Žádná televize nechtěla o vodě léta informovat, novináři také ne
Jediný, kdo dal prostor k diskusi o vodě, byl pořad Alexandra Vojty a jeho Debatní klub.
Pan Vojta mi napsal, zda bych šel do debat o vodě s někým, kdo stojí na druhé straně, tzn. někým z lidí z koncernů. Řekl jsem ANO. Doporučil jsem generálního ředitele Veolie, předtím ředitele vytunelovaného Vaku Zlín, pana Bernarda nebo pana Guitarda, případně pana Kendíka či Chaloupku z Ministerstva zemědělství, kteří u celého procesu vyvedení zisků z vody na koncerny léta aktivně asistovali. Nikdo prý neměl zájem. Nakonec debata proběhla s panem Michalem Chromcem, dlouholetým předsedou představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Přerov, a.s., se kterým jsme společně vodárnu 3 x ubránili proti nájezdům různých koncernových naháněčů, kteří se etablovali také v sousedním Zlínsku, kde byli místními politiky presentování jako strategičtí investoři, kteří zajistí růst ceny vody pouze o inflaci a další růžové zítřky.
Komu voda patří a komu by patřit měla?
Voda – nepatří mezi živiny, ale je pro lidský organizmus nezbytná. Tvoří prostředí pro životní děje, je rozpouštědlem většiny živin, pomáhá regulovat tělesnou teplotu a umožňuje trávicí procesy. Díky pravidelné výměně vody můžeme z těla vyplavovat škodlivé látky. Měli bychom denně vypít 2-3 litry vhodných tekutin, při velké fyzické zátěži i více. Člověk vydrží nejdéle bez vody 7-10 dní. Kolik peněz protéká pomyslnými trubkami a kam, respektive do kterých kapes teče obsah v podobě, někdy i značných zisků? Jaká je cena vody? To je hlavní otázka pro doktora Michala Chromce, předsedu představenstva Vodovody a kanalizace Přerov a inženýra Radka Novotného, šéfa firmy Compas Capital Consult, autora projektu PRAVDA O VODĚ, který se dlouhodobě touto problematikou zabývá.
Vodě se věnovali také REPORTÉŘI ČT, ale jedna reportáž za 4 roky, politiky rozhodně ze židle nezvedla a k nápravě nepřivedla.
Politik pracující pro město a lidi a proti němu klasický Had na radnici?
Uložit
Uložit
Uložit
Uložit
Uložit
Uložit