Cena vody 2018? Kolik zaplatíte za vodné a stočné?

Kdo účtuje lidem nižší ceny vody koncerny nebo městské vodárny?

Zde je srovnání cen aktuálního a minulého roku v jednotlivých okresech

Kurzorem vyberte okres, který vás zajímá

Na MAPĚ jsou ceny vody přepočtené na jednosložkovou cenu, aby byly vzájemně porovnatelné a nedocházelo ke zkreslení. Weby, které sponzorují koncerny, často uvádí ceny jednosložkové a dvousložkové, a u těch uvádí jen pohyblivou část, což postavení koncernů vylepšuje ve srovnání s ostatními. To lidem ztěžuje reálné srovnání cen.

Kolik zaplatíme za vodu a komu?

Kdo v ČR prodává českou vodu? Komu platíme více, zahraničním firmám nebo městským vodárnám? Dodržují koncerny sliby růstu cen o inflaci? Kdo dodává lidem levnější vodu, koncerny nebo městské vodárny?

Cena vody je až o 40% dražší by mohla být

Chcete rozumnou cenu vody a čistou vodu?

Pak musí být voda v rukou měst/státu. Naše peníze budou investovány zpět do obnovy infrastruktury a nebudou končit v zahraničí.

cena vody 2018

Kliknutím na mapu se mapa zvětší

Požadujeme garantovat právo lidí na vodu a vodu spravovat jako veřejnou službu a ne podnikání za účelem dobývání zisku!

Voda je dar a s darem se nekšeftuje. Souhlasíte? Pak podepište petici požadující toto respektovat.

Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme vrátit vodu zpět do rukou měst/státu

Petici již podepsalo

2347 občanů

Koncerny evidentně nižších cen než městské vodárny nedosahují

Kde je to jejich pro mnohé "politiky" neodolatelné know-how? Kde jsou ty jejich ohromující úspory v provozování, které zajistí naplnění jejich slibů, zajistíme, že cena vody poroste 30 let pouze o inflaci? Na co koncerny v ČR u našich studní vlastně máme? To jejich zahraniční know-how znamená, víme, jak na vás vyděláme?

Co děláme pro nápravu? Každý se můžete přidat

Další zdražení vody lidem

Pohádka o regulaci cenKoncern ovládající monopol nelze regulovat, vždy jste o krok pozadu

Co mně a o vodě říkají lidé?

 • Aleš Kouba Aleš Kouba

  Chtěl jsem kupovat pozemek na krásném místě a v okolní zástavbě. Vodovodní řad vede pod přilehlou komunikací. VAK Chrudim mi ale sdělil, že tam nikoho nového nepřipojí. Jedině pokud bych na vlastní náklady zajistil zvýšení kapacity. Jinými slovy za své peníze vyměnil trubku, která je jejich a nikdy nebude moje. Prý je to teď běžná praxe. Nechápu, proč nezasáhne Antimonopolní úřad. U enegii i plynu lze volit dodavatele. VAKy jsou pánem a stát nezasáhne.

 • Miloslav Hesek Miloslav Hesek

  Musím přidat něco o svých předcích! Na vesnici kde jsem prožil pravidelně prázdniny nebyl vodovod a lidé měli buď vlastní studnu (to byli ti movitější) a obec pro ty co ji neměli byly studny obecní a voda byla zdarma.

  A protože jsou lidé pohodlní odjakživa došlo na vodovody a do té doby bylo vše v pořádku až do doby, kdy se s vodovody začalo obchodovat za účelem zisku a zisk se předal "chytřejším"! Každý kdo má rozum, nechť si z toho vyvodí vlastní názor.

   

 • Dana Jonová Dana Jonová

  Dobrý den, v naší obci Košťálov se to podařilo. Postavili jsme čističku a kanalizaci. S občany obce jsme uzavřeli smlouvy na stočné a po roce, když končila smlouva s Veolii, jsme uzavřeli smlouvy i na vodné. Nevim jak Veolia, protože jsme se snažili udržet vodné na co nejnižší ceně, ale my z toho máme jen radost. Pro obec to jsou sice starosti navíc, ale už se nemusíme každý rok dohadovat a hlavně dokazovat proč nechceme vodné zdražit. Všechny opravy šly stejně z našeho rozpočtu. Oni jen inkasovali a žádné opravy neplatili. Nedejte se!!! Než podepíšete novou smlouvu, tak jednejte, zdůvodňujte a hlavně ONI musí zdůvodňovat proč zdražují.

  Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

 • Eva Mucková Eva Mucková

  Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.

  Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále.

 • Ludmila Vajďáková Ludmila Vajďáková

  Pane Novotný, děkuji za Vaši výdrž, hodně práce, času a neuvěřitelné odvahy, kterou věnujete tomu nejdůležitějšímu pro lidstvo, vodě. My, co nejsme tak kvalifikovaní se zapojit stejným způsobem jako Vy, budeme alespoň Vaše informace a upozornění sdílet. Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně zdaru a pevné zdraví.