POMÁHÁME LIDEM ŠETŘIT TISÍCE ZA VODU
PARDUBICE

Každé 3 členné rodině na Pardubicku jsme ušetřili

10.064 Kč

tato úspora každý rok dál narůstá

Informovali jsme zastupitele, že se chystá tunel, na který lidé doplatí. Ověřili si, že říkáme pravdu a hlasovali PROTI vyvedení vody z rukou měst. Darebáci zkusili prosadit Veolii protiprávně, tomu jsme se bránili přes soud a ten jsme vyhráli. Tím jsme pomohli ubránit prodej vody jako službu a lidé mají vodu léta o 10-14 Kč/m3 levnější než v Hradci, kde Hadi přes lži udělali z prodeje vody je kšeft koncernu.

Od roku 2008 platí lidé na Pardubicku za vodu vždy méně než lidé v sousedním Hradci Králové, kde vodu prodává koncern Veolia

Pardubice rok 2004

+2,5 Kč/m3

Cena vody byla o 2,5 Kč/m3 dražší než v Hradci

Pro rok 2004 určily v Hradci i v Pardubicích naposledy cenu vody obce. V Pardubicích byla o
2,5 Kč/m3 dražší než v sousedním Hradci

Pardubice rok 2018

- 14,32 Kč/m3

Cena vody je o 14,32 Kč/m3 levnější než v Hradci

V roce 2018 byl prodej vody v Hradci v rukou Veolie. V Pardubicích je v rukou měst a cena vody je o 14,32 Kč/m3 levnější než v Hradci.

Pomohli jsme 160.000 odběratelům vody z Pardubic ušetřit min.

482 - 535 mil. Kč
z plateb za vodné a stočné

a

312 mil. Kč dotací z EU

a každý další rok ušetří lidé další tisíce

Lidé na Pardubicku ušetřili patrně ještě víc. Růst cen by v případě prodeje vody přes koncern byl nejspíš ještě strmější, protože cena na Pardubicku byla dříve 2003 -2004, o 2-4 Kč dražší než v Hradci.

Když začaly tanečky kolem vodáren, začal zakladatel NFPOV bránit sebe, lidi i vodárny informováním zastupitelů. Poslal po ČR, např. Hradec, Náchod, M. Boleslav, Pardubice fakta o dopadech tunelu již realizovaném protiprávně "politiky" v Olomouci a doložil, že sliby o inflačním růstu cen jsou lži, stejně jako to, že smlouvy s koncerny neohrozí stamiliónové dotace z EU.

Pokud zastupitelé fakta nerespektovali, začal vodárny bránit přes soudy - Zlín, Kladno, Pardubice, Hradec, Chrudim.

V Pardubicích soud vyhrál v roce 2007. Proto lidem dál dodává vodu městská vodárna. Zabránil zdražování, které by přišlo jako např. v Hradci, Zlíně, Kladně, ihned poté, co vodu začal prodávat lidem koncern. Ušetřil lidem cca půl miliardy korun (500.000.000.000 Kč).

OBRANA VODY A LIDÍ PŘES SOUDsoudce nám dal za pravdu

Předem upozornil zastupitele, že jim naháněči koncernů a Trojské koně mezi politiky lžou

Trojské koně po celé republice podváděli zastupitele, když jim lživě slibovali 30 let jen inflační růst cen vody, když správu vody předají do rukou koncernu. Zakladatel NFPOV zastupitelům doložil, že to je lež.

V Pardubicích, Náchodě, Přerově ... si zastupitelé dali poradit. Ověřili si, že jim říká pravdu a hlasovali PROTI tunely městské vodárny.

V Hradci Králové, Kladně, Zlíně kolaboranti a povedení zastupitelé pravdu ignorovali.

Lživou manipulaci prověřila např. v Hradci  Komise pro cenné papíry  a ocenila ji pokutou 1.000.000 Kč pro vedení Vak H. Králové (později ji snížila na 700.000 Kč). Ve Zlíně soud potvrdil, že proběhl protiprávní komplot...

Realita a jak by vypadala cena, kdyby rostla o inflaci v Hradci Králové

Voda nemusí tolik zdražovat, pokud peníze vybrané od lidí za vodu skončí v obnově trubek a ne v zahraničí

Pohyb financí z vody v případě, kdy obce mají obchod s vodou zcela v rukou

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Postavili jsme se protiprávnímu jednání. Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je neakceptovatelný. Proto prosazujeme: Vrácení priorit lidí do správy vody, odsun koncernů od české vody a garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR.

Nadační fond PRAVDA O VODĚPomáháme lidem neplatit to, co nemusí

DÁVÁ VÁM TO SMYSL? PŘIDEJTE SE NEBO NÁS PODPOŘTE

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Děkujeme 🍀

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

 • Jana Lorencová Jana Lorencová investigativní novinářka, která rozkryla kauzy LTO a OKD

  Práce, kterou odvádíte pro nás všechny je nesmírně záslužná a já se jen obávám, že zdaleka ne všichni si uvědomujeme, jak moc je důležitá pro každého, doslova každého z nás, jak je důležitá každá kapka vody a také to, že jste pro její záchranu, proto, aby byla v rukou nás, kterým prýští pod nohama, abychom my mohli rozhodovat prostřednictvím měst a obcí o tom, zda ještě v příštích letech nějakou budeme mít udělal všechno, co je ve Vašich silách.

  Doufám, že Váše práce nebude oceněna až v daleké budoucnosti. Věřím, že přibudou lidé, kteří pochopí, jak moc pro nás všechny děláte.

 • MUDr. Michal Chromec MUDr. Michal Chromec předseda představenstva Vak Přerov, a.s. a člen zastupitelstva města Přerov

  My se známe díky vodárnám nebo díky vodárenství. Myslím, že to bude přes dvanáct roků. Jak jsem tohoto člověka poznal? Když jsem se spolu s dalšími lidmi začal bránit tomu, aby se s našimi vodárnami stalo to, co se stalo s jinými. Zoufale jsem hledal argumentaci. Některé věci jsem sice byl schopen vypočítat, ale bylo lepší, když čísla poskytne inženýr, ne doktor. Tak jsem inženýra hledal a našel. Aniž bych ho vyzval, tak jsem dostal text, který přesně odpovídal mým potřebám a propočtům. Byl od inženýra Novotného.

 • Mgr. Eva Štauderová Mgr. Eva Štauderová Bývalá náměstkyně primátora Zlína a zastupitelka Statutárního města Zlína

  Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.

  Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

 • Mgr. Eva Mucková Mgr. Eva Mucková Starostka Meziměstí, které je akcionářem Vodovodů a kanalizace Náchod, a.s.

  Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.

  Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále.

 • Svatopluk Kvaizar Svatopluk Kvaizar Bývalý místopředseda Vak Mladá Boleslav a primátor Statutárního města Mladá Boleslav

  Pane Novotný!

  Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB. Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji.

 • MVDr. Stanislav Mišák MVDr. Stanislav Mišák bývalý starosta města Otrokovice a hejtman Zlínského kraje

  "Velice si vážím pana Novotného za vše, co v dokazování týkajícího se poškozování občanů v souvislosti s děním ve vodárenství udělal. Má můj obdiv i podporu. Každý chápe, že dát oprávnění prodávat cizímu vodu z vlastní studny, o kterou se ale dál musíme starat, je nesmysl a okrádání vlastní rodiny. Tak proč to nejsou schopni pochopit v této zemi a dopustí to ve vodárenství. Zjednodušeně řečeno „jde o zprivatizování zisků a znárodnění nákladů“.

 • Marián Jurečka Marián Jurečka býv. ministr zemědělství

  Děkuji Vám za oslovení v oblasti problematiky vodohospodářské infrastruktury v České republice, které jste učinil dopisem dne 10. července 2018. Velmi si cením si toho, že se tímto způsobem dlouhodobě dané problematice věnujete.  ... Více na CHCEME VĚDĚT

 • Ing. Hana Orgoníková Ing. Hana Orgoníková Bývalá poslankyně sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové

  Jste první člověk, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.