Cena vody 2018? Kolik zaplatíte za vodu? Jaké je vodné a stočné?

Zde a na FB VODA LIDEM na tyto otázky denně dostává odpověť 8.807 lidí

Aktuální srovnání cen vody tohoto a minulého roku v okresech ČR

Kurzorem vyberte okres, který vás zajímá

Ceny jsou přepočtené na jednosložkovou cenu, aby byly porovnatelné. Weby, které sponzorují koncerny, často uvádí ceny jednosložkové a dvousložkové, což postavení koncernů při srovnání mylně vylepšuje.

Cena vody může být až o 30-40% nižší, jak toho dosáhnout?

Jak platit méně? Cena vody obsahuje ziskovou marži koncernů, která je až 40 %. Tyto peníze by mohly skončit v obnově infrastruktury nebo by cena vody mohla výrazně klesnout, protože by zisky nekončily v zahraničí. Toho lze dosáhnout navrácením vody do rukou měst / státu.

Chcete čistou vodu za rozumnou cenu?

Pak naše peníze nesmí končit v zahraničí

Sami to nenapravíme, potřebujeme vaši pomoc

Podepište petici!

Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme vodu v rukou měst/státu

Cílem petice je shromáždit nejméně 10 tis. podpisů, aby se jejím obsahem zabýval Parlament ČR. Chceme přimět politiky činit jasné kroky k vrácení vody zpět do rukou měst / státu a správu vody, dnes orientovanou na zisk soukromých firem, vrátit na správu orientovanou na zájmy lidí, měst a státu.

Petici již podepsalo

[php function=1]

Nadační fond PRAVDA O VODĚ – Kdo jsme?

Jsme lidé, kteří chápou nenahraditelnost vody. Navazujeme na 16 letou práci autorů projektu PRAVDA O VODĚ, kteří dělají vše proto, aby to, co souvisí s vodou, zůstalo v rukou měst a bylo spravována v zájmu lidí, měst a státu a ne zahraničních korporací.

Nadační fondPRAVDA O VODĚ

Co děláme?

  1. Rušíme absurdní růst cen vody.
  2. Požadujeme garanci práva lidí na vodu v Ústavě.
  3. Vracíme správu vody do podoby veřejné služby.
  4. Bráníme stát, který bez vody není suverénní.

Pracujeme na:

  1. Zastavení zbytečného zdražovaní cen vody.
  2. Informovanosti lidí a zastupitelů o vodě.
  3. Odhalení, kým byly městské vodárny (za)prodány.
  4. Soudním precedentu, voda se vrací do správy měst.

Denně aktuální informace, články, analýzy a odkazy

Přidejte se sleduje nás denně 8.803 lidí

Co o nás a o vodě říkají lidé?

[op_testimonial_slider testimonial_title_font_font="Open Sans" font_font="Open Sans" style="1" animation_type="fade" animation_loop="y" slideshow_autostart="y" animation_speed="700" slideshow_speed="7000" title="" subtitle="" title_color="#0c6e7b" background_color="#F2F9FF" columns="1"][op_testimonial_slide title="Aleš Kouba" company="" image="https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2018/01/ales-kouba-fb.jpg" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]

Chtěl jsem kupovat pozemek na krásném místě a v okolní zástavbě. Vodovodní řad vede pod přilehlou komunikací. VAK Chrudim mi ale sdělil, že tam nikoho nového nepřipojí. Jedině pokud bych na vlastní náklady zajistil zvýšení kapacity. Jinými slovy za své peníze vyměnil trubku, která je jejich a nikdy nebude moje. Prý je to teď běžná praxe. Nechápu, proč nezasáhne Antimonopolní úřad. U enegii i plynu lze volit dodavatele. VAKy jsou pánem a stát nezasáhne.

[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Miloslav Hesek" company="" image="https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2018/01/Miloslav-Hašek.jpg" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]

Musím přidat něco o svých předcích! Na vesnici kde jsem prožil pravidelně prázdniny nebyl vodovod a lidé měli buď vlastní studnu (to byli ti movitější) a obec pro ty co ji neměli byly studny obecní a voda byla zdarma.

A protože jsou lidé pohodlní odjakživa došlo na vodovody a do té doby bylo vše v pořádku až do doby, kdy se s vodovody začalo obchodovat za účelem zisku a zisk se předal "chytřejším"! Každý kdo má rozum, nechť si z toho vyvodí vlastní názor.

 

[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Dana Jonová" company="" image="" button_color="#4881F5" button_text="" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]

Dobrý den, v naší obci Košťálov se to podařilo. Postavili jsme čističku a kanalizaci. S občany obce jsme uzavřeli smlouvy na stočné a po roce, když končila smlouva s Veolii, jsme uzavřeli smlouvy i na vodné. Nevim jak Veolia, protože jsme se snažili udržet vodné na co nejnižší ceně, ale my z toho máme jen radost. Pro obec to jsou sice starosti navíc, ale už se nemusíme každý rok dohadovat a hlavně dokazovat proč nechceme vodné zdražit. Všechny opravy šly stejně z našeho rozpočtu. Oni jen inkasovali a žádné opravy neplatili. Nedejte se!!! Než podepíšete novou smlouvu, tak jednejte, zdůvodňujte a hlavně ONI musí zdůvodňovat proč zdražují.

Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Eva Mucková" company="" image="https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2015/09/Muckova-120x140.jpg" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]

Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.

Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále.

[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Ludmila Vajďáková" company="" image="https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2018/01/Ludmila-Vajďáková.jpg" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]

Pane Novotný, děkuji za Vaši výdrž, hodně práce, času a neuvěřitelné odvahy, kterou věnujete tomu nejdůležitějšímu pro lidstvo, vodě. My, co nejsme tak kvalifikovaní se zapojit stejným způsobem jako Vy, budeme alespoň Vaše informace a upozornění sdílet. Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně zdaru a pevné zdraví.

[/op_testimonial_slide][/op_testimonial_slider]