Cena vody 2021 ve Zlíně, vývoj ceny kubíku vody na Zlínsku od roku 2001 a srovnání cen s vodárnami ve Zlínském kraji
Kolik stojí kubík vody? Vodné stočné? Kde končí peníze, které platíte za vodu? Kubík vody cena?
Díky protiprávnímu jednání politiků města Zlín a vedení Vak Zlín, prodává vodu na Zlínsku fr. koncern Veolia. A to i díky lživým slibům o růstu cen vody pouze o inflaci.
Veolia Zlín, Zlínská vodárenská, a.s., Středomoravská vodárenská, a.s., Moravská vodárenská a.s. a Vodovody a kanalizace Zlín, a.s., Vak Zlín
Vývoj ceny kubíku vody dokazuje, že slib inflačního růstu vodného a stočného zmanipuloval zastupitele, aby dali souhlas uzavřít smlouvy s Veolií, která ovládla na 20-30 let zisk z vody.
Zdroj: Výroční zprávy Vak Zlín a kalkulace nákladů vodného a stočného zasílané Ministerstvu zemědělství Vakem, o které jsme požádali přes zákon o svobodném přístupu k informacím, protože vedení Vodárny Zlín je nechce zveřejňovat a na webu Vak Zlín ani Moravské vodárenské (Veolie) je samozřejmě nenajdete.
Cena vody ve Zlíně se zneužívá k lovu neinformovaných voličů. Před volbami se cena sníží, politici se mediálně bijí v prsa a po volbách cena vody vyletí do výšin, ve kterých se koncernu kompenzuje předchozí snížení.
Snížení ceny vody v roce 2018 o 1 Kč/m3
V roce 2018 probíhaly volby do městských zastupitelstev měst a ve Zlíně také doplňkové do Senátu ČR, kde se snažil protlačit p. Adámek (STAN), tehdejší primátor Zlína, kde byl ve funkci 8 let.
Adámek (STAN) od roku 2010 neděla nic a tím kryl a udržoval v chodu protiprávní stav ve Vaku Zlín. Dokonce se snažil, aby nebyly dosaženy rozsudky prokazující dlouholeté protiprávní jednání politiků města Zlín na úkor lidí a ve prospěch koncernu Veolia, které vyvrcholilo nemravným a protiprávním uzavřením provozní smlouvy s Moravskou vodárenskou na 30 let.
Věděl, že:
- Došlo k protiprávním vyvedením prodeje vody a zisků z vody do rukou koncernu.
- Vedení Vak Zlín nemělo a nemá od akcionářů zákonem požadovaný mandát k uzavření smluv s Veolií
- Představenstvo Vak Zlín v čele s Bernardem (dnešní GŘ Veolie!) a dvěma lidmi z Veolie ve vedení vaku Zlín za Vak Zlín přesto smlouvy s Veolií podepsali.
- Vedení Vaku Zlín nemělo a nemá od měst a obcí zákonem požadovaný mandát uzavřít smlouvy s Veolií, potvrdil již v roce 2010 Krajský soud v Brně. Adámek i Březík to dobře věděli.
- Věděli, že Vrchní soud v Olomouci v roce 2017 potvrdil pravomocně protiprávnost valné hromady Vak Zlín 30.4.2004 i to, že šlo o nemravný komplot nájezdníků, politiků Zlína a vedení vodárny Zlín, v čele s lidmi z Veolie (Svoboda, Šverma) a Bernardem.
Adámek (STAN) se v roce 2018 pokoušel protlačit do Senátu ČR a STAN se snažil udržet posty v městském zastupitelstvu Zlína. Potřebovali "ohlupovák" k lovu voličů, aby je zmanipulovaní lidé volili.
K tomu je v roce voleb snížení ceny vody ideální prostředek, který se dá mediálně okamžitě výborně prodat, protože všichni voliči za vodu platí a ne všichni vodě věnují pozornost.
Proto se léta kooperující zástupci vedení města, Vaku Zlín a Veolie domluvili a v roce 2018 cenu vody lidem s velkou mediální slávou dokonce o 1 korunu snížili.
Nebyl problém se domluvit.
Březík ve vedení Vak Zlín (dosazený do pozice ve Vaku Zlín právě Adámkem) má prokazatelně léta hezké vztahy s Veolií. Provalilo se to hned po jeho nástupu do vedení Vaku, kdy předložil starostům na valné hromadě Vak Zlín k schválení návrh svých odměn.
Návrh byl materiál Veolie a pan Březík si ho ani pořádně nepřečetl. Z obsahu vyplynulo, že navrhuje, aby starostové odhlasovali, že vedení Vaku Zlín bude odměny platit Veolia. (pozn. Díky tomu, co léta vedení Vaku Zlín dělá, by to tak mělo být a já bych proto ruku zvedl.)
Když se tato nehoráznost na valné hromadě provalila, tak Březík tento bod z programu jednání valné hromady okamžitě stáhl. Tím samozřejmě nic nezachránil, to, že je to figura, která plní příkazy někoho jiného a pro koho pracuje hned na začátku sám odhalil.
Adámek s Březíkem a Bernardem chodí dokonce vypouštět "kapříky"
Co následovalo?
No přece nezbytá kompenzace nebo máte jiný názor?
Pozor: Snížení ceny vody v květnu 2020 přišlo, protože stát snížil u vodného a stočného u DPH sazbu z 15% na 10%
Vodárnu Zlín se díky protiprávní zradě vedení vodárny a politikům Zlín nepodařilo v letech 2002-2004 ubránit proti nájezdu překupníků
Těm se podařilo v roce 2004 vyvést zisky z vody z rukou městského Vak Zlín do rukou konkurenčního koncernu. Ve Zlíně vedení vodárny i politici hájili a hájí zájmy soukromých firem a své, nikoliv zájmy občanů a měst.
Lidé na Zlínsku díky tomu platí od roku 2008 nejdražší cenu vody ze všech vodáren ve Zlínském kraji a to platí pro nový rok 2021.
Cenu vody navrhuje fr. koncern Veolia a vedení Vak Zlín ji "schvaluje" takto:
Takto "odpovídá" vedení vodárny Zlín starostům na valné hromadě Vak Zlín ohledně zisků, které schvalují v ceně vody Veolii
Poté, co voda přešla do rukou koncernu, mají lidé na Zlínsku léta nejdražší cenu vody v kraji.
Lidé platí drahou vodu a představenstvo Vaku Zlín v ceně vody schvaluje stamiliónové zisky fr. koncernu. Samotný Vak Zlín přitom tvoří zisky minimální.
Ptáme se: PROČ a pro koho Soldán, Šebík, Březík a vedení města Zlín pracují?
Lživé sliby, že voda bude zdražovat pouze o inflaci, když ji bude prodávat koncern
Cenu vody navrhuje fr. Veolia a "schvaluje" ji vedení Vak Zlín, které takto "informuje" starosty o tom, jaký zisk kalkulovaný do ceny vody schválilo Veolii a jaký Vaku Zlín
Soldán a jeho parta ve vedení Vaku Zlín
Březík a jeho parta ve vedení Vaku Zlín
Kdo navrhuje ceny vody ve Zlíně za Veolii? Bývalý ředitel Vaku Zlín M. Bernard? Spolupodílel se na uzavření smluv s Veolií? Stal se pak ředite Veolie a Moravské vodárenské?
Bývalý ředitel Vak Zlín se poté, co se účastnil vytunelování Vaku Zlín, stal generální ředitel Veolie?
Pravomocný názor soudu na protiprávní jednání vedení Vak Zlín, v četně p. Bernarda, města Zlín a nájezdníků
Provozní model s Veolií byl realizován obcházením zákonů ČR
"Cílem společnosti JV, Zlínské vodárenské, tedy koncernu Veolia nebylo získat akcie Vak do vlastnictví, ale tuto společnost ovládnout a ponechat si její provozní část a to i za cenu postupu in frudem legis - obcházení zákona.
Jednání JV, ČS a města Zlín je jednáním nedovoleným nemůže tedy požívat právní ochrany. I když zákon nestanoví sankci za takové jednání, je nutno dovodit, je touto sankcí musí být opak toho, čeho chtěly uvedené subjekty svým nedovoleným jednáním dosáhnout, tj. účastnit se (i skrytě) valných hromad Vak Zlín a prosadit provozní model."
Je třeba sebe a vodu bránit. Požadujeme garantovat právo lidí na vodu v ústavě a vodu spravovat jako službu lidem a ne byznys korporací.
Souhlasíte? Přidejte se.
Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují
DÁVÁ VÁM SMYSL UKONČIT KŠEFTOVÁNÍ S VODOU? PAK SE PŘIDEJTE...
Chceme vodu i pro nás a naše děti
Stále více lidí chápe, že samo se nic nenapraví a proto nám pomáhají sebe i vodu bránit
NFPOV chrání nejen nás a naše děti, ale i peníze nás všech, které jinak končí v zahraničí a nic za ně nedostáváte. Toto financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.
Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit příčinu problému, tj. neznalost, i protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.
Převodem na transparentní účet u ČSOB
966665/0300
nebo
Děkujeme
Darujme.cz je největší online aplikace pro darování v ČR, která chrání dárce, protože umožňuje podpořit obranu vody anonymně.