Marián Jurečka KDU-ČSL

Poslanec, předseda KDU a býv. ministr zemědělství

JE INFORMOVÁN. VÍ, CO SE KOLEM VODY PÁCHÁ. NIKDY NEUDĚLAL NIC👎, ABY DOŠLO K:

Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje naší vody cizími korporacemi a proti zacyklení peněz občanů ve vodárenství 

Vyhráli jsme soudy. Prokazují protiprávní jednání politiků při instalaci koncernu do pozice subjetku ovládajícího prodej a peněžní toky z vody a to jsme p. Jurečkovi doložili.

Obrátila se někdy KDU a p. Jurečka jako ministr, poslanec či šéf KDU na soudy a policii a bránil reálně městské vodárny? Ne? Chápete proč? My ne.

Na semináři v poslanecké sněmovně 7.9.2020 jsme informovali o protiprávním dění ve vodárenství, tzn. o důvodnosti petice VODA JE ŽIVOT

Více než měsíc předtím jsme jim i poslancům předali důkazy, rozsudky a data v písemné době Důkaz ZDE

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

 

p. Jurečka: Petici VODA JE LIDEM nepodepíšu. Petice zásadně nepodepisuji, vždyť by to bylo na hlavu, podepisovat si petici sám sobě jako zákonodárce. Přece nebudu sám sebe vyzývat k činnosti!

Nám připadá naopak zcela logické, že člověk (i politik je člověk) petici, jejíž obsah chce prosadit nebo pomoct prosadit, nejdříve petici podepíše a pak dělá kroky k realizaci jejího obsahu a sám ji šíří k lidem, aby rostla její občanská naléhavost.

To, že se podpisem veřejně zaváže předem podporovat petici, dává myšlenkám a cílům petice vážnost a jednání politika důvěryhodnost.

U politiků, kteří chtějí do sněmovny/senátu/zastupitelstev a pak rozhodují o nás i o vodě a používají téma vody ve volebních kampaních, je veřejný závazek puc důvěryhodnosti vystavený předem.

 

Příspěvek na FB před volbami rozhodně není veřejný závazek neco udělat v podobě podpisu pod peticí, že?

 • 1.8.2021 Položeny dvě zásadní otázky

 • 1.8.2021 Odpověď p.Jurečky
 • 27.8.2021 Vysvětlení proč požaduji odpověď a že respektují, že petici nepodepíše

 

Pana Jurečku a KDU informujeme léta o tom, co se kolem "vody" páchá. Nikdy  nereagoval činy na předané důkazy, rozsudky, rozbory ani na obsah 1. dílu publikace Voda je život. Chápete, proč? My ne.

 • 17.6. 2020 Osobně přes podatelnu sněmovny předán ROZBOR špatného návrhu ústavního zákona k vodě z ruky Ministerstva zemědělství - BEZ REAKCE
 • 3.5.2021 Jsme poslancům, i p. Jurečkovi doručili doporučeně informace, důkazy, data, rozsudky k vodárenským kauzám v podobě 1. dílu publikace VODA JE ŽIVOT - K stažení zde  ZDE Materiál pro senátory jsme připravovali 4 měsíce. Materiál má  90 stran s odkazy na důkazy a rozsudky má dalších cca 400 stran - BEZ REAKCE
 • 1.7.2021 Senátoři KDU, ODS A TOP 09 zamítli petici VODA JE ŽIVOT , tzn. i prošetření tunelů městských a prosazení dodržování zákonů ČR.
 • 28.7.2021 Vydal volební leták SPOLU OCHRÁNÍME VODU a proto byl dotázán, proč senátoři KDU zamítli petici VODA JE ŽIVOT, tzn. i prošetření tunelů městských a prosazení dodržování zákonů ČR. - BEZ REAKCE

Kdo neovládá peněžní toky, ten o ničem nerozhoduje. Ptáme se pana Jurečky a každého politika na prosté otázky:

 1. Proč vaši senátoři zabránili 1.7.2021 v senátu prosazení dodržování zákonů ČR a vymahatelnosti práva?
 2. Proč znemožnili vyšetření tunelů městských vodáren a prosazení ukončení protiprávního působení koncernů u české vody?
 3. Proč nepodpořili kroky vedoucí k náhradě miliardových škod a tím znemožnili vrácení priorit lidí do prodeje a správy vody?
 4. Jak chcete šetrně využívat zdroje kolem vody, když jste dopustili, že cca 70 % peněžních toků z vody ovládají často protiprávně koncerny a dobře víte, že jejich priorita je dostat co nejvíce peněz na své účty do ciziny a ne do řešení sucha, zadržení vody, čistoty vody a obnovy trubek?
 5. Proč toto 20 - 30 let neprosazujete vy a vaše partaj anebo proč nám s tím aspoň nepomůžete?

Současně ho léta informujeme

CHARATA VODA 300dokumentu o korupci koncernů
CHCEME VĚDĚTkdo má mít v rukou peníze z vody?
ROZBOR ÚSTAVNÍ PASTInávrhu ústavního zákona k vodě
PUBLIKACE VODA JE ŽIVOTFakta, důkazy, rozsudky

PRO návrh p. Vítkové z KDU, aby petice byla odmítnuta, protože je prý vše již vyřešno - hlasovalo 51 senátorů - převážně ze strana odpovědných za tunely vodáren  - ODS - KDU - STAN - TOP 09

"Voda", slouží k lovu voličů. Krásná slova o ochraně vody před volbami, léta provází pravý protiprávní jednání v zájmu soukromých firem.

Politici zavedli systém, kdy infrastrukturu sice vlastníme, ale vydělávají na nich koncerny. Peníze přichází až v části dodávky vody, ne v části vlastnictví infrastruktury a peněžní toky z vody mají ze 70% v rukou koncerny.

Řeší pan Jurečka 20 let často protiprávně zavedený systém a nekalou činnost politiků a to i z KDU? Ne?

 

Že města vlastní 90% vodárenských trubek v ČR z pohledu toku peněz znamená jen to, že investice do trubek zaplatí občané. Pak si je často za babku pronajme  koncer a inkasuje milionové zisky z prodeje vody. Př. ZDE

Cca 70% tržeb z provozu infrastruktury v ČR mají v rukou na desetiletí zahraniční koncerny. Odsávají z odvětví každoročně miliardy. Proto přicházíme i o desítky miliard z dotací EU, která odmítla zisky koncernů dotovat.

Často protiprávní systém tzv. provozních tunelů zaváděli především politici ODS a ČSSD.  V některých regionech s politiky KDU - př. Olomouc, Zlín ...

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

 

KDU byla po roce 1990 ve vládách prakticky se všemi ODS, ČSSD, ANO,US, ODA, ZELENÍ. V době totality, v letech 1948–1989, byla součástí Národní fronty s komunisty.

KDU a její působení ve vládách a na ministerstvech

KDU

Zásadní jsou fakta, důkazy a rozsudky. My jsme je doručili  doporučeně týdny před jednáním a na jednání jsme vše řekli. Nyní legitimně žádáme, aby předložili své důkazy na základě, kterých hlasovali PROTI petici.

PTÁME SE

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí VODA JE ŽIVOT požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby nám, protože jako jediní vše kolem vody platíme.

SOUHLASÍŠ? PAK SE PŘIDEJ.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Samo se nic nenapraví a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí. Děkujeme z podporu.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬