VEOLIA PODALA STÍŽNOST ADVOKÁTNÍ KOMOŘE NA ADVOKÁTKU 8.2.2017, SKONČILA NEÚSPĚCHEM

ANGL. SLAPP -  STRATEGIC LAWSUIT AGAINST PUBLIC PARTICIPATION. FR. POURSUITES BAILLONS

1. náhubkový atak začala 8.2.2017

Skončil neúspěchem Veolie 11.8.2017

Veolie v tomto případě nepodala žalobu a použila rafinovanější taktiku.
Podala stížnost na advokátní komoru.

V případě, že by uspěla, hrozilo i to, a by  p. Štauderová mohla přijít o advokátní licenci a tím o práci. Tím se vytváří časový, finanční i psychický nátlak na advokátku, aby se  bála dále se vyjadřovat veřejně ke kauze a k situaci ve vodárenství, nemyslíte?

Místo p. Stranada (žaloba Veolie na p. Mišáka a město Otrokovice) a p. Tomana (žaloba Veolie na novináře Sůru), u kterých jsme odhalili, že se účastnili řady protiprávních transakcí kolem městských vodáren na straně Veolie nebo firem se sídlem Václavské nám. 47, Praha 1 a poté podávali náhubkové "žaloby" na lidi, kteří se protiprávnímu jednání bránili, najala Veolia novou advokátní kancelář PETERKA PARTNERS, resp. společníka této AK - Přemysla Marka.

NÁHUBKOVÝ ATAK NA E. ŠTAUDEROVOU

Co říkala o tom, co se páchá kolem vody p. Štauderová v ČT?

VYJÁDŘENÍ P. ŠTAUDEROVÉ ADVOKÁTNÍ KOMOŘE K NÁHUBKOVÉ AKCI VEOLIE

„Stížnost“ Veolie vnímám jako snahu o mé zastrašení, abych neinformovala o nevýhodnosti provozních modelů prosazovaných Veolií,  abych nebránila majetek ve vaku Zlín, abych rezignovala na zájem o věci veřejné, ohledně životně důležité suroviny jako je voda.

VEOLIA k mým výrokům v pořadu Nedej se vytýká blíže nespecifikovaný údajně závažný zásah do pověsti MoVo a společností skupiny Veolia. S takovým tvrzením zásadně nesouhlasím, nejen z důvodu absentujícího popisu zásahu a následků tím vyvolaných, ale zejména proto, že Veolia se dobré pověsti netěší. Nikoliv však kvůli tomu, že bych do ní já nebo jiná třetí osoba zasáhla, ale pro své vlastní praktiky, které jsou hojně medializovány:

  1. V televizním pořadu České televize, Reportéři, odvysílaném dne 28. 4. 2008 se popisují praktiky Veolie při přebírání byznusu s vodou - Korporátní profil Veolie od Public Citizen ... V roce 1991 rezignoval za braní úplatků od Vivendy (dnes Veolie) starosta Ostwaldu a člen městské rady ve Štrasburgu. O pět let později byl náměstek generálního ředitele Vivendy odsouzen za 18 měsíců za uplácení starostů francouzských 70 měst. Někteří z nich dostali tresty odnětí svobody až na 2 roky. ...
  2. V německém televizním dokumentu s názvem „Voda vydělává, aneb jak soukromé korporace bohatnou“ se pojednává mimo jiné o korupci Veolie v jihofrancouzském městě Montpellier.
  3. Dne 2. 11. 2015 vyšel v deníku Mladá fronta Dnes článek pod titulem „Veolia v Bukurešti uplácela úředníky, tvrdí žalobce. Chtěla zdražit vodu.“
  4. I soudy se opakovaně vyjadřovaly ke „spolupráci“ mezi VaKem Zlín a MoVo (Veolií), a to při posuzování neplatnosti usnesení valné hromady VaKu Zlín, konané dne 30. 4. 2004, kterým valná hromada schválila návrh smlouvy o prodeji části podniku VaK Zlín společnosti Zlínská vodárenská, a. s. (dnes MoVo).

ADVOKÁTNÍ KOMORA VYHODNOTILA NÁHUBKOVÝ "ATAK" VEOLIE JAKO NEOPRÁVNĚNÝ

V POSTUPU MGR. ŠTAUDEROVÉ NESHLEDALA PORUŠENÍ POVINNOSTI ADVOKÁTA A ODMÍTLA S NÍ ZAHÁJIT KÁRNÉ ŘÍZENÍ

ZÁVĚR ADVOKÁTNÍ KOMORYna podnět/atak Veolie

I proto, aby občané byli proti podobnému jednání koncernů a hadů v oblecích chráněni a mohli sebe a vodu společně efektivně bránit, byl založen Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Nadační fond PRAVDA O VODĚVoda je život ne zboží ke kšeftování

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

Jana Svobodová, České Budějovice
Jana Svobodová, České BudějoviceČeské Budějovice
Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, ...
Eva Halfarová
Eva Halfarová
Obdivuji Vaši odvahu říkat lidem pravdu, snad se český národ pohne a nebude jen pasivním příjemcem nepříjemných zpráv. Přeji Vám kromě zdraví, které je nejdůležitější, abyste ve svém úsilí dosáhl nejen podporu, ale i úspěchy, vždyť to, co děláte, neděláte jen pro sebe, ale pro nás, pro všechny. Jste statečný, máte moji úctu.
Jirka, Ohrazenice
Jirka, Ohrazenice
Děkuji za informaci a držím i nadále palce v boji za vodu. Obdivuji Vaši výdrž proti té mafiánské polistopadové sebrance, které vlastní zisky jsou nad všechno. Pro tohle jsem v listopadu 89 klíči na demonstracích neklinkal. A jistě nejsem sám. Přeji pěkný den a ještě jednou děkuji za boj, který je bojem za nás za všechny!
Bohumil Kujal (85)
Bohumil Kujal (85)
Vážený pane Radku Novotný, k Vaším narozeninám přejí hodně zdraví a štěstí. Vaše bohulibá činnost mně způsobuje nesmírnou radost, neboť jsem celoživotní vodohospodář. Vím co se skrývá za pojmem pitná voda - nalezení zdroje, vyprojektování, vybudování souvisejících staveb a provozování všech objektů s tím souvisejících. Vše jsem si vyzkoušel a na vlastní kůži a prožil. Naprosto s vámi souhlasím, že voda je život a dar a ne zboží k dolování zisků.
Jana Svobodová
Jana Svobodová
Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže děkuji a VYDRŽAŤ!Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom ...
Anna Březovská
Anna Březovská
Voda je dar života bez vody není život proto ji chraňte.
Jana Lorencová
Jana Lorencovápřední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD
Před Radkem Novotným klobouk dolů. Je to člověk, který pro každého jednoho z nás udělal strašně moc. A tak prosím, podívejte na tento rozhovor.
Tomáš Andlík
Tomáš Andlík
Baví mě pracovat na projektech, které dávají smysl a mají pro lidi přínos. S Radkem a Nadačním fondem PRAVDA O VODĚ se skvěle spolupracuje a to co dělají, dělají opravdu dobře.
Jan Bartoš
Jan Bartoš
Radek a lidé kolem NFPOV se postavili bandě lhářů a zlodějů okrádající lidi pomocí vody. Nezlomilo je vyhrožování ani právníci a soudy. Rád pomohu tenhle boj dotáhnout až do konce.
Tomáš Bouzek
Tomáš Bouzek
Vynikající stránka s potřebnými informacemi pro veřejnost o krádežích vody oligarchy a jimi podplacenými politiky.
Tomáš Beňo
Tomáš Beňo
Velmi si vážím práce, kterou pro nás děláte. Mám hluboký obdiv k Vaší nezdolnosti a vytrvalosti, se kterou se věnujete nápravě a šíření povědomí se situací s vodou v naší republice. Je to pro mě něco nevídaného.

Jsou pro vás užitečné informace o tom, co je Veolie zač? Pak naši práci podpořte.  Žádné náhubky koncernů nemusíme řešit, je-li správa vody v rukou měst.

Podpořit nás můžete převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬