Probuďte se: Místo do řešení sucha tečou miliardy od lidí do ciziny na účty koncernů

Zima vlastně nebyla žádná, srážky byly minimální a začátek jara je opět bez srážek a teploty přitom atakují i hranici 25 stupňů. To pro lesy, půdu a zásoby podzemní i povrchové vody obrovský problém a nevěstí to nic dobrého ani pro přírodu, ani pro lidi a zemědělství. V půdě chybí až 40 % vody. Obrovský problém je trend snižování zásob podzemní vody a pozor i nedostatku vody v řekách.

Na řešení všeho kolem vody potřebujeme peníze a ty nakonec zaplatí vždy občan ČR.

Jen v letech 2010-2018 jsme zaplatili

21.938.683.000 Kč

v ceně vody a koncerny si je poslaly na své účty do ciziny místo do investic! Pak řekly, že musí zdražit, aby bylo na investice?

Nic jsme nedostali a přišli jsme o:

ČISTÍRNY VOD – 6 čistíren odpadních vod. Dvě nové čistírny vody pro Prahu, Brno a Ostravu. Při současném stavu vše zaplatíme znovu v ceně vody a z rozpočtů měst.

ZADRŽENÍ VODY – 64x více v programu Dešťovka k zachycení dešťové vody. Dnes je na dotace k řešení tohoto problému k dispozici pouhých 340 mil. Kč!

Od roku 2002 upozorňujeme vlády a politiky na to, že koncerny často díky protiprávnímu jednání politiků, ovládly správu vody a peněžní toky z vody v ČR a díky tomu každoročně z odvětví vodárenství kde schází peníze na řešení zásadních problémů odtékají miliardy do ciziny, přitom potřebujeme peníze na řešení sucha i zadržení vody v krajině atd..

 

Soudy nám dávají za pravdu, politici v tom jedou s koncerny a na lidi a vodu kašlou
 

Nyní na problém s vodou a na sucho upozorňuje i rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička. Říká: Připravili jsme se o kapacitu sedmi lipenských přehrad, tuhle vodu nedokážeme zadržet. V Česku jsou i stohektarová pole a ta podle naší studie fungují jako tepelný ostrov větší než okresní město.

 

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Informování lidí a obranu vody financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Podobné články