Jaké zisky kalkulují do vodného a stočného koncerny a jaké městské vodárny?

Městská vodárna tvoří ročně zisk 5-10 mil. Kč, koncern klidně 80-90 mil. Kč a Hadi na radnici to odsouhlasí

Srovnání zisků městské vodárny a koncernu vede k pochopení, proč voda stále zdražuje a městským vodárnám schází peníze na obnovu a rozvoj vodárenských trubek potřebných pro zajištění čisté vody.

Zisk, který původně měla právo inkasovat městská vodárna,  má nově právo kalkulovat do vodného i stočného výhradně zahraniční korporace. Původní vodárna a vlastník infrastruktury – krajská nebo okresní vodárna, města a obce, již na žádný zisk právo nemají.

Zisk z vodného a stočného koncernu nastavují politiici?

Myslíte si, že zisky koncernů, které platíme, někdo nastavuje ve prospěch spotřebitelů a měst nastavuje? Probuďte se ...  Tam, kde jsou u vody koncerny, probíhá schvalování zisků koncernu a tím i zisku městské vodárny, zcela formálně.

Proč? Protože ti, co nás mají bránit, to nečiní. Jde o lidi, kteří koncern k vodě často protiprávně instalovali a v zájmu koncernu pracují od počátku. Navíc ve vedení koncernu dnes sedí lidé, kteří předtím seděli ve vedení městské vodárny a tak ruka ruku myje.

Proto stamilióny, které lidé platí v ceně vody, končí v zahraničí a městské vodárny tvoří zisk pouze jednotky či desítky miliónů.

Ukázkový příklad

Z pozice členů představenstva městské vodárny Zlín, pan Šebík a pan Bernard (více Kdo je kdo?), protiprávním procesem, přes manipulace a finanční motivace starostů, pomohli nainstalovat mezi vodárnu a občany koncern. Krátce poté se p.Bernard stal generální ředitel koncernu a pan Šebík zůstal ve vedení Vak Zlín.

O „práci“ vedení vodárny vypovídá záznam z valné hromady. Pan Šebík zde byl každý rok vyzván, aby starostům sdělil:

Pozor! Vedení městské vodárny, volí největší město v regionu (je největší akcionář vodárny), které se účastní valných hromad a ví, co jeho lidé ve vedení vodárny páchají. Ví, že stamiliónové zisky koncernu zaplatí lidé v ceně vodného a stočného. Vedení města schvaluje těmto dobrákům obrovské odměny ZDE.

Takže v této lumpárně jedou společně Hadi na radnici z velkého města a z vedení vodárny a ...

Česká republika nebo Koncernistán?

V monopolu vody stát zákonem garantuje koncernnovým prodejcům vody (provozovatelům) zisky i návratnost investic. Okresní vodárny a města, kterým zůstala vodárenská infrastruktura, zákonem nic granovano nemají a vlastně téměř žádný zisk ani NÁVRATNOST svých investic nedosahují a o zhodnocení investovaného kapitálu ani nesní.

To je ojedinělý exces?

Předpokládám, že vás napadlo, že tento šílený exces probíhá v jednom okrese, ve kterém se pár lidí zaprodalo, a jen na to nikdo zatím nepřišel. K tomu mohu dodat bohužel jen toto. Lidé nevěnují vodě a dění ve vodárnách pozornost a tak se děje to co se děje. Lidé, klikejte a probuďte  se ...

Olomouc

Praha

Kladno-Mělník