Pravda o vodě ve Zlíně
Hadi na radnici a manipulace s informacemi i zastupiteli - vytunelovaný Vak Zlín a drahá voda
DALŠÍ ROZSUDEK - JE TO TUNEL A VŠE JEDE DÁL
Od roku 2010 přichází další a další rozhodnutí soudu, že to o realizovali ve Zíně anti-politici je nezákonné, protiprávní a nemravné.
Město Zlín a vedení Vaku Zlín přesto dál udržují tok zisků z vody do ciziny a pro lidi nevýhodný tunel pokračuje, přestože soudu, vše umožňují zastavit a napravit.
Ve Francii zjistili toto a ve Zlíně na to mají rozsudek soudu a nic.
Co dělali "politici" města Zlín?
Pracují pro město a hájí zájmy lidí nebo pro koncern a jeho naháněče? Co řekli a co neřekli zastupitelům? Manipulovali se zastupiteli a lidmi nebo říkali pravdu?
VIDEO: Věříte zástupci Zlína nebo zástupci Otrokovic?
Co věděli a pro koho pracovali "politici" města Zlín?
- Když bylo vše připraveno pro vyvedení zisků z prodeje vody z Vaku Zlín na Veolii, tak se svolala formální valná hromada, která vše odsouhlasila.
- Na valné hromadě dne 30.4.2004 byla akcionářům lživá Zpráva představenstva a na základě ní návrh k schválení smlouvy s Veolií
- Předtím ovšem Veolie "nakoupila" hlasování měst a obcí pro provozní model. To, co města dostanou, zaplatí lidé v ceně vodného a stočného
- JIV prodává zpět SMZ všechny akcie Vaku Zlín, které SMZ v roce 2002 prodalo ČS a na Slovensko
- Zisky z vody začínají téct k Veolii. Vak Zlín ztrácí nárok na dotace. Cena vody v dalších letech vystřelí na jedny z nejdražších v ČR a ve Zlínském kraji
- Lidé z Veolie a vedení Vaku prchají z představenstva Vaku Zlín zpět k Veolii.
- JIV se pokouší vrátit bezcenné akcie Vaku Zlín městům, aby nemusela doplácet 20% "kupní ceny". Napajedla toto odmítají.
- Jsou podány první žaloby na obranu Vaku Zlín a soudům je dokládána protiprávnost a tunelování Vaku Zlín - začíná dokumentování kauzy Vak Zlín
Město Zlín mělo 46,25% podíl ve vodárně Zlín
Koncern mohl navrhnout cokoliv, ale bez politiků Zlína, neměl žádnou šanci, ovládnout peněžní toky a převést toky zisků z vody na své účty. Stejně pozici a jednání města Zlín hodnotila Komise pro cenné papíry.
Co věděli vedoucí politici města Zlín již od roku 2003 a co kolegům neřekli?
Vedení Zlína vědělo o rizicích "privatizace"! Již v lednu 2003, dostali Rozbor, který na rizika a na to, co se děje kolem vodáren a Vaku Zlín upozornil.
Doporučil jsem zastupitelům obezřetnost, nejprve zjistit, zda vůbec je třeba nějaký koncern. Pokud provozní model, tak systém 50/50 (města/koncern), kdy přijde skutečný strategický investor, který bude stejně jako města investovat 50/50. V poměru financování investic bude dělen dosahovaný zisk mezi města/koncern!
Díky vedení města Zlín, Vak Zlín fakticky ovládala Jižní vodárenská (Veolie) a ta zastupitelům měst a obcí samozřejmě nic neříkala. Vedení města Zlín, které mělo pravdivě informovat zastupitele, mé podklady před zastupiteli opakovaně tajilo.
Co vědělo vedení města Zlín v roce 2004 před hlasováním o vyvedení zisků na Veolii a co zastupitelům záměrně neřeklo?
Vedení města Zlín bylo znovu předem upozorněno na rizika "privatizace" a na negativní důsledky, které přináší pro města, obce a občany! Věděli, že koncern již vodárnu ovládá a připravuje sám sobě vykuchání zisků z vodárny.
Měsíc před schvalením smluv s Veolií 30.4.2004 dostali můj druhý Rozbor a v něm důkaz, jak nesmyslně to funguje v Olomouci.
Přesto!
zástupce města Zlín hlasoval dne 30.4.2004, PRO uzavření smluv mezi Vakem Zlín a Veolií, čímž zisky z prodeje vody přešly na 30 let z Vaku na Veolii a náklady na investice zůstaly na vodárně Zlín!
Požádal jsem město Zlín, Luhačovice a Fond národního majetku, resp. Ministerstvo zemědělství, aby mi poskytli své rozbory výhodnosti privatizace "vody" pro města a obce a lidi, když hlasovali PRO!
Položil jsem proto logické otázky
Na základě jakých rozborů hlasovalo město Zlín PRO smlouvy s Veolií a co je jejich obsahem?
Co věděli zastupitelé o dopadech smluv s Veolií, PRO které hlasují, na cenu vody, dotace z EU a zisky z vody?
Čím má město doloženo, že to, pro co hlasuje, je výhodné nebo nevýhodné pro města, obce, Vak Zlín a lidí?
Odpovědi byly doslova šílené!
Žádné rozbory nemáme, žádné jsme nedělali.
Zde máte důkazy:
Co se událo před valnou hromadou vodárny Zlín 30.4. 2004, kde se schvalovaly smlouvy předávající zisky z vody Veolii?
Místo rozborů a analýz se některá města nechala zkorumpovat
Za zády akcionářů, mimo valné hromady, bez jakékoliv možné kontroly a možnosti ověřit si předem sdělované informace, byly uzavřeny dohody mezi Veolií, Vakem a některými akcionáři VAKu o „handlu“. Obsah těchto dohod a z nich vyplývajících smluv je s velkou pravděpodobností v rozporu s obchodním zákoníkem, ust. § 178 odst. 11 ObchZ a také s ust.§3 odst. 2) zák. č.143/2001 Sb. o ochraně hospodářské soutěže.
"Úplaty" za hlasování PRO smlouvy s Veolií, hradí na konce bez možnosti obrany konečný spotřebitel. Součástí těchto dohod bylo, že města a obce, které budou hlasovat na valné hromadě projednávající vyvedení hlavního předmětu podnikání vodárny do rukou Veolie, dostanou v čase úplatu celkem 53 mil. Kč.
Tuto nabídku odmítl Slavičín, Fryšták nebo Otrokovice, ale např. Města Luhačovice, Tlumačov či Brumov-Bylnice ji přijaly.
Díky tomuto "handlu" vše, co se dělo kolem Vaku Zlín od konce roku 2001, došlo k naplnění dne 30.4.2004. Proběhla formální mimořádná valná hromada VaKu Zlín, na které Veolií finančně motivované měst a obce a zmanipulovaní akcionáři, odhlasovali uzavření smluv mezi Vak Zlín a společností Zlínská vodárenská, a.s. (Veolií).
Co se slibovalo zastupitelům, než sklapla "privatizační past"?
Schvalte to:
Zajistíme dotace z EU a cena vody poroste pouze o inflaci.
Dovedete si představit, že by zastupitelé hlasovali PRO smlouvy s Veolií, kdyby znali pravdu o vodě?
Schvalte to:
- Budete mí nejdražší cenu vody v kraji
- O inflaci nebudete ani snít
- 20-30% toho, co se vybere od lidí za vodu, poteče do zahraničí
- Vodárna Zlín i města a obce na zlínksu přijdou o dotace z EU
ale my přesto toužíme po koncernu Veolia a proto hlasujte PRO!
SAMOZŘEJMĚ, ŽE NE!
Kdo seděl ve vedení Vaku Zlín v roce 2004 poté, co Šverma, Svoboda a Bernard po uzavření smluv s Veolií z vedení Vaku Zlín odešli?
"Politici" z města Zlín, Valšských Klobouků, Broumov-Bylnice, Luhačovic a Napajedel, tzn. ti, kteří se nechali koupit a hlasovali PRO smlouvy s Veolií nebo dali svá hlasovací právy k akciím k dispozici Jižní vodárenské.
Já tomu říkám trafika.
Zdroj: Vak Zlín a justice.cz
Ve vytunelované vodárně se jim daří poměrně dobře:
Nelíbí se vám, že vaše peníze tečou do zahraničí?
Nechápete, jak je možné, že s vodou šetříte, a přesto platíte stále víc a více? Chcete vědět, jak to kolem vody funguje? Co dělá stát? Co s tím můžeme dělat?
Pak tu mám pro vás e-book:
KDU-ČSL Zlín
Milan Soldán
Podepsal téměř každý dokument, který se týkal Vaku. U soudu si v podstatě na nic z posledních 11 let své činnosti nepamatoval!
ODS
František Hubáček
Luhačovice
ZHN město Zlín
Jaromír Šebík
Pokud máte lepší foto p.Šebíka. Pošlete!
SNK V.Klobouky
Dalibor Maniš
Veolie si koupila hlasování Valašských Klobouků. Maniš zůstal v orgánech "pohřbeného" Vaku a dohlíží, jak se mu daří.
SNK
Ivan Kovalčík
Valašské Klobouky
Pro koho tedy "politici"města Zlín a vodárny Zlín pracují?
Odpověď najdete v této tabulce:
Jak pokračoval proces vedoucí k vyvedení obchodu z vodou a zisků z vody na koncern?
nebo zpět na stránku