lidé netolerují, že z nich darebáci dělají ovce ke stříhání...

Jak lze vrátit vodu do vodáren v rukou měst/státu?

Volit politiky, kteří hájí zájmy lidí a ne koncernů, ti pak udělají potřebné kroky:

 • 1. Ukončí protiprávně nastavené model přes soudy

  Pokus vyvést monopol vody s městské vodárny probíhal po celé ČR. Již máme pravomocné soudní stanovisko o protiprávnosti těchto postupů, kterýnavíc dokládá protiprávní jednání místních anti-politiků v zájmu soukromých firem. (Rozsudek soudu – Zlín) = není splněná zákonná podmínka proto, aby byl mnopol vody vyveden na koncern.

  V některých regionech právě probíhá revize toho zda došlo ke stejné protiprávní činnosti jako ve Zlíně a Kladno, Chrudim, Prostějov, Praha…).

  Zdokumentovali jsem činnost organizované skupiny soudcům krok za krokem a nyní stejné informace jsou k dispozici i lidem:  Zlín a Praha.

 • 2. Neuzavřou žádné další smlouvy, po kterých koncerny touží

  Tam, kde voda je v rukou městských vodáren hrozí, že se noví zastupitelé, kteří nemají zkušenost s tím, co nájezdníci, greenmalieři a některé banky v zájmu soukromých firem ve vodárenství páchali.

  Stále probíhají pokusy znovu o(h)loupit zastupitele nebo je zkorumpovat. Zaplacená volební kapaň, přednostní investice v obci, teplé doživotní místo v orgánech soukromé firmy nebo vodárenského sdružení, to je pro Hady v oblecích obrovské lákadlo.

  Když se obce a města spojí a vodu spravují přes vlastní vodárny, s vlastním vodárenským managementem, pak psychopati nemají šanci.

 • 3. Neprodouží smlouvy s koncerny, které končí protože jsou na dobu určitou

  Blíží se konec provozních smluv s cizinci v Ostravě, Brně, Sokolově, v sev. Čechách. Připravme městské vodárny na zpětné převzetí obchodu s vodou. To se již děje např. Paříž.

 • 4. Odkoupí zpět vodárny od koncernů

  Odkoupit vodárny zpět např. na sev. Moravě je nákladný, ale přesto pro obce a stát výhodný krok. Jeho oddalování vede k „vybydlování“ infrastruktury a k přenášení břemena do budoucna. Toto udělali v Německu (Berlín).

Pozor na tunel na konci tunelu

Někteří "politici" pod heslem - vrátíme vodu do rukou českých - realizují přelakování provozních "smluv" s koncerny na smlouvy servisní.

Cizinci vodu dobrovolně nepředají. Ví, že když skončí smlouvy, tak je hodnota jejich firem je minimální.

Proto anti-politici 2-3 roky před koncem smluv navrhnou smlouvy nové, kde se slovo "provozní" nahradí slovem "servisní". Aby nikdo neznal pravdu, tak "smlouvy" budou tajné a zastupitelé je ani neuvidí, "jen" je  schválí.

Voda je dar a s darem se nekšeftuje

Souhlasíte?

Podepište petici požadující toto respektovat

Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme zachovat vodu v rukou měst/státu

Petici již podepsalo

6991 občanů