NAŠICH PENĚZ NA ÚČTECH KONCERNŮ SE NENAPIJEME

Občané Královéhradecka zaplatili v letech 2006-2019 v ceně vody Veolii zisk ve výši

576.352.000 Kč

Z toho velká část odtekla na účty koncernu Veolia do zahraničí

kde lidé žádnou vodu neodebrali a města žádné trubky nevlastní. Cca třetina skončila v městské společnosti Vak H. Králové, která peníze od lidí investovala zpět do infrastruktury. Na ní profituje Veolia díky tomu, že od Vak H.Králové získá infrastrukturu k provozování.

Zisk se mezi Veolii a města se dělí v poměru 34:66 a investice 0:100? Vlastně je to geniální, že?

Jak vysoké zisky ovlivňují cenu vody?

Do roku 2005 platili občané  v ceně vody zisk pouze městému Vak H.Králové, který záměrně tvořil minimální zisk. V roce 2005 anti-politici instalovali mezi lidi a vodárnu soukromou společnost a od té doby lidé platí v ceně vody zisky dvou společností - Veolie a Vak H.Králové. Zisk se do té doby pohyboval do cca 10 mil. Kč/rok, po roce 2005 narostl v součtu obou společností na cca 100 mil.Kč.

Drahá voda v Hradcia lživé sliby inflačního růstu
František Barákkdo je a pro koho pracuje

Platí lidé pana Baráka 2x?

Po uzavření smluv s Veolií lidé platí odměny a bonusy členům orgánů dvou společností. Zde je zajímavý úkaz, pan Barák. Bývalý člen představenstva Veolie působí v orgánech představenstva Vak H.Králové a současnně v představenstvu Královéhradecké provozní (Veolie). Koho zájmy tedy hájí?

Jak a díky komu ovládla Veolia prodej vody na Královéhradecku, když původně vše ovládala města přes Vak H.Králové? Díky politikům a vodařům Vaku.

Proces kolem vyvedení monopolu vody a ziskových aktiv z Vaku Hradec Králové na fr. koncern Veolia, provázelo protiprávní jednání. Odhalilo to řízení u Komise pro cenné papíry.

Vedení Vak H.Králové, (v čele s p.Vlasákem ODS, bývalým primátorem města H. Králové, které rozhodovalo o tom, kdo ve vedení vodárny bude), jednalo protiprávně, když porušilo:

Velký zastánce předání vody koncernům Oldřich Vlasák

 • Zákon o podnikání na kapitálovém trhu - "Zpráva emitenta Vak Hradec Králové - registrovaného cenného papíru v roce 2004 neobsahovala informace o probíhajícím poptávkovém řízení na „Spolupráci a vstup strategického partnera do společnosti Vak H. Králové.
 • V pololetní zprávě emitenta cenného papíru v roce 2004 použilo klamavé a zavádějící údaje o předpokládaném vývoji společnosti.
 • Upřednostnilo při poskytování informací o poptávkovém řízení majoritního akcionáře Statutární město Hradec Králové.
 • Omezil právo akcionáře na informace, když za vyhotovení stránky listin stanovil účelově částku 15 Kč/stránku.
 • Investorům, včetně části svých akcionářům zamlčovalo podstatné informace, důležité pro jejich rozhodování.
 • Neposkytovalo řádně informace o tom co se ve společnosti děje RM-SYSTÉMU a Komisi pro cenné papíry.
Zjištění Komise pro cenné papíry

Vedení Vak H. Králové dostalo mnohasettisícovou pokutu za to, že porušilo zákon o podnikání na kapitálovém trhu, když použilo klamavé a zavádějící informace o budoucím vývoji společnosti...

Manipulovalo s akcionáři, poskytovalo nempravidé a neůplné informace, podstatné skutečnosti tajilo a předkládalo lživé sliby, jen aby ohloupení starostové schválili smlouvy s Veolií...

Pokuta 700 tis.Kč vedení Vak H.Královéudělená Prezídiem KCP

Královéhradecká provozní- fr. Veolie je od roku 2005 prodejce vody na místo původné městské vodárny.

Městský Vak Hradec Králové "pouze" vlastní vodárenské sítě, které ovšem nepoužívá, protože je pronajímá k provozní společnosti KHP ovládané Veolií.

Vak H. Králové přišel díky smlouvám s Veolií o dotace z EU. Hadi na radnici lživě tvrdili pravý opak.

Za to, co proběhlo a co je nastaveno v Hradci Králové nesou odpovědnost konkréní lidé, jejich jména najdete v rejstříku Vaku H. Králové a KHP

Složení vedení Vak H.Králové
Složení vedení KHP - Veolie

Pravda o vodě na Královéhradecku

Prodej vody zde ovládá Veolia

Lidé platili léta neoprávněné náklady

Byli i politici, kteří s námi Vak H.Králové bránili

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

 • Velmi si vážím práce, kterou pro nás děláte. Mám hluboký obdiv k Vaší nezdolnosti a vytrvalosti, se kterou se věnujete nápravě a šíření povědomí se situací s vodou v naší republice. Je to pro mě něco nevídaného.
  Tomáš Beňo Tomáš Beňo
 • Jsem zarputilý pravićák. Právě proto vím, že u přirozených monopolů nefunguje neviditelná ruka trhu. Tady angažmá soukromého subjektu vždy skonćí zestátněním nákladů a privatizací zisků. Tomu pokušení jeśtě nikdy nikdo neodolal. Přeji Vám mnoho zdaru v tomto nelehkém boji.
  Vlastimil Tvrzský Vlastimil Tvrzský
 • Vynikající stránka s potřebnými informacemi pro veřejnost o krádežích vody oligarchy a jimi podplacenými politiky.
  Tomáš Bouzek Tomáš Bouzek
 • Radek a lidé kolem NFPOV se postavili bandě lhářů a zlodějů okrádající lidi pomocí vody. Nezlomilo je vyhrožování ani právníci a soudy. Rád jim pomohu tenhle boj dotáhnout až do konce.

   

  Jan Bartoš Jan Bartoš
 • Baví mě pracovat na projektech, které dávají smysl a mají pro lidi přínos. S Radkem a Nadačním fondem PRAVDA O VODĚ se skvěle spolupracuje a to co dělají, dělají opravdu dobře.
  Tomáš Andlík Tomáš Andlík www.pravdaovode.cz/o-co-jde-soudy-pardubice/
 • S něčím tak drahocenným se nekšeftuje. Správa vodního hospodářství má být jen záležitostí našeho státu.
  Helena Hesova Helena Hesova
 • Moře se skládá z kapek, jednu posílám.
  Vladimír Falc 1000 Kč Vladimír Falc 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Naprosto souhlasím. Je třeba se začít efektivně bránit a ne se nechat ohlupovat politickými hrátkami, nezodpovědných politických bohapustých žvanilů. Děkuji
  Ludvík Fritscher 100 Kč Ludvík Fritscher 100 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Před Radkem Novotným klobouk dolů. Je to člověk, který pro každého jednoho z nás udělal strašně moc. A tak prosím, podívejte na tento rozhovor - https://youtu.be/Jb3tyg0a3qE.
  Jana Lorencová Jana Lorencová přední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD
 • Voda je dar života bez vody není život proto ji chraňte.
  Anna Brezovska Anna Brezovska

DÁVÁ VÁM SMYSL UKONČIT KŠEFTOVÁNÍ S ČESKOU VODOU? PODPOŘTE NÁS

Děkujeme, že stále více lidí s námi sebe i vodu brání.

NFPOV chrání nejen nás a naše děti, ale i peníze nás všech, které jinak končí v zahraničí a nic za ně nedostáváte. Toto financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit příčinu problému, tj. neznalost, i protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo