Anna Hubáčková za KDU-ČSL

senátorka - mandát 15.10.2016 - 15.10.2022

HLASOVALA PROTI:

  1. Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje vody koncerny.
  2. Vyšetření tunelů městských vodáren a dodržování zákonů ČR.
  3. Ukončení protiprávního dolování zisků z vody koncerny.

Doložili jsme ji, že nám soudy potvrzují protiprávní instalace koncernu do pozic osob ovládajících peněžní toky a zisk z vody. Slyšíte v jejím vystoupení o tom jediné slovo? Ne. Za 20 let obrany vodáren přes soudy nebyla na jediném jednání. Proč?

V roce 2018 jsme p. Hubáčkovou požádali o odpověď, zda je ochotná iniciovat legislativní kroky k vrácení vody a všeho co s ní souvisí do vodáren v rukou obcí.

Odpověděla: Určitě ano, jen musí být obce aktivní.

Požádali jsme ji, aby se seznámila s peticí VODA JE ŽIVOT a případně ji podepsala. Napsala, že s obsahem petice v mnohém souhlasí, ale podepsat ji odmítla.

V roce 2021 tvrdí, že již samotný název petice považuje za velmi zavádějící! Vysvětlení? Doložili jsme jí, že někteří lidé z KDU jsou odpovědní za tunely městských vodáren, př. Zlín a Olomouc. Když zjistíte, že jste proti většině, začíná se lámat chléb morálky.

V roce 2021 tvrdí, že je proti požadavkům petice, že jde o znárodnění!

Neznalost p. Hubáčkové jsme eliminovali důkazy o tom, co se páchá. Doložily důvodnost petice i to, že požadavek na dodržování zákonů není znárodňování.

Dva měsíce před jednáním senátu jsme všem senátorům (kromě p. Voseckého) doručili poštou důkazy

1. díl publikace VODA JE ŽIVOT

STÁHNOUT PŘEDANÉ DŮKAZYFakta, data, rozsudky, srovnání, čísla

Předtím od nás dostala:

PROJEKT CHCEME VĚDĚTvčetně petice voda je život
ROZBOR ÚSTAVNÍ PASTInávrhu ústavního zákona k vodě

Doložili jsme důvodnost petice i vystoupením v senátu

ekonomem R. Novotným, zástupcem 31.000 petentů

předseda představenstva městské vodárny Přerov

Tvrdí, že petice je nedůvodná, tzn. vše je vyřešeno. Požadavek, aby systém byl nastaven v zájmu těch, kdo vše platí - občané - vydává za znárodňování.

Její tvrzení jdou proti našim důkazům i proti sdělením senátora Goláně, který petici VODA JE ŽIVOT PODEPSAL a naše důkazy léta studuje a používá

.. musím říct, že ze všech vystoupení předešlých tady zaznělo, že to není žádný problém. Já se touto problematikou zabývám více než 5 let a je to velký problém. Mám k tomu množství posudků, rozsudků soudů, nález Ústavního soudu a ekonomické rozbory. Máme problém ve Zlínském kraji, na kterém budu demonstrovat, jakým způsobem se vodárenství vyvíjelo po roce 2000. Tento model, který vás asi překvapí, je aplikován i v Prostějově, Olomouci a dalších krajích ČR nebo spíš českého regionu. - Tomáš Goláň

Ne všichni senátoři mají v hlavě to, co p. Hubáčková

Karel Šebek (* 11. října 1951 Benešov – 29. ledna 2015, Neveklov) byl český politik, senátor za obvod č. 41 – Benešov, starosta města Neveklov a člen ODS.

Prvná senátor, který reagoval na naše informace a problematice vodárenství rozuměl, byl senátor za ODS, p. Šebek. Bohužel umřel již v roce 2015, ale pro nás byl a je důkazem, že vše je o lidech a ne o stranách. K projevu paní Hubáčkové má mnoho co říct bez ohledu, že níže uvedený text psal dávno předtím než paní Hubáčková v senátu vystoupila.

Vážení,

děkuji Vám, že jste problematiku vodárenství otevřeli. Sám jsem v tomto oboru pracoval 15 let jako technik a tyto zkušenosti mi následně velmi dobře prospěly jak ve funkci starosty, tak i senátora. O událostech ve vodárenství v posledních 20.létech by se daly psát romány, horory či literatura faktu. Osobně zatím jen smutně konstatuji, že jsem zoufale limitován nedostatkem času a tak tuto oblast sleduji víceméně jen zpovzdálí. V rodném městě však platím stále za odborníka, vodovod jsme neprodali, kanalizaci vybudovali a na svůj majetek jsme opatrní. Nicméně v podstatě nemáme jinou volbu, než ho svěřit původnímu provozovateli. Ke cti VHS budiž řečeno, že naše dlouholeté vztahy jsou velmi korektní, jistě i na základě dobrých osobních vztahů.

Samozřejmě, že moc nechápu, či nechce se mi chápat, že jsme do země s takovou vodohospodářskou a strojírenskou tradicí za hubičku vpustili západní monopoly...

Jakoby to skoro všem bylo jedno. Ještě jednou Vám děkuji, že jste toto téma zvedli z bláta a snad se podaří zachránit alespoň to, co se ještě zachránit dá. Přeji Vám hodně zdraví, vůle, a odvahy a snad Vám budu i někdy ku pomoci.

S pozdravem

Karel Šebek

senátor a starosta města Neveklov

p. Vícha (ČSSD)

Kdo ovládá vodu, ovládá vše - občané jsou rukojmí

p. Čunek (KDU)

Senátor má tunely vodáren stejný názor jako my

Najdete v tom co říká slovo o tunelech vodáren, které vlády, politici nebo ministerstva neřeší? Ne? Proč?

P. Hubáčková je např. proti vyšetření protiprávních tunelů městských vodáren a prosazení dodržování zákonů ČR? Proč? p. Hubáčková dva v jednom - ministr a senátor!

Požádali jsme ji, aby doložila důkazy, na základě kterých tvrdí, že vše je vyřešeno a petice je nedůvodná. Nedpovídá.

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby občanům, protože jako jediní vše kolem vody platí.

SOUHLASÍTE? PAK SE PŘIDEJTE.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Paní Hubáčková je z KDU, která byla po roce 1990 ve vládách prakticky se všemi. S ODS, ČSSD, ANO, US, ODA, ZELENÝMI. V době totality, v letech 1948–1989, byla součástí Národní fronty s komunisty.

KDU a její působení ve vládách a na ministerstvech

KDU

Samo se nic nenapraví a je skvělé, že to chápe čím dál více lidí. Děkujeme z podporu.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬