Vodárny a firmy zajišťující dodávku vody spotřebitelům v ČR

Komu zaplatíme více, zahraničním koncernům nebo městským vodárnám?

Aktuální cena vody:
>> ZDE >>

Jak probíhala anti-privatizace vodáren v ČR, ukazuje i toto vyjádření senátora ČR.

V České republice vodu dodávají tři základní podoby vodáren:

 1. Vodárny měst a obcí, které vlastní studny a přes své vodárenské odborníky dodávají lidem vodu. Tzv. Smíšený model. Např. Vak Přerov, Hodonín, M.Boleslav, Vsetín, Kroměříž...
 2. Fabriky cizinců, které vodárenské nevlastní, "jen" na nich naši vodu přeprodávají. Tzv. Provozní model / Neprovozní tunel.
 3. Fabriky cizinců, kdy původní městské vodárny zaprodali místní politici. Cizinci mají v rukou trubky i dodávku a odvedení vodu lidem. Vyrabování městského majetku přes absurní prodeje akcií vodáren. Např. Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s.

Proč se zahraniční koncerny derou k monopolu vody v ČR?

Protože milují naše peníze na svých účtech! Protože ten, kdo ovládá peněžní toky a má právo inkasovat zisk z vody. K tomu dojde jen pokud jsou v postavení, kdy prodávají vodu na místo městských vodáren. Proto dochází k pokoutným privatizacím, které často provází protiprávní činnost, manipulace a korupce.

V letech 1996-2006 souhlasili starostové měst a obcí, aby městské vodárny uzavřely se zahraničními koncerny podivné smlouvy - Smlouvy o provozování vodovodů a kanalizací. Příklad toho, co a jak probíhalo, najdete zde: Morava a Čechy. Často jde zcela absurdní systém, který oddělí neoddělitelné - zisky od nákladů.

provozní modelPodpisem často vazalských provozních smluv, přejde na soukromý subjekt zákonem garantované právo inkasovat zisk z vodného a stočného a kontrola nad peněžními toky z vody. Městská vodárna je "pouhý" vlastník vodárenských trubek a žádné garantované právo na zisk z vody nemá. Má "jen" povinnost financovat trubky, které má koncern pronajaty.

Stát, obce, městské vodárny a lidé vlastně financují investice bez kterých by nemohly koncerny zisky z vody inkasovat. Pro samovyvolené jde o geniální propojení veřejných peněz a soukromého "ponikání", které nás všechny "dojí". Pardon, podniká.

Informace o vodárnách, které prodávají českou vodu

Vyberte okres a zvolte informace, které hledáte.

Okres Informace o vodárně Zisky, které inkasují vodárny z vody Cena vody a její vývoj Ověřené dokumenty Pokoutné privatizace/tunely
Benešov vodárna zisky cena vody informace
Brno-město vodárna zisky cena vody informace
Břeclav vodárna zisky cena vody informace
Česká Lípa vodárna zisky cena vody informace
Děčín vodárna zisky cena vody informace
Frýdek-Místek vodárna zisky cena vody informace
Havlíčkův Brod vodárna zisky cena vody informace
Hodonín vodárna zisky cena vody informace
Hradec Králové vodárna zisky cena vody informace
Chomutov vodárna zisky cena vody informace
Jablonec nad Nisou vodárna zisky cena vody informace
Karviná vodárna zisky cena vody informace
Kladno, Kralupy vodárna zisky cena vody informace
Kroměříž vodárna zisky cena vody informace
Liberec vodárna zisky cena vody informace
Litoměřice vodárna zisky cena vody informace
Louny vodárna zisky cena vody informace
Mělník, Neratovice vodárna zisky cena vody informace
Mladá Boleslav vodárna zisky cena vody informace
Moravskoslezký kraj vodárna zisky cena vody informace
Most vodárna zisky cena vody informace
Náchod vodárna zisky cena vody informace
Nový Jičín vodárna zisky cena vody informace
Nymburk vodárna zisky cena vody informace
Olomouc vodárna zisky cena vody informace
Opava vodárna zisky cena vody informace
Ostrava vodárna zisky cena vody informace
Pardubice vodárna zisky cena vody informace
Plzeň vodárna zisky cena vody informace
Praha vodárna zisky cena vody informace pokoutný tunel
Prostějov vodárna zisky cena vody informace
Přerov vodárna zisky cena vody informace
Semily vodárna zisky cena vody informace
Teplice vodárna zisky cena vody informace
Trutnov vodárna zisky cena vody informace
Uherské Hradiště vodárna zisky cena vody informace
Ústí nad Labem vodárna zisky cena vody informace
Vsetín vodárna zisky cena vody informace
Vyškov vodárna zisky cena vody informace
Zlín vodárna zisky cena vody informace pokoutný tunel
ŠEDÁ  - vodárny v rukou koncernů
MODRÁ  - vodárny v rukou měst a obcí

Pokud zde váš okres není, napište mi rn@cccfm.cz. Postupně doplňuji ty okresy, kde lidé projeví zájem a jsou ochotni pomoci s jejich zajištěním a doplněním. Jejich zpřístupnění poté slouží všem lidem z jejich regionu.

Chci pomoct doplnit informace o mém regionu

Co se děje kolem vody? Privatizace zisků a zestátnění nákladů.

Místo jedné městské vodárny, která se o vše stará máme moře soukromých prodejců vody a překupníků, kteří se o trubky nestarají!

Jediné peníze, které slouží k obnově vodárenských sítí, jsou peníze inkasované od lidí za vodu. Pokud vodárna vlastní vodárenské sítě a neprovozuje je, (uzavře smlouvy o tzv. provozním modelu s koncernem), jde často o rafinovanou privatizaci zisků a zestátnění nákladů. Právě proto to koncerny přes "své politiky" prosazují. Z městských vodáren je na koncern vyvedeno provozování vodárenské infrastruktury a tím právo inkasovat zisk. Umožňuje jim inkasovat zisky z prodeje "vody" a přitom nemusí  investovat do infrastruktury, bez které prodej vody realizovat nejde.

Je to geniální. Koncerny inkasují zisky a stát a lidé jim financují investice.

Rozumní politici na lep koncernům nesedli

Co je to Provozní model?Cizinci stojící u našich studní

"Obdivuji Vaši odvahu říkat lidem pravdu, snad se český národ pohne a nebude jen pasivním příjemcem nepříjemných zpráv. Přeji Vám kromě zdraví, které je nejdůležitější, abyste ve svém úsilí dosáhl nejen podporu, ale i úspěchy, vždyť to, co děláte, neděláte jen pro sebe, ale pro nás, pro všechny. Jste statečný, máte moji úctu."

- Eva Halfarová

Chceme platit za vodu jen to, co je skutečně třeba. Chceme, aby peníze, které platíme za vodu, byly reinvestovány zpět ve vodárenském odvětví a nekončily v cizině na účtech zahraničních koncernů. Chceme kontrolu a správu vody pro další generace v rukou státu.

Chcete totéž?

Pak, se přidejte k lidem, kteří vyzvali politiky k úpravě legislativy ve prospěch lidí a měst

Pomozte poslat koncerny domů. Šlo to s armádou Sovětského svazu, půjde to i s koncerny.

Mám dost neustálého zdražování vody na úkor lidíPožaduji ukončit drancovaní našich peněženek a vrátit hospodaření svodou do rukou samospráv nebo státu

Co o mně a o PRAVDĚ O VODĚ říkají vodaři a politici?

 • Jste první člověk, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.

  Ing. Hana Orgoníkovábývalá poslankyně poslanecké sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové
    Ing. Hana Orgoníková
 • "My se známe díky vodárnám nebo díky vodárenství. Myslím, že to bude přes dvanáct roků. Jak jsem tohoto člověka poznal? Když jsem se spolu s dalšími lidmi začal bránit tomu, aby se s našimi vodárnami stalo to, co se stalo s jinými. Zoufale jsem hledal argumentaci. Některé věci jsem sice byl schopen vypočítat, ale bylo lepší, když čísla poskytne inženýr, ne doktor. Tak jsem inženýra hledal a našel. Aniž bych ho vyzval, tak jsem dostal text, který přesně odpovídal mým potřebám a propočtům. Byl od inženýra Novotného.

  MUDr. Michal Chromecpředseda představenstva Vak Přerov, a.s. a člen zastupitelstva města Přerov
    MUDr. Michal Chromec
 • Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.

  Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

  Mgr. Eva ŠtauderováBývalá náměstkyně primátora Zlína a zastupitelka Statutárního města Zlína
    Mgr. Eva Štauderová
 • "Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.

  Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále."

  Mgr. Eva MuckováStarostka Meziměstí, které je akcionářem Vodovodů a kanalizace Náchod, a.s.
    Mgr. Eva Mucková
 • "Pane Novotný!

  Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB. Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji."

  Svatopluk KvaizarBývalý místopředseda Vak Mladá Boleslav a primátor Statutárního města Mladá Boleslav
    Svatopluk Kvaizar