Dokument Ryba smrdí od hlavy popisuje "myšlení" a jednání nadnárodních korporací a jejich "politických nominantů"

Jak a funguje "byznys" s veřejnými službami?

V knize "Hadi v oblecích" přišli psychologové Robert Hear a Paul Baiak s provokativním termínem "korporátní psychopat". Psychopaté mají poruchu osobnosti, ale jsou schopni fungovat ve firmě nebo organizaci.

Vůbec nepřipomínají masové vrahy z našich představ. Ti lidé sice mají podobné povahové rysy, ale díky vzdělání a svému okolí jsou schopni proniknout do velkých firem, kde se jim pak dobře daří.

Psychopat je někdo, kdo nemá svědomí. Ne proto, že není schopen pochopit rozdíl mezi dobrem a zlem. Je to tím, že jejich vnímání a myšlenky nejsou propojeny s emocemi. Vyznačují se nedostatkem empatie, nedostatkem starosti o jiné. Na lidi se dívají jako na předměty.

S psychopaty a jejich jednáním máme osobní zkušenosti

Zapálení auta, fyzické napadení, vyhrožování, anonymy, hanopisy, „zaručené“ PR články, sledování, dokonce i křivá obvinění a na to navázaná mediální kampaň a haterské praktiky. Vše, co zpochybňuje a co odvádí pozornost od toho, co říkáme, děláme a dokládáme.

Vše, abychom lidi a zastupitele neinformovali a voda, resp. zisky z ní mohly končit v rukou koncernů.

Dejme jim moc, monopoly a oni se o sebe postarají - na náš úkor

Voda, infrastruktura a hospodaření s vodou patří do rukou měst/státu a ne koncernů!

Prioritou hospodaření s vodou musí být přístup lidí k pitné vodě, ochrana životního prostředí, obnova infrastruktury a rozumná cena vody a ne miliardy v cizině na účtech soukromých firem. Nadační fond PRAVDA O VODĚ činí kroky k nápravě a lidé, kteří chápou důležitost vody se mohou řidat a dané kroky podpořit.

Podepište petici požadující garantovat právo lidí na vodu!

Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme vrátit vodu zpět do rukou měst/státu

Petici již podepsalo

2380 občanů