HLASOVÁNÍ ODHALILO, KDO HÁJÍ ZÁJMY OBČANŮ A KDO ZÁJMY KONCERNŮ

*DNE 1.7.2021 SENÁTOŘI ODS, TOP 09, KDU A STAN HLASOVALI NAPŘ. PROTI POŽADAVKU VYŠETŘIT, JAK SE VEOLIA DOSTALA K NAŠÍ VODĚ

ZHRUBA 25% SENÁTORŮ POCHOPILO, ŽE ŘÍKÁME PRAVDU

Původně jsme odhadovali, že petici podpoří maximálně 8 senátorů. Nicméně 20 z 80 senátorů jsme o existenci zásadních problémů v oblasti vodního hospodářství přesvědčili. To je pozitivní začátek. Pochopili, že tvrzení senátorky Vítkové z KDU, že požadavky petice jsou vyřešeny nebo se řeší, je lživé. Např. protiprávní tunely vodáren nikdo kompetentní neřeší.

JAK KONRÉTNÍ SENÁTOŘI HLASOVALI O PETICI VODA JE ŽIVOT?

ZÁKULISNÍ MANIPULACE: CO SE DĚLO PŘED I ZA OPONOU?

Ne všem senátorům a lobbistům v zákulisí se líbilo, že přinášíme důkazy, co se kolem vody léta páchá. Přišly proto nekalé praktiky:

 • Pokusy zabránit nám v plném informování senátorů a veřejnosti. Petiční výbor, v čele s p. Drahošem, zakázal účast veřejnosti a médií na údajném veřejném slyšení. ZDE
 • Manipulace s obsahem zápisů z jednání petičního výboru. Ani po urgencích neobsahují pravdu o tom, co bylo řečeno a předáno. ZDE

Toto jsem odhalili a pokusy s námi i s občany manipulovat jsem zveřejnili.

DŮKAZY JSME PŘEDALI VŠEM CESTOU, KTEROU ANI LIDÉ V ZÁKULISNÍ NEMOHLI OVLIVNIT. JAKÉ DŮKAZY JSME PŘEDALI?

 • Všichni zákonodárci námi byli informováni o mnohdy protiprávním dění kolem vody v ČR.
 • Velká hodnota pro občany: Ví, kdo z politiků kryje protiprávní stav.

PRVNÍ KROK UMOŽNIL ZÁKONODÁRCE NEJEN INFORMOVAT, ALE PŘINUTIL JE I HLASOVAT A TÍM ODPOVĚDĚT NA OTÁZKY:

 1. Pomůžete vyšetřit protiprávní dění kolem vody, nebo ne?
 2. Podpoříte prosadit garanci práva lidí na vodu v ústavě, nebo ne?
 3. Mají být peníze, které lidé platí za vodu, investovány do naší infrastruktury, nebo je necháme téct do ciziny?

Potěšila nás reakce jednoho senátora, který řekl: "Děláte to dobře, informovanost v senátu roste, informujte dál a sežeňte 100.000 podpisů a nápravu již nikdo nezastaví. Darebáci se již teď bojí." Rozumným senátorům informace pomáhají.

Jsou ovšem i senátoři, kteří na nápravu kašlou a které informacemi otravujete.

OBRANA VODY V ČR: JE DLOUHODOBÝ PROJEKT

 • Cílem je vrátit prodeje vody do českých rukou a garance práva lidí na vodu v ústavě. Spustili jsme proto pravidelné informování politiků, občanů i médií a tím se stupňuje legitimní tlak na obranu vody.

Právě vaše podpora umožňuje dělat další kroky. Již nyní zpracováváme VODÁRENSKÉ PROFILY POLITIKŮ, z kterých se lidé dozví, co od nás politici dostali a zda hlasovali PROTI / PRO nápravě. Navíc jsme vyzvali senátory, aby vysvětlili, na základě čeho hlasovali PROTI nápravě. Jejich odpovědi také zveřejníme.

I ne-odpověď je odpověď, že? Informovaní občané pak mohou ve volbách čistit Parlament ČR od "politiků", kteří pracují pro koncerny. Volby do sněmovny a senátu jsou, co čtyři, resp. co dva roky, takže to bude nějakou dobu trvat, ale v čase toto realizovat jde.

Jak na důkazy a otázky reagují noví kandidáti?
arrow

NAŠE DALŠÍ KROKY

 • Pokračujeme v informování. 350 lidem na klíčových postech ČR doručíme další důkazy, rozsudky.
 • Na doporučení několika senátorů aktivizujeme další občany a dáváme dohromady 100.000 podpisů pod petici.
 • Formou datové žurnalistiky zdokumentujeme, co politici říkají. Zveřejníme vodárenské profily senátorů, kteří obhajují mandát. Na nich zveřejníme, co senátoři dostali, co věděli a jak hlasovali.
 • Nápravu samozřejmě prosazujeme dáli i přes soudy a podněty na policii.

ZÁVĚR: Vašich cca 31.000 podpisů pomohlo v roce 2021 otevřít kohoutky s informacemi o vodě v senátu. Téma již rezonuje i zde, ale zatím ne dost silně. Proto spustíme povodeň informací, předáme další důkazy, získáme 100.000 podpisů pod peticí a vystupňujeme tlak na obranu vody. Postupně dosadíme do parlamentu politiky, kteří podpoří vrácení prodeje vody do českých rukou a prosadí garanci práva lidí na vodu v ústavě.

A LIDÉ SI ZA SEBE ZVOLÍ ZÁSTUPCE, KTEŘÍ BUDOU HÁJIT ZÁJMY OBČANŮ - SKONČÍ VOLBY NASLEPO

Politici odmítají pomoct ukončit protiprávní působení cizinců u naší vody. Prý to nepožaduje dost lidí. Proto pod tento požadavek sbíráme min. 100 tis. podpisů. Přidejte se.

Voda, její prodej ani peněžní toky z vody nepatří do rukou zahraničních korporací.

VÁŠ PODPIS PODPORUJE LEGITIMNÍ SNAHU O NÁPRAVU. VODU BRÁNÍME I  PŘES SOUDY A POMOC ROZUMNÝM POLITIKŮM. DÁVÁ VÁM TO SMYSL?

PAK SE PŘIDEJTE.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

JAK SE HLASOVAL VÁŠ SENÁTOR A CO O VODĚ ŘÍKAJÍ KANDIDÁTI, KTEŘÍ CHTĚJÍ VÁŠ HLAS?

Klikněte níže a podívejte se, jak o vodě jednali senátoři, kteří obhajují mandát v roce 2022 a jak na otázky k vodě odpovídali noví kandidáti do senátu. Chcete-li pomoct, ptejte se na vodu i senátorů a poslanců z vašich regionů, bez ohledu na to, zda jim končí mandát.

Jak udělalo pro nápravu 27 senátorů za 6 let
Jak na důkazy a otázky reagují noví kandidáti?

JSOU PRO VÁS TYTO INFORMACE HODNOTNÉ? PAK SE PŘIDEJTE.

Podpořit nás můžete převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬