Jiří Drahoš za KDU+Z+STAN+TOP

senátor, předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, který chce být prezident ČR a petice VODA JE ŽIVOT v senátu

 

mandát: 06.10.2018 - 06.10.2024

Neznalost p. Drahoše jsme před jednáním senátu o petici eliminovali. Informovali jsme ho o tom co se páchá ještě předtím než byl senátor. Poté jsme se s ním potkali osobně. Následně jsme mu doručili doporučeně důkazy i rozsudky. V senátu jsme vysvětlili důvody petice a odhalili jsme, co se kolem vody léta páchá i to, kdo to páchá. Pan Drahoš nikdy nereagoval na důkazy a rozsudky obsažené v 1. díle publikace Voda je život. Chápete, proč? My ne.

NA JEDNÁNÍ PETIČNÍHO VÝBORU SENÁTU HLASOVAL PROTI PETICI VODA JE ŽIVOT

Pan Drahoš dne 2.6.2021 na jednání petičního výboru senátu hlasoval PROTI PETICI. 1.7.2021 na jednání senátu nebyl přítomen.

ROZBOR ÚSTAVNÍ PASTInávrhu ústavního zákona k vodě
PUBLIKACE VODA JE ŽIVOTFakta, data, rozsudky, srovnání, čísla

S panem Drahošem jsme se setkali k tématu voda poprvé osobně v senátu v červenci 2020

Věděl jen to, že byly uzavřené nevýhodné smlouvy. Řekli jsme, že cesta k nápravě vede přes prosazení dodržování zákonů ČR, že jsme dosáhli pravomocné rozsudky, které potvrzují, že smlouvy byly často uzavřeny protiprávně. Na jednání byl i senátor Goláň ODS. Potvrdil, že jsme uspěli u soudů, včetně Ústavního soudu ČR.

 Soudce situaci kolem vody v ČR popsal veřejně takto:

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Vyhráli jsme soudy. Prokazují protiprávní jednání politiků při instalaci koncernu do pozice subjetku ovládajícího prodej a peněžní toky z vody např. ve Zlíně. Protiprávní jednání proběhlo i v Olomouci a v Prostějově a to jsme senátorům i poslancům doložili.

Dlouholetý člen představenstva okresní vodárny Vak Přerov M. Chromec, zástupce 36.300 petentů

Žádný politik v senátu ani ve sněmovně nemůže tvrdit, že neví, co se páchá kolem vodáren a protiprávních instalacích koncernů do pozic osob ovládajících monopol prodeje vody a peněžní toky a zisk z vody v ČR.

Př. senátoři věděli, že dostali 1. díl důkazů a budou následovat další. P. Drahoš a petiční výbor další důkazy odmítli, prý není účelem výboru se vracet k petici, ale ukončit šetření petice!


Senátor Drahoš: To, že vám váš petiční výbor poslal materiály, to je naprosto v pořádku. Vy jste ještě řekl, že dostaneme ještě něco. Nic méně naším úkolem je ukončit šetření petice. ... Není účelem tohoto slyšení vracet se zpátky k materiálům a k petici! ... E-maily jsme dostali všichni a myslím si, že je většina z nás bez přečtení mazala. 


 • 2.6.2021 Jednání petičního výboru, bylo v programu výboru petici vyhrazeno 10 minut! a na jednání nesměli vystoupit zástupci petentů.
 • Paní Vítková KDU tvrdila, že petice je nedůvodná, prý je již vše vyřešeno nebo se řeší. Což je nesmysl.
 • Zápis z jednání výboru nedopovídá průběhu jednání. Petenti požádali doplnění zásadních skutečností, do zápisu, aby byl pravdivý.
 • Formální zápis bez faktů  ZDE.  V zápise není uvedeno, jak senátoři jednali o petici:
 • Pan Chaloupek - se na jednání obrátil na zástupce petentů, ale nechtěl informace o pro lidi špatném ústavním zákoně nebo o tunelování vodáren apod. Zajímal se, proč se ho občané ptají na názor k obsahu 1. dílu publikace. ZDE

"Prosím vás, mě by strašně zajímalo, kdo organizuje posílání e-mailů? Já jsem dostal desítky e-mailů s žádostí, abych odpověděl na dotazy, a jsou to e-maily, které si jsou podobné - jmenují se voda je život nebo drahá voda. Je to něco tak obtěžujícího. Já jsem ani na jeden neodpověděl... Já vám to klidně můžu přečíst:

Co si myslíte o důkazech, které vám byly k "VODĚ" doručeny v 1. díle publikace, kterou vám zaslala nadace PRAVDA O VODĚ? Ověřili jste si jejich pravdivost?

 • Jste ochotni podepsat petici VODA JE ŽIVOT?
 • Pomůžete prosadit její realizaci?

Výbor odhlasoval, že zástupce může na jednání vystoupit a ten odpověděl:

radek-novotny

"Náš cíl je dostat k vám informace, abyste rozhodovali se znalostí věci. Proto jsme přibližně 3 týdny dozadu poslali každému senátorovi poštou materiály, které jsme připravovali cca 4 měsíce. Je to souhrn dvacetileté zkušenosti s obranou vody v České republice. Je to názor cca 12 lidí, kteří ví, co se tady kolem vody děje, plus ekonomika, rozsudky, jak se chová ministerstvo zemědělství, včetně důkazů.

Poskytli jsme vám informace... díky tomu, že se lidé složili. Příprava 1. dílu informací, který již máte, včetně zaslání, jsou náklad řádově 100.000 Kč a 2. díl, který vám dojde do cca tří týdnů, dalších 100.000 Kč. Lidé se poskládali a my jsme je informovali, že podklady byly doručeny 350 lidem, kteří sedí na klíčových postech ČR, kde o vodě rozhodují. 

Protože se ptali na vaše stanoviska, tak jsme je vyzvali, že pokud chtějí informace od senátorů, tak se musí ptát jich a ne nás, protože vaše osobní názor neznáme a nejsme oprávnění za vás mluvit. My jsme vám materiály přes e-maily neposílali, chtěli jsme, abyste je dostali fyzicky.

Na jednání petičního výboru hlasoval p. Drahoš např. PROTI prošetření protiprávní instalace cizinců k monopolu prodeje vody v ČR.

P. Drahoše informujeme o tom, co se kolem vody a vodáren páchá od roku 2020. Strany jako KDU a STAN léta. Informace jsou i v médiích.

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

 

 • 17.6. 2020 Obdržel ROZBOR pro občany a stát nevýhodného návrhu ústavního zákona k vodě z rukou Ministerstva zemědělství, který je nastaven v zájmu koncernů.

BEZ REAKCE

 • Červenec 2020 - proběhla schůzka s p. Drahošem a p. Goláňem v senátu. Věděl o vodě jen to, že byly uzavřeny nějaké špatné smlouvy. Informovali jsme ho, že soudy nám pravomocně potvrzují, že koncerny ovládly monopol prodeje vody často díky protiprávnímu jednání politiků.
 • 7.1. 2021 Jsme požádali p. Drahoše a p. Vítkovou o zrušení pochybného projednávání petice, kdy na ÚDAJNÉ VEŘEJNÉ SLYŠENÍ je zakázána účast veřejnosti a médií. Důkaz ZDE.

Vysvětlili jsme, že veřejné slyšení bez účasti veřejnosti není veřejné slyšení a je protiprávní, proto se ho nebudeme účastnit.

ODMÍTLI HO ZRUŠIT. PŘESTALI JSME JIM VĚŘIT.

Není-li zájem, aby senátoři od nás dostali informace v plném rozsahu, aby se téma vody veřejně otevřelo a senátoři vše řešili se znalosti věci, pak není zájem petici projednat, což není v zájmu občanů, ale v zájmu koncernů.

OD TOHOTO MOMENTU JSME JIŽ OČEKÁVALI JEN FORMÁLNÍ A POVRCHNÍ PŘÍSTUP A TEN PŘIŠEL.

 

 • 11.1.2021 Senátoři jednají o petici i s lidmi odpovědnými za protiprávní vytunelování městské vodárny Kladno Mělník? p. Vítková KDU na něj pozvala i 3 lidi za toto odpovědné a nikdo o tom nebyl neinformován.
 • O rozsudcích a dolování zisků z vody, na které jsme upozornili p. Vítkovou ani o tom, že jsme žádali, aby bez účasti veřejnosti projednání petice neprobíhalo, protože NEJDE O VEŘENÉ SLYŠENÍ nebo abychom mohli informovat v plném obsazení,

NENÍ V ZÁPISE ANI SLOVO

Důkaz:  ZÁPIS

 

 • 28.4.2021 Jsme p. Drahošovi doručili doporučeně poštu  informace, důkazy, data, rozsudky k vodárenským kauzám v podobě 1. dílu publikace VODA JE ŽIVOT -

  BEZ REAKCE

 

 • 13-...5.2021 Občané žádají senátory z petičního výboru  i p. Drahoše o osobní názor k obsahu 1. dílu publikace VODA JE ŽIVOT, informující o tom, co se páchá ve vodárenství v rámci doložení důvodnosti petice.
 • 1) Co si myslíte o důkazech, které Vám Nadační fond Pravda o vodě předal?
 • 2) Jste ochotni podepsat petici VODA JE ŽIVOT?
 • 3) Pomůžete prosadit její realizaci?

P. DRAHOŠ ODMÍTL NA OTÁZKU OBČANŮM ODPOVĚDĚT

 

 • 19.5.2021 Materiál pro senátory jsme připravovali 4 měsíce a jde o "vycuc" dvacetileté zkušenosti s obranou vody a vodáren od víc než 10 lidi.  Cca 20 dnů poté, co ho obdrželi, přichází informace, že petiční výbor končí šetření petice.
 • Na prostudování 90 stránkového materiálu s odkazy na důkazy a rozsudky v počtu cca dalších 400 stran a ověření pravdivosti obsahu stačilo p. Drahoš pouhých cca 20 dnů?

SOUDŮM TRVALO POCHOPIT, CO SE DĚJE LÉTA A SENÁTOŘI TO POCHOPILI ZA 20 DNŮ? TO ASI NE, ŽE?

Absurditu tvrzení, že vše je vyřešeno, potvrdil i senátor Goláň ODS

Předané informace reaguje, naše rozsudky zná a Rozbor ústavní pasti jsme osobně probrali a máme na past stejný názor.

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Zásadní důkazy a rozsudky o tom, že petice je důvodná, jsme předložili. Nyní legitimně žádáme, aby senátoři předložili své důkazy na základě, kterých tvrdí, že není důvodná, protože je prý vše vyřešeno. COŽ NENÍ.

První pokus jsme učinili na soc. síti. Zůstal bez odpovědi.

Chcete, aby p. Drahoš doložil, kdy byly uhrazeny miliardové škody? Od kdy a jak regiony čerpají dotace z EU?  Kdy byly ukončeny tunely vodáren? Otázky si dle vlastního uvážení upravte. Požádejte, ať doloží důkazy. Je to jiné, když něco požaduje 5-10 nebo 1000 a více lidí.

drahosj@senat.cz

ASISTENT 724 171 703

Adresa senátorské kanceláře

Lomnického 1705/9, 140 00 Praha 4


PTEJTE SE I NA TOTO:

 • Jaký je váš názor na informace předané v 1. díle publikace VODA JE ŽIVOT?
 • Jaký je váš názor na jednotlivé body petice a jak jsou vyřešeny?
 • Jak, kdo a kdy konkrétně vyřešil protiprávní působení koncernů u monopolu prodeje vody v Kladně, Zlíně, Prostějově, Olomouci, Hradci Králové ... ?

Odpověď pošlete na radek.novotny@pravdaovode.cz.

KDU anebo z ní vzniklá TOP 09, byly po roce 1990 ve vládách prakticky se všemi ODS, ČSSD, ANO,US, ODA, ZELENÍ. V době totality, v letech 1948–1989, byla KDU součástí Národní fronty s komunisty.

KDU a TOP 09 a jejich působení ve vládách a na ministerstvu zemědělství

KDU
TOP 09

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí VODA JE ŽIVOT požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby nám, protože jako jediní vše kolem vody platíme.

SOUHLASÍŠ? PAK SE PŘIDEJ.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Jak hlasovali jednotliví senátoři?

Návrh odmítnout petici NEPODPOŘILO 19 senátorů. Od jednoho z těch, co nebyl na jednání víme, že by to také nepodpořil.

DETAILNÍ PŘEHLED O HLASOVÁNÍvčetně strany

Samo se nic nenapraví a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí. Kapky společně tvoří moře. Děkujeme.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬