CENA VODY 2023 - CENOVÁ MAPA

Zdroj: Oficiální weby vodáren. Ceny jsou přepočteny na jednosložkové, aby byly porovnatelné. Weby sponzorované koncerny často záměrně míchají ceny jednosložkové a dvousložkové a tím "vylepšují" postavení koncernů.

Cena vody 2023: Vodné a stočné ve více než 300 městech a vývoj cen až za posledních 21 let

Klikněte na město a získáte přehled vývoje ceny vody v regionu a informaci komu za vodu platíte. Zda městu nebo cizímu koncernu. Kde končí peníze, které platíte za vodu?


Zdroj: Jednotlivé vodárny, jejich weby a výroční zprávy

Miliardy z toho, co za vodu platíme, končí v cizině a pak nám politici řeknou - v odvětví schází peníze, proto vám zdražíme vodu.

Politici pumpují peníze do odvětví vždy jen našich kapes - zdražením vody a z rozpočtů měst (daně). Soudy potvrzují, že často jednají léta protiprávně.

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Kdo je odpovědný za to, že se z vody stal zdroj zisků cizích korporací? Kdo vládl? Kdo řídil Ministerstvo zemědělství, které odpovídá za vodárenství v ČR?

Vlády ČR, ministři a místní politici. Proto lumpy odhalujeme a přes soudy prosazujeme nápravu. Víc ZDE


Zdroj: wikipedia

Informace, o kterých se v ČR mlčí. Na Slovensku mají vodu levnější, přestože mají sazbu DPH u vodného a stočného 1x vyšší než v ČR.

Srovnání cen vody Praha x Bratislava

Vodárenské sdružení ovládané koncerny (v nichž sedí především politici odpovědní za protiprávní dění kolem městských vodáren) v médiích občanům tvrdí, že v ČR je levná voda!

PRAHA 2023

cena vody

128,18 Kč/m3

€ 5.39

BRATISLAVA 2023

cena vody

66.37 Kč/m3

€ 2.79

Srovnání výše DPH kalkulované do ceny vody od rozdělení Československé republiky

Do 1.5.2020 je v ČR DPH ve výši 10% a na Slovensku je DPH léta 20%.

Ceny vody na Slovensku jsme přidali na web i k uctění zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.

Poprvé jsme o tom začali uvažovat po přečtení knihy o korupčí kauze Gorila, kde jsou popsány i praktiky koncernu kolem vodáren na Slovensku. Rozhodnutí padlo po rozhovoru zakladatele nadace POV s J. Kuciakem. Pár týdnů poté byl J. Kuciak zavražděn.

Dění kolem vody v ČR a SK je velmi podobné. Více ZDE. Děkujeme Slobodným Slovákom, kteří pomohli s daty a podpořili tvorbu mapy.

Co je to jednosložková a dvousložková cena vody?

Jednosložková cena vody

Je násobkem ceny vody (Kč) a množstvím odebrané (m3) vody (§ 16 zákona č. 274/2001 Sb.). Jednosložková cena vody = zaplatíte, co spotřebujete. Stav na vodoměru se vynásobí pevnou cenou vody stanovenou na začátku roku vodárnou.

Dvousložková cena vody

Neodeberete ani kapku vody a přesto zaplatíte min. paušál závislý na velikosti vodoměru. Zahraniční provozovatelé rády zavádí dvousložkovou cenu. Koncern si tím pojistí, že mu  odvedete zisk, který si pošle do zahraničí.

Co se to stane, když koncern zavede dvousložkovou cenu vody?

U městské vodárny, která nehoní zisky, má dvousložková cena vody logiku - paušál skončí zpět v odvětví, tzn. slouží např. obnově vodárenských trubek. U koncernu skončí v nemalé míře v cizině na účtu koncernu, tzn. z pohledu občana žádnou logiku nemá.

Nic nekoupíte a zaplatíte Co je to za blbost?

Jak roste cena vody? Jak rostou roční náklady občanů na vodu? O kolik vzrostly náklady na vodu? Kolik platí občan za vodu za rok?

Zdroj: Český statistický úřad  www.czso.cz - př. rok 2018

Jak klesá spotřeba vody v důsledku růstu cen vody za 29 let?

Zdroj: Český statistický úřad  www.czso.cz

PETICE VODA JE ŽIVOT

Voda ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

Peticí tváříme legitimní tlak na politiky. Jak roste počet podpisů, tak je pro politiky stále těžší a ignorovat požadavek nápravy. Vše zveřejňujeme a dokládáme, že nám soudy dávají za pravdu.

SOUHLASÍŠ?

PAK SE PŘIDEJ A PODEPIŠ PETICI

VYSVĚTLENÍjednotlivých bodů petice

Pomáhají vám tyto informace? Pak sdílejte a podpořte jejich každoroční aktualizaci. Přehled, kdo lidem v ČR vodu prodává, za jakou cenu a zda jde o cizí korporaci nebo městskou vodárnu jinde NENAJDOU.

Podpořit nás můžete převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬