Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. Hana Orgoníková? Vaku H. Králové nebo fr. Veolie?

Pochybujete o tom, že existují rozumní lidé a politici, kteří se postavili pokoutným tunelům a předávání kontroly nad hospodaření s vodou zahraničním korporacím? Nepochybujte!

Udělali to dokonce i tehdy, kdy věděli, že minimálně část vedení jejich strany nejspíš jede v obrovské levárně, protože nic nedělá nebo dokonce hlasuje pro smlouvy, které mezi lidi a vodu instalují soukromé penězovody a to i přestože mají v rukou důkazy, že to je a bude v neprospěch lidí.

Paní Orgoníková pochopila, co znamená předání monopolu vody do rukou cizinců. Pochopila to dříve, než k tomu v Hradci Králové došlo a pokusila se pokoutný proces zastavit argumenty a prací.

  Hana Orgoníková Věděla, jaké to bude mít a má negativní dopady na občany = drahá cena vody, města a obce = ztráta nároku na čerpání dotací z EU a městské vodárny = ztráta jediného zdroje obnovy vodárenských trubek vodného a stočného.

Vodárnu bránila, přestože si z ní různí koncerno-milové a Hadi v oblecích špinili její jméno, pomlouvali ji nebo se je pokoušeli zastrašit vyhrůžkami, či žalobami.

Vedení města Hradec Králové v čele s příslušníky ODS

Pan O. Divíšek a p. O. Vlasák seděli ve vedení vodárny Vak H. Králové a ve vedení města H. Králové. Instalaci koncernu do pozice monopolního prodejce vody v regionu prosazovali.

H. Orgoníková měla jiný názor a veřejně vystupovala na jednání zastupitelstva města, psala dopis vedení městu Hradec Králové a organizovala petici občanů proti předání monopolu vody koncernu.

Vedení města H. Králové, v čele s p. Divíškem (ODS), na ni podalo dne 13.6.2005 žalobu za údajný zásah do dobré pověsti města. Požadovalo zadostiučinění v podobě omluvy. Šikanózní žaloba měla zastrašit lidi zastupitel, aby nestáli ODS v cestě, nebránili vodu a nesnažili se zabránit  instalaci koncernu mezi lidi a vodu.  Soud tuto „žalobu“ zamítl.

Při obraně vodárny Vak H. Králové i při předložení důkazů soudu jsme s paní Orgoníkovou spolupracovali

Paní Orgoníková si ověřovala pravdivost podkladů, které různí naháněči koncernů zastupitelům a občanům předávali. Když na ni privatizátoři zisků z vody vyrukovali s žalobou, nedala se zastrašit a o to více vodárnu a lidi bránila. Dostala od nás důkazy, které ji pomohly u soudu prokázat, že podaná žaloba je šikanózní a k protiprávnímu jednání naopak léta dochází ze strany vedení Vaku H. Králové – resp. politiků z vedení města, kteří sedí v orgánech vodárny.

„Místní politici“ argumenty, důkazy, ani daty doložená fakta o nevýhodnosti toho, co se „zavádí, slyšet nechtěli. Ani poslankyně České republiky, p. Orgoníková (ČSSD), nebyla schopná komunální „politiky“ přesvědčit, ať neblbnou a nepředávají strategickou surovinu do rukou cizinců.

Vrcholný zástupce ČSSD neměl ani podporu místních zástupců ČSSD ve vedení města H. Králové a Vak H. Králové.

V Hradci, stejně jako ve Zlíně (či jiných regionech), místní „organizovaná skupina“, do které patřili lidé z ODS i ČSSD, manipulovala se zastupiteli menších měst a obcí. Šli na to přes klasické lži. Slibovali v rozporu s realitou nízký či inflační růst cen vody i dotace z EU. To vše ovšem POKUD zastupitelé měst a obcí odsouhlasí předání  hospodaření s vodou do rukou koncernu.

Na slibovaný nízký či inflační růst cen vody již následující rok „zapomněli“. V Hradci cena vody rostla a roste lidem daleko více, než se zastupitelům slibovalo. Region a vodárna H. Králové navíc právě díky „anti-privatizaci“, přišly i o možnost čerpat dotace z EU.

cena vody

EU odmítla dotovat zisky koncernů, které inkasují právě díky instalaci provozních modelů, který je často dovedně maskovaný systém „privatizace zisků a zestátnění nákladů“, z kterého nemalé peníze inkasované od lidí za vodu končí v cizině. To bylo zcela v rozporu s pravidly pro poskytování dotací z EU.

Na všechny tyto hlavní negativní následky, paní Orgoníková veřejně na jednání zastupitelstva města H. Králové upozornila

Vzhledem k úspěšným procesním pokusům krátit její vystoupení na jednání zastupitelstva, předala své stanovisko vedení Hradce Králové i písemně a i zde uvedla, že dojde k:

  • zdražení vody občanům
  • nemožnosti čerpání dotací
  • vyvedení našich odborníků a našeho know-how, do rukou koncernu

Dne 12.11.2004 zaslala na město H. Králové, primátorovi vysvětlující dopis
Orgoníková - na toto doplatí lidé Orgoníková - na toto doplatí lidé

 

 

Komise pro cenné papíry potvrdila protiprávní jednání Vak H. Králové

Činnost vedení Vaku H. Králové „ocenila“ v rámci šetření Komise pro cenné papíry, jako protiprávní  a potvrdila informační komplot kolem provozního modelu, resp. manipulaci s akcionáři a jednání v rozporu se zákony ČR. Komise shledala zásadní porušení informační povinností představenstva vodárny H. Králové. Za nezákonné jednání vedení vodárny H. Králové muselo zaplatit pokutu 700 tis. Kč.

Ing. Hana Orgoníková bohužel zemřela dne 5.6.2014 ve věku pouhých 67 let

„Paní Orgoníkové jsem si vážil pro její přímost a politickou nezabahněnost. Dle mých osobních zkušeností byla Člověkem a Osobností, kterou mezi nejen sociálními demokraty ve sněmovně a senátu dnes nevidím“ –  Ing. Radek Novotný, spoluzakladatel Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ a odborník na praktiky koncernů.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  1. Cena vody H. Králové
  2. Dělení zisků z vody na Královéhradecku
  3. Proč na Královéhradecku prodávají lidem vodu „frantíci“?

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. Oldřich Vlasák? Vaku H.Králové, Veolie nebo O. Vlasáka?

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. František Barák? Fr. koncernů Veolia či Suez?

 

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné články