žraloci mají hody: zisky z české vody v zahraničí

Cena vody Prostějov 2016: Další růst cen o 3% a zisky dál tečou do zahraničí

Cena kubíku vody a Moravská vodárenská Prostějov

V Prostějově vodné a stočné opět vzroste. Lidé v ceně vody zaplatí nájem vlastní vodárně Vak Prostějov a k tomu zisky koncernu Veolia, resp. Moravské vodárenské, a.s.
Na Prostějovsku tak opět zdraží vodné a stočné, stejně jako v předcházejících letech. Dlouhodobý přehled růstu cen kubíku vody v Prostějově, najdete v rámci projektu PRAVDA O VODĚ, na stránce:

Cena vody Prostějov 2016:

V roce 2015 byla cena vody 81,85 koruny za metr krychlový. Cena vodného a stočného v Prostějově od 1. ledna 2016 vzroste o 3 procenta na 84,30 korun metr krychlový (včetně DPH). Stejně jako v minulých letech potečou zisky z vodného a stočného na účty Moravské vodárenské, a.s.

Takto na systému prodeje vody přes zahraničního prostředníka profituje fr. koncern Veolia:

Českou vodu prodává na Prostějovsku fr. koncern od roku 2006, kdy město Prostějov a vedení Vaku Prostějov předalo správu monopolu vody do rukou zahr. koncernu.


Srovnání cen vody v České republice v roce 2016. Ceny v rukou měst a v rukou koncernů.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje