Prodej vody na Mladoboleslavsku ovládají obce přes Vak Mladá Boleslav

Výplata zisku z vody není prioritou, přednost mají léta investice, čistá voda a využití dotací z EU na investice.

Za období let 2003 -2019 činí zisk v součtu pouhých:

528.487.000 Kč

Prioritou vodárny není poslat obrovský zisky do zahraničí. Zisk z vodného a stočného, který platí lidé na Mladoboleslavsku, končí v řešení sucha, obnově trubek a ne v cizině. Končí tam, kde lidé odebírají vodu a obce vlastní trubky.

Pravda o vodě v Mladé Boleslavi

vodárna i prodej vody je zcela v rukou měst a obcí

O ceně vody a o ziscích kalkulovaných lidem do vodného a stočného rozhodují výhradně města. Výplata zisku není prioritou, přednost mají investice a čistá voda.

Zkušenosti v zahraničí

Na Mladoboleslavsku lidé rozhodně neplatí v ceně vody stamilióny, které končí v jachtách cizinců. Prodej vody, svobodné rozhodování o všem kolem vody i infrastruktura, je zcela v rukou měst.

Kde politici protiprávně instalovali mezi vodu a lidi koncern, tam se preferují zisky, které končí v cizině. Příklad - Vak Zlín, Vak Prostějov, VHS Olomouc a fr. koncern Veolia.

Pozor, i na Mladoboleslavsku proběhl pokus vytunelovat zisky z vodného a stočného ve prospěch zahraničního koncernu přes Českou spořitelnu

I zde jsme městům a obcím v době nájezdu na vodárnu poskytli informace o tom, o co jde. Města vodárnu před nájezdníky ubránila. Vak je řízen českými vodárenskými odborníky. Dominantní postavení v něm mají města. Vak M.Boleslav čerpá dotace z EU. 

Zisky: V/S obsahuje ziskovou marži, která je k dispozici výhradně Vaku M.Boleslav.

Svatopluk Kvaizar Svatopluk Kvaizar, Bývalý místopředseda Vak Mladá Boleslav a primátor Statutárního města Mladá Boleslav

Pane Novotný!


Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB.


Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji.

V M. Boleslavi proběhlo několik pokusů o to vyvést zisky z vody na koncern např. přes Českou spořitelnu a Českou infrastrukturní, a.s.. Mé informace zde pomohly rozumným politikům a správa vody zůstala zachována v rukou měst a obcí. Zde většina politiků pracuje pro lidi.

Zásadní bylo neschválení prodeje akcií Vaku M. Boleslav České spořitelně zastupiteli města M. Boleslav. Sice jen o dva hlasy, ale od té doby zastupitelé táhli za jeden provaz a nájezdy různých ziskuchtivých skupin odrazili.

Spolupráce s rozumnými lidmi ve vedení Vak M.Boleslav

DÁVÁ VÁM SMYSL BRÁNIT VODU V RUKOU MĚSTSKÝCH VODÁREN? PODPOŘTE NÁS

Samo se nic nenapraví. Je skvělé, že to chápe čím dál více lidí a s námi sebe i vodu brání.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Děkujeme🍀

Názory lidí, kteří sdílí a podporují práci a cíle Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

Jasné otázky a pravdivě odpovědní k dění v českém vodárenství

 • Velmi si vážím práce, kterou pro nás děláte. Mám hluboký obdiv k Vaší nezdolnosti a vytrvalosti, se kterou se věnujete nápravě a šíření povědomí se situací s vodou v naší republice. Je to pro mě něco nevídaného.
  Tomáš Beňo Tomáš Beňo
 • Jsem zarputilý pravićák. Právě proto vím, že u přirozených monopolů nefunguje neviditelná ruka trhu. Tady angažmá soukromého subjektu vždy skonćí zestátněním nákladů a privatizací zisků. Tomu pokušení jeśtě nikdy nikdo neodolal. Přeji Vám mnoho zdaru v tomto nelehkém boji.
  Vlastimil Tvrzský Vlastimil Tvrzský
 • Vynikající stránka s potřebnými informacemi pro veřejnost o krádežích vody oligarchy a jimi podplacenými politiky.
  Tomáš Bouzek Tomáš Bouzek
 • Radek a lidé kolem NFPOV se postavili bandě lhářů a zlodějů okrádající lidi pomocí vody. Nezlomilo je vyhrožování ani právníci a soudy. Rád jim pomohu tenhle boj dotáhnout až do konce.

   

  Jan Bartoš Jan Bartoš
 • Baví mě pracovat na projektech, které dávají smysl a mají pro lidi přínos. S Radkem a Nadačním fondem PRAVDA O VODĚ se skvěle spolupracuje a to co dělají, dělají opravdu dobře.
  Tomáš Andlík Tomáš Andlík www.pravdaovode.cz/o-co-jde-soudy-pardubice/
 • S něčím tak drahocenným se nekšeftuje. Správa vodního hospodářství má být jen záležitostí našeho státu.
  Helena Hesova Helena Hesova
 • Moře se skládá z kapek, jednu posílám.
  Vladimír Falc 1000 Kč Vladimír Falc 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Naprosto souhlasím. Je třeba se začít efektivně bránit a ne se nechat ohlupovat politickými hrátkami, nezodpovědných politických bohapustých žvanilů. Děkuji
  Ludvík Fritscher 100 Kč Ludvík Fritscher 100 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Před Radkem Novotným klobouk dolů. Je to člověk, který pro každého jednoho z nás udělal strašně moc. A tak prosím, podívejte na tento rozhovor - https://youtu.be/Jb3tyg0a3qE.
  Jana Lorencová Jana Lorencová přední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD
 • Voda je dar života bez vody není život proto ji chraňte.
  Anna Brezovska Anna Brezovska