CHARTA VODA 300

O tom, jak a pro koho je vše s vodou v České republice nastaveno, rozhoduje 300 politiků! Předali jsme proto 300 vrcholným politikům informace a důkazy o tom, v čem je hlavní problém. Zatím je systém nastaven takto.

 

300 lidí, konkrétně 81 senátorů, 200 poslanců, 17 členů vlády, ombudsman a nejvyšší státní zástupce rozhodují, jak a pro koho je systém správy a prodeje vody nastaven.

Těchto 300 lidí může absurdní a pokřivený systém napravit úpravou zákonů!

 

Bude-li voda ve správě cizích korporací, jejichž jedinou prioritou je dostat co nejvíce peněz od lidí a z veřejných rozpočtů na své účty do zahraničí, pak se nedoplatíme.

Současný stav je důsledek protiprávního jednání řady politiků, jednajících v zájmu cizích korporací

  1. Česká republika: Cena vody je na úrovní západní Evropy, přitom platy většiny občanů nejsou ani poloviční. ČR přišla desítky miliard korun z dotací EU.
  2. Severní Morava: Politici přišli zcela o vliv na Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s., z kterých koncerny již vyvedly 5 miliard korun!
  3. Praha: Pražané přišli o 7 miliard, které již zaplatili v ceně vody, ty místo v nové čistírně odpadních vod skončily v zahraničí. Nyní je mají zaplatit podruhé.
  4. Zlín, Olomouc, Prostějov: Podivné smlouvy na 30 let. Zlín má léta nejdražší vodu v kraji. I zde miliardy od lidí končí v zahraničí.
  5. Státní a veřejné rozpočty dotují vodárenské odvětví každý rok desítkami miliard a současně z odvětví, ve kterém schází peníze, díky protiprávnímu jednání politiků odtékají miliardy do zahraničí přes pochybné provozní tunely.

CHARTA VODA 300 byla předána osobně politikům na podatelnách senátu a sněmovny dne 19.9.2016

165 občanů složilo celkem

150. 450 Kč

 na materiály a důkazy a poté vyzvali politiky k nápravě systému správy vody v zájmu lidí, kteří jako jediní vše platí.

Materiály dostal také Nejvyšší státní zástupce a ochránkyně veřejných práv. Byly zaslány Evropské komisi, velvyslancům některých zemí, protikorupčním nadacím a BIS.

Doložili jsme tím všem politikům v Parlamentu ČR, že v ČR probíhá léta drancování rodinných i  veřejných rozpočtů i zneužívání dotací do infrastruktury.


Vzhledem k jednání ODS dostali iniciativu VODA 300 jen p. Fiala, p. Němcová a v senátu p. Kubera a p. Svoboda. Je na nich, zda s ní seznámí členy ODS. Ze stejného důvodu jsme neplýtvali penězi a CHARTU VODU 300 nedostali p. Faltýnek (ANO/ČSSD) a Miloš Malý, Martin Tesařík a Jaroslav Palas, senátoři ČSSD.

Politikům jsme předali

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

 1. Originál francouzského dokumentu Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě na DVD s licencí pro vysílání v institucích v hodnotě 850 Kč / ks
 2. 2002 - Upozornění Ministra zemědělství na protiprávní skupování vodáren koncerny
 3. 2005 - Upozornění obcí Zlínského regionu Vládě ČR
 4. 2014 - Upozornění premiérovi a zástupcům politických stran
 5. 2015 - Informace a žádost o pomoc předsedu vlády od 14 politiků, kteří bránili vodu
 6. 2016 - Iniciativa VODA 300
 7. Seznam občanů, kteří se složili na zakoupení DVD. Součástí jsou i vzkazy těchto občanů s výzvami k nápravě.
 8. 2002 -2016 Hanopisy na R. Novotného

Tisková konference 20.9.2016 za účasti médií a ministra zemědělství p. Brabce

Zástupci médií byli seznámeni s CHAROU VODA 300 na tiskové konferenci v Bussiness centru PVA EXPO PRAHA, Praha. Ministr životního prostředí Richard Brabec, vyjádřil souhlas s tím na co jsme v CHARTĚ VODA 300 politiky upozornili a sdělil:

"Naplnění cílů iniciativy VODA 300 považuji za zásadní a důležité pro řešení všech důležitých otázek kolem vody v České republice."

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Kdo podpořil a podepsal CHARTU VODA 300 a co vzkázal politikům?

pořadí
Jméno a příjmení
Město nebo obce, kde platíte za vodu a komu platíte
povolání
Kolik ks DVD kupujete?
Věta, kterou chcete vzkázat politikům nebo lidem
1.Ing. Radek NovotnýFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAvodárenský konzultant2 DVDVoda není samozřejmost. Uvědomme si, co je pro život podstatné, to podstatné chraňme, držme a zachovejme ve vlastních rukách.
2.Ing. Arch. Jana TraubBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZarchitekta1 DVDVoda nemá být v rukou vydřiduchů.
3.Mgr. Vítězslav Praks, PhD.Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaanalytik IT1 DVDSledujme a hlídejme naše skutečné zájmy.
4.Ing. Karel KovářBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprojektový manažer v IT1 DVDVoda je strategická surovina a předání kontroly nad ní do rukou zah. koncernů se státu a tím občanům vymstí.
5.Karel Blahut
Třanovice - SmVaK = šp. koncern Aqualiabezpečnostní manažer dolu1 DVDKdo bojuje za vodu, bojuje za svůj život a budoucnost svých dětí.
6.Ivana BogarováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliavedoucí školícího střediska1 DVDVzít lidem vodu a vydírat je utažením kohoutku - cenou vody - je neslušné, zlé a nemravné
7.Petr ZapletalPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliamanažer1 DVDNaše půda a voda jsou nejcennější aktiva všech dob. Necháme-li si je vzít, zneuctíme naše předky, svou práci i budoucnost.
8.Pavel ZmítkoOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliafin. poradce1 DVDVoda je národní bohatství. Nechci, aby na ní profitovaly cizí koncerny a my platili stále více, abychom platili náklady na obnovu "trubek" a jejich zisky.
9.Bohumír SpurnýŠtenberk - Sitka s.r.o.montér plynovodu 1 DVDNechci se dožít toho, že nám poteče otrávená voda v děravých trubkách.
10.Jan Votruba Liberec - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliakonstruktér a elektro projektant1 DVDPřírodní bohatství nezbytné k životu má patřit všem a spravovat je má stát nebo obce.
11.František PilnýChrudim - Vodárenská Chrudim - rak.koncern EAGstavař a zastupitel 2 DVDJe dobré znát celou pravdu ...
12.Petr HojsíkStříbrnice - Uh.Hradiště - městské Slovácké vodárny a kanalizacelešenář 1 DVDVzkaz pro politiky: Národ vám to jednou spočítá!
13.Věra MalínskáLužany - Jičín - městská Vodohospodářská společnost Jičínfinanční poradkyně1 DVDChci dobrou vodu pro všechny,za přijatelnou cenu!
Bez vody neumím žít!
14.Mgr. Eva Štauderová Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaadvokátka 1 DVDVoda je život, ne byznys.
15.Jiří Vopelka Jesenec - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaenergetik1 DVDDary země patří lidem, kteří v ní žijí. Braňme své národní zájmy!
16.Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D. Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaředitelka TZB-info a ESTAV.cz1 DVDPeníze za vodné a stočné mají jít prioritně tomu, kdo financuje vodárenskou infrastrukturu a zařízení.
17.Libor Reich Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaškolitel obsluhy technologických zařízení1 DVDVoda je dar života.
18.Ing. Roman CachFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAmajetkový poradce1 DVDNenechte pravdu o vodě utajenu.
19.Ing. Milan HemzalBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprojekt manažer1 DVDVoda je lidské právo pro všechny, ne prostředek špinavého byznysu pro pár "kamarádů".
20.Ing. Barbora Veličková Staré Město - SmVak = šp.koncern AQUALIAobchodní manažer důlní techniky1 DVDTak jako nerostné suroviny i voda je naším národním bohatstvím a patří všem občanům této země, ne nadnárodním koncernům !
21.Dana MořkovskáVysoké Mýto Vak V. Mýto = společnost v rukou obcíučitelka na gymnáziu1 DVDChci pít čistou vodu
22.Tomáš ČablaZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliakuchař1 DVDVoda je součást života a mít jako prioritu zisk z této komodity je špatný vtip pro budoucí generace. Je třeba zabránit ožebračování lidí.
23.Veronika JačkováDěčín - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliacontrolling1 DVDVoda je život a dar a já ji chci dát svým dětem ne korporacím.
24. Yvetta Blažková Kytlice - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliapohostinství1 DVDVoda je součástí přírody a nikdo nemá právo to zneužívat pro své vlastni obohacování.
25.Ivana ŠípováDuchcov - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliaobchod1 DVDMyslím si, že koncerny a ti, kdo jim lukrativní kšefty pomohli získat, již pro sebe získali víc, jak dost.
26.Dagmar ŠvecováPísek - ČEVAK - rak. koncern Energie AGsoc. pracovnice1 DVDVoda je život a život pro naše děti.
27.Miroslav RafajaZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliav letech 2010-2014 zastupitel Statutárního města Zlin a 2011-2013 předseda DR Vak Zlín1 DVDJe povinností každého z nás bojovat zato, co je k životu nejdůležitější. A voda ,to je život.
28.Zdeněk KomrskaOpava - SmVaK = šp. koncern Aqualiasportovní trenér1 DVDVoda je substance, která ve spojení s životadárnou a tvořivou vesmírnou energií se stává nosičem veškeré živé hmoty.
29.Mga. Jan Hůla Frýdek-Místek - SmVaK = šp. koncern Aqualiadoktorant matematiky na Ostravské univerzitě1 DVDDěkuji, že má někdo sílu a odvahu s tím něco dělat.
30.Stanislav BlahaNový Bydžov - Královéhradecká provozní - fr.koncern Veolia novinář a zprávce portálu www.outsidermedia.cz 1 DVDPůda a voda jsou základ státnosti. Jejich výprodej do ciziny znamená ohrožování základů existence našeho národa.
31.Michal ŠpendlíkZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliastarosta Želechovice nad Dřevnicí1 DVDJedině vy můžete vrátit kontrolu nad vodou zpět do rukou měst a obcí a když je někdo jediný, kdo to může udělat, tak musí!
32.Jan Rejfek Dešenice-Klatovy - Vodospol - fr. koncern Veoliamanažer v autom.průmyslu, kandidát do senátu
1 DVDVoda je základní podmínkou života každého z nás. Kdo na kšeftu s ní parazituje zasluhuje přísné potrestání. Voda se musí vrátit zpět obcím a městům.
33.Transparency International ČR David OndračkaPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern VeoliaTransparency International ČR 2 DVDVe světě od nevyvážených smluv s koncerny odstupují, uvědomují si strategickou hodnotu vody, vrací je obcím a veřejné kontrole - to je potřeba i u nás.
34.Ing. Jasna MrázkováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliavodohospodář 1 DVDVoda je pro každého člověka naprosto nezbytná a proto nesmí být prostředkem pro obohacení jakékoli úzké skupiny lidí.
35.Alice Soumelidu Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZzdravotní sestra1 DVDDoporučuji všem vyšetření CT mozku. Kde je logika? Nebo jste tak všichni zkorumpovaní?
36.Ing. Václav NěmečekOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliapodnikatel1 DVDChceme čistou vodu pro nás a všechny následujcící generace, udělejte rozhodnutí pro 7 dalších generací.
37.Krajska rada senioru JmK Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZčlen předsednictva KR seniorů1 DVDVoda je lidské právo pro všechny, ne prostředek špinavého byznysu pro pár "kamarádů".
38.Jan VymětalBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprofesionální tanečník 1 DVDZdar tanci mezi kapkami české vody v našich rukách.
39.Phdr. Jan KováčOstrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr.koncern Suezfotograf a učitel1 DVDVodu potřebujeme všichni a proto nepatří do rukou koncernů.
40.Jiřina GajdošíkováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliapracovník médií1 DVD
41.Radek Dočkal Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliapodnikatel v automobilovém odvětví2 DVDVoda je strategickou surovinou a základní životní potřebou, proto by měla být v rukou státu. Dnes je strategickou surovinou ropa, za pár let ji vystřídá voda.
42.Robert PospíšilOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern VeoliaIT specialista2 DVDVoda je nutnou podmínku k životu a její kontrola nepatří do rukou korporací - chci svobodu pro sebe, svou rodinu a své děti a všechny lidi této krásné země.
43.Mgr. Bohdana ŠocováOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaadvokátk a insolvenční správce1 DVDVěřím, že stát má obranné mechanismy pro obranu práv svých občanů a proto podporuji každého, kdo je využívá.
44.Vladimír Beneš Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZIT Manager v nadnárodní korporaci1 DVDVažme si svojí vody a nenechejme nadnárodní korporátní pijavice nám ji sebrat. Jim jde jen o zisk, žádnou dlouhodobou udržitelnost.
45.Tomáš ChlebekFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAmanažer a zastupitel Statuárního města F.Místek1 DVDBez vody není život.
46.Milena QualizzováLiberec - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliapracovník ve sklářství1 DVDVoda je naše přírodní bohatství a nepatří do rukou koncernů ani soukromníků.
47.Jiří Pavlinec Mikulov - Vak Břeclav v rukou obcí, těžce ubráněný proti vytunelování v roce 2002údržbář1 DVDBez vody není život možný. Bez korporací ano...
48.Anita BeganyováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern VeoliaPracovník Public realation 1 DVDVoda je dar Země dostupný skrze lokální zdroje a přirozeně patří každému, kdo v dané lokalitě žije. Proto je také nutné nechat správu vodních zdrojů jejím přímým uživatelům.
49.Ernestína VelechovskáBechyně - rak, koncern Energie AGprůvodkyně životem4 DVDŽádám vládnoucí činitele, aby vrátili vodní zdroje lidem této země a umožnili zodpovědnou a moudrou péči o vodu v celé České republice.
50.Mgr. David Březina Ostrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr.koncern Suezdistributor zdravé výživy.1 DVDJe potřeba dělat správně věci a eticky.
51.Miloslav Krňávek Pardubice - Vak Pardubice - v rukou měst a obcíderatizer1 DVDKdo prodal vodu do rukou lichvářů by měl jít za mříže a měl by se mu odebrat jeho majetek , protože ho získal stejně asi z úplatků za prodané komodity a to se týká také i všech jiných komodit ,které naše "vládní činitelé " potichu prodali kšeftařům.
52.Michal Kubasa Pardubice - Vak Pardubice - v rukou měst a obcíprovozovatel vzdělávacího centra a kouč1 DVDBez vody nemáme šanci
53.Josef TkadlecOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliadělník ve strojírenství1 DVDZ naší země pramení voda pro nás a naše děti.A tak to zůstane i pro další generace.
54.Danuše KovářováNáchod - Vak Náchod těžce ubráněný a v rukou měst a obcí. stavařka1 DVDJe nejvyšší čas, aby napravili to, co spáchali jak oni, tak zejména vládní činitelé v minulosti.
55.Mgr. Pavla Krejčiříková Uherský Brod - Slovácké vodárny - po boji s fr. Veolií ubráněné a stále v rukou obcí.advokátní koncipient 1 DVDApeluji tímto na představitele státu, jelikož tito byli zvoleni námi, občany, aby pro nás udělali zcela evidentně správnou a nutnou věc a vyjmuli vodu z rukou soukromých korporací a tento standard udržovali i pro budoucí generace. S vodou se neobchoduje!
56.Hana VelfováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaúčetní 1 DVDVoda má být v rukou obcí a ne koncernů a má být zdrojem lidem a ne koncernům. Voda je dar.
57.Zlata HálováBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZpsycholožka1 DVDUčiňte nápravu, co se týká vody. Je ze zdrojů této země a vše, co s vodou souvisí, náleží obyvatelům této země. Je nejvyšší čas ukončit tak amorální vyvádění zisků v neprospěch občanů ČR.
58.Václav ZetěkZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliatechnický pracovník1 DVDEnergie a voda jsou pro všechny nepostradatelné. Proto musejí patřit lidem a nesmějí být zneužity pro byznys.
59.Martin PlášekZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaspolumajitel stavební firmy1 DVDVoda, elektřika, plyn a taky těžby nerostných surovin by měly být pod kontrolou státu.
60.Iva HladíkováH.Králové - Královéhradecká provozní- fr. koncern Veoliažena pečující o rodinu, předtím fin. manager zah. společnosti1 DVDVoda je dar matky přírody a nikdy by neměl být zdrojem zisku. Je to jako učinit vzduch, který dýcháme, majetkem soukromých firem.
61.Jaroslav HavlákFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAkamnář1 DVDIniciativa voda 300 mi připomněla, jak krásné je být člověkem se svobodnou vůlí, děkuji.
62.Renata HaškováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliadůchodce1 DVDJsem starobní důchodkyně se ZTP průkazem, mám platit stále dražší vodu, služby a zvyšující se platby, a nejsem jediná, co chodíme jak stále zapnuté kalkulačky a počítáme a počítáme… Je třeba nápravy.
63.Vladimír Řepa Olomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaoperátor CNC obráběcích strojů1 DVDVše co souvisí s distribucí a prodejem vody na českém území do českých rukou! Všechny zahraniční koncerny odstřihnout od zisků a vykázat z České republiky
64.Lenka Chamrádová Frýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAstátní úředník1 DVDPřeji si, abychom my všichni i naši potomci měli kvalitní pitnou vodu za přiměřenou cenu, aby peníze, které všichni v souvislosti s vodou vynakládáme, zůstaly v ČR a byly použity pro údržbu vodovodů a aby peníze a vlastnická práva, které v rozporu s dobrou správou odplynuly, se vrátily zpět, a byly investovány tam, kam patří - zpět do správy a údržby vodovodů a pitné vody v ČR.
65.David Beinstein Kopřivnice - SmVak = šp.koncern AQUALIAtechnik1 DVDVoda je nejdůležitější strategickou surovinou na světě. Je potřebná nejen pro každodenní život člověka, ale také pro průmysl a civilizaci. Zajistěte prosím, aby zisky plynoucí z našeho vodního hospodářství tekly do českých rukou, ať můžeme své zdroje lépe spravovat.
66.Ing. Helena VrbatováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaprojektant1 DVDVyzývám zodpovědné politiky této země, aby napravili chyby z minulosti a vrátili zpět celý "trh" s vodou do českých rukou a do správy státu a obcí.
Je na čase, aby se "zvedla ze židlí" i veřejnost a podpořila tuto nutnou změnu !
67.Miloslava KrejcarovaH.Králové - Královéhradecká provozní- fr. koncern Veoliapojišťovací poradce1 DVDVodu si snad umíme prodávat sami, nepotřebujeme aby na naší vodě profitovali cizí firmy a okrádali naše občany i republiku neustálým zdražováním.
68.Gabriela Fusková Opava - SmVak = šp.koncern AQUALIApodnikatel stavebnictví1 DVDVoda patří všem.
69.Alena Moravcová Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZtesterka v IT1 DVDVoda je základ života a nejcennější co máme. Máme základní právo hospodařit s naši vodou.
70.František SchramhauserČeské Budějovice - ČEVAK - rakouský koncern inženýrská činnost1 DVDStarost o vodu by měla patřit k veřejné službě. Současná státní správa včetně sekce vodního hospodářství rezortu MZe si to ale neuvědomuje a podle toho celé vodní hospodářství také vypadá.
71.Michal StarýPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaposkytovatel tělovýchovných a sportovních služeb1 DVDZisky jsou nepřiměřené. Vadí mi nekonečné zdražování vody a to, že zisk jde z drtivé většiny do zahraničí. Energie a voda by měly být v rukou státu a ne vydřiduchů.
72.Martin NovotnýBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZadvokátní koncipient1 DVDVoda patří lidem a ne Hadům v oblecích!
73.Vladimír HronRoudnice nad Labem - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliastrojírenský konstrukteér1 DVDMyslete na budoucnost vašich a našich dětí.
74.Petr HadačBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZkouč a mentor osobního rozvoje1 DVDVoda je základ života a proto ji věnujte primární pozornost.
75.Miroslav HonusHlučín - SmVak = šp.koncern AQUALIAzaměstnanec pošty1 DVDChci mít jistotu, že já, i mé děti, budeme pít čistou vodu za rozumnou cenu.
76.Jiri Záleský Dobrý voda - rak- koncern Energie AGučitel matematika 1 DVDMyslete na naše potomky
77.Zdeněk JuránekMoravský Krumlov - Vodárenská a.s. -vodárna v rukou měst místostarosta Moravský Krumlov 1 DVDInvestujme peníze vybrané od občanů zpět do rozvoje a oprav infrastruktury.
78.Romana VšetečkováBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZ1 DVD
79.Mgr. Milena ChodurováFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIApodnikatel 1 DVDMyslete na budoucnost našich dětí a vnoučat a ne na zisky korporací.
80.Patrik Farsky Mlada Boleslav - vodárna v rukou měst, několikrát ubráněná proti nájezdům koncernů.1 DVDNení možno zpeněžovat přírodní zdroje. Je potřeba je chránit a udržovat.
81.Ing. Ivan Jedlička Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprogramátor1 DVDJeště donedávna jsem také netušil, že je prodej naší české vody takový velký zahraniční tunel. Zavřete ho prosím!
82.Tomáš Baše Žďár nad Orlicí - rak. koncer Energia AG 1 DVDRád bych jednou měl svou Zem ve vlastních rukou, protože jen já jsem schopen se o ní s láskou starat a pečovat o ni.
83.Dana ŠteflíčkováBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZporadce zdravého životního stylu1 DVDProsím, napravte tuto mehoráznou zlodějnu, neboť máte podporu občanů ČR a rozhodujete o našich životech.
84.Pavel SekulaZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veolia1 DVD
85.Jana KučerováKladno - Středočeské vodárny - fr. koncern Veolia lékarnice1 DVDNení mi lhostejná kvalita vody pro nás a budoucí generace! Voda patří všem a ne nějaké zahraniční korporaci!
86.Josef DohnalBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZIT technik1 DVDVoda je stejně jako vzduch strategické přírodní bohatství, bez kterého není život. Když už za vodu platím, chci, aby všechny peníze zůstaly v ČR a sloužili městům a obcím na udržení kvality vody a rozvoj města
87.Ladislav MatějčekPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaporadenské služby - financování nemovitosti1 DVDVoda je mocná dáma a sama odplaví to, co smrdí a nechá zakořenit, to co má v sobě život.
88.osoba si nepřeje uvést jménostřední Čechy - fr. koncern Veolia občan České republiky 2 DVDVoda je základ života. Jde tedy o životy naše i
našich dětí.
89.Miloslav Jurák Nový Jičín - SmVak = šp.koncern AQUALIAvoják z povolání1 DVDNaše voda do našich rukou.
90.Pavol Vlčko Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaobchodní zástupce1 DVDVážený politici je načase, aby jste se začali chovat jako pravý muži a nedovolily zahraničním koncernům, aby zničily tuhle krásnou zemi.
91.Michaela TakaminePraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDTo není zlodějna, ale vlastizrada!
92.Ing. Oldřich Horáček Šenov - SmVak = šp. koncern AQUALIAvývoj hardware1 DVDVoda nám nepatří, jen si ji půjčujeme od přírody! Tak se podle toho chovejme!
93.Otto HoffmannPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliachemik1 DVDBez vody není života, je drahocenná a ničím nenahraditelná. Proto by nakládání s vodou memělo patřit korporacím zaměřeným na byznys, ale státu.
94.Zdeněk JirkůPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliavýtvarník1 DVDKomu byla svěřena zodpovědnost za lidi a přírodu, a on je zradí, ten bude už celý život utíkat přes svým svědomím... nenajde klidu
95.Tomáš Ondrák Krupka - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliaprojektový manažer1 DVDNedopouštějte svou nečinností to, co nechcete, aby se i Vám a Vašim rodinám dělo.
96.Josef TučekSlaný - Středočeské vodárny - fr. koncern Veolia ekonom 1 DVDpochlapte se, ženy to pochopí
97.Eliška Mallyová Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliainspektorka ve farmacii1 DVDChci mít dostupnou vodu jenen pro sebe, ale i pro další generace
98.Tomáš MohelníkPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliamajetkový poradce1 DVDNejvyšší čas vzít život, tími Stát zpět do vlastních rukou. Konec manipulace, oblbování a kolonialismu.
99.František BoháčOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaprogramátor 1 DVDVoda je nezbytná k životu. Já vás prosím, věnujte ji pozornost, dokud je čas. Týká se to nejen nás, ale i dalších generací. Ve znaku máme lva a ten by parazitování na sobě a svých blízkých rozhodně nedopustil.
100.Václav NěmečekPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliatelekomunikace1 DVDInspirujme se v Plzni, pojďme si rozhodovat o naší vodě sami, nepotřebujeme cizí "know how"!
101.Ondřej Novák Olomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliatrenér z povolání1 DVDUrčitě se mi nelíbí, že velká část peněz, které za vodu platíme "odtéká" mimo naši vlast, místo aby tyto peníze opět pomohly v obnově a "regeneraci" vodovodního systému u nás.
102.Jan VotrubaLiberec - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliakonstruktér a elektro projektant3 DVDPřírodní bohatství nezbytné k životu má patřit všem a spravovat je má stát nebo obce.
103.Ing. Čuban Miroslav M. Boleslav - Vak M.Boleslav - několikrát ubráněná vodárna v rukou měst a obcí vodohospodář brání1 DVDBez vody není život - je určena pro život, ne pro nekalé obchody.
104.Petr MutinaOstrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr. koncern SUEZ technolog péče o zařízení energetika 2 DVDVoda je Život, Život je Láska, a čistá Láska nemůže být špinavým byznysem.
105.Petr ProkešPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaspráva nemovitostí1 DVDVoda je život. Voda z Čech do Čech.
106.Jan Bureš Nové Strašecí - Středočeské vodárny -fr.koncern Veoliaekonom1 DVDSmluvně se zavázali k růstu vodného a stočného o inflaci a to na 20let. Zastupitelé uvěřili a odsouhlasili prodej akcií a hlasovacích práv. Výsledek všichni známe.
107.Miloslav HesekPetřvald - SmVak = šp. koncern AQUALIAvedoucí ekonomického oddělení1 DVDToto je skutečnost, kterou by se měl zabývat každý občan, který má 18 a více let, který není účasten tohoto "tunelování" s vodou ve více než 50 % všech vodáren v ČR!
108.Jan RudzinskyjLázně Bohdaneč - Vak Pardubice - v ruku měst, ubráněný u soudu před vytunelováním 1 DVD
109.MUDr. Michal ChromecPřerov - Vak Přerov - v rukou měst a obcí, 3x ubráněný před vytunelovánímdoktor a člen představenstva Vak Přerov1 DVDVodárny mohli prodat nebo rozdělit a to co vydělává předat do cizích rukou jedině blázni nebo zločinci.
110.Daniela Pospíšilová Plzeň - Vodárna Plzeň - fr. provozní 1 DVDČeská země byla vždy nejdůležitějším rozvodím Evropy a my se této strategické výhody dobrovolně vzdáváme.
111.Jaroslava HillováOstrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr. koncern SUEZ ing. chemie1 DVDNárok na vodu v zemi mají její obyvatelé. Po čase by nám koncerny mohli zprivatizovat a zpoplatnit i vzduch.
112.Kateřina Hajná Fryčovice - SmVak = šp. koncern AQUALIAoperátor zakázek1 DVDProbuďte se. Voda je jedna ze základních podmínek ŽIVOTA. Voda JE vzácný DAR. Udělejte, co je správné a zároveň nezbytné. Vraťte nám vodu!
113.Jiří ŽáčekPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaspisovatel, básník http://www.jirizacek.cz/zivotopis.html1 DVDAť je česká voda česká!
114.Ingrid Jiskrová Holice - v ruku měst, ubráněný u soudu před vytunelováním dispečer1 DVDChci, aby tato strategická surovina - voda - byla v rukou státu a samospráv.
115.Zdeňka ŠobáňováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaučitelka základní školy1 DVDAni ten nejhloupější sedlák by studnu nebo prodej vody s ní.
116.Jaroslav Machytka Stráž pod Rálskem - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliaelektro technik1 DVDBojujeme za potomky nechceme být otroci koncernů.
117.Pavel Vostřák Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliapracovník ČEZ1 DVDUž jste si nakradli dost, tak nám vraťte alespoň naši vodu.
118.Jiří Leden Chrudim - vodárenská Chrudim - rak. koncern ENERGIE AG požární technik1 DVDVoda a hospadaření s ní má být v rukou nás ne koncernů.
119.Michaela PolákováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliamanažer kvality1 DVDVoda je základní potřeba lidí, měla by být spravována tam kde je a peníze za ni investovány zpět do rozvodů a kvality vody, ne do kapes koncernů.
120.Miroslav Chalupa Kopřivnice - SmVak = šp. koncern AQUALIAsoustružník1 DVDLidé probuďte se, je to bohatství naši země.
121.Tomáš KolárikZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veolia1 DVDZpůsob, jakým došlo k "privatizaci", je nepřijatelný! A díky monopolnímu postavení společnosti pod záštitou města nemáme na výběr jinou alternativu..
122.Václav SnížekOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliageodet1 DVDVoda je to nejdůležitější k životu.
123.Jan SvětlíkVyškov - Vak Vyškov - vodárna v rukou obcí - ubráněná před koncernykadeřník1 DVDDodnes nemohu pochopit, jak chce jednotlivec přežít bez lidstva... NECHCE PŘEŽÍT ... můžeme se snažit, ale jistě marně, rajská zahradu už hoří
124.Miroslav Tydlačka Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliastrojní konstruktér1 DVDVoda je žívot, musíme se o ni starat.
125.Jana VávrováOstrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr. koncern SUEZ rozvod tepla a prodej1 DVDJe trestuhodné a vlastizrádné, že byla voda, která je základní podmínkou pro život zahrnuta do privatizace a že stát díky nezodpovědným politikům ztratil nad ní kontrolu.
126.Ing. Věra VlasákováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaauditor1 DVDVoda je nezbytností, ale není jí nazbyt.
127.Josef NeklPřerov - Vak Přerov v rukou obcí, 3x ubráněn proti koncernovým nájezdníkůmposlanec1 DVDHluboce se zamyslete na tím, co je voda a to i voda v těch trubkách. Je to naše bohatství, které má zůstat u nás.
128.Ing. Radim Topič Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern VeoliaIT podpora1 DVDJakou hodnotu má voda? Umíte si snad představit život bez vody?
129.Hana Koníčková Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDVoda je život a stejně, jako máme právo na život, máme právo na vodu. Nechci, aby někdo obchodoval s mým životem.
130.Jaromír ŽákPetrov nad Desnou - Šumperk - fr. koncern SUEZkovoobránění1 DVDToto ovládání přírodního zdroje jako je voda je NEMORÁLNÍ
a je to proti lidem i přírodě. Vaše jistota, že lidé jsou hloupí je váš omyl a za chyby se platí.
131.Rácz ŠtefanPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaarchitekt1 DVDChceme mít čistou vodu bez žáb na prameni.
132.David WardasPříbor - SmVak = šp. koncern AQUALIArekreolog1 DVDDěkuji za vše, co děláte pro mne i budoucí generace! David Wardas + .
133.Josef ŽenčákKunčičky - Ostravské vodárny a kanalizace - fr. koncern SUEZ akce pro firmy 1 DVDUdělejte v tom pořádek.
134.Eva GožďálováDraženov vodohospodář - Chevak1 DVDNičím vodu nenahradíte, skutečně ničím. Je základem všeho i nás samých.
135.Lukáš Oprchalský Rachvald - SmVak = šp. koncern AQUALIA1 DVDVoda patří lidem, ne obchodním korporacím. Souhlasím s touto výzvou.
136.Jiří Václavík Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZ1 DVDChci, aby skončilo neustálé rozkrádání státu a jeho surovin a obohacování malé skupiny osob a firem na úkor zdraví a prospěchu zbytku národa.Není to jen voda, je to i zdravotnictví, OKD...
137.David Veverka Tečice - Vodárenská,a.s. - vodárna v rukou obcí - původně v ní byl fr. koncern SUEZ doktorant na VUT v Brně1 DVDVoda znamená daleko víc než si dokážeme v představit. Dělat z ní komoditu obchodu je nesmysl, je třeba ji poznávat a ne ji zneužívat k zisku. Musí být dostupná všem bez vyjímky.
138.Jan VášaPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaobchodník IT1 DVDBez vody není život. Kdo ohrožuje vodu, ohrožuje život nás i našich dětí. Boj o vodu začal. Nedejme se.
139.Iva Hladíková H. Králové - Královéhradecká provozní - fr. koncern Veolia1 DVDvoda ma byt k dispozici lidem
140.Markéta ČechováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDKdo je zodpovědný za současný stav - kdo vyinkasoval "lobistův" bakšiš a "zařídil" současné fungování?
141.osoba si nepřeje uvést jménoJižní Čechy - rak. koncern ČEVAK osoba si nepřeje uvést1 DVDLidé, chtějte vodu zpět!
142.Zdeněk JirkůPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDKomu byla svěřena zodpovědnost za lidi a přírodu, a on je zradí, ten bude už celý život utíkat přes svým svědomím... nenajde klidu
143.Roman Hoza H. Králové - Královéhradecká provozní - fr. 1 DVDZastavte tento nehorázný podvod a zlodějinu spáchanou tehdejšími krajskými politiky a funkcionáři spolu se zahraničními koncerny na občanech této země.
144.Vlasta Rohová Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliapodniková právnička1 DVDVoda je naše, tak ji nedávejte do rukou cizinců.
145.Boris Plíhal Děčín - SčVaK- fr. koncern VeoliaIT specialista 1 DVDJe třeba vrátit vodu obcím!
146.Josef TučekSlaný - Středočeská vodárenská - fr. koncern Veoliaekonom a poradce s dotacemi1 DVDNaše voda nad zlato.
147.Jaroslav HalfarPříbor - SmVak = šp. koncern AQUALIAstrojař a bývalý zastupitel 1 DVDJediná správná politika je služba všem občanům- ti z vás, kteří občanům a vodě pro ně na přelomu
tisíciletí nesloužili, vy máte jedinečnou příležitost chybu napravit a spolu s ostatními tuto zkušenost
využít k osobnímu poučení. Jen hlupák je nepoučitelný.
148.Alois NekolaLiberec - SčVaK- fr. koncern Veoliastrojař1 DVDJednou až se vaše srdce otevřou, ne jednomu, dvěma, ale všem, to bude jiná. Voďenka se těší.
149.Kateřina VojtíškováMáslovice - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDVoda je život a dnes i strategický zdroj. Chraňme ji a važme si ji. Nedovolme, aby se stávala předmětem zisku.
150.Karel RůžičkaPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVD
151.Petr Dvořák Květnice - Vrchlice-Maleč - městské vodárna manažer pohledávek vůči pojišťovnách1 DVDJsme voda, voda není obchodní artikl a nárok na ní má každý. Nechť na ni vydělává stát. Mamon musí jít stranou.
152.Jirovec Richard Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliachemik potravinář1 DVDVoda je přírodní botatství této zěmě. To má spravovat stát a hlídat zdroje bez vydřidušských přirážek koncernů! Aby nemusela být na splátky!
153.Otto KroftaTachov - SčVaK- fr. koncern Veoliavedoucím výroby brusných kotoučů1 DVDvážení politici, chovejte se jako státníci, myslete na lidi, na svůj národ, na jeho prospěch a ne bezohledně využívat svého postavení, styků a dostupných výhod plynoucí z momentálního vašeho postavení.
154.Kateřina PolákováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaúčetní 1 DVDČeská voda patří zpět do českých rukou. Stop kolonializaci ČR.
155.Pavel ZlámalSlaný Středočeské vodárny -fr.koncern Veoliamanager1 DVDPokusil jsem jako místostarosta ve Slaném vrátit vodu zpět obci. Jenže "kolegové" se dohodli s ODS a už nejsem místostarosta :). Dokonce mne za to vyšetřuje policie! Nebojím se! Mám jen obavu, že celou tu práci otočí zpět a smát se bude Francouz, kterého doma již vyhnali!
156.Ing. Jiří Konečný Olomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliastavební laborant1 DVDVoda by měla patřit našim občanům, rozhodně ne zahraničním korporacím, které jen škrtí peněženky. Važme si vody více než doposud.
157.Jitka Velíšková Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDVrátit tvorbu ceny vody novým nezkorumpovatelným správcům a poctivým hospodářům.
158.Lukáš NovákPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliatechnik1 DVDZa vodu ...
159.Roland a Lenka ŠokaloviBrušperk - SmVak = šp. koncern AQUALIAzaměstnanci v nemocnici1 DVDVoda všem bez rozdílu.
160.Vítězslav NovákPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDZisky do ciziny? Staré trubky a otravu pro vlastní občany? Doufám, že se voda nejen vrátí obcím, ale budou potrestáni ti co to svinstvo "privatizace" posvětili.
161.Jiří Vojkovský Třinec - SmVak = šp. koncern AQUALIAservismen1 DVDČistá voda pro všechny - od kojenců po posledního senátora. POSLEDNÍHO SENIORA!!!
162.Kleinwächter Frýdek-Místek - SmVak = šp. koncern AQUALIAprovoz tiskárny 1 DVDMám děti ...
163.Vlastislav NovotnýTrhový Štěpánov - obecní vodárnavodohospodář1 DVD
164.Jiřina Tvarochová České Budějovice - ČEVAK - rak. koncern ENERGIE AGstředoškolská profesorka angličtiny1 DVDVodu používám, voda je nutná k životu - proto jsem se rozhodla přidat.
165.Lenka Blahutová Ostrava - fr. koncern SUEZ1 DVD

CHARTA VODA 300 je jen jeden z kroků projektu VODA LIDEM

Prosazujeme právo lidí na vodu v ústavě, vymahatelnost dodržování zákonů a odpovědnost darebáků  za protiprávní "prodej vody" cizincům.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬