NÁHUBKOVÉ ŽALOBY MAJÍ ZA CÍL ZABRÁNIT INFORMOVÁNÍ VEŘEJNOSTI, SÁT OBRÁNCE A ZASTRAŠIT OBČANY.
JDE O RAFINOVNÝ ÚTOK BÍLÝCH LÍMEČKŮ.

V AMERICE, KANADĚ A AUSTRÁLII JDE O PROTIPRÁVNÍ JEDNÁNÍ ANG. OZNAČOVANÉ - SLAPP -  STRATEGIC LAWSUIT AGAINST PUBLIC PARTICIPATION ČI FR.  - POURSUITES BAILLONS.

NÁHUBKOVÁ "ŽALOBA" - SLAPP - Více zde

 

NÁHUBEK jde o nemravné žaloby proti účasti veřejnosti. Ničí svobodu projevu a diskusi a je zaměřen na ty, kteří se vyjadřují k otázkám veřejného zájmu.

NÁHUBEK se používají k umlčení a obtěžování kritiků tím, že je nutí utrácet peníze na obranu nepodložených žalob. Spisovatelé SLAPP nechodí k soudu, aby hledali spravedlnost. Používají SLAPP k zastrašení těch, kteří s nimi nebo s jejich činností nesouhlasí.

NÁHUBEK útočníci ví, že i bezdůvodný soudní spor může trvat roky a obránce stojí mnoho tisíc korun, aby se obhájil.

O co jde v mnohém vystihuje české přísloví: ZLODĚJ KŘIČÍ - OKRADLI MNE!

NÁHUBEK - Cíl je splněn tím, že je žalovaný vystaven tlaku. Ideální pro útočníka je, pokud žalovaný podlehne strachu nebo neustojí financování soudních nákladů a tak rezignuje na informování veřejnosti i na oprávněný požadavek na nápravu  apod..

NÁHUBEK - Opakované žalobní útoky a opakované soudní řízení zvyšují i náklady např. na pojištění odpovědnosti žalovaného, mohou bránit získání úvěrů. V případě malé firmy nebo fyzické osoby to narušuje schopnost financovat vlastní existenci.

Náhubkové útoky ukazují, že žalobci mají z informované veřejnosti strach.

NÁHUBEK - provází předžalob "právní" hrozba, která je obsahem v mnohém neproveditelná. Takže žalobní útok stejně přijde

NÁHUBEK - je důkaz, že žalovaný "trefil do černého". Informace, které zveřejňuje odhalují pravdu. Vedou např. k odhalení závažné hospodářské i trestné činnosti, apod..

WIKIPEDIA CO JE TO SLAPP?

V SLAPP útoku žalobce neočekává, že soud vyhraje

NFPOV zdokumentoval "žalobní" praktiky Veolie, vyjádření žalovaných a závěry soudů a ve veřejném zájmu vše zpřístupnil lidem.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ začal mapovat praktiky Veolie poté, co koncern zaslal předžalobní výzvu spoluzakladateli nadačního fondu, ekonomu Radkovi Novotnému, který přes soudy a zveřejňování informací ve veřejném zájmu léta brání sebe, svou rodinu, městské vodárny a stát.

ANALÝZA JAKÉ NÁHUBKOVÉ "ŽALOBY" MÁ OČEKÁVAT EKONOM R.NOVOTNÝ?

Zpracovaná bývalým policejním vyšetřovatelem, právníkem a senátorem V. Láskou

OČEKÁVEJTE:

NADĚJE ÚSPĚŠNOSTI ŽALOBNÍCH ÚTOKŮ:

Náhubkové "žaloby" přišly. Stanovisko R. Novotného k nim je toto.

Od roku 2002, kdy jsem začal bránit vodárny měst přes soudy, jsem očekával, že přijdou útoky hadů v oblecích a na radnicích nebo koncernů. K soudní obraně městských vodáren jsem totiž přidal informování o nekalých praktikách nájezdníků a politiků pracujících skrytě pro koncerny.

V roce 2002, 2003, 2007, 2012... přišly gangsterské útoky a útoky bílých límečků 2005, 2017 - můj příběh

Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme. I tím můžete pomoct s nápravou.

Pánové z koncernů, Hadi v oblecích a na radnicích,

vaše žalobní útoky jsou důkaz, že máte obrovský strach z informovaných lidí a proto rozséváte po ČR, což je pokus  zabránit informování veřejnosti - SLAPP.

Odhalení toho, co pácháte a odhalení nemravného a protiprávního jednání, které vedlo k tomu, že mezi lidi a vodu byly pokoutně zavedeny soukromé penězovody, vede k nápravě a tomu se snažíte zabránit.

Podstatu vašich útoků vystihuje předně české přísloví -  ZLODĚJ KŘIČÍ - OKRADLI MNE!

Vaše "žaloby" jsou rafinovaná forma útoků na mne, mou rodinu i ČR (o tom jsem přesvědčen, přestože mi gangsteři u domu zapálili auto, fyzicky mne napadli, vyhrožovali mi smrtí apod.).

Víte, že vaše žalobní útoky u soudu neuspějí. Takže váš skutečný cíl je mne časově, energeticky a finančně sát jako parazit a tím ztížit šíření informací a lidi zastrašit.

Vaše útoky beru velmi osobně. O to více jsem odhodlán v boji za vodu a za Váš odsun od české vody vytrvat.

Není a nebude to lehké, ani zadarmo, ale budu dál dělat vše, aby se správa české vody vrátila do podoby služby. Aby darebáci odpovědní za vytunelování městských vodáren a vysávání miliard z peněženek lidí a rozpočtů měst, byli odhaleni a hnáni k odpovědnosti.

Aby Česká republika byla opět svobodný stát a ne KONCERNISTÁN.

Vaše útoky jsou důkazem, že už teď jste prohráli.

S pokorou k vodě

Radek Novotný

PŘEDŽALOBNÍ VÝZVA VEOLIEa reakce na ni od R.Novotného

Je třeba sebe a vodu bránit i proti podobným praktikám. Pokud není z vody kšeft, pak nikdo nemá důvod podávat žaloby s cílem nasadit lidem "náhubek".

Nadační fond PRAVDA O VODĚ byl založen i proto, aby občané byli proti podobným útokům chránění nebo se jim mohli efektivně bránit

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Odebírejte VIDEA a šiřte, co vás zaujme

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

Dana Jonová
Dana Jonováhttps://www.darujme.cz/projekt/1201498
Dobrý den, v naší obci Košťálov se to podařilo. Postavili jsme čističku a kanalizaci. S občany obce jsme uzavřeli smlouvy na stočné a po roce, když končila smlouva s Veolii, jsme uzavřeli smlouvy i na vodné. Nevím, jak Veolia, protože jsme se snažili udržet vodné na co nejnižší ceně, ale my z toho máme jen radost. Pro obec to jsou sice starosti navíc, ale už se nemusíme každý rok dohadovat a hlavně dokazovat, proč nechceme vodné zdražit. Všechny opravy šly stejně z našeho rozpočtu. Oni jen inkasovali a žádné opravy neplatili. Nedejte se!!! Než podepíšete novou smlouvu, tak jednejte, zdůvodňujte ...
Jiří Vojkovský
Jiří Vojkovskýhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Přeji hodně štěstí při boji s větrnými mlýny, ale věřím ve vítězství! Samozřejmě budu držet také pěsti, a když bude možnost, rád přispěji jakýmkoliv způsobem. - 300 Kč
Viktor Bošina
Viktor Bošinahttps://www.darujme.cz/projekt/1201498
Držím palce ať  vyhrajete a může z toho být právní precedens. Viktor - 200 Kč
Zdeňka Mandlová
Zdeňka Mandlováhttps://www.darujme.cz/projekt/1201498
Měla by být dána všem starostům a hejtmanům povinnost, aby se seznámili se současně platným smluvním stavem vodáren s překupníky z Veolie. Ono je lepší, když "nevědí a jen se diví", když na to přijde řeč. A např. v SVK a SčVaku byla podepsána smlouva o prodloužení spolupráce s Veolií. Kdopak to zařídil? Zeptejte se, koho má město Liberec v dozorčí radě Veolie, a je jasno. - 500 Kč
Mirka Schmidtová
Mirka Schmidtováhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Je dobře, co děláte, jste dobří lidé. 🙂 - 500 Kč
Rostislav Šmíd
Rostislav Šmídhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Děkuji za Vaše aktivity. - 1 000 Kč
Blahomír Skoupý
Blahomír Skoupýhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Polistopadovou privatizaci doprovázely zločiny za miliardy, usnesla se sněmovna (6. 6. 2019)  1 000 Kč  Stenozáznam tohoto projednávaného bodu je na http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/030schuz/bqbs/b18722701.htm -  Hlasování poslanců je na http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=70508&l=cz
Pavel Mojžíš
Pavel Mojžíšhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Vážený pane Novotný, velice si vážím Vaší práce pro záchranu vody. Rozhodl jsem se Vaše úsilí podpořit alespoň symbolickou částkou (každého 18. dne v měsíci) a obešlu své přátele, aby se i oni přidali. Držíme Vám palce a přejeme co nejvíce úspěchů. Pavel Mojžíš
Martina Franzová
Martina Franzováhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Držím Vám palce a nevím, jak jinak bych mohla pomoci, proto jsem se rozhodla Vás finančně dlouhodobě podporovat... - 300 Kč
JUDr. Zdeněk Novotný
JUDr. Zdeněk Novotnýhttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Držím palce, aby se lidé probudily a něco udělaly pro sebe a tím i pro ostatní. Díky za Vaše odhodlání a vytrvalost. - 2 000 Kč
Radim Kučera
Radim Kučerahttps://www.darujme.cz/projekt/1200860
Boj za dobrou věc by měl být vždy podpořen, zvláště pokud se jedná o tuto strategickou surovinu - 200 Kč

Samo se nic nenapraví a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí. Kapky společně tvoří moře. Děkujeme.

Podpořit nás můžete převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬