NAŠICH PENĚZ NA ÚČTECH KONCERNŮ SE NENAPIJEME

Fr. koncern Veolia vyinkasoval v ceně vody od občanů Olomouce, Prostějova a Zlína za období 2000-2019 celkem zisk:

1.600.117.000 Kč

Většina odtekla do zahraničí, kde lidé z Olomouce, Prostějova a Zlína žádnou vodu neodebírají a města ani obce žádné trubky nevlastní. Veolia ho vyinkasovala díky podivně uzavřeným smlouvám a infrastruktuře městských vodáren.

3 městské vodárny Olomouc, Prostějov a Zlín ze stejných smluv s Veolií, kdy musí jako vlastník hradit většinu investic, inkasovaly zisk pouhých:

412.793.000 mil. Kč

Peníze lidí se do rukou koncernu dostaly díky protiprávnímu jednání politiků a vedení městských vodáren, někteří mají posty v Moravské vodárenské (Veolia)

V Olomouci vedení VHS Olomouc (Procházka, Tesařík, Czmero, Grézl, Kostík), dosazené "politiky" Olomouce, drží vše v chodu, bez ohledu na ekonomické dopady, důkazy a stanoviska soudu. Obdobně ve Zlíne a Prostějově.

Protiprávní hlasování zástupce Fondu národního majetku na valné hromadě VHS Olomouc v roce 2001

Zástupce fondu národního majetku se zlatou akcií, byl pověřen NEhlasovat pro provozní smlouvy s Veolií. Zisky z vody by Veolie neovládla. Na VH se nejdříve zdržel. Ale pak byla valná hromada přerušena a zcela mimo program jednání proběhlo druhé hlasování ke stejnému bodu a p. Skácel "změnil názor" a hlasoval PRO, v rozporu s pověřením z FNM.

Pravda o vodě v Olomouci

Hospodaření s vodou a zisky z vody měl léta ze 100% v rukou francouzský koncern Veolia a stále ho ovládá

Akcionáři se dozvěděli, že vedení VHS Olomouc vyvedlo zisky tvořící aktiva a celý byznys s vodou na koncern v roce 2000, až na valné hromadě v roce 2001.

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

Zkušenosti s Veolií v zahraničí

 • Velmi si vážím práce, kterou pro nás děláte. Mám hluboký obdiv k Vaší nezdolnosti a vytrvalosti, se kterou se věnujete nápravě a šíření povědomí se situací s vodou v naší republice. Je to pro mě něco nevídaného.
  Tomáš Beňo Tomáš Beňo
 • Jsem zarputilý pravićák. Právě proto vím, že u přirozených monopolů nefunguje neviditelná ruka trhu. Tady angažmá soukromého subjektu vždy skonćí zestátněním nákladů a privatizací zisků. Tomu pokušení jeśtě nikdy nikdo neodolal. Přeji Vám mnoho zdaru v tomto nelehkém boji.
  Vlastimil Tvrzský Vlastimil Tvrzský
 • Vynikající stránka s potřebnými informacemi pro veřejnost o krádežích vody oligarchy a jimi podplacenými politiky.
  Tomáš Bouzek Tomáš Bouzek
 • Radek a lidé kolem NFPOV se postavili bandě lhářů a zlodějů okrádající lidi pomocí vody. Nezlomilo je vyhrožování ani právníci a soudy. Rád jim pomohu tenhle boj dotáhnout až do konce.

   

  Jan Bartoš Jan Bartoš
 • Baví mě pracovat na projektech, které dávají smysl a mají pro lidi přínos. S Radkem a Nadačním fondem PRAVDA O VODĚ se skvěle spolupracuje a to co dělají, dělají opravdu dobře.
  Tomáš Andlík Tomáš Andlík www.pravdaovode.cz/o-co-jde-soudy-pardubice/
 • S něčím tak drahocenným se nekšeftuje. Správa vodního hospodářství má být jen záležitostí našeho státu.
  Helena Hesova Helena Hesova
 • Moře se skládá z kapek, jednu posílám.
  Vladimír Falc 1000 Kč Vladimír Falc 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Naprosto souhlasím. Je třeba se začít efektivně bránit a ne se nechat ohlupovat politickými hrátkami, nezodpovědných politických bohapustých žvanilů. Děkuji
  Ludvík Fritscher 100 Kč Ludvík Fritscher 100 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Před Radkem Novotným klobouk dolů. Je to člověk, který pro každého jednoho z nás udělal strašně moc. A tak prosím, podívejte na tento rozhovor - https://youtu.be/Jb3tyg0a3qE.
  Jana Lorencová Jana Lorencová přední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD
 • Voda je dar života bez vody není život proto ji chraňte.
  Anna Brezovska Anna Brezovska

DÁVÁ VÁM SMYSL UKONČIT KŠEFTOVÁNÍ S ČESKOU VODOU? PODPOŘTE NÁS

Děkujeme, že stále více lidí s námi sebe i vodu brání.

NFPOV chrání nejen nás a naše děti, ale i peníze nás všech, které jinak končí v zahraničí a nic za ně nedostáváte. Toto financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit příčinu problému, tj. neznalost, i protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo