senátorka Jaromíra Vítková za KDU-ČSL - Boskovice

mandát 15.10.2016 - 15.10.2022

Hlasovala PROTI 👎

 • Zacyklení peněz občanů ve vodárenství.
 • Prosazení garance práva lidí na vodu v Ústavě ČR.
 • Vyšetření protiprávního ovládnutí prodeje naší vody cizinci.

Senátorka při projednávání vody v senátu papouškuje názory koncernů?

Neznalost paní Vítkové jsme 6 let eliminovali důkazy o tom, co se páchá. Potvrzují důvodnost petice a oprávněnost požadavku na dodržování zákonů.

Doručili jsme jí stejné důkazy a rozsudky o tom, co se ve vodárenství léta páchá, jako senátorům. Potvrzují důvodnost petice, oprávněnost požadavku nápravy.

Materiál připravovalo 10 lidí 4 měsíce. Jde o 1. díl toho, co se děje 20 let ve vodárenství a co politická mafie pracující pro koncerny páchá, kryje a neřeší. 

S paní Vítkovou jsme, co se páchá kolem vody probrali i osobně u ní v Boskovicích dne 29.7.2020

Vysvětlili jsme, co se 20 let ve vodárenství ČR páchá, že část politiků jedná protiprávně v zájmu koncernů.

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Po jednání jsme paní Vítkové zaslali důkazy a informace

 1. O co jde?
 2. Proč korporace vyhání od vody – Francie?  a Praha?
 3. Jak to napravit?  
 4. Úspěšná obrana: lidí  a vodárny
 5. Názory soudců  
 6. Můj příběh 20 let obrany vody
 7. Nadační fond PRAVDA O VODĚ
 8. MŽP - BRABEC –  VODA 300
 9. MZE - Toman – ROZBOR JEHO ÚSTAVNÍ PASTI 
 10. TRANSPARECY INTERNATIONAL – (ředitel David Ondračka) minimalizují prostor pro korupci
 11. KRAJSKÉ STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ V BRNĚ, Mozartova 3, Jakub Jirušek, pověřený státní zástupce – účastní se soudu v kauza Vak Prostějov
 12. Veolia – publikace korporátní profil Veolie od Public citizen
 13. Jak se Veolie chová v zahraničí a v ČR vůči městům  a občanům

 p. Vítková (KDU) řekla zajímavé informace o jednání senátorů v senátu

J. Vítková: Každá věc, kterou člověk nastuduje nebo pochopí, se může hodit někde jinde. Jenom su, zvědavá jak to všechno proběhne (smích). Já se dívám na hodiny a sleduji, kolik jsme strávili času a je to hodina a půl. Mám strach, že někteří prostě.... Vím už trošku, jak to chodí. Někdo tam prostě někomu něco nakuká, lidově řečeno. Vypne. Však to znáte. ... Musíme přesvědčit postupně všechny a musíme vše opřít o důkazy.

 1. O pozici zpravodaje petice VODA JE ŽIVOT si řekla. Že ji měl dostat p. Chaloupek. Že jsou dobří i špatní lidé a ona nechce v senátu jen sedět.
 2. Popsala zkušenost s rozhodováním senátorů u petice o zbraních, kdy řada senátorů, zvedla ruku pro petici ne, protože jsou o ní přesvědčeni, ale aby neměli problém s myslivci, až budou volby.
 3. Popsala zkušenost s fungováním městy ovládané vodárny Vodárenská, a.s.. Problémy, které zná a souvisí s třenicemi kolem toho, kde se investuje. Že starostové, pokud chtějí (mnozí tomu nerozumí), tak do všeho nahlížet mohou, informace od vodárny dostávají, existuje kontrola a vidět do toho je. Sdělila, že si myslí, že u velkých korporací je toto nepřehledné.
 4. Má zkušenost, že se lidé nechají navolit do orgánů, nevěnují tomu čas, nerozumí tomu a pak sedí v orgánech a koukají kolem, jak kdo hlasuje! Nemají problematiku nastudovanou, jsou tam jako nějaké loutky a to je blbý.
 5. Na otázku, proč si myslí, že jsme petici dali do senátu a ne do sněmovny - odpověděla, že senát je asi trošku více korektní.
 6. Upozornila, že má zkušenost, že v senátu byly věci, kterým se mělo věnovat více času, a ten se tomu nevěnoval a vše se spláchlo.

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby občanům, protože jako jediní vše kolem vody platí.

SOUHLASÍTE? PAK SE PŘIDEJTE.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Dva měsíce před jednáním senátu jsme senátorům (kromě p. Voseckého) doručili poštou důkazy i rozsudky.

Ze zápisů jednání petičního výboru i z jejího vystoupení na plénu senátu 1.7.2021 plyne, že o námi předaných důkazech a o vysvětleních senátory neinformovala.

Na jedníní senátu papouškovala stanoviska koncerny léta ovládaného sdružení SOVAK, v jehož čele sedí i lidé odpovědní za tunely městských vodáren

Doložili jsme důvodnost petice vystoupením přímo v senátu

ekonomem R. Novotným, zástupcem 31.000 petentů

předseda představenstva městské vodárny Přerov

Absurditu tvrzení p. Vítkové potvrdil i senátor Goláň ODS, který petici VODA JE ŽIVOT podepsal a hlasoval PROTI jejímu zamítnutí.

.. musím říct, že ze všech vystoupení předešlých tady zaznělo, že to není žádný problém. Já se touto problematikou zabývám více než 5 let a je to velký problém. Mám k tomu množství posudků, rozsudků soudů, nález Ústavního soudu a ekonomické rozbory. Máme problém ve Zlínském kraji, na kterém budu demonstrovat, jakým způsobem se vodárenství vyvíjelo po roce 2000. Tento model, který vás asi překvapí, je aplikován i v Prostějově, Olomouci a dalších krajích ČR nebo spíš českého regionu. - Tomáš Goláň

Aby bylo jasné, pro koho p. Vítková pracuje, tak ji opakovaně žádáme o důkazy, které vyvrací naše důkazy a rozsudky. Odmítá je předložit.

4. požadavek k doložení důkazů a odpovědí k tvrzení p. Vítkové v senátu

Zaslali jsme ji dopis s otázkami, který odmítla převzít. Zveřejnili jsme, jak jedná. Poté dopis převzala, ale odpovědět odmítá. Proto se ptáme znovu.

Místo důkazů zasílá fráze typu pečlivě jsem se peticí zabývala apod..

Poradila nám, že se máme obrátit na soudy a policii. Přitom ví, že na soudy a policii se obracíme od roku 2002 a soudy vyhráváme. Doložili jsme ji rozsudky.

Vodu a vodárny bráníme přes soudy 20 let. Vyhráli jsme 4x u Ústavního ČR i u Nejvyššího soudu. Rozkryli jsme protiprávní tunely vodáren, protiprávní jednání koncernu, protiprávní činnost organizované skupiny nájezdníků, s kterou kooperují kolaborující politici i Mze.

Proto jsme se obrátili s peticí a s žádostí o pomoc na senát a p. Vítková nám místo pomoci radí, ať se obrátíme na soudy!

3. žádost o doložení důkazů zaslaná p. Vítkové (KDU) dne 24.9.21 ve znění, které předtím odmítla převzít.

3. ŽÁDOST O ODPOVĚDIkompletní text

p. Vítková odmítla převzít žádost o doložení důkazů, zaslanou doporučeně na její oficiální adresu kanceláře senátora ČR 23.9.21

2. žádost o doložení důkazů zaslaná p. Vítkové (KDU) dne 30.8.21 na její oficiální adresu kanceláře senátora ČR

2. ŽÁDOST O ODPOVĚDIkompletní text

4.8.21 p. Vítková (KDU) odmítá poskytnou důkazy, na základě kterých hlasovala PROTI petici, resp. odpovídá frázemi

1. žádost o doložení důkazů a odpovědí na otázky týkajících se závěrů p. Vítkové k petici byla zaslaná dne 20.7.21 na její adresu kanceláře senátora

1. ŽÁDOST O ODPOVĚDIkompletní text

Paní Vítková veřejně říká řadu nepravdivých informací

NEPRAVDIVĚ TVRDÍ, ŽE R. NOVOTNÝ SCHVALOVAL SEZNAM POZVANÝCH NA JEDNÁNÍ VÝBORU

Je to lež. Seznam pozvaných p. Novotný NEODSOUHLASOVAL, dostával ho pouze na vědomí. P. Vítková požádala RN o seznam lidí, kteří vystoupí za petenty. Ten ho zaslal. Šlo o 6 osob – p. Chromec, p. Špendlík, p. Novotný, p. Lorencová, p. Vitáskovou a p. Štauderová.

NA ŽÁDNÉ POZVÁNCE K JEDNÁNÍ TĚCHTO 6 ZÁSTUPCŮ PETENTŮ NENAJDETE

TVRDÍ, ŽE ORGANIZUJE VEŘEJNÉ SLYŠENÍ, ALE VEŘEJNOST NA NĚJ NESMÍ PŘIJÍT! NEJDE O VEŘEJNÉ SLYŠENÍ.

Tři dny před jednáním jsme se od občanů dozvěděli, že na jednání je zakázána účast veřejnosti a médií. Požádali jsme p. Vítkovou a p. Drahoše o zrušení tohoto pochybného jednání, které bylo lživě presentováno jako veřejné slyšení. Důkaz: Žádost o projednání petice za účasti veřejnosti

Upozornili jsme předem, že se formálního a protiprávního jednání nebudeme účastnit. 

ODMÍTLI TO ZRUŠIT

NEPRAVDIVĚ TVRDÍ, ŽE RN JI NEPŘEDAL KONTAKT NA STÁTNÍHO ZÁSTUPCE

Je to lež. 27.12.2020 obdržela od RN doporučení, aby pozvala na petici nezávislého odborníka na tunel Vak Prostějov - Státního zástupce - kontakty a adresu státního zastupitelství a vyjádření státního zastupitelství k této tunelářské kauze byl příloze emailu. Důkaz ZDE

 

Adresa státního zastupitelství je v zápatí dokumentu, který ji RN zaslal jako důkaz o tom, co se páchá ve Vak Prostějov - s tím, aby pozvala jako nezávislého odborníka státního zástupce.

NEPRAVDIVĚ TVRDÍ, ŽE JÍ RN OPAKOVANĚ NEZASLAL ROZBOR K NÁVRHU ZMĚNY ÚSTAVNÍHO ZÁKONA V POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ

Je to další lež. ROZBOR dostala fyzicky, stejně jako všichni další senátoři na podatelně senátu v den, kdy byla podána petice.

Občané požádali p. Vítkovou o názor na informace jí doručené k petici VODA JE ŽIVOT k tom, co se ve vodárenství páchá.

 • 1) Co si myslíte o důkazech, které Vám Nadační fond Pravda o vodě předal?
 • 2) Jste ochotni podepsat petici VODA JE ŽIVOT?
 • 3) Pomůžete prosadit její realizaci?

Dostali od ní dostali tuto "odpověď"

 • 24.5.2021 Paní Vítková zasílá alibistické, formální a nic neříkající odpovědi a na otázky neodpovídá. Důkaz ZDE

Projednání petice na výboru bylo formální, povrchní a pokrytecké

Senátoři věděli, že dostali jen 1. díl důkazů. P. Drahoš a petiční výbor další důkazy odmítli, prý není účelem výboru se vracet k petici, ale ukončit šetření petice!

 • 2.6.2021 Jednání petičního výboru, na který jsou pozváni zástupci petentů. V programu výboru je petici vyhrazeno 10 minut a je určeno, že na jednání nesmí vystoupit zástupci petentů.  p. Vítková tvrdí, že petice je nedůvodná neboť je prý již vše vyřešeno nebo se řeší.

Výbor odhlasoval, že p. Novotný může na jednání vystoupit a odpovědět na otázky

radek-novotny

"Náš cíl je dostat k vám informace, abyste rozhodovali se znalostí věci. Proto jsme přibližně 3 týdny dozadu poslali každému senátorovi poštou materiály, které jsme připravovali cca 4 měsíce. Je to souhrn dvacetileté zkušenosti s obranou vody v České republice. Je to názor cca 12 lidí, kteří ví, co se tady kolem vody děje, plus ekonomika, rozsudky, jak se chová ministerstvo zemědělství, včetně důkazů.

Poskytli jsme vám informace... díky tomu, že se lidé složili. Příprava 1. dílu informací, který již máte, včetně zaslání, jsou náklad řádově 100.000 Kč a 2. díl, který vám dojde do cca tří týdnů, dalších 100.000 Kč. Lidé se poskládali a my jsme je informovali, že podklady byly doručeny 350 lidem, kteří sedí na klíčových postech ČR, kde o vodě rozhodují. 

Protože se ptali na vaše stanoviska, tak jsme je vyzvali, že pokud chtějí informace od senátorů, tak se musí ptát jich a ne nás, protože vaše osobní názor neznáme a nejsme oprávnění za vás mluvit. My jsme vám materiály přes e-maily neposílali, chtěli jsme, abyste je dostali fyzicky.

Petiní výbor senátu tvoří nepravdivé zápisy z jednání

Zápis z jednání neobsahuje skutečný průběh jednání. Což dokazuje zvukový záznam, který se nám podařilo získat. 

Požádali jsme o doplnění zápisu. Senát to odmítá.

Nesouhlasíme s tím, že zápis má být psán, jak se to komu hodí a požádali jsme znovu o to, aby byl pravdivý

BEZ ODPOVĚDI A BEZ NÁPRAVY PROTO JSME SE OBRÁTILI S TOUTO ŽÁDOSTÍ NA PŘEDSEDU SENÁTU, P. VYSTRČILA A NA KAŽDÉHO ČLENA PETIČNÍHO VÝBORU SENÁTU, VČETNĚ P. DRAHOŠE

NA ODPOVĚĎ ČEKÁME

KDU byla po roce 1990 ve vládách prakticky se všemi. S ODS, ČSSD, ANO, US, ODA, ZELENÝMI. V době totality, v letech 1948–1989, byla součástí Národní fronty s komunisty.

KDU a její působení ve vládách a na ministerstvech

KDU

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT, CO A JAK POLITICI DĚLAJÍ A JAK SE CHOVAJÍ? PAK INFORMOVÁNÍ PODPOŘTE. DĚKUJEME.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬