ANALÝZA: KAM ODTÉKAJÍ ZISKY Z VODY?

Odpovídá na řadu otázek

Popisuje, co se dělo s vodárnami a konkrétní příklady, které připravily města a jejich občany o zisky z vody ve výši cca 9 miliard korun a o další miliardy z dotací EU. Dokládá, kdo je za to odpovědný.

"Privatizace vodárenských společností sice přinesla státu, městům a některým vodárnám zpravidla jednorázové finanční zdroje, ale v dlouhodobém horizontu znamenala ztrátu dosavadních zdrojů financování rozvoje infrastruktury," uvedla za TIC Eliška Císařová, vedoucí projektu.

Analýza ZDARMA ke stažení

TIC Analýzu zpracovala společně se spoluzakladatelem Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ, Ing. Radkem Novotným, který na nekalé dění kolem městských vodáren upozornil a postavil se mu již od roku 2002, kdy vodu a městské vodárny brání před nájezníky přes informovanost lidí a soudy.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ (NFPOV)

Prosazuje vrácení priorit lidí do správy vody, odsun koncernů od české vody, garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR a vymahatelnost práva i odpovědnosti politiků. NFPOV a jeho zakladatelé se postavili protiprávní komercionalizaci vody v ČR a soudy potvrzují, že oprávněně.

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Nadační fond PRAVDA O VODĚVoda je život ne zboží ke kšeftování

DÁVÁ VÁM TO SMYSL?! PODPOŘTE NÁS

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Každá částka pomáhá🍀, i moře se skládá z kapek. Děkujeme