Jaroslav Větrovský - Tábor

senátor ANO - mandát: 15.10.2016 - 15.10.2022 a kandiduje znovu NEZ 2022 - 2028

V ROCE 2021 HLASOVAL PRO 👍:

Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje naší vody cizími korporacemi a proti zacyklení peněz občanů ve vodárenství 

Před volbami v roce 2022 jsme se ptali:

  1. Kdo má dle vás vlastnit, spravovat a provozovat pro občany a stát strategické přirozené monopoly a peněžní toky z nich - vodárenství, plynárenství, energetiku a teplárenství?
  2. Kdo má mít v rukou vodu, infrastrukturu, dodávku vody, peněžní toky a zisky z vody? Koncerny nebo vodárny v rukou měst?
  3. Podpoříte vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje naší vody cizími korporacemi a zacyklení peněz občanů ve vodárenství?
  4. Jste ochotná/ý se seznámit s principy petice VODA JE ŽIVOT a pokud s nimi budete souznit, tak ji podepsat, šířit a pomoct ji prosadit, případně ji doplnit, aby prioritou správy vody v ČR byly zájmy občanů a státu a ne koncernů a překupníků?

Pana Větrovského jsme oslovili, informovali a požádali o stanoviska k vodě.

Doručili jsme mu stejné důkazy a rozsudky o tom, co se ve vodárenství léta páchá, jako senátorům. Potvrzují důvodnost petice, oprávněnost požadavku na nápravu a potřebu prosadit dodržování zákonů ČR.

Materiál připravovalo 10 lidí 4 měsíce. Jde o 1. díl toho, co se děje 20 let ve vodárenství a co politická mafie pracující pro koncerny páchá, kryje a neřeší. 

Odpověď pana Větrovského na otázky je zde

Volme do senátu odvážné lidi, kteří  se předem veřejně zavážou, že pomohu problémy řešit.

S velkou pravděpodobností budou řešit problémy i v dalších důležitých odvětvích - plynárenství, energetika, teplárenství.

Trafikanty, zbabělce a politické ovce, které jsou součástí "stranického" stáda je zbytečné živit.

POMOZTE DOSTAT INFORMACE K VOLIČŮMjak se senátoři staví k vodě

Zájem stávajících senátorů o informace k tomu, co se páchá ve vodárenství, vypadal takto. Chápete? My ne.

Pan Větrovský sleduje, co se kolem vody páchá a používá selský rozum

Na plénu senátu 1.7.21 k petici řekl:

Děkuji,

vážený pane předsedající, vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolím si navázat na své dva předřečníky. Jsem vášnivým zastáncem vlastnického modelu provozování vodohospodářské infrastruktury, tedy toho modelu, kde si buď města a obce provozují vodohospodářství samy či na to mají téměř, zpravidla ze 100 %, zřízenu svou vodohospodářskou společnost. -

Doručujeme mu důkazy, co se kolem vody léta páchá. Jeho reakce na ně přišla 1.7.2021, kdy hlasoval PRO petici VODA JE ŽIVOT a vystoupil na podporu cílů petice.

Ze svého volebního obvodu mám zkušenost, že tento model je skutečně, jak říkal Tomáš Goláň, ekonomicky racionální, je zde absolutní průhlednost finančních toků. Města a obce mají naprostou kontrolu nad tím, jak je jejich infrastruktura spravována. Musím říci třeba, že na pomezí Jihočeského kraje a Kraje Vysočina těch měst a obcí, které si samy provozují či na to mají zřízenou svou společnost, pomaličku přibývá. Chci říci, že tak, jak s nimi hovořím, jejich ekonomické výsledky jsou výborné. Veškerý svůj zisk investují do investic, reinvestic či obnovy vodohospodářského majetku.

Nicméně moje vystoupení směřuje k tomu, že jim to stát moc neulehčuje. Mě zaráží to, že specializovaný finanční úřad, v našem případě v Českých Budějovicích, pořádá nájezdy na tyto provozovatele vodohospodářské infrastruktury, na ty drobné provozovatele, na ty městské, uděluje jim naprosto nehorázné pokuty za formální pochybení.

Já si myslím, že toto není podpora právě toho vlastnického modelu provozování, který je určitě, a já nebudu říkat, tím nejsprávnějším, ale určitě je ekonomicky racionálním. Takže já bych byl rád, aby i stát se začal chovat v tomto podstatně přívětivěji k městům, obcím a městským provozovatelům vodárenských společností.

Děkuji.

Vyhráli jsme soudy. Potvrdily protiprávní instalaci koncernu k naší vodě.

Doložili jsme důvodnost petice vystoupením přímo v senátu

ekonomem R. Novotným, zástupcem 31.000 petentů

předseda představenstva městské vodárny Přerov

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby občanům, protože jako jediní vše kolem vody platí.

SOUHLASÍTE? PAK SE PŘIDEJTE.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Absurditu tvrzení, zpravodajky petice p. Vítkové, že vše je vyřešeno, potvrdil i senátor Goláň ODS

.. musím říct, že ze všech vystoupení předešlých tady zaznělo, že to není žádný problém. Já se touto problematikou zabývám více než 5 let a je to velký problém. Mám k tomu množství posudků, rozsudků soudů, nález Ústavního soudu a ekonomické rozbory. Máme problém ve Zlínském kraji, na kterém budu demonstrovat, jakým způsobem se vodárenství vyvíjelo po roce 2000. Tento model, který vás asi překvapí, je aplikován i v Prostějově, Olomouci a dalších krajích ČR nebo spíš českého regionu. - Tomáš Goláň

Zdokumentovali jsme proces, jak se koncern Veolia dostal k vodě na sev. Čech i proces, jak pod falešnými hesly u vody zůstal, i když politici lidem tvrdí opak.

Prodej vody v rukou koncernu

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT, CO A JAK POLITICI DĚLAJÍ A JAK SE CHOVAJÍ? PAK INFORMOVÁNÍ PODPOŘTE. DĚKUJEME.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬