Kdo je kdo? Koncerny

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. František Barák? Fr. koncernů Veolia či Suez?

Ing. František Barák

Působil a působí v orgánech řady společností. Mimo jiné v orgánech vodáren francouzských koncernů ONDEO Services CZ a poté VEOLIA – Obchodní rejstřík

Nyní působí jako předseda sdružení SOVAK, jehož představenstvo ovládají koncerny a v orgánech městské vodárny Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. a současně v orgánech soukromé společnosti fr. koncernu Veolia, konkrétně Královéhradecké provozní, a.s.

Pracoval a pracuje zejména pro tyto společnosti:

 • 2000-2001: Jako jednatel fr. nadnárodní společnosti ONDEO Services CZ, s.r.o. v letech 2000 – 2001.
 • 2001-2003: Jako člen představenstva fr. nadnárodní společnosti VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s., pro ONDEO “konkurenční” společnosti.
 • Ze své pozice ve Veolii a v orgánech vodáren působil s řadou zástupců koncernu Veolia: Eva Kučerová, Ondřej Beneš, Rostislav Čáp, Etienne Petit, Josef Šverma, Pavel Chudoba, Philippe Guitard, Ing. Jakub Hanzl, RNDr. Tomáš Paclík
 • 2002-2003: Jako člen dozorčí rady STŘEDOMORAVSKÉ VODÁRENSKÉ, a.s., z nadnárodní společnosti VEOLIA VODA, realizující v roce 2000 provozní model s městskou Vodohospodářskou společností Olomouc, a.s. a městem Olomouc.
 • 2002-2003: Jako člen představenstva VODÁRNY PLZEŇ, a.s. a jednatel Vodohospodářské společnosti Sokolov, s.r.o., obě z koncernu VEOLIA VODA.
 • 2004-2005: Jako člen představenstva městské vodárny Kladno-Mělník, kde byl navolen spolu s RNDr. Tomášem Paclíkem, Ing. Ondřejem Benešem, Ing. Pavlem Chudobou, Ing. Josefem Švermou do orgánů VKM, které připravily provozní model VKM s Veolií tak, aby byl předložen valné hromadě dne 15.9.2004.
 • Kde působil F-Barák

Asistoval v představenstvu okresní Vodárny Kladno-Mělník,  při realizaci “provozního modelu” s francouzskou nadnárodní společností Veolia. 

Zde jeho činnost dozoroval z pozice člena dozorčí rady VKM, primátor města Kladna, Ing. Dan Jiránek (2004: více ZDE).

 • Smlouva o provozování uzavřená mezi výše uvedenými společnostmi umožňuje tvořit zisky fr. koncernu Veolia.
 • Z pozice ve Veolii anebo také v městských vodárnách měl možnost působit nebo potkat řadu politiků a předních vodárenských manažerů, kteří pracovali nebo pracují v orgánech vodáren, kde je realizován provozní model s Veolií.
 • Vodárny Kladno-Mělník, a.s., Středočeské vodárny, a.s.: Ing. Dan Jiránek (ODS), Mgr. Miroslav Neumann (ODS), Mgr. Milan Volf (ODS), Ondřej Beneš, PaedDr. Miroslav Lid, Miroslav Baloun, RNDr. Tomáš Paclík, Josef Šverma, Pavel Chudoba.
 • 2006 – dosud: Po zavedení provozního modelu v městské vodárně Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. byl “navolen” do představenstva městských Vodovodů a kanalizací Hradec Králové, a.s., kde dohlížel na fungování provozního modelu s Královéhradeckou provozní, a.s. Více ZDE.

Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., Královéhradecká provozní, a.s.:

 • Ing. Zdeněk Kouba, Ing. Pavel Louda, Ing. Otakar Divíšek (ODS), Ing. Miroslav Uchytil, Ing. Oldřich Vlasák (ODS), Ing. Josef Malíř, Ing. Pavla Finfrlová (ODS)
 • 2010 – dosud: Působí současně jako člen představenstva Královéhradecká provozní, a.s., společnosti z fr. koncernu Veolia a současně jako předseda představenstva městské vodárny Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. a předseda SOVAK.

Zajímavostí je jeho působení v dozorčí radě vytunelované společnosti TREND investiční společnost, a.s. v polovině 90.let minulého století.

 

podpořte nás

Informovanost přináší šanci vrátit vodu do rukou státu a obcí

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá 🙂

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

koho volit-j 600

 

Všichni k datu publikování tohoto článku působí v orgánech některé ze společností z koncernu Veolia, kde pobírají nemalé odměny, např. Královéhradecká provozní, a.s. nebo Středočeské vodárny, a.s. …

Zda dosud členství v orgánech společností trvá, můžete ověřit pro ČR zde a pro SLOVENSKO zde.

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Žádné komentáře

Comments are closed here.

10 principů, jak vrátit do správy vody zájmy lidí podepsalo již přes 31.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE