Václav Chaloupek za STAN a patrioty - Plzeň

senátor - mandát: 15.10.2016 - 15.10.2022

Hlasoval PROTI 👎

Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje naší vody cizími korporacemi a proti zacyklení peněz občanů ve vodárenství 

Poté, co jsme zveřejnili, jak se p. Chaloupek staví 6 let k důkazům o tom, co se kolem vody a vodáren páchá vyskákalo za jeden den jeho pozitivní hodnocení z 12 na 168. Druhý den jsme se podívali, kolik lidí stránku navštívilo.

UNIKÁTNÍCH 8! Někdo klikal "svůj názor" opakovaně a spoléhal na to, že se na to nepřijde. Myslíme si, že tím odvedl medvědí službu a nemyslíme si, že by za to byl p. Chaloupek rád.

Pan Chaloupek 1.7.2021 v senátu hlasoval PROTI prošetření protiprávních tunelů vodáren. Jediné, na co se za 6 let informování o vodě zeptal, bylo toto:

Neznalost p. Chaloupky jsme eliminovali. Doručili jsme mu důkazy, co se kolem vody léta páchá. Nikdy na ně nereagoval. Chápete, proč? My ne.

Obdržel i 1. díl publikace VODA JE ŽIVOT, kterou jsme doručili v roce 2021 každému poslanci a senátorovi, aby měli důkazy.

Materiál připravovalo 10 lidí 4 měsíce. Jde o 1. díl toho, co se děje 20 let ve vodárenství a co politická mafie pracující pro koncerny páchá, kryje a neřeší. 

STÁHNOUT ZDARMA DŮKAZY A ROZSUDKY

Vyhráli jsme soudy. Potvrdily protiprávní instalaci koncernu k naší vodě. Pan Chaloupek rozsudky dostal a neudělal nic.

CO JE DLE NĚJ S VODOU JIŽ VYŘEŠENO A PROTO TO NENÍ CO ŘEŠIT?

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby občanům, protože jako jediní vše kolem vody platí.

SOUHLASÍTE? PAK SE PŘIDEJTE.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Řeší, kdo mu posílá e-mail místo toho, co e-maily a zaslané materiály obsahují

  • 13-...5.2021 Občané požádali senátory z petičního výboru o osobní názor k obsahu 1. dílu publikace VODA JE ŽIVOT, informující o tom, co se ve vodárenství páchá potvrzující důvodnost petice.
  • Ptali se: Co si myslí o důkazech, které Vám Nadační fond Pravda o vodě předal?

PAN CHALOUPEK ODMÍTL ODPOVĚDĚT

Sdělil, že ho obtěžuje, že se ho lidé ptají na názor.

 

  • Pan Chaloupek - se na jednání obrátil na zástupce petentů, ale nechtěl informace o pro lidi špatném ústavním zákoně nebo o tunelování vodáren apod. Zajímal se, proč se ho občané ptají na názor k obsahu 1. dílu publikace. ZDE

"Prosím vás, mě by strašně zajímalo, kdo organizuje posílání e-mailů? Já jsem dostal desítky e-mailů s žádostí, abych odpověděl na dotazy, a jsou to e-maily, které si jsou podobné - jmenují se voda je život nebo drahá voda. Je to něco tak obtěžujícího. Já jsem ani na jeden neodpověděl... Já vám to klidně můžu přečíst:

Co si myslíte o důkazech, které vám byly k "VODĚ" doručeny v 1. díle publikace, kterou vám zaslala nadace PRAVDA O VODĚ? Ověřili jste si jejich pravdivost?

  • Jste ochotni podepsat petici VODA JE ŽIVOT?
  • Pomůžete prosadit její realizaci?

Výbor odhlasoval, že zástupce může na jednání vystoupit a ten odpověděl:

radek-novotny

"Náš cíl je dostat k vám informace, abyste rozhodovali se znalostí věci. Proto jsme přibližně 3 týdny dozadu poslali každému senátorovi poštou materiály, které jsme připravovali cca 4 měsíce. Je to souhrn dvacetileté zkušenosti s obranou vody v České republice. Je to názor cca 12 lidí, kteří ví, co se tady kolem vody děje, plus ekonomika, rozsudky, jak se chová ministerstvo zemědělství, včetně důkazů.

Poskytli jsme vám informace... díky tomu, že se lidé složili. Příprava 1. dílu informací, který již máte, včetně zaslání, jsou náklad řádově 100.000 Kč a 2. díl, který vám dojde do cca tří týdnů, dalších 100.000 Kč. Lidé se poskládali a my jsme je informovali, že podklady byly doručeny 350 lidem, kteří sedí na klíčových postech ČR, kde o vodě rozhodují. 

Protože se ptali na vaše stanoviska, tak jsme je vyzvali, že pokud chtějí informace od senátorů, tak se musí ptát jich a ne nás, protože vaše osobní názor neznáme a nejsme oprávnění za vás mluvit. My jsme vám materiály přes e-maily neposílali, chtěli jsme, abyste je dostali fyzicky.

Absurditu tvrzení zpravodajky petice v senátu p. Vítkové, že vše je vyřešeno, potvrdil i senátor Goláň ODS

.. musím říct, že ze všech vystoupení předešlých tady zaznělo, že to není žádný problém. Já se touto problematikou zabývám více než 5 let a je to velký problém. Mám k tomu množství posudků, rozsudků soudů, nález Ústavního soudu a ekonomické rozbory. Máme problém ve Zlínském kraji, na kterém budu demonstrovat, jakým způsobem se vodárenství vyvíjelo po roce 2000. Tento model, který vás asi překvapí, je aplikován i v Prostějově, Olomouci a dalších krajích ČR nebo spíš českého regionu. - Tomáš Goláň

Názor občanů plzeňska na p. Chaloupku

Jak hlasovali jednotliví senátoři?

p. Chaloupek je leta zastupitel města Plzeň, kde ovládala prodej a peněžní toky z vody fr. Veolia. Svým hlasováním zabránil prošetření, jak se Veolia dostala k stamiliónovým ziskům z vody!

Koncerny Veolia inkasoval v ceně vody od občanů Plzeňského regionu za období 1996 - 2016 celkem zisk:

941 931 000 Kč a region nemohl léta čerpat dotace z EU

Legitimně žádáme, aby p. Chaloupek a senátoři předložili důkazy, že je vše vyřešeno a proto je petice nedůvodná. Důkazy odmítají doložit.

Kdy byly uhrazeny miliardové škody? Od kdy a jak regiony čerpají dotace z EU?  Kdy byly ukončeny tunely vodáren?

DOLOŽTE, ŽE JE SPRÁVA VODY NASTAVENA V ZÁJMU OBČANŮ

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT, CO A JAK POLITICI DĚLAJÍ A JAK SE CHOVAJÍ? PAK INFORMOVÁNÍ PODPOŘTE. DĚKUJEME.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬