AKTUÁLNÍ CENA VODY 2020 PRO 405 MĚST ČR A 76 NA SLOVENSKU, VODNÉ STOČNÉ AŽ 20 LET DOZADU

Cena kubíku vody v roce 2020 v ČR a na Slovensku. Kolik platíte za vodu? Kolik stojí kubík vody? O kolik vzrostly náklady na vodu? Kolik platí občan za vodu za rok?

Klikněte na okres a pod mapou se vám objeví aktuální a minulá cena i to komu za vodu platíte


Srovnání poklesu spotřeby vody v důsledku růstu cen a růstu cen za 29 let

Vaše podpora nám pomáhá zpřístupnit informace lidem zdarma

Transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Děkujeme🐬

Slovensko bylo na portál pravda o vodě přidáno i k uctění Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové

Nápad srovnat ceny vody v ČR a na Slovensku vznikla při čtení knihy Gorila, od T. Nicholsna (zde)Rozhodnutí padlo při rozhovoru s novinářem J. Kuciakem. (spis Gorila)

Pár týdnů poté byl s partnerkou M. Kušnírovou zavražděn. Dali jsme tehdy slib, že mapu vytvoříme, protože mafie Hadů v oblecích v ČR je podobná té na Slovensku.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhali dát data dohromady i za finanční podporu.
V tomto případě především komunitě

Slobodní Slováci

Z čeho se skládá cena vody? Co je to vodné a stočné? Co platíme v ceně vody? Co ovlivňuje cenu vody?

Celková cena vody se skládá z vodného a stočného. Cena vody se uvádí za 1 metr krychlový (tj. 1.000 litrů). Používá se i označení 1 kubík nebo m3.

Co je to Vodné?

Je to platba spotřebitele za odběr vody z veřejné vodovodní sítě. Platba za odebranou pitnou vodu. Podklad pro vyúčtování vodného je údaj o spotřebovaném množství vody na vodoměru, což je měřící zařízení umístěné u odběratele. Vodné zahrnuje náklady za dodání vody a zisk dodavatele. Povinnost platit vodné vzniká vtokem vody do potrubí napojeného za vodoměrem.

Co je to Stočné?

Je poplatek za odvedení odpadní vody kanalizací a její vyčištění. Cena stočného činí cca polovinu z celkové ceny vody. Objem odpadních vod, který spotřebitel platí ve stočném, se stanoví z objemu vody, který do domácnosti přitekl, tudíž z údaje o objemu vody přivedené do domu na vodoměru.

Cena za stočné se počítá tak, že se odebraný objem vody vynásobí cenou za 1 kubík stočného.

Co je to?

Jednosložková cena vody?

Jednosložková cena vody se počítá tak, že se za dané účtovací období vynásobí spotřebované množství vody m3, (naměřené vodoměrem), pevnou cenou vody stanovenou na začátku roku vodárnou.

Na většině území ČR je cena vody stanovena jako jednosložková.

Ale zahraniční firmy např. v H. Králové nebo v Jižních Čechách, zavádí tzv. cenu dvousložkovou.

Dvousložková cena vody?

Dvousložková cena vody se počítá z paušálu a z platby za skutečný odběr.

V některých městech se cena vody skládá ze dvou složek: Pohyblivé (z toho, co odeberete a čím více odebere, tím více zaplatíte) a z pevné paušální platby , kt. je vázaná na kapacitu vodoměru.

Zaplatíte, i když vodu neodeberete!

V Praze je voda o 66% dražší než v Bratislavě, tj. téměř o 40 Kč na kubík (m3). To jsou informace, o kterých se v ČR mlčí.

Na Slovensku mají levnější vodu, přitom mají u vody dražší DPH než v ČR. Koncernofilové přitom lidem tvrdí, že voda v ČR je levná!

PRAHA 2020

cena vody

94.09 Kč/m3

€ 3.7

BRATISLAVA 2020

cena vody

56.75 Kč/m3

€ 2.229

Srovnání výše DPH kalkulované do ceny vody od rozdělení Česko - Slovenské republiky

V ceně vody se platí DPH jak na Slovensku, tak v ČR. Do 30.4.2020 je v ČR ve výši 15%. Od 1.5 2020 bude 10%. Na Slovensku je 20%.

Vodu prý zdražují proto, že vodárnám schází peníze na investice! Koncerny si přitom z vodného a stočného vyplácí do ciziny miliardy!

Do ciziny již odteklo?

21.938.368.000 Kč

Lidé investice již jednou v ceně vody zaplatili, ale místo v obnově trubek skončily na účtech koncernů v zahraničí. Takže peníze neschází, že?

Kdo zvyšoval  DPH a tím i cenu vodu? Která politická strana řídila Ministerstvo zemědělství odpovědné za instalaci cizinců mezi lidi a vodu?


Hadi v oblecích vždy najdou způsob, jak lidem zdražení vody "zdůvodnit"

Jsou zkorumpovaní?

Politici schválí koncernům miliardové zisky, ty si je pošlou do ciziny. Politici s koncerny pak lidem oznámí, že voda zdraží, protože v odvětví schází peníze!

Žádný řádný hospodář si nevyplatí zisk, když ví, že mu schází peníze na investice, které potřebuje k podnikání

3,13 miliard korunOdteklo do zahraničí v roce 2019, tj. téměř 10% obratu odvětví

Voda je dar, ne s zboží. S darem se nekšeftuje

Postavili jsme se často protiprávnímu vyvádění zisků z vody do zahraničí. Stav, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je neakceptovatelný.

Nadační fond PRAVDA O VODĚCo dělá, jaké má výsledky?

SAMO SE NIC NENAPRAVÍ. POJDŤE TO S NÁMI NAPRAVIT

Osvětu, i obranu vody financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalovat i protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet u ČSOB

966665/0300

Děkujeme🐬

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

 • Vážený pane Radku Novotný, k Vaším narozeninám přejí hodně zdraví a štěstí. Vaše bohulibá činnost mně způsobuje nesmírnou radost, neboť jsem celoživotní vodohospodář. Vím co se skrývá za pojmem pitná voda - nalezení zdroje, vyprojektování, vybudování souvisejících staveb a provozování všech objektů s tím souvisejících. Vše jsem si vyzkoušel a na vlastní kůži a prožil. Naprosto s vámi souhlasím, že voda je život a dar a ne zboží k dolování zisků.
  Bohumil Kujal (85) Bohumil Kujal (85) https://www.darujme.cz/projekt/1202560
 • Jsem zarputilý pravićák. Právě proto vím, že u přirozených monopolů nefunguje neviditelná ruka trhu. Tady angažmá soukromého subjektu vždy skonćí zestátněním nákladů a privatizací zisků. Tomu pokušení jeśtě nikdy nikdo neodolal. Přeji Vám mnoho zdaru v tomto nelehkém boji.
  Vlastimil Tvrzský Vlastimil Tvrzský
 • Vynikající stránka s potřebnými informacemi pro veřejnost o krádežích vody oligarchy a jimi podplacenými politiky.
  Tomáš Bouzek Tomáš Bouzek
 • Radek a lidé kolem NFPOV se postavili bandě lhářů a zlodějů okrádající lidi pomocí vody. Nezlomilo je vyhrožování ani právníci a soudy. Rád jim pomohu tenhle boj dotáhnout až do konce.

   

  Jan Bartoš Jan Bartoš
 • Baví mě pracovat na projektech, které dávají smysl a mají pro lidi přínos. S Radkem a Nadačním fondem PRAVDA O VODĚ se skvěle spolupracuje a to co dělají, dělají opravdu dobře.
  Tomáš Andlík Tomáš Andlík www.pravdaovode.cz/o-co-jde-soudy-pardubice/
 • S něčím tak drahocenným se nekšeftuje. Správa vodního hospodářství má být jen záležitostí našeho státu.
  Helena Hesova Helena Hesova
 • Moře se skládá z kapek, jednu posílám.
  Vladimír Falc 1000 Kč Vladimír Falc 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Naprosto souhlasím. Je třeba se začít efektivně bránit a ne se nechat ohlupovat politickými hrátkami, nezodpovědných politických bohapustých žvanilů. Děkuji
  Ludvík Fritscher 100 Kč Ludvík Fritscher 100 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Před Radkem Novotným klobouk dolů. Je to člověk, který pro každého jednoho z nás udělal strašně moc. A tak prosím, podívejte na tento rozhovor - https://youtu.be/Jb3tyg0a3qE.
  Jana Lorencová Jana Lorencová přední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD
 • Voda je dar života bez vody není život proto ji chraňte.
  Anna Brezovska Anna Brezovska
 • Velmi si vážím práce, kterou pro nás děláte. Mám hluboký obdiv k Vaší nezdolnosti a vytrvalosti, se kterou se věnujete nápravě a šíření povědomí se situací s vodou v naší republice. Je to pro mě něco nevídaného.
  Tomáš Beňo Tomáš Beňo