PROČ JE PRODEJ NAŠÍ VODY A ZISKY Z VODY V RUKOU CIZÍCH KORPORACÍ A KDO JE ZA TO ODPOVĚDNÝ?

Tuto otázku si položil zakladatel nadace PRAVDA O VODĚ již v roce 2002
a soudům doložil odpověď

Kladou je sem tam i rozumní politici a odpovídají na ně důkazy a soudy

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR odbor vodárenství, má údajně jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování. Samozřejmě ví, že jediný zdroj vodáren na obnovu a rozvoj vodárenských sítí, jsou peníze inkasované od spotřebitelů ve vodném a stočném.

Odpovědnost za to, že naše peníze tečou do zahraničí, místo do obnovy trubek v České republice nese Mze.

Bez souhlasu Mze nemohly být uzavřeny smlouvy mezi vodárnami a koncerny. Stát si v době předání vodáren z rukou státu do rukou obcí, v letech 1992-1993, zachoval prostředek, pro kontrolu dění v okresních vodárnách, tzv. zlatou akcii.

Do stanov okresních vodáren byly vloženy ustanovení, aby věci týkající se chodu vodáren, musely být vždy odsouhlaseny také státem.

Dle platné legislativy proto PRO uzavření vazalských smluv mezi vodárnou a zahraničním koncernem musel hlasovat i stát, resp. zástupci Ministerstva zemědělství (Mze), kteří za stát chodili na valné hromady vodáren.

Mze mohlo jakýkoliv pokus o vyvedení zisků z vodného a stočného z okresních vodáren na zahraniční koncerny zastavit!

Absurdita a nevýhodnost „provozních tunelů“ je zjevná a navíc...
Mze na ní bylo předem již v roce 2002 upozorněno.

Okresní vodárně a městům zůstala infrastruktura (povinnost ji financovat), ale peněžní toky z vody, i právo inkasovat zisk z vodného a stočného, přešly na zahraniční koncerny, který nemusí tyto peníze investovat zpět do obnovy trubek v České republice!

V letech 2004-2005 Mze přesto hlasovalo PRO vyvedení zisků z okresních vodáren, přes zavedení tzv.  s koncerny a údajně vůbec nevědělo, pro co hlasuje.

Myslíte si, že stát ví, o čem a proč hlasuje? Myslíte si, že když stát pro něco hlasuje, tak proto má důvody a ty jsou podložené rozbory?

ZDE JE DŮKAZO kterých nikdo nemluví

ČR vstoupila do Evropské unie 1.5.2004

"Politici/Poblitici" pracující v zájmů soukromých firem schvalovali pochybné smlouvy bez ohledu na protiprávnost a nemravnost svého jednání.

Někdy na poslední chvíli, tzn. 1 den před vstupem do EU, kdy vstupovala do "hry" transparentní evropská legislativa. A Ministerstvo zemědělství PŘESTO hlasovalo PRO s nimi.

Důkaz?

30.4.2004 - Protiprávní mimořádná valná hromada Vodovodů a kanalizací Zlín, a.s.

V tomto roce již mělo Ministerstvo životního prostředí od Evropské komise stanovisko, že nebude dotovat pro veřejný sektor nevýhodné privatizace vodáren.

Nevěříte?

Zde je vyjádření MŽP

VIDEO – ZISKY KORPORACÍM, NÁKLADY OBCÍM A LIDEM (2:12)

Platíme drahou vodu, zisky koncernů a z našich daní přes města investice

Mze v roce 2003 dalo příkaz "neprivatizovat" vodárny, přesto se dál “privatizovalo/tunelovalo” a zisky z vody díky tomu tečou do ciziny

Zde je dokument, který dokládá, že zástupci Ministerstva zemědělství i Fond národního majetku (Mze i FNM) věděli o pokusech zprivatizovat zisky z vody a vytunelovat okresní vodárny. Někteří zástupci Mze/FNM se pokusili, pokoutným privatizacím zabránit.

Ale klika pracující pro koncerny byla silnější

Níže zveřejněný dopis je z konce roku 2003. Za cca půl roku se protiprávně realizoval tunel ve Vaku Zlín dne 30.4. 2004. Obdobný proces poté proběhl dne 15.9. 2004 v Kladně, 2005 v Hradci Králové.

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný

Voda je dar a s darem se nekšeftuje

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme.

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT LIDI O TOM, CO SE DĚJE A UKONČIT KŠEFTOVÁNÍ S ČESKOU VODOU? PAK SE PŘIDEJTE...

 Darujte na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬