Cena vody Praha 2024

Jaká je aktuální cena vody v Praze? O kolik víc zaplatíte za kubík vody v roce 2022? Porovnali jsme vývoj cen vodného a stočného za m3 v Praze od roku 1998 až do současnosti. Dozvíte se také, kdo je dodavatelem vody v Praze a jakou pozici zde má francouzský koncern Veolia na úkor pražských vodáren. Kdo o ceně rozhoduje? Jak se vyvíjí cena vody? Kde končí peníze, které platíte za vodu?

Zdroj: Výroční zprávy PVK (Veolia Praha), Pražské vodovody a kanalizace a Pražská vodohospodářská (PVS) a kalkulace nákladů vodného a stočného zasílané Ministerstvu financí.

1. krokVeolia ovládá 66% PVK
2. krokFNM převádí 34% PVK Praze
3. krokMěsto za 12 dní prodává 34% Veolii
Zisky z vody
Jak to vše začalo?

Díky podivnému jednání politiků, prodává vodu v Praze fr. koncern Veolia. V Praze mají politici na Veolii zcela jiný názor než v Paříži. Co a kdo je k tomu motivuje?

Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme.

Cenu vody navrhuje fr. koncern Veolia

Cenu vody i zisky Veolie schvaluje vedení Hlavního města Prahy. Tzn. stejní lidé, kteří komplot kolem prodeje 34% podílu akcií PVK Veolii provedli. Zisky kalkulované lidem do ceny vody na stránkách Veolie(PVK) nenajdete.

Vodu, peněžní toky z vody a všechny informace související s náklady a tvorbou ceny vody má v Praze zcela v rukou fr. Veolie (PVK), která léta inkasovala z prodeje vody 100% zisku.

O vodě s námi přes facebook a e-maily informuje již cca 59.000 lidí. 🙂 Přidejte se, děkujeme.

CHCI SE PŘIDAT

Je třeba odhalit lumpárny, zjednat nápravu a hnát darebáky před soud. Proto se peticí VODA JE ŽIVOT spojují lidí, kteří toto prosazují.

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí VODA JE ŽIVOT požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby nám, protože jako jediní vše kolem vody platíme.

SOUHLASÍŠ? PAK SE PŘIDEJ.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Postavili jsem se protiprávní komercionalizaci vody v ČR. Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Nadační fond PRAVDA O VODĚVoda je život, ne zboží k dolování zisků

DÁVÁ VÁM SMYSL VRACET PENÍZE OD LIDÍ ZA VODU DO VODÁRENSTVÍ A NEPOSÍLAT JE DO CIZINY NA UČTY KORPORACÍ? PAK INFORMACE SDÍLEJTE A OSVĚTU PODPOŘTE.

 Darujte na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬