CHARTA VODA 300

Státní rozpočet nikdy neušetří, pokud bude voda ve správě soukromých korporací, jejichž jedinou prioritou je dostat co nejvíce peněz od lidí a ze státního rozpočtu na své účty do zahraničí. Vše, co se týká vody, hospodaření s vodou, řešení klimatických změn a sucha, kvality vody a stavu infrastruktury v ČR, vždy zaplatí cca 10.000.000 občanů ČR.

CHARTA VODA 300

Čistírny odpadních vod, nádrže na dešťovou vodu ani změna Ústavy ČR, nápravu ve vodárenství, řešení sucha nebo zanedbaní infrastruktury neřeší. Předali jsme proto 300 vrcholným politikům informace a důkazy o tom, v čem je hlavní problém.

Je to systém, kdy peněžní toky z vody často protiprávně ovládají korporace díky často protiprávnímu jednání politiků, kteří z vody udělali kšeft a ne službu. Proto prioritou není řešit sucho ani zájmy lidí a státu.

O tom, jak a pro koho je to s vodou v České republice nastaveno rozhoduje 300 politiků!

Důsledků protiprávního jednání a zrady některých politiků

  1. Česká republika: Cena vody je na úrovní západní Evropy, přitom platy většiny občanů nejsou ani poloviční. ČR přišla desítky miliard korun z dotací EU.
  2. Severní Morava: Politici přišli zcela o vliv na Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s., z kterých koncerny již vyvedly 5 miliard korun!
  3. Praha: Pražané přišli o 7 miliard, které již zaplatili v ceně vody, ty místo v nové čistírně odpadních vod skončily v zahraničí. Nyní je mají zaplatit podruhé.
  4. Zlín, Olomouc, Prostějov: Podivné smlouvy na 30 let. Zlín má léta nejdražší vodu v kraji. I zde miliardy od lidí končí v zahraničí.
  5. Státní a veřejné rozpočty dotují vodárenské odvětví každý rok desítkami miliard a současně z odvětví, ve kterém schází peníze, díky protiprávnímu jednání politiků odtékají miliardy do zahraničí přes pochybné provozní tunely.

Co jsme politikům v rámci CHARTY VODA 300 předali a proč?

CHARTA VODA 300 byla předána osobně politiků na podatelnách senátu a sněmovny dne 19.9.2016. Nejvyššímu státnímu zástupci a ochránkyni veřejných práv byly zaslány. Byla zaslána Evropské komisi, velvyslancům některých zemí, protikorupčním nadacím a BIS.

Doložili jsme POLITIKŮM důkazy všem, že probíhá léta drancování rodinných i  veřejných rozpočtů / státního i rozpočtů samospráv/ a  dotace do čistíren odpodních vod nebo nádrže na vodu a programy typu Dešťovka nejsou systémové řešení.

81 senátorů, 200 poslanců, 17 členů vlády, ombudsman a nejvyšší státní zástupce rozhodují, zda je obchod s vodou nastaven pro 10 mil. občanů České republiky nebo pro zahraniční koncerny a oligarchy. Těchto 300 vrcholných politiků může absurdní a pokřivený systém napravit. Mohou nápravu prosadit legislativně!

Vzhledem k jednání ODS dostali iniciativu VODA 300 jen p. Fiala, p. Němcová a v senátu p. Kubera a p. Svoboda. Je na nich, zda s ní seznámí členy ODS. Ze stejného důvodu jsme neplýtvali penězi a VODU 300 nedostali p. Faltýnek (ANO/ČSSD) a Miloš Malý, Martin Tesařík a Jaroslav Palas, senátoři ČSSD.


Politikům jsme předali

 1. Originál francouzského dokumentu Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě na DVD s licencí pro vysílání v institucích v hodnotě 850 Kč / ks
 2. 2002 - Upozornění Ministra zemědělství na protiprávní skupování vodáren koncerny
 3. 2005 - Upozornění obcí Zlínského regionu Vládě ČR
 4. 2014 - Upozornění premiérovi a zástupcům politických stran
 5. 2015 - Informace a žádost o pomoc předsedu vlády od 14 politiků, kteří bránili vodu
 6. 2016 - Iniciativa VODA 300
 7. Seznam občanů, kteří se složili na zakoupení DVD. Součástí jsou i vzkazy těchto občanů s výzvami k nápravě.
 8. 2002 -2016 Hanopisy na R. Novotného

Tisková konference 20.9.2016 za účasti médií a ministra zemědělství p.Brabce

Zástupci médií byli seznámeni s CHAROU VODA 300 na tiskové konferenci v Bussiness centru PVA EXPO PRAHA, Praha. Ministr životního prostředí Richard Brabec, vyjádřil souhlas s tím na co jsme v CHARTĚ VODA 300 politiky upozornili a sdělil:

"Naplnění cílů iniciativy VODA 300 považuji za zásadní a důležité pro řešení všech důležitých otázek kolem vody v České republice."

Kdo se složil a podepsal CHARTU VODA 300 a co vzkázal politikům?

pořadí
Jméno a příjmení
Město nebo obce, kde platíte za vodu a komu platíte
povolání
Kolik ks DVD kupujete?
Věta, kterou chcete vzkázat politikům nebo lidem
1.Ing. Radek NovotnýFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAvodárenský konzultant2 DVDVoda není samozřejmost. Uvědomme si, co je pro život podstatné, to podstatné chraňme, držme a zachovejme ve vlastních rukách.
2.Ing. Arch. Jana TraubBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZarchitekta1 DVDVoda nemá být v rukou vydřiduchů.
3.Mgr. Vítězslav Praks, PhD.Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaanalytik IT1 DVDSledujme a hlídejme naše skutečné zájmy.
4.Ing. Karel KovářBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprojektový manažer v IT1 DVDVoda je strategická surovina a předání kontroly nad ní do rukou zah. koncernů se státu a tím občanům vymstí.
5.Karel Blahut
Třanovice - SmVaK = šp. koncern Aqualiabezpečnostní manažer dolu1 DVDKdo bojuje za vodu, bojuje za svůj život a budoucnost svých dětí.
6.Ivana BogarováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliavedoucí školícího střediska1 DVDVzít lidem vodu a vydírat je utažením kohoutku - cenou vody - je neslušné, zlé a nemravné
7.Petr ZapletalPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliamanažer1 DVDNaše půda a voda jsou nejcennější aktiva všech dob. Necháme-li si je vzít, zneuctíme naše předky, svou práci i budoucnost.
8.Pavel ZmítkoOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliafin. poradce1 DVDVoda je národní bohatství. Nechci, aby na ní profitovaly cizí koncerny a my platili stále více, abychom platili náklady na obnovu "trubek" a jejich zisky.
9.Bohumír SpurnýŠtenberk - Sitka s.r.o.montér plynovodu 1 DVDNechci se dožít toho, že nám poteče otrávená voda v děravých trubkách.
10.Jan Votruba Liberec - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliakonstruktér a elektro projektant1 DVDPřírodní bohatství nezbytné k životu má patřit všem a spravovat je má stát nebo obce.
11.František PilnýChrudim - Vodárenská Chrudim - rak.koncern EAGstavař a zastupitel 2 DVDJe dobré znát celou pravdu ...
12.Petr HojsíkStříbrnice - Uh.Hradiště - městské Slovácké vodárny a kanalizacelešenář 1 DVDVzkaz pro politiky: Národ vám to jednou spočítá!
13.Věra MalínskáLužany - Jičín - městská Vodohospodářská společnost Jičínfinanční poradkyně1 DVDChci dobrou vodu pro všechny,za přijatelnou cenu!
Bez vody neumím žít!
14.Mgr. Eva Štauderová Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaadvokátka 1 DVDVoda je život, ne byznys.
15.Jiří Vopelka Jesenec - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaenergetik1 DVDDary země patří lidem, kteří v ní žijí. Braňme své národní zájmy!
16.Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D. Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaředitelka TZB-info a ESTAV.cz1 DVDPeníze za vodné a stočné mají jít prioritně tomu, kdo financuje vodárenskou infrastrukturu a zařízení.
17.Libor Reich Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaškolitel obsluhy technologických zařízení1 DVDVoda je dar života.
18.Ing. Roman CachFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAmajetkový poradce1 DVDNenechte pravdu o vodě utajenu.
19.Ing. Milan HemzalBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprojekt manažer1 DVDVoda je lidské právo pro všechny, ne prostředek špinavého byznysu pro pár "kamarádů".
20.Ing. Barbora Veličková Staré Město - SmVak = šp.koncern AQUALIAobchodní manažer důlní techniky1 DVDTak jako nerostné suroviny i voda je naším národním bohatstvím a patří všem občanům této země, ne nadnárodním koncernům !
21.Dana MořkovskáVysoké Mýto Vak V. Mýto = společnost v rukou obcíučitelka na gymnáziu1 DVDChci pít čistou vodu
22.Tomáš ČablaZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliakuchař1 DVDVoda je součást života a mít jako prioritu zisk z této komodity je špatný vtip pro budoucí generace. Je třeba zabránit ožebračování lidí.
23.Veronika JačkováDěčín - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliacontrolling1 DVDVoda je život a dar a já ji chci dát svým dětem ne korporacím.
24. Yvetta Blažková Kytlice - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliapohostinství1 DVDVoda je součástí přírody a nikdo nemá právo to zneužívat pro své vlastni obohacování.
25.Ivana ŠípováDuchcov - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliaobchod1 DVDMyslím si, že koncerny a ti, kdo jim lukrativní kšefty pomohli získat, již pro sebe získali víc, jak dost.
26.Dagmar ŠvecováPísek - ČEVAK - rak. koncern Energie AGsoc. pracovnice1 DVDVoda je život a život pro naše děti.
27.Miroslav RafajaZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliav letech 2010-2014 zastupitel Statutárního města Zlin a 2011-2013 předseda DR Vak Zlín1 DVDJe povinností každého z nás bojovat zato, co je k životu nejdůležitější. A voda ,to je život.
28.Zdeněk KomrskaOpava - SmVaK = šp. koncern Aqualiasportovní trenér1 DVDVoda je substance, která ve spojení s životadárnou a tvořivou vesmírnou energií se stává nosičem veškeré živé hmoty.
29.Mga. Jan Hůla Frýdek-Místek - SmVaK = šp. koncern Aqualiadoktorant matematiky na Ostravské univerzitě1 DVDDěkuji, že má někdo sílu a odvahu s tím něco dělat.
30.Stanislav BlahaNový Bydžov - Královéhradecká provozní - fr.koncern Veolia novinář a zprávce portálu www.outsidermedia.cz 1 DVDPůda a voda jsou základ státnosti. Jejich výprodej do ciziny znamená ohrožování základů existence našeho národa.
31.Michal ŠpendlíkZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliastarosta Želechovice nad Dřevnicí1 DVDJedině vy můžete vrátit kontrolu nad vodou zpět do rukou měst a obcí a když je někdo jediný, kdo to může udělat, tak musí!
32.Jan Rejfek Dešenice-Klatovy - Vodospol - fr. koncern Veoliamanažer v autom.průmyslu, kandidát do senátu
1 DVDVoda je základní podmínkou života každého z nás. Kdo na kšeftu s ní parazituje zasluhuje přísné potrestání. Voda se musí vrátit zpět obcím a městům.
33.Transparency International ČR David OndračkaPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern VeoliaTransparency International ČR 2 DVDVe světě od nevyvážených smluv s koncerny odstupují, uvědomují si strategickou hodnotu vody, vrací je obcím a veřejné kontrole - to je potřeba i u nás.
34.Ing. Jasna MrázkováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliavodohospodář 1 DVDVoda je pro každého člověka naprosto nezbytná a proto nesmí být prostředkem pro obohacení jakékoli úzké skupiny lidí.
35.Alice Soumelidu Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZzdravotní sestra1 DVDDoporučuji všem vyšetření CT mozku. Kde je logika? Nebo jste tak všichni zkorumpovaní?
36.Ing. Václav NěmečekOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliapodnikatel1 DVDChceme čistou vodu pro nás a všechny následujcící generace, udělejte rozhodnutí pro 7 dalších generací.
37.Krajska rada senioru JmK Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZčlen předsednictva KR seniorů1 DVDVoda je lidské právo pro všechny, ne prostředek špinavého byznysu pro pár "kamarádů".
38.Jan VymětalBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprofesionální tanečník 1 DVDZdar tanci mezi kapkami české vody v našich rukách.
39.Phdr. Jan KováčOstrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr.koncern Suezfotograf a učitel1 DVDVodu potřebujeme všichni a proto nepatří do rukou koncernů.
40.Jiřina GajdošíkováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliapracovník médií1 DVD
41.Radek Dočkal Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliapodnikatel v automobilovém odvětví2 DVDVoda je strategickou surovinou a základní životní potřebou, proto by měla být v rukou státu. Dnes je strategickou surovinou ropa, za pár let ji vystřídá voda.
42.Robert PospíšilOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern VeoliaIT specialista2 DVDVoda je nutnou podmínku k životu a její kontrola nepatří do rukou korporací - chci svobodu pro sebe, svou rodinu a své děti a všechny lidi této krásné země.
43.Mgr. Bohdana ŠocováOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaadvokátk a insolvenční správce1 DVDVěřím, že stát má obranné mechanismy pro obranu práv svých občanů a proto podporuji každého, kdo je využívá.
44.Vladimír Beneš Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZIT Manager v nadnárodní korporaci1 DVDVažme si svojí vody a nenechejme nadnárodní korporátní pijavice nám ji sebrat. Jim jde jen o zisk, žádnou dlouhodobou udržitelnost.
45.Tomáš ChlebekFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAmanažer a zastupitel Statuárního města F.Místek1 DVDBez vody není život.
46.Milena QualizzováLiberec - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliapracovník ve sklářství1 DVDVoda je naše přírodní bohatství a nepatří do rukou koncernů ani soukromníků.
47.Jiří Pavlinec Mikulov - Vak Břeclav v rukou obcí, těžce ubráněný proti vytunelování v roce 2002údržbář1 DVDBez vody není život možný. Bez korporací ano...
48.Anita BeganyováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern VeoliaPracovník Public realation 1 DVDVoda je dar Země dostupný skrze lokální zdroje a přirozeně patří každému, kdo v dané lokalitě žije. Proto je také nutné nechat správu vodních zdrojů jejím přímým uživatelům.
49.Ernestína VelechovskáBechyně - rak, koncern Energie AGprůvodkyně životem4 DVDŽádám vládnoucí činitele, aby vrátili vodní zdroje lidem této země a umožnili zodpovědnou a moudrou péči o vodu v celé České republice.
50.Mgr. David Březina Ostrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr.koncern Suezdistributor zdravé výživy.1 DVDJe potřeba dělat správně věci a eticky.
51.Miloslav Krňávek Pardubice - Vak Pardubice - v rukou měst a obcíderatizer1 DVDKdo prodal vodu do rukou lichvářů by měl jít za mříže a měl by se mu odebrat jeho majetek , protože ho získal stejně asi z úplatků za prodané komodity a to se týká také i všech jiných komodit ,které naše "vládní činitelé " potichu prodali kšeftařům.
52.Michal Kubasa Pardubice - Vak Pardubice - v rukou měst a obcíprovozovatel vzdělávacího centra a kouč1 DVDBez vody nemáme šanci
53.Josef TkadlecOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliadělník ve strojírenství1 DVDZ naší země pramení voda pro nás a naše děti.A tak to zůstane i pro další generace.
54.Danuše KovářováNáchod - Vak Náchod těžce ubráněný a v rukou měst a obcí. stavařka1 DVDJe nejvyšší čas, aby napravili to, co spáchali jak oni, tak zejména vládní činitelé v minulosti.
55.Mgr. Pavla Krejčiříková Uherský Brod - Slovácké vodárny - po boji s fr. Veolií ubráněné a stále v rukou obcí.advokátní koncipient 1 DVDApeluji tímto na představitele státu, jelikož tito byli zvoleni námi, občany, aby pro nás udělali zcela evidentně správnou a nutnou věc a vyjmuli vodu z rukou soukromých korporací a tento standard udržovali i pro budoucí generace. S vodou se neobchoduje!
56.Hana VelfováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaúčetní 1 DVDVoda má být v rukou obcí a ne koncernů a má být zdrojem lidem a ne koncernům. Voda je dar.
57.Zlata HálováBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZpsycholožka1 DVDUčiňte nápravu, co se týká vody. Je ze zdrojů této země a vše, co s vodou souvisí, náleží obyvatelům této země. Je nejvyšší čas ukončit tak amorální vyvádění zisků v neprospěch občanů ČR.
58.Václav ZetěkZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliatechnický pracovník1 DVDEnergie a voda jsou pro všechny nepostradatelné. Proto musejí patřit lidem a nesmějí být zneužity pro byznys.
59.Martin PlášekZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaspolumajitel stavební firmy1 DVDVoda, elektřika, plyn a taky těžby nerostných surovin by měly být pod kontrolou státu.
60.Iva HladíkováH.Králové - Královéhradecká provozní- fr. koncern Veoliažena pečující o rodinu, předtím fin. manager zah. společnosti1 DVDVoda je dar matky přírody a nikdy by neměl být zdrojem zisku. Je to jako učinit vzduch, který dýcháme, majetkem soukromých firem.
61.Jaroslav HavlákFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAkamnář1 DVDIniciativa voda 300 mi připomněla, jak krásné je být člověkem se svobodnou vůlí, děkuji.
62.Renata HaškováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliadůchodce1 DVDJsem starobní důchodkyně se ZTP průkazem, mám platit stále dražší vodu, služby a zvyšující se platby, a nejsem jediná, co chodíme jak stále zapnuté kalkulačky a počítáme a počítáme… Je třeba nápravy.
63.Vladimír Řepa Olomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaoperátor CNC obráběcích strojů1 DVDVše co souvisí s distribucí a prodejem vody na českém území do českých rukou! Všechny zahraniční koncerny odstřihnout od zisků a vykázat z České republiky
64.Lenka Chamrádová Frýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIAstátní úředník1 DVDPřeji si, abychom my všichni i naši potomci měli kvalitní pitnou vodu za přiměřenou cenu, aby peníze, které všichni v souvislosti s vodou vynakládáme, zůstaly v ČR a byly použity pro údržbu vodovodů a aby peníze a vlastnická práva, které v rozporu s dobrou správou odplynuly, se vrátily zpět, a byly investovány tam, kam patří - zpět do správy a údržby vodovodů a pitné vody v ČR.
65.David Beinstein Kopřivnice - SmVak = šp.koncern AQUALIAtechnik1 DVDVoda je nejdůležitější strategickou surovinou na světě. Je potřebná nejen pro každodenní život člověka, ale také pro průmysl a civilizaci. Zajistěte prosím, aby zisky plynoucí z našeho vodního hospodářství tekly do českých rukou, ať můžeme své zdroje lépe spravovat.
66.Ing. Helena VrbatováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaprojektant1 DVDVyzývám zodpovědné politiky této země, aby napravili chyby z minulosti a vrátili zpět celý "trh" s vodou do českých rukou a do správy státu a obcí.
Je na čase, aby se "zvedla ze židlí" i veřejnost a podpořila tuto nutnou změnu !
67.Miloslava KrejcarovaH.Králové - Královéhradecká provozní- fr. koncern Veoliapojišťovací poradce1 DVDVodu si snad umíme prodávat sami, nepotřebujeme aby na naší vodě profitovali cizí firmy a okrádali naše občany i republiku neustálým zdražováním.
68.Gabriela Fusková Opava - SmVak = šp.koncern AQUALIApodnikatel stavebnictví1 DVDVoda patří všem.
69.Alena Moravcová Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZtesterka v IT1 DVDVoda je základ života a nejcennější co máme. Máme základní právo hospodařit s naši vodou.
70.František SchramhauserČeské Budějovice - ČEVAK - rakouský koncern inženýrská činnost1 DVDStarost o vodu by měla patřit k veřejné službě. Současná státní správa včetně sekce vodního hospodářství rezortu MZe si to ale neuvědomuje a podle toho celé vodní hospodářství také vypadá.
71.Michal StarýPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaposkytovatel tělovýchovných a sportovních služeb1 DVDZisky jsou nepřiměřené. Vadí mi nekonečné zdražování vody a to, že zisk jde z drtivé většiny do zahraničí. Energie a voda by měly být v rukou státu a ne vydřiduchů.
72.Martin NovotnýBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZadvokátní koncipient1 DVDVoda patří lidem a ne Hadům v oblecích!
73.Vladimír HronRoudnice nad Labem - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliastrojírenský konstrukteér1 DVDMyslete na budoucnost vašich a našich dětí.
74.Petr HadačBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZkouč a mentor osobního rozvoje1 DVDVoda je základ života a proto ji věnujte primární pozornost.
75.Miroslav HonusHlučín - SmVak = šp.koncern AQUALIAzaměstnanec pošty1 DVDChci mít jistotu, že já, i mé děti, budeme pít čistou vodu za rozumnou cenu.
76.Jiri Záleský Dobrý voda - rak- koncern Energie AGučitel matematika 1 DVDMyslete na naše potomky
77.Zdeněk JuránekMoravský Krumlov - Vodárenská a.s. -vodárna v rukou měst místostarosta Moravský Krumlov 1 DVDInvestujme peníze vybrané od občanů zpět do rozvoje a oprav infrastruktury.
78.Romana VšetečkováBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZ1 DVD
79.Mgr. Milena ChodurováFrýdek-Místek - SmVak = šp.koncern AQUALIApodnikatel 1 DVDMyslete na budoucnost našich dětí a vnoučat a ne na zisky korporací.
80.Patrik Farsky Mlada Boleslav - vodárna v rukou měst, několikrát ubráněná proti nájezdům koncernů.1 DVDNení možno zpeněžovat přírodní zdroje. Je potřeba je chránit a udržovat.
81.Ing. Ivan Jedlička Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZprogramátor1 DVDJeště donedávna jsem také netušil, že je prodej naší české vody takový velký zahraniční tunel. Zavřete ho prosím!
82.Tomáš Baše Žďár nad Orlicí - rak. koncer Energia AG 1 DVDRád bych jednou měl svou Zem ve vlastních rukou, protože jen já jsem schopen se o ní s láskou starat a pečovat o ni.
83.Dana ŠteflíčkováBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZporadce zdravého životního stylu1 DVDProsím, napravte tuto mehoráznou zlodějnu, neboť máte podporu občanů ČR a rozhodujete o našich životech.
84.Pavel SekulaZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veolia1 DVD
85.Jana KučerováKladno - Středočeské vodárny - fr. koncern Veolia lékarnice1 DVDNení mi lhostejná kvalita vody pro nás a budoucí generace! Voda patří všem a ne nějaké zahraniční korporaci!
86.Josef DohnalBrno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZIT technik1 DVDVoda je stejně jako vzduch strategické přírodní bohatství, bez kterého není život. Když už za vodu platím, chci, aby všechny peníze zůstaly v ČR a sloužili městům a obcím na udržení kvality vody a rozvoj města
87.Ladislav MatějčekPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaporadenské služby - financování nemovitosti1 DVDVoda je mocná dáma a sama odplaví to, co smrdí a nechá zakořenit, to co má v sobě život.
88.osoba si nepřeje uvést jménostřední Čechy - fr. koncern Veolia občan České republiky 2 DVDVoda je základ života. Jde tedy o životy naše i
našich dětí.
89.Miloslav Jurák Nový Jičín - SmVak = šp.koncern AQUALIAvoják z povolání1 DVDNaše voda do našich rukou.
90.Pavol Vlčko Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaobchodní zástupce1 DVDVážený politici je načase, aby jste se začali chovat jako pravý muži a nedovolily zahraničním koncernům, aby zničily tuhle krásnou zemi.
91.Michaela TakaminePraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDTo není zlodějna, ale vlastizrada!
92.Ing. Oldřich Horáček Šenov - SmVak = šp. koncern AQUALIAvývoj hardware1 DVDVoda nám nepatří, jen si ji půjčujeme od přírody! Tak se podle toho chovejme!
93.Otto HoffmannPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliachemik1 DVDBez vody není života, je drahocenná a ničím nenahraditelná. Proto by nakládání s vodou memělo patřit korporacím zaměřeným na byznys, ale státu.
94.Zdeněk JirkůPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliavýtvarník1 DVDKomu byla svěřena zodpovědnost za lidi a přírodu, a on je zradí, ten bude už celý život utíkat přes svým svědomím... nenajde klidu
95.Tomáš Ondrák Krupka - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliaprojektový manažer1 DVDNedopouštějte svou nečinností to, co nechcete, aby se i Vám a Vašim rodinám dělo.
96.Josef TučekSlaný - Středočeské vodárny - fr. koncern Veolia ekonom 1 DVDpochlapte se, ženy to pochopí
97.Eliška Mallyová Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliainspektorka ve farmacii1 DVDChci mít dostupnou vodu jenen pro sebe, ale i pro další generace
98.Tomáš MohelníkPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliamajetkový poradce1 DVDNejvyšší čas vzít život, tími Stát zpět do vlastních rukou. Konec manipulace, oblbování a kolonialismu.
99.František BoháčOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaprogramátor 1 DVDVoda je nezbytná k životu. Já vás prosím, věnujte ji pozornost, dokud je čas. Týká se to nejen nás, ale i dalších generací. Ve znaku máme lva a ten by parazitování na sobě a svých blízkých rozhodně nedopustil.
100.Václav NěmečekPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliatelekomunikace1 DVDInspirujme se v Plzni, pojďme si rozhodovat o naší vodě sami, nepotřebujeme cizí "know how"!
101.Ondřej Novák Olomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliatrenér z povolání1 DVDUrčitě se mi nelíbí, že velká část peněz, které za vodu platíme "odtéká" mimo naši vlast, místo aby tyto peníze opět pomohly v obnově a "regeneraci" vodovodního systému u nás.
102.Jan VotrubaLiberec - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliakonstruktér a elektro projektant3 DVDPřírodní bohatství nezbytné k životu má patřit všem a spravovat je má stát nebo obce.
103.Ing. Čuban Miroslav M. Boleslav - Vak M.Boleslav - několikrát ubráněná vodárna v rukou měst a obcí vodohospodář brání1 DVDBez vody není život - je určena pro život, ne pro nekalé obchody.
104.Petr MutinaOstrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr. koncern SUEZ technolog péče o zařízení energetika 2 DVDVoda je Život, Život je Láska, a čistá Láska nemůže být špinavým byznysem.
105.Petr ProkešPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaspráva nemovitostí1 DVDVoda je život. Voda z Čech do Čech.
106.Jan Bureš Nové Strašecí - Středočeské vodárny -fr.koncern Veoliaekonom1 DVDSmluvně se zavázali k růstu vodného a stočného o inflaci a to na 20let. Zastupitelé uvěřili a odsouhlasili prodej akcií a hlasovacích práv. Výsledek všichni známe.
107.Miloslav HesekPetřvald - SmVak = šp. koncern AQUALIAvedoucí ekonomického oddělení1 DVDToto je skutečnost, kterou by se měl zabývat každý občan, který má 18 a více let, který není účasten tohoto "tunelování" s vodou ve více než 50 % všech vodáren v ČR!
108.Jan RudzinskyjLázně Bohdaneč - Vak Pardubice - v ruku měst, ubráněný u soudu před vytunelováním 1 DVD
109.MUDr. Michal ChromecPřerov - Vak Přerov - v rukou měst a obcí, 3x ubráněný před vytunelovánímdoktor a člen představenstva Vak Přerov1 DVDVodárny mohli prodat nebo rozdělit a to co vydělává předat do cizích rukou jedině blázni nebo zločinci.
110.Daniela Pospíšilová Plzeň - Vodárna Plzeň - fr. provozní 1 DVDČeská země byla vždy nejdůležitějším rozvodím Evropy a my se této strategické výhody dobrovolně vzdáváme.
111.Jaroslava HillováOstrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr. koncern SUEZ ing. chemie1 DVDNárok na vodu v zemi mají její obyvatelé. Po čase by nám koncerny mohli zprivatizovat a zpoplatnit i vzduch.
112.Kateřina Hajná Fryčovice - SmVak = šp. koncern AQUALIAoperátor zakázek1 DVDProbuďte se. Voda je jedna ze základních podmínek ŽIVOTA. Voda JE vzácný DAR. Udělejte, co je správné a zároveň nezbytné. Vraťte nám vodu!
113.Jiří ŽáčekPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaspisovatel, básník http://www.jirizacek.cz/zivotopis.html1 DVDAť je česká voda česká!
114.Ingrid Jiskrová Holice - v ruku měst, ubráněný u soudu před vytunelováním dispečer1 DVDChci, aby tato strategická surovina - voda - byla v rukou státu a samospráv.
115.Zdeňka ŠobáňováZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliaučitelka základní školy1 DVDAni ten nejhloupější sedlák by studnu nebo prodej vody s ní.
116.Jaroslav Machytka Stráž pod Rálskem - Severočeské vodovody a kanalizace = fr. Veoliaelektro technik1 DVDBojujeme za potomky nechceme být otroci koncernů.
117.Pavel Vostřák Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliapracovník ČEZ1 DVDUž jste si nakradli dost, tak nám vraťte alespoň naši vodu.
118.Jiří Leden Chrudim - vodárenská Chrudim - rak. koncern ENERGIE AG požární technik1 DVDVoda a hospadaření s ní má být v rukou nás ne koncernů.
119.Michaela PolákováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliamanažer kvality1 DVDVoda je základní potřeba lidí, měla by být spravována tam kde je a peníze za ni investovány zpět do rozvodů a kvality vody, ne do kapes koncernů.
120.Miroslav Chalupa Kopřivnice - SmVak = šp. koncern AQUALIAsoustružník1 DVDLidé probuďte se, je to bohatství naši země.
121.Tomáš KolárikZlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veolia1 DVDZpůsob, jakým došlo k "privatizaci", je nepřijatelný! A díky monopolnímu postavení společnosti pod záštitou města nemáme na výběr jinou alternativu..
122.Václav SnížekOlomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliageodet1 DVDVoda je to nejdůležitější k životu.
123.Jan SvětlíkVyškov - Vak Vyškov - vodárna v rukou obcí - ubráněná před koncernykadeřník1 DVDDodnes nemohu pochopit, jak chce jednotlivec přežít bez lidstva... NECHCE PŘEŽÍT ... můžeme se snažit, ale jistě marně, rajská zahradu už hoří
124.Miroslav Tydlačka Zlín - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliastrojní konstruktér1 DVDVoda je žívot, musíme se o ni starat.
125.Jana VávrováOstrava - Ostravské vodárny a kanalizace - fr. koncern SUEZ rozvod tepla a prodej1 DVDJe trestuhodné a vlastizrádné, že byla voda, která je základní podmínkou pro život zahrnuta do privatizace a že stát díky nezodpovědným politikům ztratil nad ní kontrolu.
126.Ing. Věra VlasákováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaauditor1 DVDVoda je nezbytností, ale není jí nazbyt.
127.Josef NeklPřerov - Vak Přerov v rukou obcí, 3x ubráněn proti koncernovým nájezdníkůmposlanec1 DVDHluboce se zamyslete na tím, co je voda a to i voda v těch trubkách. Je to naše bohatství, které má zůstat u nás.
128.Ing. Radim Topič Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern VeoliaIT podpora1 DVDJakou hodnotu má voda? Umíte si snad představit život bez vody?
129.Hana Koníčková Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDVoda je život a stejně, jako máme právo na život, máme právo na vodu. Nechci, aby někdo obchodoval s mým životem.
130.Jaromír ŽákPetrov nad Desnou - Šumperk - fr. koncern SUEZkovoobránění1 DVDToto ovládání přírodního zdroje jako je voda je NEMORÁLNÍ
a je to proti lidem i přírodě. Vaše jistota, že lidé jsou hloupí je váš omyl a za chyby se platí.
131.Rácz ŠtefanPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaarchitekt1 DVDChceme mít čistou vodu bez žáb na prameni.
132.David WardasPříbor - SmVak = šp. koncern AQUALIArekreolog1 DVDDěkuji za vše, co děláte pro mne i budoucí generace! David Wardas + .
133.Josef ŽenčákKunčičky - Ostravské vodárny a kanalizace - fr. koncern SUEZ akce pro firmy 1 DVDUdělejte v tom pořádek.
134.Eva GožďálováDraženov vodohospodář - Chevak1 DVDNičím vodu nenahradíte, skutečně ničím. Je základem všeho i nás samých.
135.Lukáš Oprchalský Rachvald - SmVak = šp. koncern AQUALIA1 DVDVoda patří lidem, ne obchodním korporacím. Souhlasím s touto výzvou.
136.Jiří Václavík Brno - Brněnské vodárny = město a fr. koncern SUEZ1 DVDChci, aby skončilo neustálé rozkrádání státu a jeho surovin a obohacování malé skupiny osob a firem na úkor zdraví a prospěchu zbytku národa.Není to jen voda, je to i zdravotnictví, OKD...
137.David Veverka Tečice - Vodárenská,a.s. - vodárna v rukou obcí - původně v ní byl fr. koncern SUEZ doktorant na VUT v Brně1 DVDVoda znamená daleko víc než si dokážeme v představit. Dělat z ní komoditu obchodu je nesmysl, je třeba ji poznávat a ne ji zneužívat k zisku. Musí být dostupná všem bez vyjímky.
138.Jan VášaPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaobchodník IT1 DVDBez vody není život. Kdo ohrožuje vodu, ohrožuje život nás i našich dětí. Boj o vodu začal. Nedejme se.
139.Iva Hladíková H. Králové - Královéhradecká provozní - fr. koncern Veolia1 DVDvoda ma byt k dispozici lidem
140.Markéta ČechováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDKdo je zodpovědný za současný stav - kdo vyinkasoval "lobistův" bakšiš a "zařídil" současné fungování?
141.osoba si nepřeje uvést jménoJižní Čechy - rak. koncern ČEVAK osoba si nepřeje uvést1 DVDLidé, chtějte vodu zpět!
142.Zdeněk JirkůPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDKomu byla svěřena zodpovědnost za lidi a přírodu, a on je zradí, ten bude už celý život utíkat přes svým svědomím... nenajde klidu
143.Roman Hoza H. Králové - Královéhradecká provozní - fr. 1 DVDZastavte tento nehorázný podvod a zlodějinu spáchanou tehdejšími krajskými politiky a funkcionáři spolu se zahraničními koncerny na občanech této země.
144.Vlasta Rohová Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliapodniková právnička1 DVDVoda je naše, tak ji nedávejte do rukou cizinců.
145.Boris Plíhal Děčín - SčVaK- fr. koncern VeoliaIT specialista 1 DVDJe třeba vrátit vodu obcím!
146.Josef TučekSlaný - Středočeská vodárenská - fr. koncern Veoliaekonom a poradce s dotacemi1 DVDNaše voda nad zlato.
147.Jaroslav HalfarPříbor - SmVak = šp. koncern AQUALIAstrojař a bývalý zastupitel 1 DVDJediná správná politika je služba všem občanům- ti z vás, kteří občanům a vodě pro ně na přelomu
tisíciletí nesloužili, vy máte jedinečnou příležitost chybu napravit a spolu s ostatními tuto zkušenost
využít k osobnímu poučení. Jen hlupák je nepoučitelný.
148.Alois NekolaLiberec - SčVaK- fr. koncern Veoliastrojař1 DVDJednou až se vaše srdce otevřou, ne jednomu, dvěma, ale všem, to bude jiná. Voďenka se těší.
149.Kateřina VojtíškováMáslovice - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDVoda je život a dnes i strategický zdroj. Chraňme ji a važme si ji. Nedovolme, aby se stávala předmětem zisku.
150.Karel RůžičkaPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVD
151.Petr Dvořák Květnice - Vrchlice-Maleč - městské vodárna manažer pohledávek vůči pojišťovnách1 DVDJsme voda, voda není obchodní artikl a nárok na ní má každý. Nechť na ni vydělává stát. Mamon musí jít stranou.
152.Jirovec Richard Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliachemik potravinář1 DVDVoda je přírodní botatství této zěmě. To má spravovat stát a hlídat zdroje bez vydřidušských přirážek koncernů! Aby nemusela být na splátky!
153.Otto KroftaTachov - SčVaK- fr. koncern Veoliavedoucím výroby brusných kotoučů1 DVDvážení politici, chovejte se jako státníci, myslete na lidi, na svůj národ, na jeho prospěch a ne bezohledně využívat svého postavení, styků a dostupných výhod plynoucí z momentálního vašeho postavení.
154.Kateřina PolákováPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliaúčetní 1 DVDČeská voda patří zpět do českých rukou. Stop kolonializaci ČR.
155.Pavel ZlámalSlaný Středočeské vodárny -fr.koncern Veoliamanager1 DVDPokusil jsem jako místostarosta ve Slaném vrátit vodu zpět obci. Jenže "kolegové" se dohodli s ODS a už nejsem místostarosta :). Dokonce mne za to vyšetřuje policie! Nebojím se! Mám jen obavu, že celou tu práci otočí zpět a smát se bude Francouz, kterého doma již vyhnali!
156.Ing. Jiří Konečný Olomouc - Moravská vodárenská - fr. koncern Veoliastavební laborant1 DVDVoda by měla patřit našim občanům, rozhodně ne zahraničním korporacím, které jen škrtí peněženky. Važme si vody více než doposud.
157.Jitka Velíšková Praha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDVrátit tvorbu ceny vody novým nezkorumpovatelným správcům a poctivým hospodářům.
158.Lukáš NovákPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veoliatechnik1 DVDZa vodu ...
159.Roland a Lenka ŠokaloviBrušperk - SmVak = šp. koncern AQUALIAzaměstnanci v nemocnici1 DVDVoda všem bez rozdílu.
160.Vítězslav NovákPraha - Pražské vodovody a kanalizace = fr.koncern Veolia1 DVDZisky do ciziny? Staré trubky a otravu pro vlastní občany? Doufám, že se voda nejen vrátí obcím, ale budou potrestáni ti co to svinstvo "privatizace" posvětili.
161.Jiří Vojkovský Třinec - SmVak = šp. koncern AQUALIAservismen1 DVDČistá voda pro všechny - od kojenců po posledního senátora. POSLEDNÍHO SENIORA!!!
162.Kleinwächter Frýdek-Místek - SmVak = šp. koncern AQUALIAprovoz tiskárny 1 DVDMám děti ...
163.Vlastislav NovotnýTrhový Štěpánov - obecní vodárnavodohospodář1 DVD
164.Jiřina Tvarochová České Budějovice - ČEVAK - rak. koncern ENERGIE AGstředoškolská profesorka angličtiny1 DVDVodu používám, voda je nutná k životu - proto jsem se rozhodla přidat.
165.Lenka Blahutová Ostrava - fr. koncern SUEZ1 DVD

Občané se s námi složili politikům na originál dokumentu
"Jak korporace bohatnou na vodě?"

165 občanů se složilo částkou:

150. 450 Kč

 a vyzvali s námi politiky k nápravě.

CHARTA je jeden z kroků projektu VODA LIDEM

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný

Vracíme do prodeje a správy vody zájmy lidí. Prosazujeme odsun koncernů od české vody, garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR, vymahatelnost práva a odpovědnost politiků za protiprávní instalaci cizinců mezi lidi a a vodu.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

Každá částka pomáhá🍀, i moře se skládá z kapek. Děkujeme

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

[op_testimonial_slider testimonial_title_font_font="Open Sans" font_font="Open Sans" style="4" animation_type="fade" animation_loop="y" slideshow_autostart="y" animation_speed="700" slideshow_speed="7000" title="" subtitle="" title_color="#0c6e7b" background_color="#F2F9FF" columns="1"][op_testimonial_slide title="p. Šorčík" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Parlament to nechce řešit protože spousta politiku starostu a spousta měst a obcí v tom jede. Lidi to nějak nechápou a to není jenom voda. Přeci musí být dohledatelné smlouvy a konkrétní lidé, aby byli trestně zodpovědní. Děláte záslužnou práci, ale hodně občanů se vůbec nezajímá.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Ing. Hana Orgoníková" company="bývalá poslankyně poslanecké sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]

Jste první člověk, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí.

[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Pavel Říha" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Děkuji za snahu vrátit co bylo národu ukradeno, sám jsem se v tomto již angažoval a oslovil v tomto směru současného primátora za Ano, města Chomutova a jel jsem v tomto směru do Ústí nad Labem a jednal s hejtmanem za KSČM, osobně tento krok považuji za vlastizradu a ti co to způsobili by měli nést zodpovědnost za tento zločin, bylo by dobře zveřejnit jejich jména, aby občané měli ve volbách, které se blíží, měli možnost vyjádřit volbou svůj názor a tyto lidi odstranit z veřejného života, ještě jednou vám ze srdce děkuji, s pozdravem[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Dana Jonová" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Dobrý den, v naší obci Košťálov se to podařilo. Postavili jsme čističku a kanalizaci. S občany obce jsme uzavřeli smlouvy na stočné a po roce, když končila smlouva s Veolii, jsme uzavřeli smlouvy i na vodné. Nevim jak Veolia, protože jsme se snažili udržet vodné na co nejnižší ceně, ale my z toho máme jen radost. Pro obec to jsou sice starosti navíc, ale už se nemusíme každý rok dohadovat a hlavně dokazovat proč nechceme vodné zdražit. Všechny opravy šly stejně z našeho rozpočtu. Oni jen inkasovali a žádné opravy neplatili. Nedejte se!!! Než podepíšete novou smlouvu, tak jednejte, zdůvodňujte a hlavně ONI musí zdůvodňovat proč zdražují.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Věra Subotová" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Dobrý den, děkuji za Vaši neúnavnou a velmi potřebnou práci..!! Když jsem na váš popud začala sledovat arogantní jednání politiků, věřte o to více mě to nakoplo a nesmíme dovolit aby takto beztrestně konali.... Ještě jednou upřímné díky a přeji plno sil do další práce. S pokorou a přáním pěkného dne.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Věra Pilsová" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Jak je možné, že tuto pravdu stále nevidí ti, v jejichž moci by byla i síla změnit to? Je nám z toho všeho, co se tu po revoluci usadilo a roztáhlo cizáků opravdu smutno. Video Vize NFPOV: Voda nad zlato aneb poznej minulost a pochopíš současnost a víš, co je třeba napravit https://youtu.be/8t_xILHGRVM  - je srozumitelné - velice pro toho, kdo chce, aby mu srozumitelné bylo. Samozřejmě - jako se vším[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Miroslav Šubrt" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Dobrý den, moc si vážím Vaší (doufejme, že ne sisyfovské) snahy vrátit naši vodu našim organizacím či (zatím ještě) našemu státu.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Rudolf Jagla" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Jak mohli naší politici toto dopustit? Že prodali a propachtovali tuhle k životu důležitou a strategickou přírodní surovinu do rukou cizinců! Těm jde jen vytřískat z toho peníze. Bude moc obtížné toto zase vrátit do rukou našeho státu a zdá se mně, že není ani vůle s tímto problémem něco dělat! Děkuji panu Radkovi Novotnému a Nadačnímu fondu pravda o vodě, že vedou tento boj o nápravu této nehoráznosti a nevzdávají to.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Ing. Ferdinand Šmikmátor" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Vážený pane, protože je má bývalá aktivní profesní dráha s vodou spojena, velice si Vašeho úsilí cením. Dvacet let jsem se pohyboval v oblasti armatur a zejména poučná pro mě byla doba v letech 1992-1999, kdy jsem, byl šéfkonstruktérem firmy Krammer Armaturen GmbH. Např. většina hydrantů Krammer u nás jsou mé děti. Tehdy se u mě na na návštěvách ve Wiener Neustadt vystřídali téměř všichni vedoucí pracovníci českých i slovenských vodáren. Poté jsem rovněž v branži působil v Rakousku a ČR až do roku 2014. Proto velmi dobře vím, že to, co se s vodou děje, není ničím jiným, než světově unikátním organizovaným zločinem. Děkuji Vám za Vaši práci.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Marie Pavlistová" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Je to hodně velká lumpárna. Držím palce, ať to dobře dopadne.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Marie Holušová" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Hospodaření s vodou patří nám a ne cizincům. Ti, co odevzdali vodu cizincům, by měli být potrestáni![/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Ing. Slavomír Vosovič" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]S veľkým záujmom som si vypočul reláciu s Vami "Na prahu zmien" o národnej vodnej lúpeži v Čechách, ale aj na Slovensku na Slobodnom vysielači. Obdivujem Vás a želám Vám veľa síl a úspechov v neľahkom poslaní.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Antonín Suk" company="https://www.darujme.cz/projekt/1201498" image="" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]

Vaše konání v zájmu navrácení nejcennější životní potřeby živočichů, rostlin a tedy i člověka = vody, do vlastnictví národa je úctyhodné a sleduju ho pečlivě už několik let. Držím Vám palce !!!

[/op_testimonial_slide][/op_testimonial_slider]