VODÁRENSKÉ SPOLEČNOSTI V ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLICE

Kdo prodává vodu lidem?

Odebírejte videokanál, i tím pomáháte s nápravou.

Mapa prodejců vody nebo mapa korupce v ČR?

Ve více než 1/2 republiky nemají města prodej vody a rozhodování o vodě ve svých rukou. Z pohledu peněžních toků a zisků z vody je to téměř 70%.

Náš cíl je poskytovat transparentní data, která získáváme od vodáren, z restříkových soudů, od měst, ministerstev a zastupitelů. Často velmi složitě, protože někteří lidé nemají zájem, aby lidé znali fakta a mohli si je ověřit. Doporučujeme si naše údaje ověřit u zdroje. Díky tomu, že je zde máte, již víte na co se ptát.

Informace o vodárnách v jednotlivých okresech - čísla, data, fakta, ceny, investice, zisky, přehledy a srovnání

Okres/kraj Cena vody a
její vývoj
Zisky
z vody
Historie a výroční zprávy   Protiprávní dění kolem vodáren
Benešov cena vody zisky Výroční zprávy
Brno-město cena vody zisky Výroční zprávy
Břeclav cena vody zisky Výroční zprávy
Česká Lípa cena vody zisky Výroční zprávy
Děčín cena vody zisky Výroční zprávy
Frýdek-Místek PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME
Havlíčkův Brod cena vody zisky Výroční zprávy
Hodonín cena vody zisky Výroční zprávy
Hradec Králové cena vody zisky Výroční zprávy Protiprávní proces
Chomutov cena vody zisky Výroční zprávy
Jablonec nad Nisou cena vody zisky Výroční zprávy
Karviná PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME
Kladno, Kralupy cena vody zisky Výroční zprávy Protiprávní proces
Kroměříž cena vody zisky Výroční zprávy
Liberec cena vody zisky Výroční zprávy
Litoměřice cena vody zisky Výroční zprávy
Louny cena vody zisky Výroční zprávy
Mělník, Neratovice cena vody zisky Výroční zprávy Protiprávní proces
Mladá Boleslav cena vody zisky Výroční zprávy
Moravskoslezský kraj PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME
Most cena vody zisky Výroční zprávy
Náchod cena vody zisky Výroční zprávy
Nový Jičín PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME
Nymburk cena vody zisky Výroční zprávy
Olomouc cena vody zisky Výroční zprávy Protiprávní proces
Opava PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME PŘIPRAVUJEME
Ostrava cena vody zisky Výroční zprávy
Pardubice cena vody zisky Výroční zprávy
Plzeň cena vody zisky Výroční zprávy
Praha cena vody zisky Výroční zprávy Protiprávní proces
Prostějov cena vody zisky Výroční zprávy Protiprávní proces
Přerov cena vody zisky Výroční zprávy
Semily cena vody zisky Výroční zprávy
Teplice cena vody zisky Výroční zprávy
Trutnov cena vody zisky Výroční zprávy
Uherské Hradiště cena vody zisky Výroční zprávy
Ústí nad Labem cena vody zisky Výroční zprávy
Vsetín cena vody zisky Výroční zprávy
Vyškov cena vody zisky Výroční zprávy
Zlín cena vody zisky Výroční zprávy Protiprávní proces
ŠEDÁ  - vodárny v rukou koncernů
MODRÁ  - vodárny v rukou měst a obcí

 

Tato hodnocení nám potvrzují, že cesta informování občanů je správná a má smysl. Informace spolu s rozsudky pomáhají nápravě.

Aleš Ridl
Aleš Ridl
"Dobrý večer Radku, narazil jsem na Váš WEB a musím říct, že děláte sakra dobrou práci! Víc takových a naše krásná země vč. veškerých přírodních pokladů může zůstat skutečně naše a ne v otroctví zahraničních korporací! Držím vám moc palce! Musím si Váš web ještě důkladněji nastudovat
Jarmila Prokopová
Jarmila Prokopováhttps://www.darujme.cz/projekt/1202560
Jsem ohromena pečlivostí a transparentností dokumentace a což teprve to podstatné, obsahová náplň. Vaše životní poslání je dechberoucí.
Ing. Ferdinand Šmikmátor
Ing. Ferdinand Šmikmátorhttps://www.darujme.cz/projekt/1201498
Vážený pane, protože je má bývalá aktivní profesní dráha s vodou spojena, velice si Vašeho úsilí cením. Dvacet let jsem se pohyboval v oblasti armatur a zejména poučná pro mě byla doba v letech 1992-1999, kdy jsem, byl šéfkonstruktérem firmy Krammer Armaturen GmbH. Např. většina hydrantů Krammer u nás jsou mé děti. Tehdy se u mě na na návštěvách ve Wiener Neustadt vystřídali téměř všichni vedoucí pracovníci českých i slovenských vodáren. Poté jsem rovněž v branži působil v Rakousku a ČR až do roku 2014. Proto velmi dobře vím, že to, co se s vodou děje, není ničím jiným, než ...
Ing. Hana Orgoníková
Ing. Hana Orgoníková"Bývalá poslankyně sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové
Jste první člověk, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.
Marián Jurečka
Marián Jurečkabýv. ministr zemědělství
Děkuji Vám za oslovení v oblasti problematiky vodohospodářské infrastruktury v České republice, které jste učinil dopisem dne 10. července 2018. Velmi si cením si toho, že se tímto způsobem dlouhodobě dané problematice věnujete. ... Více na CHCEME VĚDĚT
MVDr. Stanislav Mišák
MVDr. Stanislav Mišákbývalý starosta města Otrokovice a hejtman Zlínského kraje
"Velice si vážím pana Novotného za vše, co v dokazování týkajícího se poškozování občanů v souvislosti s děním ve vodárenství udělal. Má můj obdiv i podporu. Každý chápe, že dát oprávnění prodávat cizímu vodu z vlastní studny, o kterou se ale dál musíme starat, je nesmysl a okrádání vlastní rodiny. Tak proč to nejsou schopni pochopit v této zemi a dopustí to ve vodárenství. Zjednodušeně řečeno „jde o zprivatizování zisků a znárodnění nákladů“.
Svatopluk Kvaizar
Svatopluk KvaizarBývalý místopředseda Vak Mladá Boleslav a primátor Statutárního města Mladá Boleslav
Pane Novotný!Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB. Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji.
Mgr. Eva Mucková
Mgr. Eva Muckovábývalá starostka Meziměstí, které je akcionářem Vodovodů a kanalizace Náchod, a.s.
Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších ...
Mgr. Eva Štauderová
Mgr. Eva ŠtauderováBývalá náměstkyně primátora Zlína a zastupitelka Statutárního města Zlína
Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená ...
Doc. Ilona Švihlíková
Doc. Ilona ŠvihlíkováInstitutu globálních studií UJAK Praha
Veřejný zájem a schopnost ho prosadit mizí z vodárenského odvětví. Stát a jeho občané se ocitají v rukou zájmových skupin, které skrytě pracují pro zahraniční koncerny. Model funguje na vysokém stupni systémové korupce, ve které zástupci soukromých zájmů obsadili pozice, kdy vytváří pravidla na míru koncernů a pro ochranu jejich zájmů. Zdroje z veřejných rozpočtů či z různých opatření hospodářské povahy jsou využívány ve prospěch zájmových skupin na úkor občanů a daňových poplatníků, měst a vodárenského odvětví.
Jana Lorencová
Jana Lorencovápřední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD"
Práce, kterou odvádíte pro nás všechny je nesmírně záslužná a já se jen obávám, že zdaleka ne všichni si uvědomujeme, jak moc je důležitá pro každého, doslova každého z nás, jak je důležitá každá kapka vody a také to, že jste pro její záchranu, proto, aby byla v rukou nás, kterým prýští pod nohama, abychom my mohli rozhodovat prostřednictvím měst a obcí o tom, zda ještě v příštích letech nějakou budeme mít udělal všechno, co je ve Vašich silách.
Šárka Tomisová
Šárka TomisováVŠB TU Ostrava
Již delší dobu sleduji Vaše stránky. Ráda podepíšu Vaši petici a ráda bych sehnala i podpisy další. Jsem absolvent katedry Úpravnictví, hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO a na stejné škole již skoro 30 let pracuji. A mé zaměření byla právě Úprava a čištění odpadních vod, tudíž problematice trochu rozumím. Ráda se s vámi potkám a gratuluji k získání potřebného počtu podpisů, krásný den.

Kdo "rozprodal" vodárny za milióny a připravil lidi, města o miliardy? Kdo vládl, kdo řídil Ministerstvo zemědělství spravující vodárenství? Kdo to neřeší?


Jak a díky komu se koncerny dostaly k vodě? Komu voda vydělává?

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Vývoj nákladů občana na vodu od r. 1989. Pro koho stát nastavil údajnou "regulaci"? Pro lidi evidentně ne!


Zdroj dat: ČSÚ https://www.czso.cz/

Informace poskytujeme díky podpoře lidí jako jste vy. Jen informovanými nelze manipulovat a to je první krok k nápravě.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬

"Politici", jejich nominanti a naháněči koncernů vyvedli prodej vody protiprávně do rukou koncernu a noví tento stav kryjí a udržují v chodu

Ukázkový příklad: Vak Zlín - 0 zásobovaných lidí, 2 zaměstnanci a 13 "politiků" v orgánech vykuchané vodárny. Berou odměny 4,5 mil. Kč/rok

Sedí ve vodárnách s 1-2 zaměstnanci, kryjí protiprávní jednání, udržují v chodu tunel a inkasují měsíčně statisíce, které platí lidé v ceně vody, kteří nic netuší.

Odebírejte video kanál a co vás zaujme šiřte.

Další, kteří asistovali protiprávním komplotům sedí v orgánech a ve vedení koncernů

Martin Bernard

Soudci nám dávají za pravdu - jde o protiprávní jednání politiků pro koncerny. 20 let to žádná strana neřeší a policie tvrdí, že nic se neděje. To není normální!

NÁZOR VRCHNÍHO SOUDje to nemravný tunel
NÁZOR POLICIEnic se nestalo

Nelíbí se vám to? Pak přidejte svůj podpis k 31.000 lidí, kteří požadují vrátit do správy vody zájmy lidí.

Co dalšího můžete udělat?
Chceme vědět

Politici a naháněči koncernů lidmi manipulují a neříkají celou pravdu

Odebírejte videokanál a co vás zaujme šiřte.

Podobné mapy hází lidem do schránek

Klíd - 90% trubek vlastní města, ale už neříkají, že z toho 60% mají pronajaté koncerny a ty na nich dolují zisk

To podstatné, lidem neříkají

Města vlastní trubky a k dolování zisků je používají je koncerny, které zisky z vody posílají zahraničí

To, že město vlastní trubky neznamená, že na jejich provozu vydělá. Ani to, že mu koncern platí za trubky alespoň nájem.

Odebírejte videokanál a co vás zaujme šiřte.

Co je to provozní model?privatizace zisků a zestátnění nákladů

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

Jana Svobodová, České Budějovice
Jana Svobodová, České BudějoviceČeské Budějovice
Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, ...
Eva Halfarová
Eva Halfarová
Obdivuji Vaši odvahu říkat lidem pravdu, snad se český národ pohne a nebude jen pasivním příjemcem nepříjemných zpráv. Přeji Vám kromě zdraví, které je nejdůležitější, abyste ve svém úsilí dosáhl nejen podporu, ale i úspěchy, vždyť to, co děláte, neděláte jen pro sebe, ale pro nás, pro všechny. Jste statečný, máte moji úctu.
Jirka, Ohrazenice
Jirka, Ohrazenice
Děkuji za informaci a držím i nadále palce v boji za vodu. Obdivuji Vaši výdrž proti té mafiánské polistopadové sebrance, které vlastní zisky jsou nad všechno. Pro tohle jsem v listopadu 89 klíči na demonstracích neklinkal. A jistě nejsem sám. Přeji pěkný den a ještě jednou děkuji za boj, který je bojem za nás za všechny!
Bohumil Kujal (85)
Bohumil Kujal (85)
Vážený pane Radku Novotný, k Vaším narozeninám přejí hodně zdraví a štěstí. Vaše bohulibá činnost mně způsobuje nesmírnou radost, neboť jsem celoživotní vodohospodář. Vím co se skrývá za pojmem pitná voda - nalezení zdroje, vyprojektování, vybudování souvisejících staveb a provozování všech objektů s tím souvisejících. Vše jsem si vyzkoušel a na vlastní kůži a prožil. Naprosto s vámi souhlasím, že voda je život a dar a ne zboží k dolování zisků.
Jana Svobodová
Jana Svobodová
Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže děkuji a VYDRŽAŤ!Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom ...
Anna Březovská
Anna Březovská
Voda je dar života bez vody není život proto ji chraňte.
Jana Lorencová
Jana Lorencovápřední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD
Před Radkem Novotným klobouk dolů. Je to člověk, který pro každého jednoho z nás udělal strašně moc. A tak prosím, podívejte na tento rozhovor.
Tomáš Andlík
Tomáš Andlík
Baví mě pracovat na projektech, které dávají smysl a mají pro lidi přínos. S Radkem a Nadačním fondem PRAVDA O VODĚ se skvěle spolupracuje a to co dělají, dělají opravdu dobře.
Jan Bartoš
Jan Bartoš
Radek a lidé kolem NFPOV se postavili bandě lhářů a zlodějů okrádající lidi pomocí vody. Nezlomilo je vyhrožování ani právníci a soudy. Rád pomohu tenhle boj dotáhnout až do konce.
Tomáš Bouzek
Tomáš Bouzek
Vynikající stránka s potřebnými informacemi pro veřejnost o krádežích vody oligarchy a jimi podplacenými politiky.
Tomáš Beňo
Tomáš Beňo
Velmi si vážím práce, kterou pro nás děláte. Mám hluboký obdiv k Vaší nezdolnosti a vytrvalosti, se kterou se věnujete nápravě a šíření povědomí se situací s vodou v naší republice. Je to pro mě něco nevídaného.

Darujme.cz je největší online aplikace pro darování v České republice.