Anna Hubáčková bezp. za KDU-ČSL

senátorka

mandát 15.10.2016 - 15.10.2022

V roce 2018 jsme p. Hubáčkovou požádali, aby se seznámila s peticí VODA JE ŽIVOT a případně ji podepsala. Napsala, že s obsahem petice v mnohém souhlasí, ale podepsat ji odmítla. V roce 2021 tvrdí, že již samotný název petice považuje za velmi zavádějící! Vysvětlení? Doložili jsme jí, že někteří lidé z KDU jsou odpovědní za tunely městských vodáren, př. Zlín a Olomouc. Když zjistíte, že jste proti většině, začíná se lámat chléb morálky.

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Paní Hubáčkové jsme doložili, že nám soudy potvrzují protiprávní instalaci koncernu do pozice osoby ovládající peněžní toky a zisk z vody. Slyšíte v jejím vystoupení o tom jediné slovo? Ne? Proč? Za 20 let obrany vodáren u soudů nebyla na jediném jednání.

HLASOVALA PROTI PETICI VODA JE ŽIVOT, TZN. PROTI:

 1. Ukončení systému dolování zisků z vody cizími firmami.
 2. Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje vody koncerny.
 3. Prosazení dodržování zákonů ČR a zajištění vymahatelnosti práva.

V roce 2018 jsme p. Hubáčkové položili 4 otázky a požádali jsme ji o názor

Jste ochotná iniciovat legislativní kroky k vrácení vody a všeho co s ní souvisí do vodáren v rukou obcí? Odpověděla: Určitě ano, jen musí být obce aktivní.

V roce 2021 tvrdí, že je proti podobným požadavkům, že jde o znárodnění?

Možnou neznalost p. Hubáčkové jsme eliminovali předáním důkazů a rozsudků o tom, co se páchá. Doložili jsme důvodnost petice i to, že požadavek na dodržování zákonů není znárodňování.

Dva měsíce před jednáním senátu jsme všem senátorům (kromě p. Voseckého) doručili poštou důkazy

1. díl publikace VODA JE ŽIVOT

STÁHNOUT PŘEDANÉ DŮKAZYFakta, data, rozsudky, srovnání, čísla

Jaké další informace od nás předtím dostala?

PROJEKT CHCEME VĚDĚTvčetně petice voda je život
ROZBOR ÚSTAVNÍ PASTInávrhu ústavního zákona k vodě

Doložili jsme důvodnost petice i vystoupením v senátu

ekonomem R. Novotným, zástupcem 36.300 petentů

předseda představenstva městské vodárny Přerov

Paní Hubáčková tvrdí, že petice je nedůvodná, tzn. vše je vyřešeno. Požadavek, aby systém byl nastaven v zájmu těch, kdo vše platí - občané - vydává za znárodňování. Hlasovala proti petici.

Její tvrzení jdou proti našim důkazům i proti sdělením senátora Goláně, který petici VODA JE ŽIVOT PODEPSAL a naše důkazy léta studuje a používá

...musím říct, že ze všech vystoupení předešlých tady zaznělo, že to není žádný problém. Já se touto problematikou zabývám více než 5 let a je to velký problém. Mám k tomu množství posudků, rozsudků soudů, nález Ústavního soudu a ekonomické rozbory. Máme problém ve Zlínském kraji, na kterém budu demonstrovat, jakým způsobem se vodárenství vyvíjelo po roce 2000. Tento model, který vás asi překvapí, je aplikován i v Prostějově, Olomouci a dalších krajích ČR nebo spíš českého regionu.

Ne všichni senátoři mají v hlavě to, co p. Hubáčková

Karel Šebek (* 11. října 1951 Benešov – 29. ledna 2015, Neveklov) byl český politik, senátor za obvod č. 41 – Benešov, starosta města Neveklov a člen ODS.

Prvná senátor, který reagoval na naše informace a problematice vodárenství rozuměl, byl senátor za ODS, p. Šebek. Bohužel umřel již v roce 2015, ale pro nás byl a je důkazem, že vše je o lidech a ne o stranách. K projevu paní Hubáčkové má mnoho co říct bez ohledu, že níže uvedený text psal dávno předtím než paní Hubáčková v senátu vystoupila.

Vážení,

děkuji Vám, že jste problematiku vodárenství otevřeli. Sám jsem v tomto oboru pracoval 15 let jako technik a tyto zkušenosti mi následně velmi dobře prospěly jak ve funkci starosty, tak i senátora. O událostech ve vodárenství v posledních 20.létech by se daly psát romány, horory či literatura faktu. Osobně zatím jen smutně konstatuji, že jsem zoufale limitován nedostatkem času a tak tuto oblast sleduji víceméně jen zpovzdálí. V rodném městě však platím stále za odborníka, vodovod jsme neprodali, kanalizaci vybudovali a na svůj majetek jsme opatrní. Nicméně v podstatě nemáme jinou volbu, než ho svěřit původnímu provozovateli. Ke cti VHS budiž řečeno, že naše dlouholeté vztahy jsou velmi korektní, jistě i na základě dobrých osobních vztahů.

Samozřejmě, že moc nechápu, či nechce se mi chápat, že jsme do země s takovou vodohospodářskou a strojírenskou tradicí za hubičku vpustili západní monopoly...

Jakoby to skoro všem bylo jedno. Ještě jednou Vám děkuji, že jste toto téma zvedli z bláta a snad se podaří zachránit alespoň to, co se ještě zachránit dá. Přeji Vám hodně zdraví, vůle, a odvahy a snad Vám budu i někdy ku pomoci.

S pozdravem

Karel Šebek

senátor a starosta města Neveklov

p. Vícha (ČSSD)

Kdo ovládá vodu, ovládá vše - občané jsou rukojmí

p. Čunek (KDU)

Senátor má tunely vodáren stejný názor jako my

Najdete v tom co říká slovo o tunelech vodáren, které vlády, politici nebo ministerstva neřeší? Ne? Proč?

P. Hubáčková je např. proti vyšetření protiprávních tunelů městských vodáren a prosazení dodržování zákonů ČR? Proč?

SENÁT NEVYZÝVAJÍ K NÁPRAVĚ LIDÉ NEZNALÍ. PODLE P. HUBÁČKOVÉ JSOU ÚPLNĚ MIMO:

K tomu, jak jedná jsme ji zaslali otázky. Nedpovídá.

Paní Hubáčková má být ministr pro životní prostředí ve vládě p. Fialy? Myslíte, že od ní lze očekávat pomoc s nápravou? My ne. Koncerny jásají?

Senátoři i p. Hubáčková ví, že dostali pouze 1. díl důkazů k petici. Další důkazy nechtějí? Proč?

Pan Drahoš a petiční výbor další důkazy odmítli, prý není účelem výboru se vracet k petici, ale ukončit šetření petice! Žádný z 80 senátorů další díly důkazů nikdy nechtěl.

 • 2.6.2021 Jednání petičního výboru, na který jsou pozváni zástupci petentů. V programu výboru je petici vyhrazeno 10 minut a je určeno, že na jednání nesmí vystoupit zástupci petentů.  p. Vítková tvrdí, že petice je nedůvodná neboť je prý již vše vyřešeno nebo se řeší.

Senátor Drahoš: To, že vám váš petiční výbor poslal materiály, to je naprosto v pořádku. Vy jste ještě řekl, že dostaneme ještě něco. Nic méně naším úkolem je ukončit šetření petice. ... Není účelem tohoto slyšení vracet se zpátky k materiálům a k petici! ... E-maily jsme dostali všichni a myslím si, že je většina z nás bez přečtení mazala. 


 • 2.6.2021 Jednání petičního výboru, bylo v programu výboru petici vyhrazeno 10 minut! a na jednání nesměli vystoupit zástupci petentů.
 • Paní Vítková KDU tvrdila, že petice je nedůvodná, prý je již vše vyřešeno nebo se řeší. Což je nesmysl.
 • Zápis z jednání výboru nedopovídá průběhu jednání. Petenti požádali doplnění zásadních skutečností, do zápisu, aby byl pravdivý.
 • Formální zápis bez faktů  ZDE.  V zápise není uvedeno, jak senátoři jednali o petici:
 • Pan Chaloupek - se na jednání obrátil na zástupce petentů, ale nechtěl informace o pro lidi špatném ústavním zákoně nebo o tunelování vodáren apod. Zajímal se, proč se ho občané ptají na názor k obsahu 1. dílu publikace. ZDE

"Prosím vás, mě by strašně zajímalo, kdo organizuje posílání e-mailů? Já jsem dostal desítky e-mailů s žádostí, abych odpověděl na dotazy, a jsou to e-maily, které si jsou podobné - jmenují se voda je život nebo drahá voda. Je to něco tak obtěžujícího. Já jsem ani na jeden neodpověděl... Já vám to klidně můžu přečíst:

Co si myslíte o důkazech, které vám byly k "VODĚ" doručeny v 1. díle publikace, kterou vám zaslala nadace PRAVDA O VODĚ? Ověřili jste si jejich pravdivost?

 • Jste ochotni podepsat petici VODA JE ŽIVOT?
 • Pomůžete prosadit její realizaci?

 

Výbor odhlasoval, že p. Novotný může na jednání odpovědět na otázky

radek-novotny

"Náš cíl je dostat k vám informace, abyste rozhodovali se znalostí věci. Proto jsme přibližně 3 týdny dozadu poslali každému senátorovi poštou materiály, které jsme připravovali cca 4 měsíce. Je to souhrn dvacetileté zkušenosti s obranou vody v České republice. Je to názor cca 12 lidí, kteří ví, co se tady kolem vody děje, plus ekonomika, rozsudky, jak se chová ministerstvo zemědělství, včetně důkazů.

Poskytli jsme vám informace... díky tomu, že se lidé složili. Příprava 1. dílu informací, který již máte, včetně zaslání, jsou náklad řádově 100.000 Kč a 2. díl, který vám dojde do cca tří týdnů, dalších 100.000 Kč. Lidé se poskládali a my jsme je informovali, že podklady byly doručeny 350 lidem, kteří sedí na klíčových postech ČR, kde o vodě rozhodují. 

Protože se ptali na vaše stanoviska, tak jsme je vyzvali, že pokud chtějí informace od senátorů, tak se musí ptát jich a ne nás, protože vaše osobní názor neznáme a nejsme oprávnění za vás mluvit. My jsme vám materiály přes e-maily neposílali, chtěli jsme, abyste je dostali fyzicky.

V Zápisu z jednání petičního výboru nejsou zapsány otázky senátorů na pana Novotného ani jeho odpovědi. Proč?

Požádali jsme senátorku p. Vítkovou a tajemnici výboru p. Hauserovou, aby zajistili pravdivost Zápisu. Obě to odmítly.

Paní Hubáčková i Vítková jsou z KDU, která byla po roce 1990 ve vládách prakticky se všemi. S ODS, ČSSD, ANO, US, ODA, ZELENÝMI. V době totality, v letech 1948–1989, byla součástí Národní fronty s komunisty.

KDU a její působení ve vládách a na ministerstvech

KDU

VODU BRÁNÍME NEJEN PETICÍ. JDEME I CESTOU DOKUMENTOVÁNÍ KAUZ, PŘES SOUDY A POMOC ROZUMNÝM POLITIKŮM. DÁVÁ VÁM TO SMYSL?

Pak přidejte Váš podpis a odkaz sdílejte.

 

Petici již podepsalo:

37.898 kapek💦

I moře se skládá z kapek

Petice otevírá téma vody v senátu/ve sněmovně a umožňuje:
a) Doručit politikům důkazy a ti nemohou říkat, že něco neví.
b) Nutí politiky veřejně říct toto podpořím/nepodpořím.
c) Odděluje zrno od plev, konfrontuje činy politiků s důkazy.

Samo se nic nenapraví a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí. Děkujeme z podporu.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes aplikaci darujme.cz, kde není zveřejněno jméno dárce a koncerny ani politici tak na něj nemohou útočit

 

Děkujeme🐬