Pravda o vodě ve Zlíně
Došlo k protiprávnímu vyvedení "vody" do rukou cizinců
tunel ve vodárně byl realizován v období 2002 - 2004 a je stále udržován v chodu
"Z důkazů provedených v soudních řízeních za 15 let vyplynul jednoznačný záměr největšího akcionáře společnosti Vak Zlín, tedy Statutárního města Zlín (SMZ), umožnit soukromé společnosti Jižní vodárenská, a.s. (JIV) vstup do společnosti Vak Zlín v podstatě za jakoukoliv cenu. Nejednalo se přitom o akcionáře společnosti, takže valná hromada nemohla udělit souhlas s převodem akcií na tuto osobu.... Ještě před prvním zamítnutím vstupu JIV do Vak Zlín v roce 2002 byl vypracován záložní postup, jak původní záměr realizovat a obejít tak omezení převoditelnosti akcií. Na základě toho byl zpracován balíček smluv, tím bylo třetí osobě umožněno vykonávat vliv ve společnosti ve svůj prospěch a naplnit původní záměr, tj. dosažení provozního modelu, to vše bez zatížení se vlastnictvím infrastruktury, která zůstala k tíži obcí."
"Popsané jednání Statutárního města Zlín, Jižní vodárenské, a.s. a České spořitelny, a.s. je jednáním ve shodě s cílem ovládnout společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (VAK) společností Jižní vodárenská (to je koncernem VEOLIA) a tímto postupem byl porušen jak zákon, tak stanovy VAK, neboť tímto postupem došlo k obejití ustanovení § 13 stanov VAK, které zakotvuje omezenou převoditelnost akcií na jméno. Odvolací soud na tomto svém stanovisku setrvává. ... Ze zjištěného skutkového stavu jednoznačně vyplývá, že k prosazení provozního modelu došlo postupem in fraudem legis (obcházení zákona) to je postupem, kterým došlo k obejití shora citovaného ust. čl. § 13 stanov a ust. § 156 odst. 4 a § 156a ObchZ."
Hadi na radnici, manipulace s informacemi i zastupiteli - vytunelovaný Vak Zlín a drahá voda
Po roce 1993 došlo k divoké privatizaci vodárenství v ČR. Investice do zdrojů vody, vodovodů a kanalizací, včetně čistíren odpadních vod, byly odděleny od tržeb za prodej vody.
Důsledkem tohoto kroku je podle kritiků v mnoha regionech ČR, katastrofální stav vodárenské infrastruktury, neustálé zdražování vody a vyvádění zisků z jejího prodeje do zahraničí. To na mnoha místech ČR znemožňuje čerpání dotací (chybějící peníze nahrazuje čerpání finančních prostředků z daní občanů) alspoň na rostou obnovu dožívajícího vodovodního řadu. Přitom je možné na reálných příkladech ukázat, že východisko z této situace existuje.
DALŠÍ ROZSUDEK - JE TO TUNEL A VŠE JEDE DÁL
Od roku 2010 přichází další a další rozhodnutí soudu, že to o realizovali ve Zíně anti-politici je nezákonné, protiprávní a nemravné.
Město Zlín a vedení Vaku Zlín přesto dál udržují tok zisků z vody do ciziny a pro lidi nevýhodný tunel pokračuje, přestože soudu, vše umožňují zastavit a napravit.
Ve Francii zjistili toto a ve Zlíně na to mají rozsudek soudu a nic.
Město Zlín mělo 46,25% podíl ve vodárně Zlín
Koncern mohl navrhnout cokoliv, ale bez politiků Zlína, neměl žádnou šanci, ovládnout peněžní toky a převést toky zisků z vody na své účty. Stejně pozici a jednání města Zlín hodnotila Komise pro cenné papíry.
Co věděli a pro koho pracovali "politici" města Zlín?
- Když bylo vše připraveno pro vyvedení zisků z prodeje vody z Vaku Zlín na Veolii, tak se svolala formální valná hromada, která vše odsouhlasila.
- Na valné hromadě dne 30.4.2004 byla akcionářům lživá Zpráva představenstva a na základě ní návrh k schválení smlouvy s Veolií
- Předtím ovšem Veolie "nakoupila" hlasování měst a obcí pro provozní model. To, co města dostanou, zaplatí lidé v ceně vodného a stočného
- JIV prodává zpět SMZ všechny akcie Vaku Zlín, které SMZ v roce 2002 prodalo ČS a na Slovensko
- Zisky z vody začínají téct k Veolii. Vak Zlín ztrácí nárok na dotace. Cena vody v dalších letech vystřelí na jedny z nejdražších v ČR a ve Zlínském kraji
- Lidé z Veolie a vedení Vaku prchají z představenstva Vaku Zlín zpět k Veolii.
- JIV se pokouší vrátit bezcenné akcie Vaku Zlín městům, aby nemusela doplácet 20% "kupní ceny". Napajedla toto odmítají.
- Jsou podány první žaloby na obranu Vaku Zlín a soudům je dokládána protiprávnost a tunelování Vaku Zlín - začíná dokumentování kauzy Vak Zlín
Co věděli vedoucí politici města Zlín již od roku 2003 a co kolegům neřekli?
Vedení Zlína vědělo o rizicích "privatizace"! Již v lednu 2003, dostali Rozbor, který na rizika a na to, co se děje kolem vodáren a Vaku Zlín upozornil.
Doporučil jsem zastupitelům obezřetnost, nejprve zjistit, zda vůbec je třeba nějaký koncern. Pokud provozní model, tak systém 50/50 (města/koncern), kdy přijde skutečný strategický investor, který bude stejně jako města investovat 50/50. V poměru financování investic bude dělen dosahovaný zisk mezi města/koncern!
Díky vedení města Zlín, Vak Zlín fakticky ovládala Jižní vodárenská (Veolie) a ta zastupitelům měst a obcí samozřejmě nic neříkala. Vedení města Zlín, které mělo pravdivě informovat zastupitele, mé podklady před zastupiteli opakovaně tajilo.
Co vědělo vedení města Zlín v roce 2004 před hlasováním o vyvedení zisků na Veolii a co zastupitelům záměrně neřeklo?
Vedení města Zlín bylo znovu předem upozorněno na rizika "privatizace" a na negativní důsledky, které přináší pro města, obce a občany! Věděli, že koncern již vodárnu ovládá a připravuje sám sobě vykuchání zisků z vodárny.
Měsíc před schvalením smluv s Veolií 30.4.2004 dostali můj druhý Rozbor a v něm důkaz, jak nesmyslně to funguje v Olomouci.
Přesto!
zástupce města Zlín hlasoval dne 30.4.2004, PRO uzavření smluv mezi Vakem Zlín a Veolií, čímž zisky z prodeje vody přešly na 30 let z Vaku na Veolii a náklady na investice zůstaly na vodárně Zlín!
Požádal jsem město Zlín, Luhačovice a Fond národního majetku, resp. Ministerstvo zemědělství, aby mi poskytli své rozbory výhodnosti privatizace "vody" pro města a obce a lidi, když hlasovali PRO!
Položil jsem proto logické otázky
Na základě jakých rozborů hlasovalo město Zlín PRO smlouvy s Veolií a co je jejich obsahem?
Co věděli zastupitelé o dopadech smluv s Veolií, PRO které hlasují, na cenu vody, dotace z EU a zisky z vody?
Čím má město doloženo, že to, pro co hlasuje, je výhodné nebo nevýhodné pro města, obce, Vak Zlín a lidí?
Odpovědi byly doslova šílené!
Žádné rozbory nemáme, žádné jsme nedělali.
Zde máte důkazy:


Co se událo před valnou hromadou vodárny Zlín 30.4. 2004, kde se schvalovaly smlouvy předávající zisky z vody Veolii?
Místo rozborů a analýz se některá města nechala zkorumpovat
Za zády akcionářů, mimo valné hromady, bez jakékoliv možné kontroly a možnosti ověřit si předem sdělované informace, byly uzavřeny dohody mezi Veolií, Vakem a některými akcionáři VAKu o „handlu“. Obsah těchto dohod a z nich vyplývajících smluv je s velkou pravděpodobností v rozporu s obchodním zákoníkem, ust. § 178 odst. 11 ObchZ a také s ust.§3 odst. 2) zák. č.143/2001 Sb. o ochraně hospodářské soutěže.
"Úplaty" za hlasování PRO smlouvy s Veolií, hradí na konce bez možnosti obrany konečný spotřebitel. Součástí těchto dohod bylo, že města a obce, které budou hlasovat na valné hromadě projednávající vyvedení hlavního předmětu podnikání vodárny do rukou Veolie, dostanou v čase úplatu celkem 53 mil. Kč.
Tuto nabídku odmítl Slavičín, Fryšták nebo Otrokovice, ale např. Města Luhačovice, Tlumačov či Brumov-Bylnice ji přijaly.
Díky tomuto "handlu" vše, co se dělo kolem Vaku Zlín od konce roku 2001, došlo k naplnění dne 30.4.2004. Proběhla formální mimořádná valná hromada VaKu Zlín, na které Veolií finančně motivované měst a obce a zmanipulovaní akcionáři, odhlasovali uzavření smluv mezi Vak Zlín a společností Zlínská vodárenská, a.s. (Veolií).
Co se slibovalo zastupitelům, než sklapla "past"?
Schvalte to:
Zajistíme dotace z EU a cena vody poroste pouze o inflaci.
Dovedete si představit, že by zastupitelé hlasovali PRO smlouvy s Veolií, kdyby znali pravdu o vodě?
Schvalte to:
- Budete mí nejdražší cenu vody v kraji
- O inflaci nebudete ani snít
- 20-30% toho, co se vybere od lidí za vodu, poteče do zahraničí
- Vodárna Zlín i města a obce na zlínsku přijdou o dotace z EU
SAMOZŘEJMĚ, ŽE NE!
Kdo seděl ve vedení Vaku Zlín v roce 2004 poté, co Šverma, Svoboda a Bernard po uzavření smluv s Veolií z vedení Vaku Zlín odešli?
"Politici" z města Zlín, Valšských Klobouků, Broumov-Bylnice, Luhačovic a Napajedel, tzn. ti, kteří se nechali koupit a hlasovali PRO smlouvy s Veolií nebo dali svá hlasovací právy k akciím k dispozici Jižní vodárenské.
Já tomu říkám trafika.

Zdroj: Vak Zlín a justice.cz
Ve vytunelované vodárně se jim daří poměrně dobře:

KDU-ČSL Zlín
Milan Soldán
Podepsal téměř každý dokument, který se týkal Vaku. U soudu si v podstatě na nic z posledních 11 let své činnosti nepamatoval!
ODS
František Hubáček
Luhačovice
ZHN město Zlín
Jaromír Šebík
SNK V.Klobouky
Dalibor Maniš
Veolie si koupila hlasování Valašských Klobouků. Maniš zůstal v orgánech "pohřbeného" Vaku a dohlíží, jak se mu daří.
SNK
Ivan Kovalčík
Valašské Klobouky
Pro koho tedy "politici"města Zlín a vodárny Zlín pracují?
Odpověď najdete v této tabulce:


Jak pokračoval proces vedoucí k vyvedení obchodu z vodou a zisků z vody na koncern?
nebo zpět na stránku
Názor osobností na to, co se děje
Nadační fond PRAVDA O VODĚ |
Obranu vody financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků od lidí, kteří na vodu mají stejný názor jako my.
Převodem na transparentní účet u ČSOB:
966665/0300
nebo
Každá částka pomáhá🍀, i moře se skládá z kapek. Děkujeme