Jana Zwyrtek Hamplová NEZ - Kroměříž

kandidát do senátu NEZ - VOLBY 23. a 24. září 2022

Před volbami jsme se jí zeptali:

  1. Kdo má mít v rukou vodu, infrastrukturu, dodávku vody, peněžní toky a zisky z vody? Koncerny nebo např. okresní vodárny v rukou měst?
  2. Podpoříte vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje naší vody cizími korporacemi a zacyklení peněz občanů ve vodárenství?
  3. Jste ochotná se seznámit s principy petice VODA JE ŽIVOT a pokud s nimi budete souznit, tak ji podepsat, šířit a pomoct ji prosadit, případně ji doplnit, aby prioritou správy vody v ČR byly zájmy občanů a státu a ne koncernů a překupníků?

Paní Hamplovou jsme oslovili, informovali a požádali o stanoviska k vodě.

Doručili jsme jí stejné důkazy a rozsudky o tom, co se ve vodárenství léta páchá, jako dosavdaním senátorům. Potvrzují oprávněnost požadavku na nápravu a potřebu prosadit dodržování zákonů ČR.

Materiál připravovalo 10 lidí 4 měsíce. Jde o 1. díl toho, co se děje 20 let ve vodárenství a co politická mafie pracující pro koncerny páchá, kryje a neřeší. 

Odpověď p. Hamplové na naše otázky k vodě

Volme do senátu odvážné lidi, kteří  se předem veřejně zavážou, že pomohu problémy řešit.

S velkou pravděpodobností budou řešit problémy i v dalších důležitých odvětvích - plynárenství, energetika, teplárenství.

Trafikanty, zbabělce a politické ovce, které jsou součástí "stranického" stáda je zbytečné živit.

POMOZTE DOSTAT INFORMACE K VOLIČŮMjak se senátoři staví k vodě

Zájem dosavadního vedení senátu o informace o tom, co se páchá ve vodárenství, vypadal takto. Chápete? My ne.

Odebírejte videa a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

52.000 občanů peticí VODA JE ŽIVOT požaduje, aby senátoři začali řešit protiprávní stav ve strategickém odvětví vodárenství. Většině senátorů se tento nevěstinec řešit nechce. Zveřejňujeme, jak jednají i proto počet lidí, kteří požadují nápravu stále roste.

 

Odkazy na naše vystoupení v senátu

ekonomem R. Novotným, zástupcem 31.000 petentů

předseda představenstva městské vodárny Přerov

Jednání p. Vítkové, p. Drahoše a p. Chaloupky v petičním výboru senátu

Potvrzení, že tvrzení p. Vítkové, že vše je vyřešeno a petice je proto nedůvodná, je absurdní - senátor Goláň z ODS

.. musím říct, že ze všech vystoupení předešlých tady zaznělo, že to není žádný problém. Já se touto problematikou zabývám více než 5 let a je to velký problém. Mám k tomu množství posudků, rozsudků soudů, nález Ústavního soudu a ekonomické rozbory. Máme problém ve Zlínském kraji, na kterém budu demonstrovat, jakým způsobem se vodárenství vyvíjelo po roce 2000. Tento model, který vás asi překvapí, je aplikován i v Prostějově, Olomouci a dalších krajích ČR nebo spíš českého regionu. - Tomáš Goláň

Předali jsme odkazy na obranu vody v Kroměříži, kterou jsme s rozumnými politiky dělali od roku 2002, kdy začal nájezd koncenru na Vak Kroměříž

Paní Hamplová ví, jaké nekalé útoky proti těm, co vodu brání koncernofilové používají

Starosta Kroměříže, pan  J. Němec  uzavřel v roce 2016 s městy v Kroměřížském regionu obdobnou dohodu o tom, že voda, vodárna i správa vody zůstane v rukou měst a obcí, podobnou jako předtím uzavřel v sousedním Přerově, člen správní rady Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ, M. Chromec, dlouholetý předseda představenstva městské vodárny Vak Přerov.

Pan Němec se proto stal terčem podobného útoku jako zakladatel Nadace PRAVDA O VODĚ.

Trestní oznámení na něj podal anonym před komunálními volbami. Starosta Němec i právník Hamplová poukázali na účelovost trestního stíhání a na politické pozadí, kdy proti postupu vedení města (obrana vody v rukou měst) vystupovali zastupitelé hnutí ANO v čele s bývalým předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem.

„Ve věci vydal dne 8. 11. 2019 státní zástupce usnesení, jímž bylo zrušeno usnesení policejního orgánu o zahájení trestního stíhání a věc byla odložena.

"Když se mne lidé podporující projekt Pravda o vodě ptali, co si myslím o obvinění starosty Kroměříže, řekl jsem, že to je útok koncernofilů, který skončí pro iniciátory fiaskem, ale člověka, který ho bude odrážet, to bude stát mnoho času, energie i peněz  a nervů." - R. Novotný

Požádali jsme, ať se seznámí s peticí VODA JE ŽIVOT a pokud se smyslem souzní, ať se přidá a začne ji šířit, aby společně s rozsudky rostl legitimní tlak občanů na nápravu.

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby občanům, protože jako jediní vše kolem vody platí.

SOUHLASÍTE? PAK SE PŘIDEJTE.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Poté, co senátoři odhlasovali, že petice je prý nedůvodná (vše je vyřešeno), nám Vrchní soud i zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze dali pravomocně za pravdu v kauze protiprávní instalace koncernu k naší vodě v Kladně.

Odebírejte a šiřte, co vás zaujme, i tím pomáháte nápravě

Tunelů, které místo státu řešíme přes soudy je mnohem více

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT, CO A JAK POLITICI DĚLAJÍ A JAK O NÁS HLASUJÍ? PAK INFORMOVÁNÍ PODPOŘTE. DĚKUJEME.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬