Slovácké vodárny a kanalizace a odpovědi na vaše otázky. Výroční zprávy Slovácké vodárny.

Prodej vody je služba lidem a ne zdroj zisků koncernu

Toto nemusíte řešit

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme.

*„Před cca 10 lety jsem vyprovodil ze své kanceláře coby tehdejší starosta města Vsetín několik zájemců i z jejich "zajímavými" nabídkami na odkup akcií Vak Vsetín a.s. Jako zástupce největšího akcionáře jsem poté prosadil změnu stanov tak, aby prodej akcií municipalit mohl být realizován až po povinné nabídce ostatním akcionářům-municipalitám. Dnes vidím, že jsem vývoj odhadl dobře...“ Jiří Čunek (KDU)

Toto se podařilo i díky našim informacím na Slovácku zastavit. Na Slovácku převládli politici hájící zájmy lidí a ne soukromých firem.

Slovácké vodárny, prodej vody i infrastruktura je zcela v rukou měst a obcí

Slovácké vodárny Uherské hradiště jsou smíšená vodárna, tzn., že vlastní vodárenskou infrastrukturu a tu provozuje. Je řízená českými vodárenskými odborníky, pracujícími pro města a obce, nikoliv pro zahraniční koncern.

Je pod plnou kontrolou měst a obcí okresu Uherské Hradiště a proto je v postavení oprávněného žadatele o dotace z EU.

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme.

1) Provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu zajišťuje v okrese Uherské Hradiště společnost Slovácké vodárny a kanalizace, a.s., se sídlem Uherské Hradiště, Za Olšávkou 290, PSČ 686 36.

Společnost byla založena Fondem národního majetku České republiky, na který přešel majetek státního podniku ve smyslu § 11 odst. 2 zákona č. 92/1991 Sb. Byla založena 27.10.1993 a do obchodního rejstříku byla zapsána 1.prosince 1993.

2) Vak díky svému postavení okresní vodárny pod plnou kontrolou obcí a nezatěžuje občany vysokým vodným a stočným z důvodu cíle inkasovat zisk a ten posílat do ciziny. Hlavním předmětem činnosti je provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu ve městech a obcích okresu Uherské Hradiště.

3) Společnost má dominantní postavení v zásobování vodou a odkanalizování v oblastech kde působí. Základní kapitál společnosti zapsaný v obchodním rejstříku v roce 2014 činil 803 227 000,- Kč.

4) Představenstvo společnosti se v roce 2006 pod tlakem části "politiků" dne 31.5.2006 zahájilo "poptávkové řízení" na vstup partnera do společnosti - ve skutečnosti do Vaku nikdo vstupovat neměl. Naopak, měla  být z něho vyveden zisková aktiva na koncern.

Nabídky podaly: Aqualia Gestión Integral Del Aqua, S.A., Ostravské vodárny a kanalizace, a.s., Veolia voda, S.A. a Slovácká vodárenská, a.s., Energie AG Bohemia, s.r.o.

Informovali jsme obce a starosty o co jde a kam to povede. Např. že Vak přijde o dotace z EU na obnovu trubek, stejně jako Vak Zlín, VKM. Lidé pracující pro koncern díky tomu nesehnali mezi informovanými starosty podporu, naopak. 

Vedení Vaku poté výběr ukončilo. Oficiálně takto: Po vyhodnocení nabídek a na základě doporučení poradenské firmy představenstvo rozhodlo o zrušení poptávkového řízení.

5) Osoby odpovědné za stav v okrese Uherské Hradiště - Zastupitelstva měst Uherské Hradiště a Uherský Brod 1998-2002,   2002-2006,  2006-2010, 2010-2014

6) Obdobně jako v jiných vodárnách, které kontrolují města a obce se ve Slováckém Vaku objevil "Kyperský akcionář". A jedná obdobně jako v jiných vodárnách.

Dne 13. 9. 2011 podal akcionář CHANNEL CROSSINGS LIMITED se sídlem Prodromo u, 75, ONEWORLD PARKVIEW HOUSE, P.C. 2063, Nicosia, Kypr návrh ke Krajskému soudu v Brně na určení neplatnosti usnesení VH ve věci zvýšení základního kapitálu na valné hromadě konané dne 14. 6. 2011

6) Slovácký Vak má dlouhodobě jednu z nejnižších cen vodného a stočného ve Zlínském kraji. Nejnižší má Vak Kroměříž.

Ve Zlínském kraji má léta nejdražší ceny V/S Vak Zlín, kde se projevuje zahraniční know-how a priority koncernu Veolia.

Kde najdete odpovědi na vaše otázky? Z velké části ve výročních zprávách vodárny.

Jaké odpovědi naleznete ve výročních zprávách?

Kde končí zisky, které platí lidé v ceně vody? Investují se u vás do obnovy sítí? Kdo vám vodu prodává? Jak hospodaří městská vodárna? Komu a co platíte v ceně vody?

Čerpá region dotace z EU nebo vše platí lidé a obce? Kdo je v orgánech? Kdo na vodě vydělává a kolik? Kdo financuje investice? 

A můžete to konfrontovat např. s tímto:

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme.

Výroční zprávy, účetní závěrky, rozvahy, výsledovky od roku 1994

Porovnání informací z výročních zpráv za jednotlivé roky umožňuje sledovat dění, priority a jednání kolem vody v regionu i porovnat okolní vodovody a kanalizace mezi sebou.

ke stažení:

Slovácko - Výroční zprávy 3

Slovácké vodárny a kanalizace, a.s.
Slovácké vodárny a kanalizace, a.s.
Vlastník společnosti
Města a obce Slováckého regionu
Města a obce Slováckého regionu
rok
VÝROČNÍ ZPRÁVY
ÚČETNÍ ZÁVĚRKY
2014
VZ . . .
UZ . . .
2013
VZ . . .
UZ . . .
2012
VZ . . .
UZ . . .
2011
VZ . . .
UZ . . .
2010
VZ . . .
UZ . . .
2009
VZ . . .
UZ . . .
vedení vodárny pod tlakem některých "politiků" organizuje tzv. poptávkové řízení a hrozí vyvedení zisků z vody na koncern
I díky mým konzultacím a aktivní obraně vodárny ze strany obcí nebyly zisky z vody na koncern vyvedeny a peníze za vodu končí v regionu.
2008
VZ . . .
UZ . . .
2007
VZ . . .
UZ . . .
2006
VZ . . .
UZ . . .
2005
VZ . . .
UZ . . .
2004
VZ . . .
UZ . . .
2003
VZ . . .
UZ . . .
2002
VZ . . .
UZ . . .
2001
VZ . . .
UZ . . .
2000
VZ . . .
UZ . . .
1999
VZ . . .
UZ . . .
1998
VZ . . .
UZ . . .
1997
VZ . . .
UZ . . .
1996
VZ . . .
UZ . . .
1995
VZ . . .
UZ . . .
1994
VZ . . .
UZ . . .

Další roky najdete zde

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

Milan Riečan, DiS.
Milan Riečan, DiS.https://www.darujme.cz/projekt/1201498
Voda je základ života. Z většiny jsme voda a bez ní nelze žít. Chce si jí začít chránit, než bude pozdě. Jak soustavu vodovodů, tak i udržení v krajině za použití " selského rozumu "..
Ludmila Vajďáková
Ludmila Vajďákováhttps://www.darujme.cz/projekt/1201498
Pane Novotný, děkuji za Vaši výdrž, hodně práce, času a neuvěřitelné odvahy, kterou věnujete tomu nejdůležitějšímu pro lidstvo, vodě. My, co nejsme tak kvalifikovaní se zapojit stejným způsobem jako Vy, budeme alespoň Vaše informace a upozornění sdílet. Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně zdaru a pevné zdraví.
Vladimír Řepa
Vladimír Řepahttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Česká voda do rukou cizinců nepatří. Vladimír. - 300 Kč
Sarka Melen
Sarka Melenhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Moc děkuji za práci a snahu v boji o naše práva a vážím si všeho co pro nás a naše děti děláte .- 500 Kč
Radim Kliment
Radim Klimenthttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Rád podpořím tento projekt, protože ing. Novotný bere tuto problematiku natolik korektně a s důsledností, že se opravdu může podařit přesvědčit politiky o změně vlastnictví vodárenských společností. Neměli bychom být lhostejní a brát to jako samozřejmost. - 300 Kč
Vladimír Kraus
Vladimír Kraushttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Děkuji Vám za to, co děláte. V této době je to asi zatím velmi nedoceněná aktivita.- 500 Kč
Václav Tomek
Václav Tomekhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Nakopejte jim prdel! - 300 Kč
Aleš S.
Aleš S.https://www.darujme.cz/projekt/1200860
Podpora (nejen) na soudní výlohy. Neváhejte se ozvat pokud byste potřeboval opět podpořit. 😉 - 500 Kč
Jana Kučerová
Jana Kučerováhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Podepsala jsem peticie, pravidelně vás sleduji, budu přispívat 100 Kč každý měsíc, děkuji za to co děláte pro nás pro všechny, přeji hodně sil - 100 Kč
Pavel Šťovíček
Pavel Šťovíčekhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Díky za to, co děláte. - 500 Kč
Milena Qualizzová
Milena Qualizzováhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Nechci tu žádné Trautenberky, chci levnější vodu - 300 Kč
Dagmar Kopačková
Dagmar Kopačkováhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Voda si pozornost zaslouží. Děkuji za vaše úsilí.- 3 000 Kč

Darujme.cz je největší online aplikace pro darování v ČR, která chrání dárce, protože umožňuje podpořit obranu vody anonymně.

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT LIDI, ABY NEDOŠLO K INSTALACI CIZINCŮ K VODĚ A UDRŽET VE SPRÁVĚ VODY ZÁJMY LIDÍ? PAK NÁM S TÍM POMOZTE...

Děkujeme, že stále více lidí s námi sebe i vodu brání.

NFPOV chrání nejen nás a naše děti, ale i peníze nás všech, které jinak končí v zahraničí a nic za ně nedostáváte. Toto financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit příčinu problému, tj. neznalost, i protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo