POKUS UCHVÁTIT MONOPOL VODY V PARDUBICÍCH

V Pardubicích se "politici" pokusili vyvést správu vody do rukou koncernu v letech 05-06. Oproti Kladnu a Zlínu poupravili taktiku. Místo falešného odkupu akcií od České spořitelny vše zabalili do "poptávkového řízení". Cíl byl stejný, vyvést zisky z vody do rukou koncernu a to i za cenu manipulace s výsledky hlasování.

Vrchol komplotu byla protiprávní mnipulace s výsledkem hlasování na valné hromadě

V Pardubicích vedení vodárny manipulovalo s hlasováním na valné hromadě Vak Pardubice dne 22.6.2006. Byl na ní přítomen i spoluzakladatel Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ, ing. Radek Novotný, který protiprávní komplot odhalil již na počátku.

Člověk řídící valnou hromadu nejprve prohlásil, že usnesení schvalující smlovu s Veolií nebylo přijato a valnou hromadu ukončil. Akcionáři (z 90% starostové měst a obcí) začali z valné hromady s úlevou odcházet a to neměli dělat.

Kolem představenstva Vaku Pardubice se shlukli "právníci" koncernu a člověk, který valnou hromadu ukončil, vstal a najednou pokračoval v ukončené valné hromadě.

Lživě vyhlásil, že valná hromada udělila souhlas s uzavřením smlouvy o nájmu a provozováním mezi Vak Pardubice a společností z koncernu Veolie.

Obrana lidí, měst i vodárny přes soud

Spoluzakladatel Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ začal vodu, lidi a Vak Pardubice informovat již v roce 2005, když začal komplot, který vyvrcholil manipulací s hlasováním dne 22.6.2006 na VH. Podal žalobu, kterou vyhrál a tím pomohl zastupitelům ubránit městskou vodárnu Pardubice i správu vody v rukou měst.

ROZSUDEKbyl základem pro zachování vody v rukou měst

Správa monopolu vody díky této úspěšné žalobě zůstala v rukou měst Pardubickém regionu. Vodárna Paradubice díky tomu nepřišla o zisky z vody a stamiliónové dotace z EU. Cena vody na rozdíl o sousedního Hradce, kde se darebákům nepodařilo v lumpárě zabránit, je o 10-15 Kč/m3 levnější.

Právní obrany vodárny Pardubice trvala 3 roky

2005-2007

Díky důkazům předloženým R. Novotným, soudci prohlásili proces v Pardubicích za protiprávní. Rozsudek znamenal zachování správy vody v rukou měst, což umožnilo získat vodárně stamiliónové dotace z EU.

Vyhodnocení důkazů a koncept žaloby zpracoval sám, díky tomu náklad na právniky za tři roky dosáhly "pouze":

340.000,- Kč

Nároku na náhradu nákladů za 3 roky obrany vodárny i přes výsledek soudního řízení se R. Novotný vzdal, což usnadnilo rozumným lidem vyhnat z vedení vodárny darebáky


I vy se může přidat k obraně
naší vody:

Podepište peticiVodu zpět do rukou českého státu

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Nezajímají nás "sliby politiků", zajímá nás náprava. Proto se Nadační fond PRAVDA O VODĚ postavil protiprávní komercionalizaci vody v ČR přes soudy a osvětu. Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Proto sebe i vodu léta bráníme a prosazujeme vrácení priorit lidí do správy vody, odsun koncernů od české vody, garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR a vymahatelnost práva i odpovědnosti pachatelů.

Nadační fond PRAVDA O VODĚVoda je život ne zboží ke kšeftování

DÁVÁ VÁM TO SMYSL?! PODPOŘTE NÁS

Nadační fond je občanská iniciativa. Vše, co děláme, financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků od lidí, kteří na vodu její správu mají stejný názor jako my.

Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit problém, často protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.

Chráníme vodu i pro vás a vaše děti a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí, kteří se k obraně vody přidávají. Postavili jsme se nájezdníkům a "politikům", kteří na úkor lidí ve správě vody hanebně a protiprávně prosazují zájmy koncernů.

Převodem na transparentní účet u ČSOB:

966665/0300

nebo

 

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

 • "Obdivuji Vaši odvahu říkat lidem pravdu, snad se český národ pohne a nebude jen pasivním příjemcem nepříjemných zpráv. Přeji Vám kromě zdraví, které je nejdůležitější, abyste ve svém úsilí dosáhl nejen podporu, ale i úspěchy, vždyť to, co děláte, neděláte jen pro sebe, ale pro nás, pro všechny. Jste statečný, máte moji úctu."
  Eva Halfarová Eva Halfarová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Pane Novotný, děkuji za Vaši výdrž, hodně práce, času a neuvěřitelné odvahy, kterou věnujete tomu nejdůležitějšímu pro lidstvo, vodě. My, co nejsme tak kvalifikovaní se zapojit stejným způsobem jako Vy, budeme alespoň Vaše informace a upozornění sdílet. Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně zdaru a pevné zdraví.

  Ludmila Vajďáková Ludmila Vajďáková https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Děkuji za snahu vrátit co bylo národu ukradeno, sám jsem se v tomto již angažoval a oslovil v tomto směru současného primátora za Ano, města Chomutova a jel jsem v tomto směru do Ústí nad Labem a jednal s hejtmanem za KSČM, osobně tento krok považuji za vlastizradu a ti co to způsobili by měli nést zodpovědnost za tento zločin, bylo by dobře zveřejnit jejich jména, aby občané měli ve volbách, které se blíží, měli možnost vyjádřit volbou svůj názor a tyto lidi odstranit z veřejného života, ještě jednou vám ze srdce děkuji, s pozdravem
  Pavel Říha Pavel Říha https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Dobrý den, v naší obci Košťálov se to podařilo. Postavili jsme čističku a kanalizaci. S občany obce jsme uzavřeli smlouvy na stočné a po roce, když končila smlouva s Veolii, jsme uzavřeli smlouvy i na vodné. Nevim jak Veolia, protože jsme se snažili udržet vodné na co nejnižší ceně, ale my z toho máme jen radost. Pro obec to jsou sice starosti navíc, ale už se nemusíme každý rok dohadovat a hlavně dokazovat proč nechceme vodné zdražit. Všechny opravy šly stejně z našeho rozpočtu. Oni jen inkasovali a žádné opravy neplatili. Nedejte se!!! Než podepíšete novou smlouvu, tak jednejte, zdůvodňujte a hlavně ONI musí zdůvodňovat proč zdražují.
  Dana Jonová Dana Jonová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Dobrý den, děkuji za Vaši neúnavnou a velmi potřebnou práci..!! Když jsem na váš popud začala sledovat arogantní jednání politiků, věřte o to více mě to nakoplo a nesmíme dovolit aby takto beztrestně konali.... Ještě jednou upřímné díky a přeji plno sil do další práce. S pokorou a přáním pěkného dne.
  Věra Subotová Věra Subotová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Jak je možné, že tuto pravdu stále nevidí ti, v jejichž moci by byla i síla změnit to? Je nám z toho všeho, co se tu po revoluci usadilo a roztáhlo cizáků opravdu smutno. Video Vize NFPOV: Voda nad zlato aneb poznej minulost a pochopíš současnost a víš, co je třeba napravit https://youtu.be/8t_xILHGRVM  - je srozumitelné - velice pro toho, kdo chce, aby mu srozumitelné bylo. Samozřejmě - jako se vším
  Věra Pilsová Věra Pilsová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Dobrý den, moc si vážím Vaší (doufejme, že ne sisyfovské) snahy vrátit naši vodu našim organizacím či (zatím ještě) našemu státu.
  Miroslav Šubrt Miroslav Šubrt https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Jak mohli naší politici toto dopustit? Že prodali a propachtovali tuhle k životu důležitou a strategickou přírodní surovinu do rukou cizinců! Těm jde jen vytřískat z toho peníze. Bude moc obtížné toto zase vrátit do rukou našeho státu a zdá se mně, že není ani vůle s tímto problémem něco dělat! Děkuji panu Radkovi Novotnému a Nadačnímu fondu pravda o vodě, že vedou tento boj o nápravu této nehoráznosti a nevzdávají to.
  Rudolf Jagla Rudolf Jagla https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Vážený pane, protože je má bývalá aktivní profesní dráha s vodou spojena, velice si Vašeho úsilí cením. Dvacet let jsem se pohyboval v oblasti armatur a zejména poučná pro mě byla doba v letech 1992-1999, kdy jsem, byl šéfkonstruktérem firmy Krammer Armaturen GmbH. Např. většina hydrantů Krammer u nás jsou mé děti. Tehdy se u mě na na návštěvách ve Wiener Neustadt vystřídali téměř všichni vedoucí pracovníci českých i slovenských vodáren. Poté jsem rovněž v branži působil v Rakousku a ČR až do roku 2014. Proto velmi dobře vím, že to, co se s vodou děje, není ničím jiným, než světově unikátním organizovaným zločinem. Děkuji Vám za Vaši práci.
  Ing. Ferdinand Šmikmátor Ing. Ferdinand Šmikmátor https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Je to hodně velká lumpárna. Držím palce, ať to dobře dopadne.
  Marie Pavlistová Marie Pavlistová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Hospodaření s vodou patří nám a ne cizincům. Ti, co odevzdali vodu cizincům, by měli být potrestáni!
  Marie Holušová Marie Holušová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • S veľkým záujmom som si vypočul reláciu s Vami "Na prahu zmien" o národnej vodnej lúpeži v Čechách, ale aj na Slovensku na Slobodnom vysielači. Obdivujem Vás a želám Vám veľa síl a úspechov v neľahkom poslaní.
  Ing. Slavomír Vosovič Ing. Slavomír Vosovič https://www.darujme.cz/projekt/1201498