3. "ŽALOBU" NA RADKA NOVOTNÉHO SPUSTILA VEOLIA 27.1.22

ANGL. SPLAPP -  STRATEGIC LAWSUIT AGAINST PUBLIC PARTICIPATION. FR. POURSUITES BAILLONS

Předžalobní výzva Veolie

Reakce Radka Novotného dne 4.2.2022

Obsah "výzvy" vnímám jako třetí žalobní snahu nasadit mi "náhubek".  Jako jednání ve fr. popisované jako tzv. "poursuites baillons“

Kdyby Veolii šlo o opravu chyby týkající se závěru o fúzi VEOLIE s SUEZU, (vycházející z informací ČTK), tak p. Gitard pošle upozornění na chybu, důkaz, který ji dokládá a vyzve nás k opravě. My chybu opravíme, přidáme vysvětlení a vše je vyřešeno.

Místo toho mi Veolia pošle na ČTEŘECH stranách "předžalobní výzvu", ve které je na PĚTI řádcích informace o tom, že je na webu chybný závěr! Ve zbytku se mi snaží nahnat strach, uvádí absurdní závěry a požaduje omluvu jejíž text je napsán tak, že ví, že kdybych ho zveřejnil, tak to není pravda. Pan Guitard dobře ví, že lhát nebudu.

Cíl není oprava textu, cíl je podat žalobu, jako v předchozích případech. Již jsem byl "poctěn" podobným jednáním 2x. Veolie svůj žalobní útok vždy stáhla a to těsně předtím než proběhlo první jednání soudu.

Pokud žalobu podá, tak vás na soud zvu. Bude se dokazovat jaké jméno má a důkazy i rozsudky, které mám, potvrzují, že dobré nemá. Ne protože publikuji informace a rozsudky, ale protože jedná tak, jak jedná. 🙂

R. Novotný

Odebírejte a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Veolia v předchozí  "žalobě" přiznala,  o co ji jde. Vadí ji, že organizuji petici, bráním vodárny přes soudy, informuji, předkládám fakta, důkazy a rozsudky. Pánové, výkon zákonných práv občana není protiprávní jednání! - R. Novotný

O co jde v tzv. fr. "poursuites baillons" nebo ang. SLAPP - v soudu proti účasti veřejnosti? O to nasadit občanům "náhubek"!

Co předcházelo této "výzvě"?

1.

V říjnu 21 R. Novotný vyhrál u Vrchního soudu v Praze pravomocně soud na obranu městské vodárny Kladno-Mělník. Po 18 letech soudního boje mimo jiné prokázal, že lidé z Veolie byli do vedení této městské vodárny nainstalováni protiprávně a kauzu spouští protiprávní smlouvy jejichž iniciátor je Veolie.

 

2.

Nadace PRAVDA O VODĚ zveřejnila kauzu Ostravských vodáren a kanalizací. Doložila pochybné jednání politiků při prodlužování smlouvy o prodeji vody přes koncern bez výběrového řízení na dalších 10 let. Doložila, že PIRÁTI a ANO, něco jiného tvrdí lidem před volbami a něco jiného dělají po volbách.

 

3.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ, jehož je R. Novotný spoluzakladatel, spustil v lednu 2022 kampaň na sběr 100.000 podpisů pod petici VODA JE ŽIVOT, jejímž cílem je mimo jiné prošetřit protiprávní instalaci koncernů do pozic osob, ovládajících monopol prodeje vody v ČR. Do konce ledna 2022 podepsalo petici cca

45.000 občanů ČR

Petice a rozsudky vadí lidem, kteří jsou odpovědní za tunely vodáren

Příkaz podat "žalobu" na R. Novotného zadal P. Guitard a p. D. Šálek

I proto, aby občané byli proti podobnému jednání koncernů a hadů v oblecích chráněni a mohli sebe a vodu společně efektivně bránit, byl založen Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

Jana Svobodová, České Budějovice
Jana Svobodová, České BudějoviceČeské Budějovice
Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, ...
Eva Halfarová
Eva Halfarová
Obdivuji Vaši odvahu říkat lidem pravdu, snad se český národ pohne a nebude jen pasivním příjemcem nepříjemných zpráv. Přeji Vám kromě zdraví, které je nejdůležitější, abyste ve svém úsilí dosáhl nejen podporu, ale i úspěchy, vždyť to, co děláte, neděláte jen pro sebe, ale pro nás, pro všechny. Jste statečný, máte moji úctu.
Jirka, Ohrazenice
Jirka, Ohrazenice
Děkuji za informaci a držím i nadále palce v boji za vodu. Obdivuji Vaši výdrž proti té mafiánské polistopadové sebrance, které vlastní zisky jsou nad všechno. Pro tohle jsem v listopadu 89 klíči na demonstracích neklinkal. A jistě nejsem sám. Přeji pěkný den a ještě jednou děkuji za boj, který je bojem za nás za všechny!
Bohumil Kujal (85)
Bohumil Kujal (85)
Vážený pane Radku Novotný, k Vaším narozeninám přejí hodně zdraví a štěstí. Vaše bohulibá činnost mně způsobuje nesmírnou radost, neboť jsem celoživotní vodohospodář. Vím co se skrývá za pojmem pitná voda - nalezení zdroje, vyprojektování, vybudování souvisejících staveb a provozování všech objektů s tím souvisejících. Vše jsem si vyzkoušel a na vlastní kůži a prožil. Naprosto s vámi souhlasím, že voda je život a dar a ne zboží k dolování zisků.
Jana Svobodová
Jana Svobodová
Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže děkuji a VYDRŽAŤ!Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom ...
Anna Březovská
Anna Březovská
Voda je dar života bez vody není život proto ji chraňte.
Jana Lorencová
Jana Lorencovápřední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD
Před Radkem Novotným klobouk dolů. Je to člověk, který pro každého jednoho z nás udělal strašně moc. A tak prosím, podívejte na tento rozhovor.
Tomáš Andlík
Tomáš Andlík
Baví mě pracovat na projektech, které dávají smysl a mají pro lidi přínos. S Radkem a Nadačním fondem PRAVDA O VODĚ se skvěle spolupracuje a to co dělají, dělají opravdu dobře.
Jan Bartoš
Jan Bartoš
Radek a lidé kolem NFPOV se postavili bandě lhářů a zlodějů okrádající lidi pomocí vody. Nezlomilo je vyhrožování ani právníci a soudy. Rád pomohu tenhle boj dotáhnout až do konce.
Tomáš Bouzek
Tomáš Bouzek
Vynikající stránka s potřebnými informacemi pro veřejnost o krádežích vody oligarchy a jimi podplacenými politiky.
Tomáš Beňo
Tomáš Beňo
Velmi si vážím práce, kterou pro nás děláte. Mám hluboký obdiv k Vaší nezdolnosti a vytrvalosti, se kterou se věnujete nápravě a šíření povědomí se situací s vodou v naší republice. Je to pro mě něco nevídaného.

DÁVÁ VÁM SMYSL BRÁNIT SEBE A VODU? PAK SE PŘIDEJTE, VODU POTŘEBUJEME VŠICHNI.

Podpořit nás můžete převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬