NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Má za cíl vrátit správu vody do vodáren v rukou měst v podobě VEŘEJNÉ SLUŽBY a zrušit absurdní systém: občane plať a neptej se kolik, komu a kde tvé peníze končí!

Základem nápravy jsou informace

NFPOV přináší fakta, informace, data, analýzy a rozsudky. Vše, co odpovídá na otázky kolem vody.

Kdy jsou prioritou zájmy lidí, měst a kdy koncernů? Jak lze systém napravit? Jak zrušit "privatizaci" zisků a zestátnění nákladů? Jak lze ukončit kšeftování s vodou? Jak platit jen to, co skutečně musíme?...

Co se od lidí za vodu vybere, to musí končit zpět v rozvoji a obnově odvětví, v zadržení vody v kraji, v ochraně zdraví občanů, v odstranění farmaceutik, plastů a pesticidů z vody.

Je nepřípusté, aby místo řešení zásadních problémů tekly do kapes cizinců. Je nepřípustné, aby politici místo pro občany, pracovali pro nájezdníky či koncerny.

Co děláme?

Požadujeme s lidmi po Paralmentu ČR nápravu s těmito principy

 • Stanovení zásady, že „voda není zboží“.
 • Prošetření protiprávních instalací koncernů k českým studním.
 • Zajištění zdrojů vody, zásobování obyvatelstva pitnou vodou.
 • Garanci, že přístupu k pitné vodě je základním právem občana.
 • Zajištění bezpečnosti pramenišť, vodních zdrojů a dodávek vody.
 • ...
Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme zachovat vodu v rukou měst/státu

Nadační fond navazuje na zakladateli již 16 let prováděnou obranu vody a vodáren s konkrétními výsledky

ubráněné vodárny

Trojské koně mezi politiky

Kdo jsme?

Mudr. Michal Chromec

Dlouholetý předseda okresní vodárny Vak Přerov, kterou jsem 3x ubránili, proti greenmalingový nájezdům různých překupníků. Pod jeho vedením vodárna reinvestuje peníze od lidí do obnovy trubek, čerpá dotace a Vak Přerov má nejlevnější cenu vody z vodáren ve svém okolí.

Ing. Radek Novotný

Makroekonom a odborník na nekalé praktiky Hadů v oblecích a na radnicích, kteří o(h)lupují, zastupitele a věřejnost s cílem realizovat privatiizaci zisků a zestátnění nákladů. Pomohl v řadě regionů např. Přerov, Náchod, Pardubice, Kroměříž ... okresní vodárny ubránit a zachovat v rukou měst.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

DÁVÁ VÁM VÝŠE UVEDENÉ A BOJ O VODU SMYSL?! PODPOŘTE NÁS

Názor politiků a osobností na to, co chceme dosáhnout

 • Mgr. Eva Mucková Mgr. Eva Mucková Starostka Meziměstí, které je akcionářem Vodovodů a kanalizace Náchod, a.s.

  Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.

  Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále.

 • Svatopluk Kvaizar Svatopluk Kvaizar Bývalý místopředseda Vak Mladá Boleslav a primátor Statutárního města Mladá Boleslav

  Pane Novotný!

  Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB. Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji.

 • MVDr. Stanislav Mišák MVDr. Stanislav Mišák bývalý starosta města Otrokovice a hejtman Zlínského kraje

  "Velice si vážím pana Novotného za vše, co v dokazování týkajícího se poškozování občanů v souvislosti s děním ve vodárenství udělal. Má můj obdiv i podporu. Každý chápe, že dát oprávnění prodávat cizímu vodu z vlastní studny, o kterou se ale dál musíme starat, je nesmysl a okrádání vlastní rodiny. Tak proč to nejsou schopni pochopit v této zemi a dopustí to ve vodárenství. Zjednodušeně řečeno „jde o zprivatizování zisků a znárodnění nákladů“.

 • Marián Jurečka Marián Jurečka býv. ministr zemědělství

  Děkuji Vám za oslovení v oblasti problematiky vodohospodářské infrastruktury v České republice, které jste učinil dopisem dne 10. července 2018. Velmi si cením si toho, že se tímto způsobem dlouhodobě dané problematice věnujete.  ... Více na VODA a KOHO VOLIT?

 • Ing. Hana Orgoníková Ing. Hana Orgoníková Bývalá poslankyně sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové

  Jste první člověk, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.

 • Jana Lorencová Jana Lorencová investigativní novinářka, která rozkryla kauzy LTO a OKD

  Práce, kterou odvádíte pro nás všechny je nesmírně záslužná a já se jen obávám, že zdaleka ne všichni si uvědomujeme, jak moc je důležitá pro každého, doslova každého z nás, jak je důležitá každá kapka vody a také to, že jste pro její záchranu, proto, aby byla v rukou nás, kterým prýští pod nohama, abychom my mohli rozhodovat prostřednictvím měst a obcí o tom, zda ještě v příštích letech nějakou budeme mít udělal všechno, co je ve Vašich silách.

  Doufám, že Váše práce nebude oceněna až v daleké budoucnosti. Věřím, že přibudou lidé, kteří pochopí, jak moc pro nás všechny děláte.

 • MUDr. Michal Chromec MUDr. Michal Chromec předseda představenstva Vak Přerov, a.s. a člen zastupitelstva města Přerov

  My se známe díky vodárnám nebo díky vodárenství. Myslím, že to bude přes dvanáct roků. Jak jsem tohoto člověka poznal? Když jsem se spolu s dalšími lidmi začal bránit tomu, aby se s našimi vodárnami stalo to, co se stalo s jinými. Zoufale jsem hledal argumentaci. Některé věci jsem sice byl schopen vypočítat, ale bylo lepší, když čísla poskytne inženýr, ne doktor. Tak jsem inženýra hledal a našel. Aniž bych ho vyzval, tak jsem dostal text, který přesně odpovídal mým potřebám a propočtům. Byl od inženýra Novotného.

 • Mgr. Eva Štauderová Mgr. Eva Štauderová Bývalá náměstkyně primátora Zlína a zastupitelka Statutárního města Zlína

  Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.

  Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

Nadační fond je občanská iniciativa. Vše, co děláme financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků od lidí, kteří na vodu její správu mají stejný názor jako my.

Převodem na transparentní účet u ČSOB:

966665/0300

nebo