Cena vody Olomouc v roce 2016: Další růst cen o 2,3% a zisky dál tečou do zahraničí

Cena kubíku vody a Moravská vodárenská Olomouc

V Olomouci vodné a stočné opět nejspíš vzroste a lidé tak zaplatí v ceně vody vlastní vodárně VHS Olomouc a městu Olomouc nájem a k tomu navíc také zisky koncernu Veolia, resp. Moravské vodárenské, a.s.  Na Olomoucku voda tak opět zdraží, stejně jako v předcházejících letech. Dlouhodobý přehled růstu cen kubíku vody v Olomouci, najdete v rámci projektu PRAVDA O VODĚ, na stránce:

Cena vody Olomouc 2016:

V roce 2015 byla cena vody 82,28 koruny za metr krychlový. Cena vodného a stočného v Olomouci od 1. ledna 2016 vzroste o 2,3 procenta na 84,22 koruny (včetně DPH). Stejně jako v minulých letech potečou zisky z vodného a stočného na účty Moravské vodárenské, a.s.

Takto na systému prodeje vody přes zahraničního prostředníka profituje fr. koncern Veolia:

Českou vodu prodává na Olomoucku fr. koncern od roku 2000, kdy město Olomouc a vedení VHS Olomouc předalo správu monopolu vody do rukou zahr. koncernu a to velmi podivným postupem.


Srovnání cen vody v České republice v roce 2016. Ceny v rukou měst a v rukou koncernů.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje