Přemysl Rabas za SEN 21

mandát: 06.10.2018 - 06.10.2024

 

senátor, člen Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva, 1. místopředseda strany .zelených a petice VODA JE ŽIVOT v senátu

 

NA JEDNÁNÍ PETIČNÍHO VÝBORU SENÁTU HLASOVAL PROTI PETICI VODA JE ŽIVOT, TZN. PROTI:

 1. Ukončení systému dolování zisků z vody cizími firmami.
 2. Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje vody koncerny.
 3. Prosazení dodržování zákonů ČR a zajištění vymahatelnosti práva.

Vyhráli jsme soudy. Prokazují protiprávní jednání politiků při instalaci koncernu do pozice subjetku ovládajícího prodej a peněžní toky z vody např. ve Zlíně. Protiprávní jednání proběhlo i v Olomouci a v Prostějově a to jsme senátorům i poslancům doložili.

Pan Rabas 1.7.2021 na jednání senátu hlasoval PRO ZAMÍTNUTÍ PETICE, tzn. mimo jiné PRO zamítnutí prošetření protiprávních tunelů vodáren.

Neznalost p. Rabase jsme před jednáním senátu o petici eliminovali. Doručili jsme mu doporučeně důkazy i rozsudky. V senátu jsme vysvětlili důvody petice a odhalili jsme, co se kolem vody léta páchá i to, kdo to páchá.

ekonom R. Novotný, zástupce 36.600 petentů

Pan Rabas nikdy nereagoval na důkazy a rozsudky obsažené v 1. díle publikace Voda je život. Chápete, proč? My ne.

ROZBOR ÚSTAVNÍ PASTInávrhu ústavního zákona k vodě
PUBLIKACE VODA JE ŽIVOTFakta, data, rozsudky, srovnání, čísla

Zástupci strany zelených v senátu, p. Rabas a p. Orel 1.7.21 hlasovali PROTI petici VODA JE ŽIVOT, tzn. i PROTI ZACYKLENÍ FINANCÍ Z VODY VE VODÁRENSTVÍ. Dne 16.8.2021 zasílá strana zelených zakladateli nadace PRAVDA O VODĚ prosbu o finanční podporu na VOLBY!

Žádný politik v senátu ani ve sněmovně nemůže tvrdit, že neví, co se páchá kolem vodáren a protiprávních instalacích koncernů do pozic osob ovládajících monopol prodeje vody a peněžní toky a zisk z vody v ČR.

Jak hlasovali jednotliví senátoři?

Díky petici museli senátoři hlasovat a tím veřejně odpovědět na zásadní otázky:

 1. Podpoříte prošetření protiprávních ovládnutí monopolu prodeje vody koncerny, nebo ne?
 2. Pomůžete prosadit garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR, nebo ne?
 3. Souhlasíte s tím, že kdo vše platí, tomu to má sloužit a ve vodárenství vše platí pouze občané, proto není důvod, aby jejich peníze končily v cizině, kde žádnou vodu neodebírají?

PRO návrh p. Vítkové z KDU, odmítnout petici, prý vše již vyřešeno - hlasovalo 51 senátorů

Převážně ze stran odpovědných za tunely vodáren  - ODS - KDU - STAN - TOP 09, ale i např. ze strany zelených

Návrh odmítnout petici NEPODPOŘILO 19 senátorů. Od jednoho z těch co nebyl na jednání, víme, že by to také nepodpořil.

DETAILNÍ PŘEHLED O HLASOVÁNÍvčetně strany

Absurditu tvrzení, že vše je vyřešeno, potvrdil i senátor Goláň ODS

Předané informace reaguje, naše rozsudky zná a Rozbor ústavní pasti jsme osobně probrali a máme na past stejný názor.

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Formální průběh projednávání petice byl slušně řečeno neuvěřitelný

Př. senátoři věděli, že dostali 1. díl důkazů a budou následovat další. P. Drahoš a petiční výbor další důkazy odmítli, prý není účelem výboru se vracet k petici, ale ukončit šetření petice!


Senátor Drahoš: To, že vám váš petiční výbor poslal materiály, to je naprosto v pořádku. Vy jste ještě řekl, že dostaneme ještě něco. Nic méně naším úkolem je ukončit šetření petice. ... Není účelem tohoto slyšení vracet se zpátky k materiálům a k petici! ... E-maily jsme dostali všichni a myslím si, že je většina z nás bez přečtení mazala. 


 • 2.6.2021 Jednání petičního výboru, bylo v programu výboru petici vyhrazeno 10 minut! a na jednání nesměli vystoupit zástupci petentů.
 • Paní Vítková KDU tvrdila, že petice je nedůvodná, prý je již vše vyřešeno nebo se řeší. Což je nesmysl.
 • Zápis z jednání výboru nedopovídá průběhu jednání. Petenti požádali doplnění zásadních skutečností, do zápisu, aby byl pravdivý.
 • Formální zápis bez faktů  ZDE.  V zápise není uvedeno, jak senátoři jednali o petici:
 • Pan Chaloupek - se na jednání obrátil na zástupce petentů, ale nechtěl informace o pro lidi špatném ústavním zákoně nebo o tunelování vodáren apod. Zajímal se, proč se ho občané ptají na názor k obsahu 1. dílu publikace. ZDE

"Prosím vás, mě by strašně zajímalo, kdo organizuje posílání e-mailů? Já jsem dostal desítky e-mailů s žádostí, abych odpověděl na dotazy, a jsou to e-maily, které si jsou podobné - jmenují se voda je život nebo drahá voda. Je to něco tak obtěžujícího. Já jsem ani na jeden neodpověděl... Já vám to klidně můžu přečíst:

Co si myslíte o důkazech, které vám byly k "VODĚ" doručeny v 1. díle publikace, kterou vám zaslala nadace PRAVDA O VODĚ? Ověřili jste si jejich pravdivost?

 • Jste ochotni podepsat petici VODA JE ŽIVOT?
 • Pomůžete prosadit její realizaci?

Výbor odhlasoval, že zástupce může na jednání vystoupit a ten odpověděl:

radek-novotny

"Náš cíl je dostat k vám informace, abyste rozhodovali se znalostí věci. Proto jsme přibližně 3 týdny dozadu poslali každému senátorovi poštou materiály, které jsme připravovali cca 4 měsíce. Je to souhrn dvacetileté zkušenosti s obranou vody v České republice. Je to názor cca 12 lidí, kteří ví, co se tady kolem vody děje, plus ekonomika, rozsudky, jak se chová ministerstvo zemědělství, včetně důkazů.

Poskytli jsme vám informace... díky tomu, že se lidé složili. Příprava 1. dílu informací, který již máte, včetně zaslání, jsou náklad řádově 100.000 Kč a 2. díl, který vám dojde do cca tří týdnů, dalších 100.000 Kč. Lidé se poskládali a my jsme je informovali, že podklady byly doručeny 350 lidem, kteří sedí na klíčových postech ČR, kde o vodě rozhodují. 

Protože se ptali na vaše stanoviska, tak jsme je vyzvali, že pokud chtějí informace od senátorů, tak se musí ptát jich a ne nás, protože vaše osobní názor neznáme a nejsme oprávnění za vás mluvit. My jsme vám materiály přes e-maily neposílali, chtěli jsme, abyste je dostali fyzicky.

P. Rabase informujeme o tom, co se kolem vody a vodáren páchá od roku 2020, ale informace jsou i v médiích

 • 17.6. 2020 Obdržel ROZBOR pro občany a stát nevýhodného návrhu ústavního zákona k vodě z rukou Ministerstva zemědělství, který je nastaven v zájmu koncernů.

BEZ REAKCE

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

 

 • 7.1. 2021 Jsme požádali p. Vítkovou a p. Drahoše o zrušení nařízeného pochybného jednání, které nám bylo presentováno jako ÚDAJNÉ VEŘEJNÉ SLYŠENÍ, ale cca 3 dny před jednáním jsme se dozvěděli, že na něm byla zakázána účast veřejnosti a médií a ním omezili počet lidí, kteří za nás mohou vystoupit. Důkaz ZDE.

Vysvětlili jsme, že veřejné slyšení bez účasti veřejnosti není veřejné slyšení a upozornili jsme, že se protiprávního jednání nebudeme účastnit.

ODMÍTLI HO ZRUŠIT. PŘESTALI JSME JIM VĚŘIT.

Není-li zájem, aby senátoři od nás dostali informace v plném rozsahu, aby se téma vody veřejně otevřelo a senátoři vše řešili se znalosti věci, pak není zájem petici projednat, což není v zájmu občanů, ale v zájmu koncernů.

OD TOHOTO MOMENTU JSME JIŽ OČEKÁVALI JEN FORMÁLNÍ A POVRCHNÍ PŘÍSTUP A TEN PŘIŠEL.

 

 • 11.1.2021 Senátoři jednají o petici i s lidmi odpovědnými za protiprávní vytunelování městské vodárny Kladno Mělník? p. Vítková KDU na něj pozvala i 3 lidi za toto odpovědné a nikdo o tom nebyl neinformován.
 • O rozsudcích a dolování zisků z vody, na které jsme upozornili p. Vítkovou ani o tom, že jsme žádali, aby bez účasti veřejnosti projednání petice neprobíhalo, protože NEJDE O VEŘENÉ SLYŠENÍ nebo abychom mohli informovat v plném obsazení,

NENÍ V ZÁPISE ANI SLOVO

Důkaz:  ZÁPIS

 

 • 28.4.2021 Jsme p. Rabasovi doručili doporučeně poštu  informace, důkazy, data, rozsudky k vodárenským kauzám v podobě 1. dílu publikace VODA JE ŽIVOT -

  BEZ REAKCE

 • 13-...5.2021 Občané požádali p. Rabase a senátory z petičního výboru, o osobní názor k obsahu 1. dílu publikace VODA JE ŽIVOT, informující o tom, co se ve vodárenství páchá potvrzující důvodnost petice.
 • Ptali se: Co si myslí o důkazech, které Vám Nadační fond Pravda o vodě předal?

PAN RABAS LIDEM NEODPOVĚDĚL

 

 • 19.5.2021 Materiál pro senátory jsme připravovali 4 měsíce a jde o "vycuc" dvacetileté zkušenosti s obranou vody a vodáren od víc než 10 lidi.  Cca 20 dnů poté, co ho obdrželi, přichází informace, že petiční výbor končí šetření petice.
 • Na prostudování 90 stránkového materiálu s odkazy na důkazy a rozsudky v počtu cca dalších 400 stran a ověření pravdivosti obsahu stačilo p. Rabasovi pouhých cca 20 dnů?

SOUDŮM TRVALO POCHOPIT, CO SE DĚJE LÉTA A SENÁTOŘI TO POCHOPILI ZA 20 DNŮ? TO ASI NE, ŽE?

Zásadní důkazy a rozsudky o tom, že petice je důvodná, jsme předložili. Nyní legitimně žádáme, aby senátoři předložili své důkazy na základě, kterých tvrdí, že není důvodná, protože je prý vše vyřešeno. COŽ NENÍ.

První pokus jsme učinili na soc. síti. Zůstal bez odpovědi.

DOTAZ NA FB ZŮSTAL BEZ ODPOVĚDI

Chcete, aby p. Rabas doložil, kdy byly uhrazeny miliardové škody? Od kdy a jak regiony čerpají dotace z EU?  Kdy byly ukončeny tunely vodáren? Otázky si dle vlastního uvážení upravte. Požádejte, ať doloží důkazy. Je to jiné, když něco požaduje 5-10 nebo 1000 a více lidí.

rabasp@senat.cz, 

TEL.: 602 357 179

Adresa senátorské kanceláře

Nerudova 655/1, Chomutov 430 01


PTEJTE SE I NA TOTO:

 • Jaký je váš názor na informace předané v 1. díle publikace VODA JE ŽIVOT?
 • Jaký je váš názor na jednotlivé body petice a jak jsou vyřešeny?
 • Jak, kdo a kdy konkrétně vyřešil protiprávní působení koncernů u monopolu prodeje vody v Kladně, Zlíně, Prostějově, Olomouci, Hradci Králové ... ?

Odpověď pošlete na radek.novotny@pravdaovode.cz.

STRANA ZELENÝCH byla ve vládách s ODS, ČSSD a KDU v letech 2008-2010. Pro ukončení protiprávního systému dobývání renty z vody neudělala nic ani nám nenabídla pomoc s financováním soudních sporů.

STRANA ZELENÝCH

Přes soudy a přes petici VODA JE ŽIVOT prosazujeme např. konec překupníků a koncernů u naší vody a potrestání lidí, za to odpovědných

Souhlasíte, pak se přidejte. Petici již podepsalo:

41.861 kapek💦

CELÝ TEXT PETICE

Samo se nic nenapraví a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí. Kapky společně tvoří moře. Děkujeme.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes aplikaci darujme.cz, kde není zveřejněno jméno dárce a koncerny ani politici tak na něj nemohou útočit

 

Děkujeme🐬