Vak Kroměříž a odpovědi na vaše otázky. Výroční zprávy Vodovody a kanalizace Kroměříž.

Prodej vody je služba lidem a ne zdroj zisků koncernu

Toto nemusíte řešit

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme.

Vak Kroměříž, prodej vody i infrastruktura je zcela v rukou měst a obcí

Vak Kroměříž je smíšení okresní vodárna, to znamená, že vlastní vodárenskou infrastrukturu a tu sama provozuje. Je řízená českými vodárenskými odborníky, pracujícími pro města a obce, nikoliv pro zahraniční koncern. Je pod plnou kontrolou měst a obcí okresu Kroměříž.

1)  Provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu zajišťuje společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s., se sídlem Kroměříž, Kojetínská 3666, PSČ 767 11. Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. byly zapsány do obchodního rejstříku dne 8. listopadu 1993.

Provozuje a dodávají pitnou vodu do měst Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Hulín, Chropyně, Morkovice a dalších obcí. Od září 1994 dodá vodu i do okresu Prostějov a do Nezamyslic.

Výlučný předmětem podnikání společnosti je výroba a dodávka pitné vody a současně odvádění a čištění odpadních vod. Tato činnost  představuje 90% z celkového objemu tržeb.

Jedná se o zboží, u něhož není možná zásadní inovace ani vstup na zahraniční trhy či výrazné zvyšování produkce.

2) Společnost Vak Kroměříž je smíšená. To znamená, že infrastrukturní majetek vlastní a současně provozuje.

Na rozdíl od Zlína se zde podařilo zabránit vyvedení prodej vody a tím zisků z vody na koncern. Společnost má v okrese monopolní postavení a od založení je pod kontrolou města obcí, které mají ve společnosti cca 92% podíl.

3) Přes stanovy společnosti omezující prodej akcií na jméno a práv s nimi spojených, vykonává bez souhlasu valné hromady soukromý subjekt Moravská infrastrukturní, a.s. (po fúzi Česká infrastrukturní, a.s., a za ní stojící PENTA).

Presentuje, že je držitel cca 34% akcionářských práv (blokační minorita) ve Vaku a z této pozice blokuje někdy chod společnosti Vak Kroměříž na valných hromadách. Legálně tuto pozici nemohla nabýt.

Je zvláštní, že město Kroměříž, ani společnost VAK, se tomuto soudně nebrání!

4) Osoby odpovědné za stav v okrese Kroměříž: Zastupitelstva měst Kroměříž, Holešov, Hulín, Bystříce pod. Hostýnem, Chropyně 1998-2002, 2002-2006, 2006-20102010-2014 2014-2018

5) Vak Kroměříž díky postavení vodárny pod kontrolou měst, čemuž jsme rádi pomohli, čerpá dotace z EU, spolufinancuje obnovu a rozvoj vodárenské infrastruktury a nezatěžuje občany vysokým vodným a stočným.

6) Přes velké investice má dlouhodobě nejnižší cenu vodného a stočného ve Zlínském kraji. V kraji má léta nejdražší vodné a stočné protiprávně provozu vody zbavený Vak Zlín. Zde je prodej vody v rukou koncernu Veolia, který v ceně vodě na Zlíně předvádí, své skutečné know-how a jaké má priority.

Vak Kroměříž byl cílem nájezdu překupníků opakovaně. Pomohli jsme politikům informacemi opakovaně od roku 2002, ale zde i přes soudy. Odhalili jsme Trojské koně mezi politiky a došlo i na policii.

V Kroměříži proběhly 3 pokusy vyvést zisky z vody na zahraniční koncerny a ve Vaku Kroměříž nechat pouze trubky a povinnost je financovat. Šlo o pokoutnou nabídku České  spořitelny na odkup akcií, "poptávkové řízení" a komplot se smlouvami v letech 2008-2010.

Každý krok lidí ochotných vodu vyvést  do rukou cizinců jsme dokumentovali. Tím jsme vytvořili  důkazy o jejich nekalém jednání. Spolupráce se slušnými zástupci měst a obcí, naše informace a jejich ochota hájit lidi a ne vlastní zájmy, vedla k tomu, že se nájezdy vždy podařilo vždy odrazit.

Především v roce 2002, 2004 a 2008 bylo zavedení soukromého penězovodu do rukou fr. koncernu Veolie, poté PENATY a šp. AQUALIE na spadnutí.

V na Kroměřížsku vznikly trefné slovní novotvary - domokra(d) a po(b)litik - v komentáři jednání starosty Kroměříže, je použil jeden moudrý starosta malé obce.

Variace na opakovaně k schválení předkládané Smlouvě s koncernem, která byla vždy lživě zastupitelům presentována jako neohrožující dotace z EU pro Vak. Dokazuje to, že motivace Trojských koňů musel být ohromná, protože jejich tvrzení bylo lživé, což věděli.

Poté, co po volbách přišla do vedení města a Vaku paní Hebnarová (ODS) a Malý Miloš (ČSSD) skončil, pokoutný pokus vyvést prodej vody do rukou koncernu postupně skončil. Paní Hebnarová se nenechala koupit ani zastrašit. Chránila zájem lidí a neřešila osobní prospěch. S takovými politiky se spolupracuje velmi dobře.  

demokrat není demokra(d)

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme.

105.000 odběratelům vody na Kroměřížsku jsme pomohli z plateb za vodné a stočné ušetřit za období 2004-2019

 

524 - 549 mil. Kč

Pomoc lidem v Kroměříži

Kde najdete odpovědi na vaše otázky? Z velké části ve výročních zprávách vodárny.

Na jaké otázky najdete odpovědi ve výročních zprávách?

Kde končí zisky, které platí lidé v ceně vody? Investují se u vás do obnovy sítí? Kdo vám vodu prodává? Jak hospodaří městská vodárna? Komu a co platíte v ceně vody?

Čerpá region dotace z EU nebo vše platí lidé a obce? Kdo je v orgánech? Kdo na vodě vydělává a kolik? Kdo financuje investice? 

A můžete to konfrontovat např. s tímto:

Patrně jste do zhlédnutí videa mnohé netušili.
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme.

Výroční zprávy, účetní závěrky, rozvahy, výsledovky od roku 1993

Porovnání informací z výročních zpráv za jednotlivé roky umožňuje sledovat dění, priority a jednání kolem vody v regionu i porovnat okolní vodovody a kanalizace mezi sebou.

ke stažení:

Kroměříž - Výroční zprávy 3

Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s.
Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s.
Vlastník společnosti
Města a obce Kroměřížského okresu
Města a obce Kroměřížského okresu
rok
VÝROČNÍ ZPRÁVY
ÚČETNÍ ZÁVĚRKY
2014
VZ . . .
VZ . . .
2013
VZ . . .
UZ . . .
2012
VZ . . .
UZ . . .
2011
VZ . . .
UZ . . .
2010
VZ . . .
UZ . . .
2009
VZ . . .
UZ . . .
říjen 09 Zastupitelstvo města KM pod vedením M.Malého (ČSSD), schvaluje Dohodu s koncernem EAG - kdy prodej vody měl ZDARMA ovládnout rak.koncern
Díky mým konzultacím a aktivní obraně vodárny nenabyla Dohoda účinnosti a peníze za vodu končí v regionu.
2008
VZ . . .
UZ . . .
2007
VZ . . .
UZ . . .
2006
VZ . . .
UZ . . .
2005
VZ . . .
UZ . . .
2004
VZ . . .
UZ . . .
2003
VZ . . .
UZ . . .
2002
VZ . . .
UZ . . .
2001
VZ . . .
UZ . . .
2000
VZ . . .
UZ . . .
1999
VZ . . .
UZ . . .
1998
VZ . . .
UZ . . .
1997
VZ . . .
UZ . . .
1996
VZ . . .
UZ . . .
1995
VZ . . .
UZ . . .
1994
VZ . . .
UZ . . .
1993
VZ . . .
UZ . . .

Další roky najdete zde

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

  • Dobrý večer, narazil jsem na Váš WEB a musím říct, že děláte sakra dobrou práci! Víc takových a naše krásná země vč. veškerých přírodních pokladů může zůstat skutečně naše a ne v otroctví zahraničních korporací! Držím vám moc palce! Musím si Váš web ještě důkladněji nastudovat

     
    Aleš Ridl Aleš Ridl
  • "Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom měli čisté svědomí. Dávejte na sebe pozor!"
    Jana Svobodová Jana Svobodová České Budějovice
  • „Chci poděkovat za zaslání knihy i možnost seznámit se podrobněji s názory ing. Novotného, kterého jsem viděl i v Debatním klubu internetové TV. Jeho kniha "Kde končí Vše peníze za vodu?" je stručná, ale zajímavá a ilustruje problematiku na srozumitelných faktech.“

     
    Dr. Pecka Dr. Pecka
  • Vzhledem k tomu, že mi není lhostejné, co se kolem mě děje, rozhodl jsem se aktivně podílel na tomto projektu. Podle mě zaslouží podporu a jsem ze srdce rád, že problematiku našeho "tekutého zlata" někdo takto důsledně sleduje a řeší!

    Mé velké díky panu Ing. Radku Novotnému a všem lidem dobré vůle, kteří se také aktivně na pravdě o vodě účastní. Snad se náš národ probudí a bude bojovat za to, co má smysl a co by jako dědictví mělo zůstat i našim dětem! Ne jen naše voda se stala předmětem kupčení a předání zahraničním společnostem! Byl to a bohužel stále je trend určitých zájmových skupin!

    Bohužel jsme svědky toho, že něco zvrátit v této jinak naší krásné vlasti je nadlidský úkol,ale pokud se právo a spravedlnost neaplikuje shora, musí přijít zdola, nevím zda tu není politická vůle věci měnit směrem od jednotlivců k většinové společnosti, tím myslím občany této země, nebo snad je to záměr? Ještě jednou vám tedy děkuji a mrzí mě , že jsem se nezapojil již dříve.

    Bohdan Klapka 100 Kč Bohdan Klapka 100 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • Přeji si/nám a věřím, že se lidé probudí a uvědomí si, co je pro život podstatné a nezbytné, a zapojí se do dění. Práce pana Radka Novotného k tomu přispívá. Děkuji za ni, děkuji všem, kteří se zapojili.
    Jan Dědík 1000 Kč Jan Dědík 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • Zdravím,není to moc korunek,ale aspoň něco... Držím palce
    Bronislava Růžičková 300 Kč Bronislava Růžičková 300 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • Moře se skládá z kapek, jednu posílám.
    Vladimír Falc 1000 Kč Vladimír Falc 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • Obdivuji Vás, a stojím při Vás. Je neskutečné, co vše nám přinesl rok 1989. Ale moji rodiče na to tehdy upozorňovali a měli pravdu.
    Vladimír Kočí Vladimír Kočí https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • V první řadě by měli být potrestáni lidé na magistrátech, kteří v důsledku korupce odhlasovali prodej naší vody do cizích rukou...
    Josef Kňazovčík Josef Kňazovčík https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • Děkuji.Voda je strategická surovina mnohem cennější než jiné, a je potřeba, aby si to lidé uvědomili. Doufám, že i taková malá měsíční částka pomůže. S pozdravem
    Martin Ermis - 50 Kč Martin Ermis - 50 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1200860
  • Přeji hodně sil ve spravedlivě vedeném zápase o vodu. Sleduji tyto aktivity již mnoho roků a věřím, že odpovědní pochopí, moudří budou rozhodovat moudře a tyto aktivity budou korunovány úspěchem.
    Roman Cach - 3000 Kč Roman Cach - 3000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1200860
  • To co děláte kvůli vodě je velmi důležité pro nás a naše děti a pro celou Zemi. Děkuji.
    Daniel Suk 300 Kč Daniel Suk 300 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • Je potřeba to rozšířit mezi co nejvíce lidí nejen kvůli podpoře vaší práce a snažení ale i pro volební dotazování. Musí to být palba ze všech stran, jinak se nic nepohne.
    Jiří Zíka Jiří Zíka https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • Vážím si Vaší iniciativy v těchto aktivitách vedoucí k lepším zítřkům a spravedlnosti vůči lidem. Ať se Vám daří probourávat mýty, že něco nejde, věřím, že s Vaší pomocí dosáhneme spravedlnosti a voda tak nebude věcí obchodu, držím palce ve vytrvalosti řešení těchto problémů za nás za všechny.👍
    Radek Sluka Radek Sluka
  • Pořád nám nedochází, o jak životně důležitou tekutinu jde? Snad vám to dojde po otevření a přečtení stránek Radka Novotného PRAVDA O VODĚ www.pravdaovode.cz  Ti, kteří tento stav u nás připustili jsou zločinci a my se musíme o vodu konečně začít prát. Bez ní nebude nic...
    Jana Lorencová Jana Lorencová Přední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzu LTO
  • Děkuji Vám za Vaše úsilí v souvislosti s vodou!
    Václav Kanta 150 Kč Václav Kanta 150 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
  • Měla by být dána všem starostům a hejtmanům povinnost, aby se seznámili se současně platným smluvním stavem vodáren s překupníky z Veolie. Ono je lepší, když "nevědí a jen se diví", když na to přijde řeč. A např. v SVK a SčVaku byla podepsána smlouva o prodloužení spolupráce s Veolií. Kdopak to zařídil? Zeptejte se, koho má město Liberec v dozorčí radě Veolie, a je jasno.
    Zdeňka Mandlová 500 Kč Zdeňka Mandlová 500 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT LIDI, ABY NEDOŠLO K INSTALACI CIZINCŮ K VODĚ A UDRŽET VE SPRÁVĚ VODY ZÁJMY LIDÍ? PAK NÁM S TÍM POMOZTE...

Děkujeme, že stále více lidí s námi sebe i vodu brání.

NFPOV chrání nejen nás a naše děti, ale i peníze nás všech, které jinak končí v zahraničí a nic za ně nedostáváte. Toto financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit příčinu problému, tj. neznalost, i protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo