Petr Orel za KDU-ČSL a Stranu zelených

mandát 15.10.2016 - 15.10.2022

 

senátor

 

HLASOVAL PROTI PETICI VODA JE ŽIVOT, TZN. PROTI:

 1. Ukončení systému dolování zisků z vody cizími firmami.
 2. Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje vody koncerny.
 3. Prosazení dodržování zákonů ČR a zajištění vymahatelnosti práva.

Pan Orel dne 1.7.2021 na jednání senátu hlasoval PRO ZAMÍTNUTÍ PETICE. Je dle něj NEDŮVODNÁ, neboť vše je prý již vyřešeno. COŽ NENÍ.

Neznalost senátorů jsme eliminovali předem. Doručili jsme jim doporučeně důkazy i rozsudky a 1.7.2021 jsme v senátu vysvětlili problém a důvodnost petice. Dostali důkazy, že systémově nic vyřešeno není.

dlouholetý předseda představenstva městské vodárny M. Chromec, zástupce 36.600 petentů

Pan Orel nikdy nereagoval na námi předané důkazy, rozsudky, rozbor nevýhodného návrhu ústavního zákona k vodě ani na obsah 1. dílu publikace Voda je život. Chápete, proč? My ne.

Zástupci strany zelených v senátu, p. Rabas a p. Orel 1.7.21 hlasovali PROTI petici VODA JE ŽIVOT, tzn. i PROTI ZACYKLENÍ FINANCÍ Z VODY VE VODÁRENSTVÍ. Dne 16.8.2021 zasílá strana zelených zakladateli nadace PRAVDA O VODĚ prosbu o finanční podporu na VOLBY!

Žádný politik v senátu ani ve sněmovně nemůže tvrdit, že neví, co se páchá  kolem tunelů městských vodáren a protiprávních instalacích koncernů do pozic osob ovládajících monopol prodeje vody a peněžní toky a zisk z vody v ČR.

Jak jednotliví senátoři hlasovali ?

PRO návrh p. Vítkové z KDU, odmítnout petici, protože je prý vše již vyřešeno - hlasovalo 51 senátorů - převážně ze stran odpovědných za tunely vodáren  - ODS - KDU - STAN - TOP 09, ale i např. ze strany zelených

Absurditu tvrzení, že vše je vyřešeno, potvrdil i senátor Goláň ODS

Předané informace reaguje, naše rozsudky zná a Rozbor ústavní pasti jsme osobně probrali a máme na past stejný názor.

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Formální průběh projednávání petice byl slušně řečeno neuvěřitelný

Př. senátoři věděli, že dostali 1. díl důkazů a budou následovat další. P. Drahoš a petiční výbor další důkazy odmítli, prý není účelem výboru se vracet k petici, ale ukončit šetření petice!


Senátor Drahoš: To, že vám váš petiční výbor poslal materiály, to je naprosto v pořádku. Vy jste ještě řekl, že dostaneme ještě něco. Nic méně naším úkolem je ukončit šetření petice. ... Není účelem tohoto slyšení vracet se zpátky k materiálům a k petici! ... E-maily jsme dostali všichni a myslím si, že je většina z nás bez přečtení mazala. 


 • 2.6.2021 Jednání petičního výboru, bylo v programu výboru petici vyhrazeno 10 minut! a na jednání nesměli vystoupit zástupci petentů.
 • Paní Vítková KDU tvrdila, že petice je nedůvodná, prý je již vše vyřešeno nebo se řeší. Což je nesmysl.
 • Zápis z jednání výboru nedopovídá průběhu jednání. Petenti požádali doplnění zásadních skutečností, do zápisu, aby byl pravdivý.
 • Formální zápis bez faktů  ZDE.  V zápise není uvedeno, jak senátoři jednali o petici:
 • Pan Chaloupek - se na jednání obrátil na zástupce petentů, ale nechtěl informace o pro lidi špatném ústavním zákoně nebo o tunelování vodáren apod. Zajímal se, proč se ho občané ptají na názor k obsahu 1. dílu publikace. ZDE

"Prosím vás, mě by strašně zajímalo, kdo organizuje posílání e-mailů? Já jsem dostal desítky e-mailů s žádostí, abych odpověděl na dotazy, a jsou to e-maily, které si jsou podobné - jmenují se voda je život nebo drahá voda. Je to něco tak obtěžujícího. Já jsem ani na jeden neodpověděl... Já vám to klidně můžu přečíst:

Co si myslíte o důkazech, které vám byly k "VODĚ" doručeny v 1. díle publikace, kterou vám zaslala nadace PRAVDA O VODĚ? Ověřili jste si jejich pravdivost?

 • Jste ochotni podepsat petici VODA JE ŽIVOT?
 • Pomůžete prosadit její realizaci?

Výbor odhlasoval, že zástupce může na jednání vystoupit a ten odpověděl:

radek-novotny

"Náš cíl je dostat k vám informace, abyste rozhodovali se znalostí věci. Proto jsme přibližně 3 týdny dozadu poslali každému senátorovi poštou materiály, které jsme připravovali cca 4 měsíce. Je to souhrn dvacetileté zkušenosti s obranou vody v České republice. Je to názor cca 12 lidí, kteří ví, co se tady kolem vody děje, plus ekonomika, rozsudky, jak se chová ministerstvo zemědělství, včetně důkazů.

Poskytli jsme vám informace... díky tomu, že se lidé složili. Příprava 1. dílu informací, který již máte, včetně zaslání, jsou náklad řádově 100.000 Kč a 2. díl, který vám dojde do cca tří týdnů, dalších 100.000 Kč. Lidé se poskládali a my jsme je informovali, že podklady byly doručeny 350 lidem, kteří sedí na klíčových postech ČR, kde o vodě rozhodují. 

Protože se ptali na vaše stanoviska, tak jsme je vyzvali, že pokud chtějí informace od senátorů, tak se musí ptát jich a ne nás, protože vaše osobní názor neznáme a nejsme oprávnění za vás mluvit. My jsme vám materiály přes e-maily neposílali, chtěli jsme, abyste je dostali fyzicky.

Pana Orla informujeme o tom, co se kolem vody a vodáren páchá léta a mluví se o tom i v médiích

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

BEZ REAKCE

 • 17.6. 2020 Obdržel ROZBOR pro občany a stát nevýhodného návrhu ústavního zákona k vodě z rukou Ministerstva zemědělství, který je nastaven v zájmu koncernů.

BEZ REAKCE

 • 7.1. 2021 Jsme požádali p. Drahoše a p. Vítkovou o zrušení pochybného projednávání petice, kdy na ÚDAJNÉ VEŘEJNÉ SLYŠENÍ je zakázána účast veřejnosti a médií. Důkaz ZDE.

Vysvětlili jsme, že veřejné slyšení bez účasti veřejnosti není veřejné slyšení a je protiprávní, proto se ho nebudeme účastnit.

ODMÍTLI HO ZRUŠIT. PŘESTALI JSME JIM VĚŘIT.

Není-li zájem, aby senátoři od nás dostali informace v plném rozsahu, aby se téma vody veřejně otevřelo a senátoři vše řešili se znalosti věci, pak není zájem petici projednat, což není v zájmu občanů, ale v zájmu koncernů.

OD TOHOTO MOMENTU JSME JIŽ OČEKÁVALI JEN FORMÁLNÍ A POVRCHNÍ PŘÍSTUP A TEN PŘIŠEL.

 

 • 11.1.2021 Senátoři jednají o petici i s lidmi odpovědnými za protiprávní vytunelování městské vodárny Kladno Mělník? p. Vítková KDU na něj pozvala i 3 lidi za toto odpovědné a nikdo o tom nebyl neinformován.
 • O rozsudcích a dolování zisků z vody, na které jsme upozornili p. Vítkovou ani o tom, že jsme žádali, aby bez účasti veřejnosti projednání petice neprobíhalo, protože NEJDE O VEŘENÉ SLYŠENÍ nebo abychom mohli informovat v plném obsazení,

NENÍ V ZÁPISE ANI SLOVO

Důkaz:  ZÁPIS

 

 • 28.4.2021 Jsme p. Orlovi doručili doporučeně poštu  informace, důkazy, data, rozsudky k vodárenským kauzám v podobě 1. dílu publikace VODA JE ŽIVOT -

  BEZ REAKCE

 

 • 19.5.2021 Materiál pro senátory jsme připravovali 4 měsíce a jde o "vycuc" dvacetileté zkušenosti s obranou vody a vodáren od víc než 10 lidi.  Cca 20 dnů poté, co ho obdrželi, přichází informace, že petiční výbor končí šetření petice.
 • Na prostudování 90 stránkového materiálu s odkazy na důkazy a rozsudky v počtu cca dalších 400 stran a ověření pravdivosti obsahu stačilo p. Drahoš pouhých cca 20 dnů?

SOUDŮM TRVALO POCHOPIT, CO SE DĚJE LÉTA A SENÁTOŘI TO POCHOPILI ZA 20 DNŮ? TO ASI NE, ŽE?

 • Pan Orel se tomu nediví? Vždyť se to nedá ani řádně nastudovat natož ověřit!

Na jednání senátu 1.7.2021 hlasoval p. Orel např. PROTI prošetření protiprávní instalace cizinců k monopolu prodeje vody v ČR.

Absurdnost závěrů p. Orla potvrdil ve svém vystoupení 1.7.21 i senátor Goláň ODS, který naše informace čte a rozsudky zná

Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Požádali jsme p. Orla, aby předložil důkazy na základě kterých hlasoval PROTI petici, např. proti vyšetření tunelů vodáren. Nic nepředložil. Řekl, že nemá důvod nevěřit kolegyním a že jsme my měli přesvědčovat senátory na jednání.

Seděl na stejném jednání jako my a ví, že mluvit  k hluchým nemá smysl

Zásadní jsou fakta, důkazy a rozsudky, ty jsme předložili. Nyní legitimně žádáme, aby senátoři předložili své na základě, kterých hlasovali PROTI.

Chcete, aby p. Orel doložil, kdy byly uhrazeny miliardové škody? Od kdy a jak regiony čerpají dotace z EU?  Kdy byly ukončeny tunely vodáren? Požádejte, ať vám doloží důkazy. Je to jiné, když něco požaduje  5-10 lidí nebo 1000 a více lidí.

Ukáže se, jestli p. Orel hlasuje, ja kmu  někdo ze strany zavelí a místo faktů a víru staví nad rozsudky nebo má důkazy a jiný názor, za kterými si stojí a proto se rozhodl, jak se rozhodl. Pak se lidé rozhodnou, zda takového člověka v senátu chtějí nebo ne.

e-mail: orelp@senat.cz

tel. 702 016 488

Adresa senátorské kanceláře

Hoblíkova 500/20,
Nový Jičín, 741 01


PTEJTE SE

 • Jaký je váš názor na informace předané v 1. díle publikace VODA JE ŽIVOT?
 • Jaký je váš názor na jednotlivé body petice a jak jsou vyřešeny?
 • Jak, kdo a kdy konkrétně vyřešil protiprávní působení koncernů u monopolu prodeje vody v Kladně, Zlíně, Prostějově, Olomouci, Hradci Králové ... ?

Otázky si dle vlastního uvážení upravte a doplňte. Odpověď pošlete na radek.novotny@pravdaovode.cz.

Veřejně žádáme písemně o doložení důkazů, prokazující správnost hlasování p. Orla, kterým znemožnil např. prosazení dodržování zákonů ČR.

Prosazujeme vyšetření tunelů vodáren a dodržování zákonů ČR

Souhlasíte? Pak se přidejte a odkaz sdílejte

 

Petici již podepsalo:

49.729 kapek💦

Kapky společně tvoří moře

Samo se nic nenapraví a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí. Děkujeme z podporu.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes aplikaci darujme.cz, kde není zveřejněno jméno dárce a koncerny ani politici tak na něj nemohou útočit

 

Děkujeme🐬