Média o vodě mlčela. Jen Debatní klub měl zájem o informace a o vodu

Žádná televize nechtěla o vodě léta informovat, novináři také ne

Jediný, kdo dal prostor k diskusi o vodě, byl pořad Alexandra Vojty a jeho Debatní klub.

Pan Vojta mi napsal, zda bych šel do debat o vodě s někým, kdo stojí na druhé straně, tzn. někým z lidí z koncernů. Řekl jsem ANO. Doporučil jsem generálního ředitele Veolie, předtím ředitele vytunelovaného Vaku Zlín, pana Bernarda nebo pana Guitarda, případně pana Kendíka či Chaloupku z Ministerstva zemědělství, kteří u celého procesu vyvedení zisků z vody na koncerny léta aktivně asistovali. Nikdo prý neměl zájem. Nakonec debata proběhla s panem Michalem Chromcem, dlouholetým předsedou představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Přerov, a.s., se kterým jsme společně vodárnu 3 x ubránili proti nájezdům různých koncernových naháněčů, kteří se etablovali také v sousedním Zlínsku, kde byli místními  politiky presentování jako strategičtí investoři, kteří zajistí růst ceny vody pouze o inflaci a další růžové zítřky.

srovnání Přerov a Zlín

Komu voda patří a komu by patřit měla?

Voda – nepatří mezi živiny, ale je pro lidský organizmus nezbytná. Tvoří prostředí pro životní děje, je rozpouštědlem většiny živin, pomáhá regulovat tělesnou teplotu a umožňuje trávicí procesy. Díky pravidelné výměně vody můžeme z těla vyplavovat škodlivé látky.  Měli bychom denně vypít 2-3 litry vhodných tekutin, při velké fyzické zátěži i více. Člověk vydrží nejdéle bez vody 7-10 dní. Kolik peněz protéká pomyslnými trubkami a kam, respektive do kterých kapes teče obsah v podobě, někdy i značných zisků? Jaká je cena vody? To je hlavní otázka pro doktora Michala Chromce, předsedu představenstva Vodovody a kanalizace Přerov a inženýra Radka Novotného, šéfa firmy Compas Capital Consult, autora projektu PRAVDA O VODĚ, který se dlouhodobě touto problematikou zabývá.

SOUV.ČLÁNKY

Vodě se věnovali také REPORTÉŘI ČT, ale jedna reportáž za 4 roky, politiky rozhodně ze židle nezvedla a k nápravě nepřivedla.

Politik pracující pro město a lidi a proti němu klasický Had na radnici?

reportéři čt 2004
pořad z roku 2004, který v archivu ČT nenajdete
prazdny - div j

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné články