Čistota vody Klima a změny Sucho a nedostatek vody

Probuďte se: Místo do řešení sucha tečou miliardy od lidí do ciziny na účty koncernů

Probuďte se: Místo do řešení sucha tečou miliardy od lidí do ciziny na účty koncernů

Zima vlastně nebyla žádná, srážky byly minimální a začátek jara je opět bez srážek a teploty přitom atakují i hranici 25 stupňů. To pro lesy, půdu a zásoby podzemní i povrchové vody obrovský problém a nevěstí to nic dobrého ani pro přírodu, ani pro lidi a zemědělství. V půdě chybí až 40 % vody. Obrovský problém je trend snižování zásob podzemní vody a pozor i nedostatku vody v řekách.

Na řešení všeho kolem vody potřebujeme peníze a ty nakonec zaplatí vždy občan ČR.

Jen v letech 2010-2018 jsme zaplatili

21.938.683.000 Kč

v ceně vody a koncerny si je poslaly na své účty do ciziny místo do investic! Pak řekly, že musí zdražit, aby bylo na investice?

Nic jsme nedostali a přišli jsme o:

ČISTÍRNY VOD – 6 čistíren odpadních vod. Dvě nové čistírny vody pro Prahu, Brno a Ostravu. Při současném stavu vše zaplatíme znovu v ceně vody a z rozpočtů měst.

ZADRŽENÍ VODY – 64x více v programu Dešťovka k zachycení dešťové vody. Dnes je na dotace k řešení tohoto problému k dispozici pouhých 340 mil. Kč!

Od roku 2002 upozorňujeme vlády a politiky na to, že koncerny často díky protiprávnímu jednání politiků, ovládly správu vody a peněžní toky z vody v ČR a díky tomu každoročně z odvětví vodárenství kde schází peníze na řešení zásadních problémů odtékají miliardy do ciziny, přitom potřebujeme peníze na řešení sucha i zadržení vody v krajině atd..

 

Soudy nám dávají za pravdu, politici v tom jedou s koncerny a na lidi a vodu kašlou
 

Nyní na problém s vodou a na sucho upozorňuje i rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička. Říká: Připravili jsme se o kapacitu sedmi lipenských přehrad, tuhle vodu nedokážeme zadržet. V Česku jsou i stohektarová pole a ta podle naší studie fungují jako tepelný ostrov větší než okresní město.

 

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Informování lidí a obranu vody financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Žádné komentáře

Comments are closed here.

10 principů, jak vrátit do správy vody zájmy lidí podepsalo již přes 31.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE