Senát ČR potvrdil převzetí petice VODA JE ŽIVOT a bude ji projednávat …

Senát projedná petici VODA JE ŽIVOT, ve které 30.660 občanů požaduje zapracovat do legislativy a správy vody 10 principů, které napravují pochybný systém správy vody, který není v řadě regionů nastaven v zájmu lidí a přírody. Naopak, často je systém nastaven výhradně v zájmu soukromých firem.
PETICE vychází z obdobné petice předložené Evropské komisi v rámci inciativy občanů celé EU  RIGHT2WATER,  kterou jsme pomáhali šířit v ČR  a byla konzultována i s právníky a bývalými členy bezpečnostních složek ČR.

Věříme, že pro senátory budou tyto principy vodítkem v tom, co má a nemá obsahovat legislativa související s vodou.

Máme přes 30.000 podpisů a podpisy sbíráme na internetu dál

podpis petice

Proč má být voda spravována v zájmu lidí a přírody?

Vše kolem vody vždy nakonec zaplatí pouze občané – infrastrukturu, přehrady, čistírny i náklady na dodávku a odvedení vody. Žádní politici, žádné koncerny, žádní oligarchové za nás nic nezaplatí. Proto neexistuje důvod, aby na vodě nebo na správě vody na úkor nás všech bohatli.
Našich peněz na účtech soukromých firem v cizině se nenapijeme, proto voda ani její správa nepatří do rukou cizinců či překupníků. Řešme sucho, obnovu trubek, zadržení vody v krajině, ale plaťme za to jen to, co skutečně musíme.  To prosazuje Nadační fond PRAVDA O VODĚ osvětou, přes soudy a přes společný tlak veřejnosti na politiky.
Toto je ve svobodném státu nepřípustné:

Informování a obranu vody a lidí financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

Podobné články