PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚ

PROTIPRÁVNÍ ANTI-PRIVATIAZCE A TUNEL

Díky "politikům" města Zlín je hospodaření s vodou a zisky z vody, v rukou cizinců, konkrétně francouzského koncernu VEOLIA a její společnosti Moravská vodárenská. Vodovody a kanalizace Zlín, a.s., (Vak Zlín) sice vlastní trubky, ale i ty má v rukou koncern. Má je na 30 let pronajaty. Vak Zlín je tak pouze formální slupka, zcela závislá na koncernu. Do anti-privtaizace byl přitom monopolní správce vody na Zlínsku, který disponoval vším k tomu potřebným. Dnes má jednoho zaměstnance, který 13 "politikům" v orgánech Vaku vaří kávu a přepojuje občany na Veolii.

 Kdo je za to odpovědný?

Kdo připravil Vak Zlín i obce o dotace z EU? Kdo předal zisky z vody Francouzům? Kdo může za drahou vodu? Za systém vedoucí k tunelování Vaku Zlín? Kdo daný systém udržuje, i když ví, že je nevýhodný?

Vedení Statutárního města Zlín a Vodovodů a kanalizací Zlín, a.s.

Martin Janečka

Město Zlín: Martin Janečka ČSSD - VAK ZLÍN

od 2000

Tomáš Úlehla

Město Zlín: Tomáš Úlehla ODS - VAK ZLÍN

od 2000

Milan Soldán

Město Zlín: Milan Soldán KDU-ČSL - VAK ZLÍN

od 2000

Miroslav Adámek

Město Zlín: Miroslav Adámek STAN - Vak Zlín

od 2010

Patrik Kamas

Město Zlín: Patrik Kamas ANO - Vak Zlín

od 2014


Vodu ve Zlíně prodávají lidem cizinci od roku 2004

Celý proces, jak se toto stalo a jak se tento systém udržuje, provází nemravné protiprávní jednání a manipulace s lidmi, zastupiteli, institucemi i vedením státu. Všichni, přitom ví, že díky tomu stamiliónové zisky z vody tečou do zahraničí, místo do obnovy trubek. Stejně tak ví, že takto absurdně nastavený systém odmítla dotovat EU a region proto přišel o další stamilion, tentokrát z dotací.

Celý proces zatím má 4 fáze:

 1. krok: Ovládnutí Vaku Zlín soukromou firmou a příprava jeho vytunelování.
 2. krok: Vytunelování Vaku Zlín 2004 a nastavení odtoku zisků z vody do ciziny na 30 let.
 3. krok: Udržování toku peněz do zahraničí, drancování rozpočtů lidí a obcí.
 4. krok: Bránění pozice koncernu i přes rozsudky, který tunel prohlásil za protiprávní.

Vedení města Zlín

Jakožto rozhodující akcionář Vaku Zlín cca 47%, již od roku 2002 prosazovalo předání monopolu vody a hospodaření s vodou, včetně zisků z vody, do rukou cizinců. Nemělo žádné analýzy dokládající, že to je pro Vak Zlín, občany a města výhodné. Naopak, bylo předem informováno jak o nevýhodnosti, ztrátě postavení správce vodního monopolu, tak o riziku ztráty dotací.

Hloupost nebo korupce?

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Vedení Ministerstva zemědělství (Mze)

Mze, jako akcionář Vaku Zlín se zlatou akcií, mohlo tunel Vaku Zlín hned na počátku zarazit díky právu zlaté akcie. Místo toho, v roce 2004 pomohlo tunel Vaku Zlín prosadit. Nemělo žádné analýzy dokládající, provozní tunel je pro Vak Zlín, občany a města výhodný. Naopak  bylo předem informováno o nevýhodnosti tunelu, ztrátě postavení Vaku i o riziku ztráty dotací z EU.

nikdy jsme nedělali rozbor výhodnosti PM

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Vedení města Zlín

Jakožto rozhodující akcionář Vaku Zlín cca 47%, od roku 2010, kdy byly vyneseny první rozsudky dokládající protiprávnost zavedení provozního tunelu do Vaku Zlín,  prosazuje na úkor lidí, měst i Vaku Zlín ponechání monopolu vody a hospodaření s vodou, včetně zisků z vody, v rukou cizinců. Má reálným vývojem i analýzami doloženo, že to je pro Vak Zlín, občany a města na Zlínsku nevýhodné. Ví, že stamilióny vybrané od lidí za vodu tečou do zahraničí a ví, že Vak Zlín ani města a obce nemohou díky smlouvám s Veolií čerpat dotace. Přesto přes své lidi ve vedení Vaku Zlín nemravný systém udržuje v chodu a rozsudkům ve prospěch lidí se brání.

Vedení města Zlín ví, že tunel vodárny je nevýhodný

Soudy rozhodly v roce 2010 a znovu v roce 2014, že to, co proběhlo a co se nastavilo v roce 2004, bylo a je nemravné a protiprávní, ale vedení Vaku se proti rozsudkům ve prospěch Vaku Zlín odvolává a tím dál udržuje tok zisků z vody od lidí do ciziny.Pro koho "politici" pracují?

Politici Zlína instalovali v roce 2004 mezi lidi a vodu soukromý penězovod. Dnes udržují tok zisků z vody na účet koncernu. Díky tomu lidé ze Zlínska poslali do zahraničí:

více než 760 miliónů korun.

Ve Zlíně díky tomu platí lidé od roku 2008 nejdražší cenu vody v kraji. Vodu prodávají cizinci. Zisky z vody nekončí v obnově trubek, proto je Vak Zlín bez dotací z EU.


"Primátor" města Zlín, Adámek (STAN), může tunel zastavit, už od roku 2010, ale on ho udržuje dál v chodu. Dělá to přes lidi, které dosadil do vedení Vaku Zlín. Místo, aby je vyhodil, jim schvaluje odměny 4,7 mil. Kč/rok a na valných hromadách mlčí, nechce nic vědět a hlasuje PRO, kdy stovky milionů korun od lidí ze Zlínska tečou do zahraničí.


Rozpuštěný a vypuštěný aneb kdo udržuje protiprávní a nemravný tunel Vaku Zlín?

Názor na vodárenství vedoucího představitele strany STAN, p.GAZDÍKA.


Primátor města Zlín, p. Adámek (STAN), 6 let v rozporu s tím, co říká p. Gazdík, udržuje tunelování Vak Zlín a tok zisků z vody do zahraničí.Politici jednají v zájmu lidi nebo Hadi na radnici jednající v zájmu cizinců?

To si posoudí každý sám. Vedení města Zlín a Vaku Zlín, přes rozsudky soudů, brání vrácení vody do rukou měst, brání získání dotací i ukončení toku peněz od lidí do zahraničí. Od roku 2010 znají politici města Zlína stanovisko soudu, které umožňuje nevýhodný stav ve Vaku Zlín ukončit a zisky z vody vrátit zpět do rukou obcí. Jednají tak, že lidé zbytečně 6 let přesto dál posílají stamilióny do ciziny.p. Adámek (STAN), primátor města Zlín

Adámek si kupuje Březíka?

Od roku 2010 má možnost zastavit tok zisků z vody do Francie a vrátit vodu do rukou měst. Místo toho tunel udržuje a za jeho "vlády" k fr.Veolii odteklo téměř 500 mil. Kč, které zaplatili lidé v ceně vody.člen představenstva Vak Zlín, p. Březík

PRODEJCE KOPÍREK MANAŽEREM?

"Adámkova ruka" ve Vaku Zlín. Za odměnu 108 tis. Kč měsíčně udělá cokoliv. Udržuje tok zisků z vody do ciziny, rozjel "informační smrad" a dál manipuluje s akcionáři i veřejností.PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚ

Názor občanů na dění a jednání "politiků" ve Zlíně

 • Zdeněk Kloboučník

  Celé mi to připomíná italský seriál „CHOBOTNICE“, kde komisař Cattani bojuje proti mafii. Nemá to vůbec snadný a až ve chvíli, kdy najde spojence na vyšších místech, zaznamenává první úspěchy.

  Naše vodní mafie, která stále mlčí a když má, nebo může něco vysvětlit, tak před oponu vyšoupne pár užitečnejch idiotů. Oni samozřejmě moc dobře vědí, že to není košer, proto jen koktají, nebo věší hlavy. Možná, že se i trochu stydí, ale od žlabu nepůjdou, vědí, že na jejich místo nastoupí hned další. A že těch všehoschopných je pěkná řada, není pochyb. Že jejich žlab je jen almužna proti tomu, co teče za oponou, no a co, nejsou to jejich peníze.

 • Ing. Juraj Stepanov - Zlín

  Děkuji za Vaše  informace o vodě ve Zlíně a vůbec na Moravě. Jsem už starší člověk, je mne 83 let, ale snažím se sledovat život v okolí i v republice. Budu sledovat Váš seminář a přidám se k petici: VODA JE ŽIVOT A NÁŠ ŽIVOT DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ.

  Je katastrofou v ČR že je možné uzavírat dlouhodobé „okrádačské smlouvy!“ a že tyto není možné ukončit, přes soudy. No jo, zákony jsou pro ZLODĚJE, resp. svinstvo legalizují. Platí to i v těch nejvyšších kruzích. Mnozí chápou demokracii takto: všechny výhody pro mne, pro moji kapsu. Je to hrůza, moc děkuji, že bojujete proti tomuto zlu a obdivuji Vaši vytrvalost.


Útok vedení města Zlín na ČTDalší manipulace s občany a zastupiteli