Kam tečou zisky z vody, je-li voda v rukou koncernu?

"Nic z toho, co preferují zahraniční koncerny, nemusí zástupci obcí řešit, pokud je mezi lidi a vodu nepustí."Peníze vybrané za vodu pak končí v obnově trubek a ne v zahraničí a investice financují vodárny a ne obce ze svých rozpočtů.Jak tečou peníze z vody ve vodárenství, pokud jsou v rukou měst?

Pohyb financí z vody v případě, kdy obce mají obchod s vodou zcela v rukou

Máte v obci trubky, které koncerny chtějí jen provozovat? Vaše obec vše financuje a nese veškerá rizika? Nechápete, proč českou vodu prodávají cizinci? Nemůžete čerpat dotace z EU?

Pak jste zde správně. PRAVDA O VODĚ je zdroj informací přímo pro Vás. Informace zde najdou zastupitelé, ale i všichni lidé, kterým není lhostejné, v jaké situaci města jsou a hledají cestu k její nápravě.

Vodárenství se věnuji 16 let jako konzultant. Pomáhám městům a obcím zachovat vliv na vodu a na to, kde končí peníze vybrané od lidí za vodu. V obnově trubek a ne v zahraničí. V řadě regionů jsem pomohl zastavit vyvedení zisků z vody na účty koncernů. Tím jsem ušetřil městům a lidem v okrese Přerov, Kroměříž, Náchod a Pardubice, Břeclav stamilióny. Vodárenské sítě pak obnovují městské vodárny, nikoliv obce ze svých rozpočtů. Více: MŮJ PŘÍBĚH a REFERENCE.


Zástupci obcí nemusí řešit nic z toho, co preferují zahraniční koncerny, pokud je mezi lidi a vodu nepustí.


Za posledních 20 let přišla do vodárenství tma

V nedávné minulosti se o vodu staralo 11 krajských státních vodáren, které vlastnily vodárenskou infrastrukturu a zajišťovaly distribuci a čištění odpadních vod (provozování infrastruktury) a současně odpovídaly za obnovu a rozvoj vodárenské infrastruktury. V žádném případě neposílaly peníze od  lidí, vybrané z vodného a stočného, na účty soukromých firem do zahraničí.

V letech 93-94 tyto podniky stát zrušil a místo nich založil cca 50 okresních vodáren. Ty dostaly zdarma města a obce, jejichž hlavní prioritou byla také obnova a rozvoj infrastruktury. Peníze vybrané od lidí proto stále končily v infrastruktuře, nikoliv v zahraničí.

To, co se stalo za následujících 20 let je hloupé a děsivé

Dnes máme v ČR více než 2.500 firem, které prodávají vodu. Všechny chtějí inkasovat zisk z vody, ale obnovu vodárenské infrastruktury financovat nemusí! Došlo k oddělení neoddělitelného. K oddělení studny od vody. Obce přišly o miliardy, které lidé zaplatí, ale k obcím nedotečou. Obce nemají peníze, ale zůstala na nich povinnost financovat obnovu infrastruktury. Obce mají financovat "studny" a u každé studny bude 30 let stát cizinec, který bude inkasovat zisky z prodeje vody.

Je to postavené na hlavu. Došlo k privatizaci zisků a zestátnění nákladů.

Řada "zprivatizovaných" vodáren přešla do rukou koncernů díky podvodům a protiprávní manipulaci se zastupiteli. Města, obce a lidé na to léta doplácí.

Obce získaly milióny a přišly o miliardy

Problémy obcí s obnovou vodárenských sítí souvisí s nedostatkem peněz, které se sice od lidí vyberou, ale skončí v zahraničí

Jediný zdroj financí jsou peníze vybrané od lidí za vodné a stočné. Pokud obchod s vodou ovládají města, pak pokryjí náklady a zbylé peníze reinvestují do "trubek" v regionu. Pomohou jim i dotace z EU. V opačném případě mají obce i lidé smůlu. Peníze z vody končí v zahraničí a obce přišly i o dotace, protože zneužití dotací pro koncerny EU logicky zarazila.

Jak se koncerny dostaly k monopolu vody?

To mne zajímáKdo to navrhl, předložil a schválil?

Chcete rozumět tomu, co se v České republice zavedlo do obchodu s vodou a jaké to má dopady?

Přečtěte si analýzu, kterou jsem zpracoval pro Transparency international ČR

arrow

Analýza vodárenství a průběhu pochybných "privatizací" vodáren.

Privatizace vodárenství v České republice: Kam odtékají zisky?

Pochybné privatizace vodáren a jejich dopady na zdroje měst a obcí i na cenu vody.

Privatizace vodárenství v České republice: Kam odtékají zisky?

Proč máte drahou vodu a vodárnám přesto schází peníze na investice? Co se dělo s vodárnami? Kdo je privatizoval a proč? Pro koho je to výhodné? Co se v ČR děje!

Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit

Co o mně říkají politici?

MVDr. Stanislav Mišák

"Velice si vážím pana Novotného za vše, co v dokazování týkajícího se poškozování občanů v souvislosti s děním ve vodárenství udělal. Má můj obdiv i podporu. Každý chápe, že dát oprávnění prodávat cizímu vodu z vlastní studny, o kterou se ale dál musíme starat, je nesmysl a okrádání vlastní rodiny. Tak proč to nejsou schopni pochopit v této zemi a dopustí to ve vodárenství. Zjednodušeně řečeno „jde o zprivatizování zisků a znárodnění nákladů“.

MVDr. Stanislav Mišák, bývalý starosta města Otrokovice a hejtman Zlínského kraje