Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. František Barák? Fr. koncernů Veolia či Suez?

Ing. František Barák

Působil a působí v orgánech řady společností. Mimo jiné v orgánech vodáren francouzských koncernů ONDEO Services CZ a poté VEOLIA – Obchodní rejstřík

Nyní působí jako předseda sdružení SOVAK, jehož představenstvo ovládají koncerny a v orgánech městské vodárny Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. a současně v orgánech soukromé společnosti fr. koncernu Veolia, konkrétně Královéhradecké provozní, a.s.

Pracoval a pracuje zejména pro tyto společnosti:

 • 2000-2001: Jako jednatel fr. nadnárodní společnosti ONDEO Services CZ, s.r.o. v letech 2000 – 2001.
 • 2001-2003: Jako člen představenstva fr. nadnárodní společnosti VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s., pro ONDEO „konkurenční“ společnosti.
 • Ze své pozice ve Veolii a v orgánech vodáren působil s řadou zástupců koncernu Veolia: Eva Kučerová, Ondřej Beneš, Rostislav Čáp, Etienne Petit, Josef Šverma, Pavel Chudoba, Philippe Guitard, Ing. Jakub Hanzl, RNDr. Tomáš Paclík
 • 2002-2003: Jako člen dozorčí rady STŘEDOMORAVSKÉ VODÁRENSKÉ, a.s., z nadnárodní společnosti VEOLIA VODA, realizující v roce 2000 provozní model s městskou Vodohospodářskou společností Olomouc, a.s. a městem Olomouc.
 • 2002-2003: Jako člen představenstva VODÁRNY PLZEŇ, a.s. a jednatel Vodohospodářské společnosti Sokolov, s.r.o., obě z koncernu VEOLIA VODA.
 • 2004-2005: Jako člen představenstva městské vodárny Kladno-Mělník, kde byl navolen spolu s RNDr. Tomášem Paclíkem, Ing. Ondřejem Benešem, Ing. Pavlem Chudobou, Ing. Josefem Švermou do orgánů VKM, které připravily provozní model VKM s Veolií tak, aby byl předložen valné hromadě dne 15.9.2004.
 • Kde působil F-Barák

Asistoval v představenstvu okresní Vodárny Kladno-Mělník,  při realizaci „provozního modelu“ s francouzskou nadnárodní společností Veolia. 

Zde jeho činnost dozoroval z pozice člena dozorčí rady VKM, primátor města Kladna, Ing. Dan Jiránek (2004: více ZDE).

 • Smlouva o provozování uzavřená mezi výše uvedenými společnostmi umožňuje tvořit zisky fr. koncernu Veolia.
 • Z pozice ve Veolii anebo také v městských vodárnách měl možnost působit nebo potkat řadu politiků a předních vodárenských manažerů, kteří pracovali nebo pracují v orgánech vodáren, kde je realizován provozní model s Veolií.
 • Vodárny Kladno-Mělník, a.s., Středočeské vodárny, a.s.: Ing. Dan Jiránek (ODS), Mgr. Miroslav Neumann (ODS), Mgr. Milan Volf (ODS), Ondřej Beneš, PaedDr. Miroslav Lid, Miroslav Baloun, RNDr. Tomáš Paclík, Josef Šverma, Pavel Chudoba.
 • 2006 – dosud: Po zavedení provozního modelu v městské vodárně Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. byl „navolen“ do představenstva městských Vodovodů a kanalizací Hradec Králové, a.s., kde dohlížel na fungování provozního modelu s Královéhradeckou provozní, a.s. Více ZDE.

Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., Královéhradecká provozní, a.s.:

 • Ing. Zdeněk Kouba, Ing. Pavel Louda, Ing. Otakar Divíšek (ODS), Ing. Miroslav Uchytil, Ing. Oldřich Vlasák (ODS), Ing. Josef Malíř, Ing. Pavla Finfrlová (ODS)
 • 2010 – dosud: Působí současně jako člen představenstva Královéhradecká provozní, a.s., společnosti z fr. koncernu Veolia a současně jako předseda představenstva městské vodárny Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. a předseda SOVAK.

Zajímavostí je jeho působení v dozorčí radě vytunelované společnosti TREND investiční společnost, a.s. v polovině 90.let minulého století.

 

podpořte nás

Informovanost přináší šanci vrátit vodu do rukou státu a obcí

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá 🙂

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

koho volit-j 600

 

Všichni k datu publikování tohoto článku působí v orgánech některé ze společností z koncernu Veolia, kde pobírají nemalé odměny, např. Královéhradecká provozní, a.s. nebo Středočeské vodárny, a.s. …

Zda dosud členství v orgánech společností trvá, můžete ověřit pro ČR zde a pro SLOVENSKO zde.

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné články