senátor Jiří Drahoš za KDU+Z+STAN+TOP

mandát: 13.10.2018 - 13.10.2024

HLASOVAL PROTI 👎:

Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje naší vody cizími korporacemi a proti zacyklení peněz občanů ve vodárenství 

Pan Drahoš dne 2.6.2021 na jednání petičního výboru senátu hlasoval PROTI PETICI. 1.7.2021 na jednání senátu nebyl přítomen.

S panem Drahošem jsme se setkali poprvé v senátu v červenci 2020

  • Červenec 2020 - proběhla schůzka s p. Drahošem a p. Goláňem v senátu. Věděl o vodě jen to, že byly uzavřeny nějaké špatné smlouvy. Informovali jsme ho, že soudy nám pravomocně potvrzují, že koncerny ovládly monopol prodeje vody často díky protiprávnímu jednání politiků.

Věděl jen to, že byly uzavřené nevýhodné smlouvy. Řekli jsme, že cesta k nápravě vede přes prosazení dodržování zákonů ČR, že jsme dosáhli pravomocné rozsudky, které potvrzují, že smlouvy byly často uzavřeny protiprávně. Na jednání byl i senátor Goláň ODS. Potvrdil, že jsme uspěli u soudů, včetně Ústavního soudu ČR.

 Soudce situaci kolem vody v ČR popsal veřejně takto:

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Neznalost p. Drahoše jsme předem eliminovali. Doručili jsme mu doporučeně poštou důkazy i rozsudky. Odhalili jsme, co se kolem vody léta páchá.

1. díl publikace VODA JE ŽIVOT s důkazy a rozsudky o tom, co se ve vodárenství a kolem vodáren 20 let páchá

Materiál připravovalo 10 lidí 4 měsíce. 20 dnů poté, co ho senátoři obdrželi, petiční výbor končí šetření petice. Na prostudování publikace - 90 stran s odkazy na rozsudky a důkazy cca 400 stran a ověření její pravdivosti jim stačilo 20 dnů? To rozhodně ne.

SOUDŮM TRVALO POCHOPIT, CO SE DĚJE VE VODÁRNÁCH  LÉTA. 

BEZ REAKCE

Senátor Drahoš: To, že vám váš petiční výbor poslal materiály, to je naprosto v pořádku. Vy jste ještě řekl, že dostaneme ještě něco. Nic méně naším úkolem je ukončit šetření petice. ... Není účelem tohoto slyšení vracet se zpátky k materiálům a k petici! ... E-maily jsme dostali všichni a myslím si, že je většina z nás bez přečtení mazala. 

Vyhráli jsme soudy prokazující protiprávní instalaci koncernu do pozice osoby ovládající peněžní toky z vody ve Zlíně. To jsme senátorům doložili.

Doložili jsme důvodnost petice vystoupením přímo v senátu

ekonomem R. Novotným, zástupcem 31.000 petentů

předseda představenstva městské vodárny Přerov

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí VODA JE ŽIVOT požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby nám, protože jako jediní vše kolem vody platíme.

SOUHLASÍŠ? PAK SE PŘIDEJ.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Pan Drahoš nás zklamal a naštval. A nejen nás.

  • 7.1. 2021 Jsme požádali p. Drahoše a p. Vítkovou o zrušení pochybného projednávání petice, kdy na ÚDAJNÉ VEŘEJNÉ SLYŠENÍ je zakázána účast veřejnosti a médií. Důkaz ZDE.

Vysvětlili jsme, že veřejné slyšení bez účasti veřejnosti není veřejné slyšení a je protiprávní, proto se ho nebudeme účastnit.

ODMÍTLI HO ZRUŠIT. PŘESTALI JSME JIM VĚŘIT.

  • 11.1.2021 Senátoři jednají o petici i s lidmi odpovědnými za protiprávní vytunelování městské vodárny Kladno Mělník? p. Vítková KDU na něj pozvala i 3 lidi za toto odpovědné a nikdo o tom nebyl neinformován.
  • O rozsudcích a dolování zisků z vody, na které jsme upozornili p. Vítkovou ani o tom, že jsme žádali, aby bez účasti veřejnosti projednání petice neprobíhalo, protože NEJDE O VEŘENÉ SLYŠENÍ nebo abychom mohli informovat v plném obsazení,

NENÍ V ZÁPISE ANI SLOVO

Důkaz:  ZÁPIS

 

  • 13-...5.2021 Občané žádají senátory z petičního výboru  i p. Drahoše o osobní názor k obsahu 1. dílu publikace VODA JE ŽIVOT, informující o tom, co se páchá ve vodárenství v rámci doložení důvodnosti petice.

P. DRAHOŠ ODMÍTL OBČANŮM ODPOVĚDĚT

 

Absurditu tvrzení, že vše je vyřešeno, potvrdil i senátor Goláň ODS

.. musím říct, že ze všech vystoupení předešlých tady zaznělo, že to není žádný problém. Já se touto problematikou zabývám více než 5 let a je to velký problém. Mám k tomu množství posudků, rozsudků soudů, nález Ústavního soudu a ekonomické rozbory. Máme problém ve Zlínském kraji, na kterém budu demonstrovat, jakým způsobem se vodárenství vyvíjelo po roce 2000. Tento model, který vás asi překvapí, je aplikován i v Prostějově, Olomouci a dalších krajích ČR nebo spíš českého regionu. - Tomáš Goláň

Petiční výbor senátu tvoří nepravdivé zápisy z jednání

Zápis z jednání petičního výboru senátu neobsahuje skutečný průběh jednání. Což dokazuje zvukový záznam z jednání, který se nám podařilo získat. 

Požádali jsme o doplnění zápisu o fakta. Odmítli je do zápisu doplnit. Proto jsme o to požádali předsedu petičního výboru senátu p. Drahoše. Neodpovídá.

Nesouhlasíme s tím, že zápis má být psán, jak se to komu hodí a požádali jsme znovu o to, aby byl pravdivý

BEZ ODPOVĚDI A BEZ NÁPRAVY PROTO JSME SE OBRÁTILI S TOUTO ŽÁDOSTÍ NA PŘEDSEDU SENÁTU, P. VYSTRČILA A NA KAŽDÉHO ČLENA PETIČNÍHO VÝBORU SENÁTU, VČETNĚ P. DRAHOŠE

NA ODPOVĚĎ ČEKÁME

Požádali jsme, pana Drahoše , aby doložil důkazy na základě, kterých tvrdí, že petice není důvodná. Nereaguje = důkazy nedoložil.

První pokus jsme učinili na soc. síti. Zůstal bez odpovědi.

Kdy byly uhrazeny miliardové škody? Od kdy a jak regiony čerpají dotace z EU?  Kdy byly ukončeny tunely vodáren?

DOLOŽTE, ŽE JE SPRÁVA VODY NASTAVENA V ZÁJMU OBČANŮ

KDU anebo z ní vzniklá TOP 09, byly po roce 1990 ve vládách prakticky se všemi ODS, ČSSD, ANO,US, ODA, ZELENÍ. V době totality, v letech 1948–1989, byla KDU součástí Národní fronty s komunisty.

KDU a TOP 09 a jejich působení ve vládách a na ministerstvu zemědělství

KDU
TOP 09

Jak hlasovali jednotliví senátoři?

PRO návrh p. Vítkové z KDU, odmítnout petici, protože je prý vše již vyřešeno - hlasovalo 51 senátorů - převážně ze stran odpovědných za tunely vodáren  - ODS - KDU - STAN - TOP 09, ale i např. ze strany zelených

Oceňujete, že zveřejňujeme, jak jednotliví politici jednají a díky tomu se ví, koho volit a koho ne? Pak tuto naši práci podpořte. Děkujeme.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬