NÁHUBKOVÉ ŽALOBY MAJÍ ZA CÍL ZABRÁNIT INFORMOVÁNÍ VEŘEJNOSTI, SÁT OBRÁNCE A ZASTRAŠIT OBČANY.
JDE O RAFINOVNÝ ÚTOK BÍLÝCH LÍMEČKŮ.

V AMERICE, KANADĚ A AUSTRÁLII JDE O PROTIPRÁVNÍ JEDNÁNÍ ANG. OZNAČOVANÉ - SLAPP -  STRATEGIC LAWSUIT AGAINST PUBLIC PARTICIPATION ČI FR.  - POURSUITES BAILLONS.

NÁHUBKOVÁ "ŽALOBA" - SLAPP - Více zde

 

NÁHUBEK jde o nemravné žaloby proti účasti veřejnosti. Ničí svobodu projevu a diskusi a je zaměřen na ty, kteří se vyjadřují k otázkám veřejného zájmu.

NÁHUBEK se používají k umlčení a obtěžování kritiků tím, že je nutí utrácet peníze na obranu nepodložených žalob. Spisovatelé SLAPP nechodí k soudu, aby hledali spravedlnost. Používají SLAPP k zastrašení těch, kteří s nimi nebo s jejich činností nesouhlasí.

NÁHUBEK útočníci ví, že i bezdůvodný soudní spor může trvat roky a obránce stojí mnoho tisíc korun, aby se obhájil.

O co jde v mnohém vystihuje české přísloví: ZLODĚJ KŘIČÍ - OKRADLI MNE!

NÁHUBEK - Cíl je splněn tím, že je žalovaný vystaven tlaku. Ideální pro útočníka je, pokud žalovaný podlehne strachu nebo neustojí financování soudních nákladů a tak rezignuje na informování veřejnosti i na oprávněný požadavek na nápravu  apod..

NÁHUBEK - Opakované žalobní útoky a opakované soudní řízení zvyšují i náklady např. na pojištění odpovědnosti žalovaného, mohou bránit získání úvěrů. V případě malé firmy nebo fyzické osoby to narušuje schopnost financovat vlastní existenci.

Náhubkové útoky ukazují, že žalobci mají z informované veřejnosti strach.

NÁHUBEK - provází předžalob "právní" hrozba, která je obsahem v mnohém neproveditelná. Takže žalobní útok stejně přijde

NÁHUBEK - je důkaz, že žalovaný "trefil do černého". Informace, které zveřejňuje odhalují pravdu. Vedou např. k odhalení závažné hospodářské i trestné činnosti, apod..

WIKIPEDIA CO JE TO SLAPP?

V SLAPP útoku žalobce neočekává, že soud vyhraje

NFPOV zdokumentoval "žalobní" praktiky Veolie, vyjádření žalovaných a závěry soudů a ve veřejném zájmu vše zpřístupnil lidem.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ začal mapovat praktiky Veolie poté, co koncern zaslal předžalobní výzvu spoluzakladateli nadačního fondu, ekonomu Radkovi Novotnému, který přes soudy a zveřejňování informací ve veřejném zájmu léta brání sebe, svou rodinu, městské vodárny a stát.

ANALÝZA JAKÉ NÁHUBKOVÉ "ŽALOBY" MÁ OČEKÁVAT EKONOM R.NOVOTNÝ?

Zpracovaná bývalým policejním vyšetřovatelem, právníkem a senátorem V. Láskou

OČEKÁVEJTE:

NADĚJE ÚSPĚŠNOSTI ŽALOBNÍCH ÚTOKŮ:

Náhubkové "žaloby" přišly. Stanovisko R. Novotného k nim je toto.

Od roku 2002, kdy jsem začal bránit vodárny měst přes soudy, jsem očekával, že přijdou útoky hadů v oblecích a na radnicích nebo koncernů. K soudní obraně městských vodáren jsem totiž přidal informování o nekalých praktikách nájezdníků a politiků pracujících skrytě pro koncerny.

V roce 2002, 2003, 2007, 2012... přišly gangsterské útoky a útoky bílých límečků 2005, 2017 - můj příběh

Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme. I tím můžete pomoct s nápravou.

Pánové z koncernů, Hadi v oblecích a na radnicích,

vaše žalobní útoky jsou důkaz, že máte obrovský strach z informovaných lidí a proto rozséváte po ČR, což je pokus  zabránit informování veřejnosti - SLAPP.

Odhalení toho, co pácháte a odhalení nemravného a protiprávního jednání, které vedlo k tomu, že mezi lidi a vodu byly pokoutně zavedeny soukromé penězovody, vede k nápravě a tomu se snažíte zabránit.

Podstatu vašich útoků vystihuje předně české přísloví -  ZLODĚJ KŘIČÍ - OKRADLI MNE!

Vaše "žaloby" jsou rafinovaná forma útoků na mne, mou rodinu i ČR (o tom jsem přesvědčen, přestože mi gangsteři u domu zapálili auto, fyzicky mne napadli, vyhrožovali mi smrtí apod.).

Víte, že vaše žalobní útoky u soudu neuspějí. Takže váš skutečný cíl je mne časově, energeticky a finančně sát jako parazit a tím ztížit šíření informací a lidi zastrašit.

Vaše útoky beru velmi osobně. O to více jsem odhodlán v boji za vodu a za Váš odsun od české vody vytrvat.

Není a nebude to lehké, ani zadarmo, ale budu dál dělat vše, aby se správa české vody vrátila do podoby služby. Aby darebáci odpovědní za vytunelování městských vodáren a vysávání miliard z peněženek lidí a rozpočtů měst, byli odhaleni a hnáni k odpovědnosti.

Aby Česká republika byla opět svobodný stát a ne KONCERNISTÁN.

Vaše útoky jsou důkazem, že už teď jste prohráli.

S pokorou k vodě

Radek Novotný

PŘEDŽALOBNÍ VÝZVA VEOLIEa reakce na ni od R.Novotného

Je třeba sebe a vodu bránit i proti podobným praktikám. Pokud není z vody kšeft, pak nikdo nemá důvod podávat žaloby s cílem nasadit lidem "náhubek".

Nadační fond PRAVDA O VODĚ byl založen i proto, aby občané byli proti podobným útokům chránění nebo se jim mohli efektivně bránit

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Odebírejte VIDEA a šiřte, co vás zaujme

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

Samo se nic nenapraví a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí. Kapky společně tvoří moře. Děkujeme.

Podpořit nás můžete převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬